Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Zarządzenie Nr 176/07 Burmistrza MiG Stary Sącz z dnia 16 sierpnia 2007 r.
Na podstawie & 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 lipca 2007 r. w sprawie szczególnych warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników i zakup jednolitego stroju (Dz. U. nr 120 poz. 819)

zarządzam co następuje:

Ustalam ostateczny termin składania wniosków przez rodziców ucznia (prawnych opiekunów) rodziców zastępczych, a także dyrektora szkoły, nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych - o udzielenie pomocy dzieciom i uczniom na:
- dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne lub naukę w klasach I - III szkoły podstawowej,
- dofinansowanie zakupu jednolitego stroju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

do dnia 4 września 2007 r.
Dzień 22

06 VIII - Zakończenie HAL-u
Wieczorem spotkaliśmy się w "Stodole w Odnozynie" by podczas uroczystego obrzędowego kominka z udziałem zaproszonych gości powspominać to, co działo się przez ostatni miesiąc podczas całej naszej Robinsonowej przygody.
Po kominku i smacznym poczęstunku bawiliśmy się przy muzyce polskiej, następnie rozeszliśmy się do domów.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 20-21

04-05 VIII - Ostatnia wyprawa Robinsona - Próba Robinsona
Sobotniego poranka spotkaliśmy się pod budynkiem szkoły, aby wyjść w góry. Przejść ostatnią próbę Robinsona, próbę na lilijkę.
Każdy zastęp otrzymał mapę oraz busolę wraz z zadaniem poprowadzenia drużyn "na azymut".
Tak więc wyznaczając kolejne azymuty dotarliśmy do Rytra, gdzie po zrobieniu zakupów okazało się że zaczął padać deszcz. Ponieważ nadzieje na polepszenie pogody były marne nie poszliśmy na Niemcową przez Kordowiec, tylko podjechaliśmy do Kosarzysk, by zacząć nasze podejście od Stanicy ZHP.
Podczas zdobywania Niemcowej zastępy otrzymywały kolejne zadania do wykonania. Musiały się wykazać znajomością tego, co przez poprzednie dni poznawały. Podczas wędrówki cały czas towarzyszył nam padający deszcz oraz mgła.
Po dotarciu na miejsce do chatki pod Niemcową, rozlokowaniu się i wysuszeniu zastępy zaliczały zadania próby Robinsona, odbyły się śpiewanki oraz harce harcerskie podczas których dołączyli do nas komendant chorągwi małopolskiej harcerzy hm. Szymon Tatar oraz vice-komendant phm. Marcin Dorosz Którzy to towarzyszyli nam na wieczornym kominku, druh hm. Szymon poprowadził gawędę oraz nauczył nas kilku piosenek harcerskich oraz pląsów.
Po kominku odbyła się harcerska msza święta, w bardzo nietypowych i dających do myślenia warunkach. Odbyła się ona w świetlicy Chatki na Niemcowej, w akompaniamencie różnych odgłosów wydawanych przez pozostałych turystów nocujących w chatce. Ta msza święta na długo zostanie w naszej pamięci. Mszę celebrował nasz ksiądz kapelan Łukasz Opolski.
Po mszy został wręczony przez komendanta sznur drużynowego naszemu PO drużynowego M. Boruckiemu, sznur przybocznego dh. Robertowi, sznury zastępowych oraz szare sznury harcerzy. Następnie druh komendant uroczyście wręczył zdobyte wcześniej podczas próby lilijki.
Rankiem po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kosarzysk, skąd autobusem dotarliśmy do Barcic.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 19

03 VIII - Piętaszkowe mądrości cz. 2
Piętaszek uczy się posługiwać busolą

Dzisiejszego ranka spotkaliśmy się na Wyspie Robinsona. Po przeprowadzeniu inspekcji mundurowej, uczyliśmy się obsługi busoli. Wyznaczaliśmy kierunki świata, oraz ćwiczyliśmy wyznaczanie azymutu oraz próbowaliśmy marszu na azymut. Po obiedzie rozeszliśmy się do domów, by spotkać się wieczorem na pierwszopiątkowej mszy świętej. Po mszy świętej wyruszyliśmy na cmentarz, by tam z okazji 63 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego złożyć hołd poległym żołnierzom, którzy walczyli za swoją ojczyznę.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 18

02 VIII - Robinson jeździ bezpiecznie na rowerze
Kolejnego dnia naszej przygody spotkaliśmy się w szkole, by tam wysłuchać pogadanki przeprowadzonej przez policjantów z nowosądeckiej drogówki na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze, oraz pieszo. Następnie przeszliśmy na boisko szkolne gdzie "Orły" ustawiły już rowerowy tor przeszkód. następnie po obiedzie zostały wydane bluzy harcerskie oraz chusty które to części umundurowania zastępy dzielnie wywalczyły wcześniej na biwakach. Odbyły się również zajęcia z panią pedagog na temat: "Od czego możemy się uzależnić, dlaczego ludzie palą, piją alkohol, biorą narkotyki. Jak zachować się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych dla naszego zdrowia - uczymy się odmawiać, odgrywanie scenek."


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 17

01 VIII - Robinsoteka
Dzisiaj spotkaliśmy się wieczorem w Domu św. Józefa, by tam trochę odpocząć po trudach ostatniej wyprawy. Na dyskotekę każdy zastęp dostał zadanie: "przygotować własnoręcznie ciacho" z którego to zadania wszystkie zastępy się wzorowo wywiązały, tak więc na przemian zajadaliśmy ciacha i bawiliśmy się przy muzyce serwowanej przez dj. Bobsona.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 15-16

30-31 VII - II Wyprawa Robinsona Barcice-Rytro-Schronisko "Cyrla"-Makowica-Wola Krogulecka-Barcice
Od rana padał deszcz. Straciliśmy nadzieję że pogoda się poprawi i damy radę wyjść w góry. Udało się to dopiero po południu, kiedy to kursowym autobusem ruszyliśmy do Rytra. Podeszliśmy na ruiny zamku w Rytrze, zastępy dostały zadanie zorientować mapę i poprowadzić drużyny do schroniska "Chatka Górska Cyrla", gdzie dotarliśmy wieczorem. Po smacznej obiadokolacji i zakwaterowaniu zastępy przygotowywały się do obrzędowego ogniska, na którym to zostały przybliżone symbole harcerskie: lilijka i krzyż harcerski. Odbyło się również krótkie podsumowanie tego, co się działo przez wcześniejsze dni, odbył się pokaz zdjęć. Po ognisku (i miłej słodkiej niespodziance zafundowanej z okazji swojego święta przez dh. "Bobsona" zastępy rozeszły się w ciszy do swoich pokojów, rozpoczęły bowiem próbę ciszy, która to próba dla niektórych była dość ciężka. Rankiem po śniadaniu wyszliśmy w góry by szlakiem hrabiego Stadnickiego przez Makowicę i Wolę Krogulecką dotrzeć do Barcic. Humory mimo zmęczenia dopisywały, podczas drogi powrotnej zastępy uczyły się śpiewać pieśni obrzędowe oraz piosenki turystyczne. Po obiedzie rozeszliśmy się do domów na zasłużony odpoczynek.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 14

27 VII - Kuchnia Robinsona
Dzisiejszego ranka znów spotkaliśmy się na Wyspie Robinsona. Dzisiaj korzystając z przepisów kucharskich Robinsona przygotowywaliśmy placki ziemniaczane które następnie upiekliśmy na ognisku. Wszystkie zastępy miały w tym swój udział . Zastępy męskie przygotowały ognisko, odpowiedni płaski kamień, tarkę do ziemniaków zrobioną z puszki po konserwie i wyparzoną w ognisku, natomiast zastępy dziewczęce przygotowały same placki, które następnie zostały upieczone na kamieniu i zjedzone. Oprócz placków zastępy piekły w ogniu "co kto miał". Ponadto "Orły" kontynuowały prace przy "Orlim gnieździe", zaś dziewczęta przygotowywały flagi i plansze sygnalizacyjne na zajęcia z łączności.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 13

26 VII - Polowanie na dzika
Dzisiejszego ranka po przybyciu na Wyspę Robinsona okazało się, że przeżyła ona drugi najazd kanibali z plemienia "Wandali". Ale harcerz się nie załamuje więc przystąpiliśmy do odbudowy zniszczeń. Po odbudowaniu obozowiska przystąpiliśmy do wykonywania zadania na dzień dzisiejszy, zastępy miały przygotować oszczepy, które później zostały użyte do "polowania na dzika". Po zakończonej rywalizacji oraz obiedzie zastępy zajęły się rysowaniem logo zastępu z użyciem komputera oraz odbyły się zajęcia z panią pedagog, zajęcia na temat: "Co sprzyja a co zagraża zdrowiu. Uświadomienie wartości zdrowego trybu życia, sesja plakatowa: Zdrowe i przyjemne życie". Rozpoczęła się również budowa "orlego gniazda".


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 11-12

24-25 VII - Druga noc rozbitka
Dzisiejszego dnia wyruszyliśmy na naszą kolejną wyprawę na Wolę Krogulecką. Po przybyciu na miejsce rozbiliśmy obozowisko, następnie po obiedzie udaliśmy się na poszukiwanie drewna potrzebnego do zajęć popołudniowych oraz na wieczorne ognisko. Po drodze spotkała nas burza, tak więc troszkę zmoknięci wróciliśmy na miejsce biwaku. Po burzy zastępy nauczyły się jak należy przygotowywać stosy ogniskowe, każdy zastęp po zapoznaniu się z materiałami miał za zadanie zbudować stos ogniskowy. Wszystkie te stosy posłużyły później do sporządzenia stosu obrzędowego, przy którym wieczorem odbyła się gawęda na temat Prawa Harcerskiego. Zastępy przedstawiały poszczególne punkty prawa za pomocą scenek. Podczas ogniska obecni byli zaproszeni goście, Sołtysi Woli Kroguleckiej oraz Barcic Górnych, Pan dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Kroguleckiej oraz członkowie Rady Sołeckiej Woli Kroguleckiej. Po ognisku zastępy udały się na zasłużony odpoczynek. Rankiem po śniadaniu i złożeniu obozowiska oraz zejściu do Barcic odbyły się zawody strzeleckie w których zastępy rywalizowały ze sobą o miano zastępu który strzela najcelniej. Odbyły się również zajęcia z Panią Pedagog, zajęcia: "Uczucia, ich rozpoznawanie i nazywanie, zwrócenie uwagi dzieciom, że różne sytuacje wpływają na to, jak sięczują i co o sobie myślą". Podczas biwaku odbyło się również zaliczenie próby na chustę, kolejnego z kroków by zostać harcerzem.


/mgr M. Tomasiak/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 333.
Gości: 3193.
Dzisiaj: 2451 gości.
Wczoraj: 742 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-10-18 23:13:58