Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Program "Wychować Dobrego Obywatela"

Dnia 11.07.2007 r. rozpoczęła się realizacja programu "Wychować Dobrego Obywatela". W programie uczestniczy 30-to osobowa grupa dzieci i młodzieży z ZS SP i Gimnazjum w Barcicach.

1-go dnia utworzyliliśmy 1 Starosądecką Drużynę Harcerzy ZHR, dziewczęta wyraziły również chęć wstąpienia w szeregi harcerek, mamy nadzieję że po załatwieniu niezbędnych formalności oficjalnie powstanie również drużyna harcerek.
Zostały spisane odpowiednie dokumenty (gęsim piórem czerwonym atramentem) druhny i druhowie kandydaci na harcerzy potwierdzili chęć wstąpienia w szeregi ZHR odciskami palców oraz własnoręcznymi podpisami, następnie dokumenty te zostały zakopane w "nam tylko znanym miejscu" ku pamięci przyszłych pokoleń.
Podzieliliśmy się również na zastępy, 2 zastępy żeńskie "Pantery" i "Wiewiórki" , 2 zastępy męskie "Wilki" oraz "Lisy" oraz zastęp wędrowniczy "Orły".
Odbyły się również zajęcia z Panią Pedagog, tematyka ich to gry i zabawy integracyjne które pomagali przeprowadzić wolontariusze w tym Liderka Promocji Zdrowia A. Wrężel.


/mgr M. Tomasiak/
Program "Wychować Dobrego Obywatela"
Dyrekcja Zespołu Szkół w Barcicach ogłasza nabór dzieci i młodzieży w wieku od IV klasy SP do III klasy Gimnazjum uczęszczających do tut. szkoły do programu "Wychować Dobrego Obywatela".

UCZESTNICTWO DZIECI I MłODZIEżY W PROGRAMIE JEST BEZPłATNE .

Szczegółowe informacje o programie pdf

Karta zgłoszenia do programu pdf

Przyjmowanie zgłoszeń i nabór do programu będzie odbywał się w dniach 02-03 lipca 2007 r. w gabinecie Pani Pedagog oraz w sekretariacie Gimnazjum. Należy ściągnąć ze strony szkoły Kartę zgłoszenia do programu pdf, wydrukować i wypełnioną dostarczyć.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2006/2007

Dzisiaj tzn 22 VI 2007 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2006/2007. Rozpoczęła się mszą świętą o godz 8:00 w kościele parafialnym, następnie dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Barcicach wraz z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami zebrali się na Hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół gdzie nastąpiło podsumowanie roku pracy. Te osoby których wyniki w nauce były wyróżniające otrzymały nagrody, następnie, w klasach wychowawcy rozdali świadectwa i pożegnali się ze swoimi wychowankami


/mgr M. Tomasiak/
IV Młodzieżowe Wyścigi Rowerowe o Puchar Ziemi Sądeckiej

Sport ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodych ważnych wartości, takich jak lojalność, przyjaźń, wspólnota, solidarność" - to słowa naszego Papieża , które słyszeliśmy osiem lat temu.
Do dzisiaj pamiętamy o tym "sportowym przesłaniu" Jana Pawła II i popularyzujemy w naszym środowisku różne dyscypliny sportu, w tym wyścigi rowerowe.
Dla upamiętnienia VIII Rocznicy Wizyty Papieża Jana Pawła II Zespół Szkół w Barcicach oraz Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania zorganizowali IV Młodzieżowe Wyścigi Rowerowe o Puchar Ziemi Sądeckiej .
Zawody w dniu 19 czerwca 2007 odbywały się pod patronatem Starosty Powiatowego.
Wystartowało aż 83 zawodników. Nad ich bezpieczeństwem czuwali: Policja ze Starego Sącza, Pani M. Pawlik – szkolna pielęgniarka oraz Grupa Św. Pawła.
Zawodnicy musieli pokonać trasę wokół ołtarza na Błoniach Starosądeckich , jechali ulicą Topolową oraz drogą polną równoległą do obwodnicy.
Szkoły Podstawowe przejechały dystans 6 km, gimnazja- 9 km , grupa Open – 12 km.
Wszyscy dojechali do mety , rowery nie zawiodły i mimo "gorącej atmosfery" zawodnicy byli zadowoleni.

A oto zwycięzcy:

w kategorii szkół podstawowych dziewcząt: 1 miejsce Justyna Olszowska, 2 –gie Kinga Olejarz 3-cie Jolanta Leśniara

W kategorii szkół podstawowych chłopców: 1 miejsce Rafał Nalepa, 2 miejsce Karol Ladenberger, 3 miejsce Dawid Pietrucha.

W kategorii gimnazjów dziewcząt: 1 miejsce Anna Lebda, 2-gie Magdalena Olszak, 3-cie Alicja Gorzowska.

W kategorii gimnazjum chłopców: 1 miejsce Marcin Ziemianek, 2-gie Bartosz Krupa,3-ciePiotr Radzik.

W kategorii OPEN dziewcząt: 1 miejsce Monika Ciągło, 2 miejsce Kinga Nalepa.

W kategorii OPEN chłopców: 1 miejsce Łukasz Pawlik,2-gie Tomasz Ryżak, 3-cie Mirosław Haczek.

Pani D. Młyńska i pan W. Olchawa, dzięki którym odbyły się te zawody przekazują młodym ludziom zamiłowanie do sportu, zarażają swoją sportową pasją, co w każdym okresie życia tak bardzo cieszyło Jana Pawła II - wielkiego orędownika sportu.
"Dziękuję tym wszystkim w naszej Ojczyżnie, którzy dostrzegają piękno i szlachetność sportu i starają się te wartości rozpowszechniać w społeczeństwie"( J.P.II-1999 rok)


/ mgr Wanda Kochanowicz/
Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego "Albus"
10 maja 2007 roku 36 uczniów Szkoły Podstawowej przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego "Albus" . Ponad miesiąc czekaliśmy na wyniki zmagań językowych. Wreszcie 18 czerwca nadeszły z Warszawy pomyślne informacje. Wśród klas czwartych najlepsze 11 miejsce spośród 794 uczestników zdobył Krzysztof Jurczyński a 15 miejsce ex equo Justyna Tokarczyk i Piotr Leśniara ( wszyscy IV B).
Najlepszą z klas piątych w naszej szkole okazała się Sylwia Jamrozowicz (VA) zdobywając 15 miejsce wśród 684 uczestników a zwycięzcą w klasach szóstych okazała się Kinga Olejarz (VIB) osiągając również 15 miejsce. Wszyscy Ci uczniowie zdobyli dyplomy wyróżnienia.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

/mgr J.Batko/
Program Edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować"
Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pań A. Leśniary i E. Bochniarz realizowały w drugim semestrze program edukacyjny firmy Colgate w zakresie higieny jamy ustnej
"Radosny Uśmiech- Radosna Przyszłość".
Jego celem było propagowanie prawidłowych sposobów pielęgnacji jamy ustnej i nabranie nawyku systematycznego dbania o nią.
W ramach programu dzieci wykonywały szereg prac ( plakat ścienny "Na odsiecz Zębolandii", klasowy słowniczek "Wyprawa do Zębolandii") mających na celu realizację założeń programu. Ponadto firma Colgate przygotowała dla uczniów zestawy próbek past do zębów oraz szczoteczki. Mamy nadzieję, iż nabyte umiejętności systematycznego dbania o higienę jamy ustnej zaowocują w przyszłości.

/mgr J. Batko/
Program Edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować"
Uczniowie SP w Barcicach realizują Program Edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować".
Od pięciu lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzi szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które są kierowane głównie do osób młodych. Fundacja przeszkoliła nas jako nauczycieli, zapewniła podstawowe ilości pomocy naukowych do prowadzenia lekcji pierwszej pomocy z dziećmi: książeczki dla dzieci, telefony zabawki, fantomy, Mini Ania, fantom Little Ania, płyty DVD.
Dzieci sukcesywnie uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.
Zajęcia te wzorowane są na podobnych prowadzonych w szkołach norweskich. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę.

/mgr A. Janur, mgr M.Dziedzina/
Udział Naszej Szkoły w obchodach VIII Rocznicy pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu

17 czerwca 2007r. w VIII Rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II i kanonizacji bł. Kingi do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu przybyła I Pielgrzymka Gmin, Powiatów i Województw. Zjazd samorządowców odbył się pod hasłem: "Św. Kingo prowadź nas do Chrystusa".
Mszy św. pontyfikalnej przewodniczył Kardynał Franciszek Macharski, współcelebransami byli m.in. JE bp. Wiktor Skworc i Władysław Bobowski, ordynariusze diecezji tarnowskiej. Słowo Boże do zgromadzonych wygłosił ks. prałat Paweł Ptasznik z Rzymu. Ten ostatni stał na czele barskiej delegacji z Włoch, która przekazała na Ołtarz Papieski pomnik Jana Pawła II. Serca pielgrzymów rozpalił duchowo, przed uroczystą Mszą św. młodzieżowy zespół muzyczny ze Starego Sącza "Pokolenie Jana Pawła II".


/mgr Maksymilian Tomasiak/
Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji VIII Rocznicy pobytu Ojca Świętego w Starym Sączu

Dnia 13 VI 2007 r. odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji VIII Rocznicy pobytu Ojca Świętego w Starym Sączu.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZS mgr Grzegorz Garwol oraz dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w St. Sączu ks. Tadeusz Sajdak.
Inicjatorem tych zawodów oraz sędzią głównym był pan Leszek Ziębowicz. Organizatorem kolejny raz było Gimnazjum w Barcicach.
W zawodach wystartowało 10 drużyn z powiatu nowosądeckiego. Wsyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W turnieju ucestniczyli:
- ADS - Stary Sącz
- Nauczyciele - Barcice
- Gimnazjum - Brzezna
- MiD - Barcice
- Syda - Nowy Sącz
- Auto Test - Stary Sącz
- Feniks - Przysietnica
- ZSZ - Stary Sącz
- Nowy Sącz
- Grupa św. Pawła


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Wideokonferencja

Dnia 11 VI 2007 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa w ramach obchodów Dnia Wiosny w Europie z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza. Tematami dyskusji były wspólna polityka zagraniczna i polityka bezpieczeństwa w UE


/mgr Maria Dyjas/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 21501.
Gości: 21638.
Dzisiaj: 1151 gości.
Wczoraj: 989 gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-05-16 23:25:56