Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Dzień 13

26 VII - Polowanie na dzika
Dzisiejszego ranka po przybyciu na Wyspę Robinsona okazało się, że przeżyła ona drugi najazd kanibali z plemienia "Wandali". Ale harcerz się nie załamuje więc przystąpiliśmy do odbudowy zniszczeń. Po odbudowaniu obozowiska przystąpiliśmy do wykonywania zadania na dzień dzisiejszy, zastępy miały przygotować oszczepy, które później zostały użyte do "polowania na dzika". Po zakończonej rywalizacji oraz obiedzie zastępy zajęły się rysowaniem logo zastępu z użyciem komputera oraz odbyły się zajęcia z panią pedagog, zajęcia na temat: "Co sprzyja a co zagraża zdrowiu. Uświadomienie wartości zdrowego trybu życia, sesja plakatowa: Zdrowe i przyjemne życie". Rozpoczęła się również budowa "orlego gniazda".


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 11-12

24-25 VII - Druga noc rozbitka
Dzisiejszego dnia wyruszyliśmy na naszą kolejną wyprawę na Wolę Krogulecką. Po przybyciu na miejsce rozbiliśmy obozowisko, następnie po obiedzie udaliśmy się na poszukiwanie drewna potrzebnego do zajęć popołudniowych oraz na wieczorne ognisko. Po drodze spotkała nas burza, tak więc troszkę zmoknięci wróciliśmy na miejsce biwaku. Po burzy zastępy nauczyły się jak należy przygotowywać stosy ogniskowe, każdy zastęp po zapoznaniu się z materiałami miał za zadanie zbudować stos ogniskowy. Wszystkie te stosy posłużyły później do sporządzenia stosu obrzędowego, przy którym wieczorem odbyła się gawęda na temat Prawa Harcerskiego. Zastępy przedstawiały poszczególne punkty prawa za pomocą scenek. Podczas ogniska obecni byli zaproszeni goście, Sołtysi Woli Kroguleckiej oraz Barcic Górnych, Pan dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Kroguleckiej oraz członkowie Rady Sołeckiej Woli Kroguleckiej. Po ognisku zastępy udały się na zasłużony odpoczynek. Rankiem po śniadaniu i złożeniu obozowiska oraz zejściu do Barcic odbyły się zawody strzeleckie w których zastępy rywalizowały ze sobą o miano zastępu który strzela najcelniej. Odbyły się również zajęcia z Panią Pedagog, zajęcia: "Uczucia, ich rozpoznawanie i nazywanie, zwrócenie uwagi dzieciom, że różne sytuacje wpływają na to, jak sięczują i co o sobie myślą". Podczas biwaku odbyło się również zaliczenie próby na chustę, kolejnego z kroków by zostać harcerzem.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 10

23 VII - Piętaszkowe mądrości
Dzisiejszego dnia zastępy zebrały się na Wyspie Robinsona, by się dowiedzieć (jak Robinsonowy Piętaszek) paru użytecznych rzeczy. Nauczyliśmy się mierzyć głębokość rzeki, szerokość rzeki oraz szybkość prądu rzeki, by w razie potrzeby umieć szybko ocenić czy damy radę się przez nią przeprawić czy nie. Po podsumowaniu pomiarów, oraz obiedzie (jak widać na załączonych obrazkach w galerii barrrrdzo smakował) zastępy rywalizowały w konkurencji przeciągania liny.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 9

19 VII - Polowanie na jelenia
Dzisiejszego dnia spotkaliśmy się na Wyspie Robinsona by jak Robinson nauczyć się konstruować łuk oraz strzały i "zapolować na jelenia". Druhowie przygotowali łuki i strzały, druhny kołczany na strzały, następnie odbyła się rywalizacja zastępów.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 8

18 VII - Robinson buduje tratwę
Dzisiaj wyruszyliśmy na rowerach nad Potok Życzanowski. Zastępy otrzymały zadanie, zbudować "Tratwę Robinsona". Po zakończeniu pracy zastępy rywalizowały ze sobą podczas wyścigu tratw, oraz brana pod uwagę była konstrukcja tratwy.
Po powrocie do szkoły ( nie obyło się bez awarii) "Bratnim słowie" rozeszliśmy się do domów.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 7

17 VII - Robinson na plaży się praży
Po ciężkim tygodniu pracy udaliśmy się w drogę z Wyspy Robinsona nad Potok Życzanowski by tam w cieniu i nad wodą odpocząć po trudach całotygodniowej pracy. Zbudowaliśmy na potoku tamy, przygotowując sobie miejsce do kąpieli, i zażywaliśmy na przemian kąpieli w wodzie oraz w słońcu.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 6

16 VII - Pierwsza wyprawa Robinsona
Dzisiejszego dnia postanowiliśmy podobnie jak Robinson zwiedzić okolice naszej wyspy. Udaliśmy się zatem w podróż do Starego Sącza. Ale nie była to taka zwykła podróż. Nie prowadzili jej instruktorzy a zastępy, które korzystając z mapy miały nas zaprowadzić na miejsce. Przydała tu się umiejętność czytania mapy oraz orientacji w terenie. Po przybyciu na miejsce i krótkim odpoczynku na "Maślanym Rynku" zastępy ruszyły pod opieką instruktorów w miasto, by znaleźć, podpisać na mapie i obejrzeć najważniejsze zabytki Starego Sącza. Ponieważ było "dość ciepło" (jakieś 30parę stopni) w podróży powrotnej skorzystaliśmy z autobusu. Po obiedzie, podsumowaniu wycieczki i naniesieniu wszystkich zabytków przez wszystkie zastępy na mapę Starego Sącza rozeszliśmy się do domów.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 4 - 5

14-15 VII - Pierwsza noc rozbitka
Po przybyciu na Wyspę Robinsona okazało się że w nocy zjawili się tam wandale niszcząc to co w trudzie zrobiliśmy dnia poprzedniego. Ale harcerz się nie poddaje, więc przystąpiliśmy do usuwania zniszczeń. Rozstawiliśmy namioty, następnie skonstruowana została kuchnia polowa, stół, ławka oraz inne potrzebne sprzęty, powstała również brama obozowa "Wyspa Robinsona".
Wieczorem odbyło się obrzędowe harcerskie ognisko, na które został zaproszony Sołtys wsi Barcice Górne p. A. Iwulski oraz rodzice.
W nocy, odbyła się harcerska gra "Świetliki", która to gra jednocześnie była zaliczeniem próby na mundur, jednego z kroków by zostać harcerzem.
W niedzielny poranek po śniadaniu oraz podsumowaniu nocnej gry wzięliśmy udział we mszy świętej, następnie po obiedzie zakończyliśmy nasz pierwszy biwak.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 3

13 VII - Budowa obozowiska
Dzisiaj budowaliśmy obozowisko. Ponieważ Robinson mieszkał na swojej wyspie dawno temu, jest ona w bardzo kiepskim porządku. Tak więc powiększyliśmy teren wyrywając chwasty oraz niwelując nierówności, rozstawiliśmy namioty, zbudowaliśmy ogrodzenie, przy okazji ucząc się trudnej sztuki wiązania węzłów.


/mgr M. Tomasiak/
Dzień 2

12 VII - Wiadomość od Robinsona
Dnia drugiego mieliśmy się spotkać w wiklinach nad Popradem. Jakież było nasze zaskoczenie gdy podczas zbiórki wbiegło na nią 2 druhów krzycząc ze byli na rybach i zauważyli coś dziwnego na rzece. Poszliśmy więc sprawdzić. W rzece pływała butelka, w której znajdowała się zaszyfrowana wiadomość od Robinsona.
Zastępy wzięły się ostro do pracy, i odszyfrowały wiadomość. Mówiła ona o tym, że gdzieś blisko nas znajduje się "Wyspa Robinsona", gdzie przed laty żył Robinon, i która to wyspę oraz zakopane skarby oddaje pod opiekę tym, którzy wiadomość odczytają. Udaliśmy się zatem, wg wskazówek naniesionych na mapę która również była w butelce na poszukiwanie skarbów Robinsona i jego wyspy. Znaleźliśmy je oraz samą wyspę, która od dzisiejszego dnia stała się naszym obozowiskiem.


/mgr M. Tomasiak/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 21512.
Gości: 21653.
Dzisiaj: 1166 gości.
Wczoraj: 989 gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-05-16 23:25:56