Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Szkoła z Certyfikatem

21 lutego 2008 r. Zespół Szkół w Barcicach otrzymał tytuł Szkoły Humanitarnej z rąk Tadeusza Szczepaniaka – dyrektora Polskiej Akcji Humanitarnej z Krakowa.
W tym dniu oficjalnie zakończono pewien etap działań, związanych z szeroko pojętą edukacją humanitarną, pracą na rzecz drugiego człowieka, pracą wolontarystyczną.
Pierwszy etap edukacyjnego projektu Polskiej Akcji Humanitarnej pozwolił szkole uzyskać zaszczytny, ale i zobowiązujący do dalszej pracy, tytuł Szkoły Humanitarnej.
Wśród gości była również p. Joanna Dyduch - koordynator Szkoły Humanitarnej z ramienia PAH, która wręczyła dyrektorowi szkoły p. G. Garwolowi list gratulacyjny.
Swoja obecnością na uroczystości nadania certyfikatu Szkoły Humanitarnej zaszczycił nas również Ksiądz Proboszcz z miejscowej parafii.
Wanda Kochanowicz - szkolny koordynator projektu przywitała gości, nauczycieli, uczniów słowami z Lapidarium R. Kapuścińskiego, które oddają istotę działań szkolnych wolontariuszy, młodzieży oraz nauczycieli, biorących udział w projekcie.:

"Życie każdego z nas wspiera się na obecności innych.
Tylko bowiem życie współprzeżywane daje nam poczucie jego istotności.
Inni to żywe, ruchome lustra, które pozwalają nam dostrzec, że istniejemy".


Dyrektor Zespołu Szkół p. G. Garwol, odbierając certyfikat zaznaczył, że uzyskanie tytułu to ogromny sukces, osiągnięcie i honor dla szkoły, ale także odpowiedzialność i zobowiązanie, początek trudnej pracy, jaką jest pomaganie.
Nasz honorowy gość -dyrektor PAH odsłonił tablicę informującą o nadaniu szkole tytułu SzkołyHumanitarnej.

Po części oficjalnej uczniowie przedstawili swoje działania w ramach projektu, ilustrowane multimedialnym pokazem zdjęć z realizacji poszczególnych zadań.
Pani Wanda Kochanowicz przekazała również pieniądze zebrane przez młodzież w ramach Kampanii Wodnej PAH "Zbieraj wodę razem z nami". Pozyskane fundusze poprzez sprzedaż opasek na rękę pozwalają PAH realizować programy wodne w regionach Azji i Afryki.

Obejrzeliśmy również ciekawą prezentację na temat działalności Polskiej Akcji Humanitarnej w Polsce i na świecie, zaprezentowaną przez dyrektora PAH p. .T. Szczepaniaka.
Uczniowie, bardzo dumni z otrzymania tytułu, przyrzekli kontynuować swoją charytatywną działalność w następnych latach, promować wartości i postawy humanitarne, .aby w pełni zasłużyć na miano człowieka humanitarnego.


/mgr W. Kochanowicz/
Międzyklasowy Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych

19 II odbył się Międzyklasowy Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych I miejsce wywalczyła klasa IIa w składzie: W. Szteniowicz, P. Lompart, K. Kutak, K. Tokarczyk, M. Tokarczyk, D. Obrzud, P. Poczkajski. kolejne miejsa wywalczyli: kl IIIa, Ib, IIIb, IIc, Ia. Drużyny otrzymały okolicznościowe nagrody.


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Międzygminne Rozgrywki Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

14 II odbyły się Międzygminne Rozgrywki Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. I miejsce w grupie dziewcząt wywalczyła drużyna z Łącka II miejsce drużyna z Przysietnicy.

W grupie chłopców I miejsce drużyna z Jazowska II miejsce drużyna z Barcic.


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
MSZA ŚW. W INTENCJI CZŁONKÓW, WSPÓŁPRACOWNIKÓW, WOLONTARIUSZY, DOBROCZYŃCÓW I PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA SURSUM CORDA
Z przyjemnością informujemy, iż w dn. 01.02.2008 w Kościele NSPJ (kolejowym) odbyła się uroczysta, noworoczna MSZA ŚW. W INTENCJI CZŁONKÓW, WSPÓŁPRACOWNIKÓW, WOLONTARIUSZY, DOBROCZYŃCÓW I PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA SURSUM CORDA, na której byliśmy.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie noworoczne z wolontariuszami w Klubie Piast w Nowym Sączu.
Spotkanie było okazją, by wspólnie się spotkać w miłej atmosferze, złożyć sobie życzenia, podsumować miniony rok i zaplanować dalszą współpracę.
Nasz klub wolontariuszy świętował razem z innymi wolontariuszami również sukcesy, związane z działaniami podejmowanymi przez Stowarzyszenie Sursum Corda, w tym otrzymanie prestiżowej nagrody Kryształy Soli.

Praca naszego klubu została doceniona również na tym spotkaniu, prezes Sursum Corda przypomniał o sukcesie naszego szkolnego projektu "Świadczyć sprawie człowieka" w ramach Małopolskiego Konkursu na Projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".
Było nam bardzo miło, nie kryliśmy dumy!

Wanda Kochanowicz i wolontariusze
HAZ "Prewał 2008" Dzień IV - V

W dniach 01-02 II 2008 w naszej szkole odbył się Biwak kończący HAZ "Prewał 2008". Podczas biwaku odbył się turniej strzelecki między drużynami ZHR "Leśni"[w sumie 612 pkt] oraz "Zbroja" [566 pkt] wygrany przez naszą drużynę. Następnie udaliśmy się do kościoła by wziąć udział we mszy św. Wieczorem przy kolacji część druhów otrzymało tajemnicze wiadomości, pisane szyfrem. Po kominku podczas którego druhny prezentowały scenki dot. zdrowego żywienia, udaliśmy się na spoczynek. Jednak zabawa miała się dopiero rozpocząć. Po godzinie 22-giej odbył się nocny alarm mundurowy, druhowie mieli 5 min czasu by przygotować się do wyjścia. Nie wiedzieli gdzie i po co idą. Pobrali z harcówki polana i udaliśmy się pod krzyż na Wierchach. Po drodze czekała na nich zasadzka przygotowana przez trzeci zastęp prowadzony przez dh M. Boruckiego. Po dojściu pod krzyż druhowie zostawili drewno i zeszli do szkoły odbywając po drodze próbę milczenia (bardzo ciężką dla niektórych). Druhowie którzy podczas kolacji otrzymali listy udali się pojedynczo na miejsca opisane w listach by ze swoimi przewodnikami udać się pod krzyż na Wierchach by tam w obecności druhów z ZHR Kraków złożyć swoje przyrzeczenie.
Rankiem, po mszy świętej i śniadaniu udaliśmy się w teren, by tam wziąć udział w grze wojennej. Po obiedzie i podsumowaniu całego HAZ-u rozeszliśmy się do domów.


/mgr Maksymilian Tomasiak/
HAZ "Prewał 2008" Dzień III

Kolejnego dnia naszej Harcerskiej Akcji Zimowej odbył się Turniej "Wojowników Zdrowia" o Puchar Dyrektora Szkoły.


/mgr Maksymilian Tomasiak/
Zabawa Karnawałowa dla Gimnazjum oraz harcerzy z HAZ

Dzisiaj (tj. 30 I 2008 r.) w naszej szkole odbyła się zaległa zabawa karnawałowa dla uczniów gimnazjum. W zabawie wzięli również udział harcerze z HAZ-u, najciekawsze przebrania zostały nagrodzone (można je oglądać na zdjęciach). Zabawa została zorganizowana przez Parlament Gimnazjum.


/mgr Maksymilian Tomasiak/
HAZ 2008 Dzień I

29 I rozpoczęła się Harcerska Akcja Zimowa PREWAŁ 2007. Tego dnia zajmowaliśmy się pionierką obozową, zastępy tworzyły swoje kąciki w harcówce. Po smacznym obiedzie i dalszej pracy w harcówce zakończyliśmy ten dzień


/mgr Maksymilian Tomasiak/
I Młodzieżowy Turniej im. Jana Gryźlaka w PS

We wtorek 29 stycznia na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach odbył się I Młodzieżowy Turniej im. Jana Gryźlaka w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej ten był poświęcony osobie patrona hali- Barciczanina, który całe swoje życie poświęcił krzewieniu kultury fizycznej i propagowaniu sportu na naszym terenie.
Zawody młodzieżowe poprzedzały Otwarty Turniej im. Jana Gryźlaka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy, odbywający się w naszej szkole już od trzech lat. W tym roku odbędzie się on 20 lutego.
We wtorkowym turnieju udział wzięło pięć drużyn. Po zaciętej walce przeprowadzonej w iście sportowej atmosferze wyłoniliśmy zwycięzców. Najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna KSM Gnojnik .
Trenerem, opiekunem, sponsorem i menagerem w jednej osobie był ks. Piotr Barczyk. Pozostałe miejsca:

II SKRA Barcice,
III Krejzole Barcice,
IV PAGON Gnojnik,
V Pierwszaki Barcice.

W turnieju wyłoniono najlepszą zawodniczkę- Klaudię Gądek oraz najlepszego zawodnika- Nikodema Wąsa.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.


/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa dla uczniów gimnazjum w Barcicach odbędzie sie 30 stycznia (we środę) od godz. 16.00 do 19.00 Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy oczywiście w przebraniu, osoby które na zabawę karnawałową przyjdą bez przebrania płacą wstęp 5zł. Najciekawsze przebranie zostanie nagrodzone.

/mgr E. Lompart/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 35053.
Gości: 2688.
Dzisiaj: 1730 gości.
Wczoraj: 730 gości.
Osób online: 1 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-08-15 22:14:42