Międzyklasowy Turniej PS drużyn mieszanych
28 listopada odbył się Międzyklasowy Turniej PS drużyn mieszanych. W zawodach uczestniczyło 7 zespołów z Gimnazjum oraz gościnnie zagrali chłopcy z kl. VI SP w Barcicach.
Zwycięzcą rozgrywek została reprezentacja klasy II B.
Kolejne miejsca zajęli:
II - klasa IIIa
III - klasa IIIc
IV - chłopcy z kl VI
V - klasa Ib
VI - klasa Ic
VII - klasa IIb - druga drużyna
VIII - klasa Ia
/ mgr Dorota Młyńska-Postrożny
"Mikołajkowe trofeum" dla Podegrodzia

10 drużyn wzięło udział w mikołajkowym turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Barcicach.
Turniej, który odbył się 10 grudnia wyłonił zwycięskie zespoły :
1 miejsce- Podegrodzie
2. Rytro
3."Krysia" Nowy Sacz
4. "Danusia" Łomnica
5. Barcice
6. Brzezna
7. Waleczne Tygrysy
8. ŁKS Poprad
9. Gimnazjum Stary Sącz
10. Drink Team
Jak przystało na mikołajkowe zawody każda drużyna otrzymała prezent, zwycięzca – zespół z Podegrodzia tradycyjnego "Mikołaja"- trofeum turnieju.
Organizatorzy zawodów oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach zwrócili uwagę na rolę sportu, podkreślili również znaczenie aktywnego spędzania wolnego czasu.
"Żyję zdrowo" – to zasada, którą propaguje się w szkole, a także program, w ramach którego realizowane są działania, wynikające z udziału szkoły w tym przedsięwzięciu.

W. Kochanowicz
Piszą o nas: Wolontariat 02/02 2008

Piszą o nas: Dziennik Polski 08.12.2008

Piszą o nas: Z Grodu Kingi mr 12/2008

Piszą o nas: Dziennik Polski 12.11.2008

Światowy Dzień Wolontariatu

05 XII nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wolontariatu w N. Sączu

/mgr W. Kochanowicz/

Światowy Dzień Wolontariatu i nie tylko.
Kartki z kalendarza barcickiego wolontariusza:

wrzesień 2008 - praca, praca, praca i ... praca ( korepetycje, pomoc w przedszkolach, zabawy z dziećmi w szkolnej świetlicy i przedszkolach, ...)

październik 2008 - praca, praca, praca ( rozładunek żywności dla mieszkańców Barcic z programu PEAD, organizacja pomocy żywnościowej, pomocy w nauce uczniom SP i gimnazjum, pomoc przy organizacji obchodów związanych z Rocznicą Pontyfikatu Jana Pawła II,przedstawienia dla dzieci przedszkolnych, współorganizacja pikniku rodzinnego dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie).

Udział w programie "Na Ratunek" Stowarzyszenia Sursum Corda był dla nas szczególnie ważny, ponieważ osoba, która potrzebowała pomocy to Bartuś z Cyganowic.Pieniądze z kiermaszu szkolnego przeznaczyliśmy na operację dla Bartka z Cyganowic. Podziękowania dla pani E. Lompart, dzięki której ta akcja powiodła się znakomicie.
Bartek jest zdrowy! Skomplikowana operacja na otwartym sercu, wykonana w Monachium przez prof. Edwarda Malca, zakończyła się pełnym sukcesem. Bartek samodzielnie się porusza i nabiera w błyskawicznym tempie wigoru.

listopad
Nasza praca wolontariacka doceniana jest zarówno w środowisku lokalnym jak i poza nim. Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza zaprasza nas na interesujące imprezy.
W listopadzie uczestniczyliśmy w spotkaniu studyjnym w 5 krakowskich organizacjach pozarządowych współpracujących z wolontariuszami: w Stowarzyszeniu WIOSNA, Fundacji AERIS FUTURO, Krakowskim oddziale Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji MAM MARZENIE i Stowarzyszeniu U SIEMACHY.
Podczas wizyt zwiedziliśmy siedziby w/w organizacji i spotkaliśmy się z pracownikami i wolontariuszami, którzy tam działają. Wizyty miały na celu wymianę doświadczeń, porównanie skali, standardów i form współpracy z wolontariuszami oraz zapoznanie się z realizowanymi przez krakowskie organizacje działaniami angażującymi wolontariat.
Zwiedziliśmy również miasto i zakończyliśmy dzień w kinie IMAX, gdzie obejrzeliśmy film w wersji panoramicznej.
Czekamy na reportaże/sprawozdania od naszych wolontariuszy wizytujących oddział Polskiej Akcji Humanitarnej. ( wasze artykuły ukażą się w najbliższych numerach Orantki oraz na stronach www).

Obóz szkoleniowo-integracyjny dla wolontriuszy
Sześciu wyróżnionych wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w 3- dniowym obozie w Piwnicznej, oprócz warsztatów i niespodzianek, organizatorzy zapewnili pełne wyżywienie i dobrą zabawę.

grudzień 2008 - praca, praca, praca i ...

Świąteczne Kartki Dobroczynne

Rozpoczynamy coroczną kampanię charytatywną "Dajmy Dzieciom Nadzieję", polegającą na sprzedaży Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na realizację naszych programów dobroczynnych dla dzieci.
Kartki można kupować w sekretariacie od 10 grudnia, będą dostępne również w świetlicy szkolnej oraz u p. W. Kochanowicz i szkolnych wolontariuszy.( będą ubrani w zielone i czerwone koszulki z logo wolontariatu. Cena 1 kartki od 2 złotych. Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach.Pomóżcie nam pomagać!!

5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariatu - czyli święto dla wolontariuszy, którzy przepracowali setki godzin współpracując z wieloma lokalnymi instytucjami pomocowymi. W tym dniu szczególnie promowaliśmy wolontariat, ideę społecznego zaangażowania oraz zachęcaliśmy innych do poświęcenia części swojego czasu na rzecz innych.
W Nowym Sączu , w Barcicach nasi wolontariusze rozmawiali z przechodniami o wolontariacie i rozdawali materiały promocyjne.
Wzięliśmy udział w promocyjnej kampanii ulicznej "Wolontariat - jestem za!", delegacja wolontariuszy uczestniczyła w spotkaniu z Prezydentem w Ratuszu.
Na nowosądeckim Rynku otwarta była wystawa fotograficzna ukazująca pracę naszych wolontariuszy. Dzień zakończyliśmy w rytmach regge na wspólnym koncercie.

Spotkanie z pracownikami PAH oraz wolontariuszami w Krakowie

29 XI w Krakowie odbyło się spotkanie z pracownikami PAH oraz wolontariuszami.

/mgr W. Kochanowicz/

II Zimowy Bieg Leśnych - kryptonim "PROPORZEC"
W dniach 13-14 XII 2008 r. odbędzie się II Zimowy Bieg Leśnych - kryptonim PROPORZEC. Prosimy o pobranie i wypełnienie zgód.

[ Zgoda rodziców ]

Zmiana: 2018-12-05 08:13:54