Wszystkich Świętych

1 XI Harcerki i harcerze obu naszych drużyn pełnili służbę przy grobach poległych podczas I wojny światowej.

R.I.P.

Kiedyś o Jezu, chodził po świecie,
Brałeś dziateczki w objęcia Swe,
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię:
Do serca Twego przytul i mnie.

Byłeś Dzieciątkiem, Ty wielki Boże,
W żłóbku płakałeś nad światem złym,
Nie płacz Dzieciątko, ja Ci w pokorze,
Serce me daję, Ty mieszkaj w nim!

Kto by u siebie dziecię przyjmował,
Rzekłeś, że wtenczas przyjmie Cię,
Dzięki Ci, Jezu, żeś nas miłował!
Za to Cię kochać na wieki chcę!

Rzekłeś: "Nie może ze mną być w niebie,
Kto nie chce dziecku podobnym być",
Ja, dziecię Twoje, chcę przyjść do Ciebie,
Daj mi niewinnie do śmierci żyć.

Kiedy w ostatniej będę potrzebie,
Gdy się rozstanę ze światem tym,
Zlituj się, Jezu, weź mnie do Siebie,
Niech wiecznie spocznę przy Sercu Twym.

W piątek 31 października br. społeczność szkolna pożegnała Wiktorię Łatkę (ur. 18 stycznia 1999 r. – zmarła 29 października 2008 r.), uczennicę klasy III. Ciężka choroba przerwała jej krótkie życie. „Niech Aniołowie zawiodą Ją do raju…”

/mgr M. Dyjas/
"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

31X wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w prezentacjach projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" które odbyły się w kinie "Sokół" w N. Sączu

Rozpoczecie roku papieskiego w Gołkowicach

16 X delegacja harcerek i harcerzy obu naszych drużyn wzięła udział w uroczystościach inaugurujących rok papieski które odbyły się w Gołkowicach

Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej

"Idą pierwszaki, dawne maluchy. Jeden w drugiego. To same zuchy...", tymi słowami rozpoczęli swój uroczysty dzień. Przed zgromadzonym audytorium składającym się z rodziców, bliskich, Pani Dyrektor musieli pokonać szereg zadań w postaci recytacji wierszy i śpiewu. Wszyscy w odświętnych strojach z uśmiechniętymi buziami, czekali z niecierpliwością na najważniejszą chwilę – moment pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Najpierw na sztandar złożyli przyrzeczenie, że będą godnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Barcicach, by w końcu poczuć moc ogromnego zaczarowanego ołówka na swym ramieniu, którym dotknęła Pani Dyrektor Janina Kowalczyk każdego z uczniów.
Na pewno uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie wychowawcy: Pani Barbara Janczak, Pani Anna Leśniaka oraz Pan Marek Kanik, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie uczniów.

/L. Cabała/
Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej

22 X 2008 r. odbyły się Gminne Halowe Rozgrywki Piłki Nożnej. W zawodach brało udział 5 drużyn z naszej gminy. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: K. Tokarczyk, M. Tokarczyk, R. Stefko, T. Drożdż, P. Zygmunt, D. Obrzud, J. Dziedzina, J. Łękawski, K. Stojda, P. Bielak, M. Kulig, D. Kantor zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych.
Kolejne miejsca zajęli: Prywatne Gimnazjum St. Sącz, Gimnazjum St. Sącz, Gimnazjum Gołkowice, Gimnazjum Przysietnica.
Gratulujemy!!!

/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Biwak harcerski

W dniach 18-19 X 2008 r. odbył się biwak harcerski na Woli Kroguleckiej

/Lidia Cabała/
30 Rocznica Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

"Moi młodzi przyjaciele
codziennie modlę się za Was..."

Jan Paweł II

16 X 1978 r. – pamiętny dzień, pamiętna data. Data, która zapisała się w karty historii Polski i całego świata. Polak został powołany na Stolicę Piotrową. Papież – Polak.
Chociaż dziś już minęło 30 lat pontyfikatu, jesteśmy dumni z tego. A dla upamiętnienie minionych wydarzeń, koleżanki i koledzy klasy IV b wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem Pani Ewy Wroniewicz, Siostry Dorotei i Pana Marka Kanika, przygotowali montaż słowno – muzyczny z prezentacją multimedialną. W głębokiej zadumie i melancholii, oczarowani słowem i pieśniami, które kochał Ojciec Święty, jeszcze raz, w tak krótkim czasie, przeżywaliśmy Jego pontyfikat.
Przecież tak naprawdę nam wszystkim leży na sercu tylko jedno – aby nasz Rodak został świętym, aby jak najszybciej odbył się proces beatyfikacji i kanonizacji. O to wspólnie wznosiliśmy modły do Naszego Ojca.

/Lidia Cabała/
Dzień nauczyciela w ZS

14 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Nauczyciela. Dzieci i młodzież obejrzeli prezentację oraz film poświęcony osobie Jana Pawła II, wzięli udział we mszy św, następnie na hali sportowej wzięli udział w uroczystej akademii.

/mgr Maksymilian Tomasiak/
Inauguracja Sądeckiej Ligi PS

1 października na hali WSB w Nowym Sączu odbyła się inauguracja Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: W. Szteniowicz, P. Lompart, K. Kutak, K. Olejarz, Ł. Olszowska, J. Olszowska, A. Sopata, P. Filipowicz, M. Bogacka zajęły I miejsce w grupie A.
Należy nadmienić, że w rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/

Zmiana: 2018-07-17 00:32:42