Międzynarodowy Dzień Ziemi

"Piękno i zagrożenia przyrody" – było myślą przewodnią tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, zorganizowanego przez Zarząd LOP oddział Przehyba.
Uroczystość odbyła się w domu kultury w Barcicach, gdzie spotkali się uczestnicy konkursów ekologicznych zorganizowanych, jak co roku z okazji Święta Ziem. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Stary Sącz, Rytro, Piwniczna i Podegrodzie wraz z opiekunami.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciel UM i Nadleśnictwa w Starym Sączu oraz dyrektorzy szkół .Uroczystość otwarła prezes Zarządu LOP Przehyba K. Kuczaj podkreślając jak ważnymi są wszystkie działania na rzecz naszej Matki – Ziemi i jaką istotną rolę odgrywa wśród nich edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Młodzież naszego Gimnazjum przedstawiła spektakl proekologiczny "Ekoswaty" przygotowany pod kierunkiem K. Dubiel i A.Zielińskiej. Po spektaklu, który został nagrodzony gorącymi brawami, głos zabrali zaproszeni goście.
Momentem, na który czekali wszyscy zebrani, było wręczenie laureatom konkursów nagród, ufundowanych przez: Starostwo Powiatowe, UM Stary Sącz, Zarząd LOP Oddział Przehyba i Okręg Nowy Sącz, UG Łącko, UMiG Piwniczna, Nadleśnictwo Stary Sącz.
Wśród laureatów konkursu plastycznego "Piękno i zagrożenia przyrody" w kategorii kl. I-III SP znaleźli się uczniowie naszej szkoły: M. Gądek –III m, E. Stafińska , A. Lis i G. Łatka – wyróżnienie. Wśród nagrodzonych gimnazjalistów była; M. Skut (II m), D. Grońska i P. Psonak ( III m).
W konkursie fotograficznym "Piękno i zagrożenia przyrody" wśród nagrodzonych gimnazjalistów znaleźli się; K. Gorczowska ( III m), J. Leśniara i E. Skoczeń- wyróżnienie.

mgr K. Dubiel

Gminne rozgrywki Piłki Nożnej
29 IV odbyły się na stadionie LKS Barciczanki Gminne Rozgrywki Piłki Nożnej. W zawodach brały udział reprezentacje 5 gimnazjów z terenu gminy.
Nasza drużyna w składzie: K. Tokarczyk, M. Tokarczyk, A. Jarzębak, P. Zygmunt, J. Dziedzina, R. Stefko, T. Drożdż, T. Gorczowski, P. Dziedzina, Cz. Ogorzały, J. Łękawski, R. Gawlak, D. Kantor, M. Kulig, P. Bielak zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do rozgrywek międzygminnych.
Gratulujemy!!!

/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Rozgrywki Sądeckiej Ligi PS
28 IV Reprezentacja klas w składzie: M. Bogacka, P. Filipowicz, N. Chuchacz, K. Kożuch, D. Piszczek, A. Sopata, K. Pustułka, N. Potoniec zajęła I miejsce w Rozgrywkach Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze 2:0

Gratulujemy!!

/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Egzamin Gimnazjalny

W dniach 22-24 IV odbyły się w naszej szkole Egzaminy Gimnazjalne. Młodzież Naszego Gimnazjum w pierwszym dniu musiała wykazać się umiejętnościami związanymi z przedmiotami humanistycznymi, drugiego dnia matematyczno - przyrodniczymi, trzeciego dnia językowymi.
Wyniki egzaminów poznamy w czerwcu.
Trzymamy kciuki by były jak najlepsze.

mgr M. Tomasiak

Wesołego Alleluja

Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych miłości i rodzinnego ciepła,
życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie ZS: SP i Gimnazjum w Barcicach
Wesołych Świąt !

08 IV uczniowie ZS w Barcicach wzięli udział w spektaklu z okazji Świąt Wielkanocnych.

Obchody rocznicy śmierci Ojca św. Jana Pawła II

03 IV odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę odejścia do Ojca naszego Papieża Jana Pawła II

Sprawdzian

2.04.2009 r. o godz. 9.00, pięćdziesięciu siedmiu uczniów klas szóstych przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji. Test przesłany z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie zawierał zadania, na podstawie których uczniowie otrzymają informacje o stopniu opanowania poszczególnych kategorii umiejętności. Każdy uczeń otrzyma wynik swojej pracy. Komisje sprawdzające prace biorą pod uwagę; pisanie, czytanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce. Maksymalna liczba punktów wynosi 40. Uczniowie, którzy wiedzą jaką rolę w ich życiu pełni szkoła i wiedza, nie mieli trudności z testami.
mgr L. Cabała

Obchody rocznicy śmierci Ojca św. Jana Pawła II - starosądeckie błonia

02 IV Nasze Gimnazjum wzięło udział w obchodach rocznicy śmierci naszego Papieża Jana Pawła II i modliło się wraz z innymi pielgrzymami o jego rychłą beatyfikację

Zmiana: 2018-07-17 00:32:42