Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Festiwal ProjektówData 1 czerwca zagości na stałe w kalendarzu imprez Gimnazjum w Barcicach i to nie jako Dzień Dziecka, czy Dzień Sportu, ale Festiwal Projektów.
W tym dniu uczniowie z klas 2-ich zaprezentowali swoje projekty edukacyjne, nad którymi pracowali pod opieką nauczycieli kilka miesięcy.
Drugoklasiści zmagali się z następującymi tematami:
1. Tradycje i zwyczaje w Wielkiej Brytanii.
2. Czym jest kozioł ofiarny?
3. Remont mojego pokoju.
4. Zbilansowana dieta – czy to ważne?
5. Czy Hiszpania jest krajem atrakcyjnym turystycznie?
6. Dlaczego warto zwiedzać kraje niemieckojęzyczne?
7. Palić – nie palić?
8. Jak zostać odkrywcą – poradnik.
Etapy swoich prac oraz ich rezultaty uczniowie zaprezentowali głównie za pomocą prezentacji multimedialnych, dwie z nich były w języku angielskim i niemieckim. Powstały również makieta wyremontowanego już pokoju oraz mini poradnik o zbilansowanej diecie.
Wszystkie projekty zrealizowane były na najwyższym poziomie, najciekawsze zaprezentowano klasom pierwszym.
Gratulujemy drugim klasom!

(E.W)


Rozgrywki Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej31 V odbyły się rozgrywki Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej klas I. I miejsce zdobyła reprezentacja Gimnazjum w Łomnicy, nasze dziewczynki zajęły III miejsce. II miejsce zajęła reprezentacja SP w Barcicach.

/ M. Myślak/

Rozgrywki Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej11 V odbyły się rozgrywki Sądeckiej Ligi PS dziewcząt klas V. W zawodach wystartowało 9 zespołów. Nasza reprezentacja w składzie: Katarzyna Tokarczyk, Patrycja Baszczyn, Patrycja Bielak, Kamila Bochniarz zajęła I miejsce.

Drugi zespół z Barcic w składzie: Natalia Gawlak, Joanna Słowik, Anna Olejarz, Natalia Mikulec zajął IV miejsce.

GRATULUJEMY !!!

/ M. Myślak/

Wycieczka klas Ia Ib Ic IIa gimnazjum do Zakopanego17 V klasy Ia Ib Ic i IIa odwiedziły Zakopane. Przeszliśmy szlak do Czarnego Stawu Gąsienicowego.
/M.T./

V POWIATOWY TURNIEJ BOCCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH o Puchar Burmistrza Starego SączaDnia 14 maja 2011 roku odbył się w naszej hali widowiskowo sportowej V POWIATOWY TURNIEJ BOCCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH o Puchar Burmistrza Starego Sącza.
Turniej odbył się u nas już po raz 3. Nasi wolontariusze pod opieką Jadwigi Szewczyk-Kiełbasa pomagali w organizacji całego turnieju i opiekowali się zawodnikami.

W zawodach wzięło udział 13 organizacji:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Siołkowej,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku,
Warsztat Terapii Zajęciowej w Gostwicy,
Warsztat Terapii Zajęciowej "Nadzieja" w Nowym Sączu,
Warsztat Terapii Zajęciowej " Mada" w Nowym Sączu,
Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie,
Środowiskowy dom Samopomocy "Gniazdo" w Starym Sączu,
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom" w Piwnicznej Zdroju,
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" w Starym Sączu,
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stróżach,
Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Zbyszycach,
Klub Integracyjny w Nowym Sączu,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu.

W sumie w Turnieju Bocci, grze, która oprócz walorów sportowych jest grą wybitnie integracyjna, uczestniczyło w sumie 96 uczestników. Razem z gośćmi i kibicami gościliśmy w tym dniu około 200 osób.

Uczestnicy Turnieju mieli także możliwość spotkania z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policjo z Nowego Sącza. Do Barcic przyjechał komendant mł. insp. Henryk Koział, oraz sierż. Justyna Basiaga i asp. Ryszard Ogurek. Policjanci opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali urywany przez siebie sprzęt.
Sierż. szt. Marcin Lisiecki z sądeckiej drogówki prezentował motor marki Yamaha, na którym ściga "drogowych piratów".

W związku ze swoimi obowiązkami nie mógł być obecny Burmistrz Marian Cycoń, który wystosował do uczestników zawodów okolicznościowy list. Odczytał go wiceprezes "Gniazda" Wojciech Lasek, który wraz z Anną Górz prowadzili zawody.

Puchar Burmistrza Starego Sącza, oryginalne statuetki i medale, paczki z prezentami ufundowanymi przez sponsorów (w tym zegarki od burmistrza), wręczała Zofia Wcisło - prezeska "Gniazda" i Grzegorz Garwol - dyr. Zespołu Szkół w Barcicach.

/Piotr Ogorzały
Gabriela Garwol/


Msza św. poprzedzająca beatyfikację Jana Pawła IIPrzy Starosądeckim Ołtarzu Papieskim, w dniu 29 kwietnia 2011 r harcerze i harcerki z naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej poprzedzającej beatyfikację Jana Pawła II.
Msza odbyła się w intencji pomyślności kończącego się procesu beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed uroczystą mszą odbył się koncert zespołu "Anielsi" z Lubaczowa pod hasłem "Młodzi dla Jana Pawła Wielkiego". Harcerze podczas Mszy Świętej pełnili wartę honorową oraz pomagali w zabezpieczeniu medycznym uroczystości.

/A. Szczepańska/

III edycja Koncertu Nadziei na rzecz chorych dzieci" Daj serce innym".
Miarą człowieka jest nie to, co posiada, ale to, czym dzieli się z innymi...., tymi słowami Jana Pawła II, w niedzielę, 8 maja na starosądeckim rynku rozpoczęto III edycję Koncertu Nadziei na rzecz chorych dzieci; Oliwki Kurzeja urodzonej z wadą serca i wiotkością mięśni, Konradka Tokarczyka cierpiącego na wrodzona łamliwość kości i Kasi Dziedzic, która w styczniu uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Organizatorami koncertu byli Liderzy Promocji Zdrowia gimnazjum z Barcic i gimnazjum im. J. Słowackiego ze Starego Sącza pod opieką K. Dubiel i M. Koszyk.

Na hasło liderów "Daj serce innym" odpowiedziało wiele osób; dorosłych , dzieci, a zwłaszcza młodzieży, która pamiętając słowa papieża wszechczasów "wymagajcie od siebie nawet wtedy, kiedy inni od was nie wymagają ...." czynnie włączyła się w akcję.

Koncert prowadzili; E. Dziedzina, P. Leśniara, P. Marczyk i M. Olchawska a dary serca licytowali B. Korwin, K. Wokacz, J. Leśniara, O. Olszowska oraz P. Wacławik.

W koncercie wystąpiły: zespół Moszczeniczanie pod kierunkiem M. Wójcik i D. Baziaka, chórek z SP w Popowicach, prowadzony przez A. Lompart i M. Wastaka, , uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu z p. dyr Joanną Ustarbowską – Dudka, i Liderzy z Barcic w krótkim spektaklu "Diabelskie rozmowy" przygotowanym pod opieką K. Dubiel., orkiestra dęta pod batutą J. Jamrozowicza oraz ,kierowany przez M. Kanika chór z Zespołu Szkół w Barcicach.

Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych " Gniazdo" wraz z współpracującą młodzieżą szkół gimnazjalnych ze Starego Sącza i Barcic zaprezentowali się w przepięknym przedstawieniu "Kopciuszek". Spektakl przygotowany został w ramach projektu " Nigdy nie rezygnuj z marzeń" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W koncercie wystąpiły też zespoły tańca nowoczesnego Allegro, UPS, Best, Alibi i Babeczki z PMDK w Starym Sączu, tańczące pod kierunkiem R. Setlik; oraz zespół wokalny "Trajkoty" i wokaliści K. Kowalczyk, M. Stępka, N. Bulanda, M. Pierzchała oraz K. Zagórowska przygotowywani przez Z. Kaczmarczyka.
Zespoły taneczne i instrumentalne Gimnazjum z Podegrodzia, kabaret " Za sałatą" prowadzony przez Agatę Smoleń. z prywatnego gimnazjum w Starym Sączu, oraz uczniowie gimnazjum im J. Słowackiego w kilku skeczach.

Nie tylko mocne, ale i profesjonalne " uderzenie" zaprezentowały zespoły instrumentalne: Boybelsi pod kierunkiem J. Ferenca oraz Away from Keyboard Z. Koguta z PMDK w Starym Sączu, " The czaders" z Barcic oraz międzyszkolne zespoły "University of P.A.G.O.R" prowadzony przez A. Pasiut i " Ciemna strona pomidora" z wokalistką – A. Cabałą.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów występy na starosądeckiej scenie trwały do godziny 22.00. Koncertowi towarzyszyły; loteria fantowa, sprzedaż artystycznych prac uczniów, aukcja "darów serca", kwesta, bezpłatne badania w punkcie medycznym, które prowadziły E .Łomnicka i M. Pawlik


Profesjonalne brzmienie i nagłośnienie imprezy było zasługą p.Z. Kaczmarczyka. z PMDK w Starym Sączu wspieranego przez DJ-Ogos.

III edycja koncertu nadziei mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu i wsparciu różnych instytucji, firm, dzięki ludziom, którzy nawet w trudnych czasach potrafią się dzielić z potrzebującymi.

Dyrekcje szkół; gimnazjum w Barcicach i gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu w imieniu organizatorów składają podziękowania: Staroście Powiatu Nowosądeckiego – J. Golonce, Burmistrzowi Starego Sącza .M.Cyconiowi, ks.T. Sajdakowi – dyr. Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, J. Puścizna- dyr. PMDK w Starym Sączu oraz M. Zagórowskiej – dyr. Centrum Kultury i Sztuki im. Ady. Sari w Starym Sączu za pomoc w zorganizowaniu koncertu.

Za finansowe wsparcie - sponsorom wśród których są firmy; " Fakro", "Okno świat" i "Flex-ergis", "Galicja" "Grześ ", FH J. Tokarczyk, „Steskal”, „Rraj”, i Brothers- galanteria skórzana,” „Nasza Apteka”, Szkoła języków obcych Erudis Hurtownia Sam Chem, sklepy: 1001 drobiazgów oraz Sezam, Studio Urody " Maria", firma gastronomiczna – A Gorczowski i Apteka z Barcic, oraz Totalizator Sportowy.

Dzięki hojności wszystkich osób , którzy w tym dniu „Dali serce innym” możliwa była znaczna pomoc finansowa chorym dzieciom.


/ KD/


Uroczyste obchody Dnia Ziemi w Nadleśnictwie St. SączDnia 28.04.2011r. w Nadleśnictwie Stary Sącz odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi – na których nastąpiło podsumowanie konkursów ogłoszonych przez Zarząd LOP. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali i krótki program artystyczny.

Z Zespołu Szkół w Barcicach nagrody i wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
Tokarczyk Katarzyna – I miejsce w konkursie plastycznym pt. " Logo Nadleśnictwa Stary Sącz "
Marcel Gądek – II miejsce w konkursie plastycznym "Piękno drzewa"
Arkadiusz Tokarczyk – III miejsce w konkursie plastycznym "Piękno drzewa"
Szczepan Grabek – III miejsce w konkursie plastycznym "Piękno drzewa"
Citak Angelika – III miejsce w konkursie fotograficznym „Portret drzewa”
Jurczyński Wiktor – wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Portret drzewa”

Gratulujemy !!!

/A. Zielińska/

Misterium Paschalne20 IV odbyło się w naszej szkole misterium Paschalne
/M.T./

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ! ALLELUJA!


Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha i błogosławieństwa Bożego

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność ZS: SP i Gimnazjum w Barcicach

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3511.
Gości: 22114.
Dzisiaj: 3237 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58