Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Projekt „Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego”.

W bieżącym roku szkolnym 16 uczniów naszej szkoły z klas I - III uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu „Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego”.
Projekt realizowany był przez Fundację Silver Economy w partnerstwie z Województwem Małopolskim – Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu robotów Dash i Dot, tabletów, gier do nauki programowania „Scottie Go”, zestawu edukacyjnego „Umiem programować oraz materiałów dydaktycznych.
Wstępem do świata programowania było korzystanie przez dzieci z Code.org, Kodable.com i aplikacji ScratchJr, Scratch.
Uczniowie byli zmotywowani i zachwyceni nowym sposobem uczenia się przez zabawę. Każdy pracował w swoim tempie nad rozwiązywaniem kolejnych zadań.

Computer Science Education Week
5 XII 2017 r. uczestnicy projektu wzięli udział w ogólnoświatowej inicjatywie edukacyjnej Godzinie Kodowania (The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Wszyscy otrzymali certyfikaty.

Zajęcia z robotami Dash i Dot
Roboty Dash i Dot wprowadziły uczniów w świat programowania w najlepszy możliwy sposób – poprzez zabawę! Przy użyciu aplikacji na tablet, dzieci programowały Dasha, aby wykonywał różne zadania np.: segregował śmieci, pokonywał labirynty, rzucał do celu.
Programując roboty uczniowie uczyli się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.

Programowanie ze Scottie Go!
Uczniowie brali udział w niezwykłej misji ratunkowej poprzez programowanie ruchów Scottiego. W trakcie gry edukacyjnej dzieci stały się ekspertami w projektowaniu algorytmów oraz nauczyły się podstaw programowania.

Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” w Krakowie – 10 IV 2018 r.
W sali zabaw z klockami LEGO uczniowie sterowali licznymi robotami za pomocą pilotów, tabletów oraz przycisków. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych tworzenia robota z klocków, którego potem samodzielnie programowali.

Marzena Dziedzina
TURNIEJ BOCCI

W dniu 12.05. na hali sportowej w Barcicach odbył się XII Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci o Puchar Burmistrza Starego Sącza. 16 drużyn zrzeszających łącznie prawie 100 osób rywalizowało o miejsce na podium. Jak co roku emocje sięgały zenitu. Po raz kolejny Nasi Wolontariusze z klas trzecich Gimnazjum oraz nasze Absolwentki włączyli się w przebieg tego wydarzenia. Swoją obecnością i pomocną dłonią wspierali Zawodników w ich zmaganiach. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Pana Burmistrza Jacka Lelka oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Barcicach puchary. Uczestnikom gratulujemy ducha walki. Do zobaczenia na kolejnym turnieju za rok.

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
Jak co roku w marcu Uczniowie Naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie matematycznym Kangur w trzech kategoriach- 1. Klasy I-III Szkoły Podstawowej ; 2. Klasy IV-VII Szkoły Podstawowej; 3. Klasy II-III Gimnazjum.
Wyróżnienie w tym roku otrzymali- z klasy 3 SP Konrad Krzywdzińki, Szymon Kosmydel, z klasy 4- Michał Windak, z klasy 6- już po raz trzeci z rzędu wyróżnienie otrzymał Wojciech Wąchała . Serdecznie gratulujemy Wyróżnionym Uczniom i ich Rodzicom życząc sukcesów w kolejnych latach.
/M.D., J.Sz-K/
Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 26.IV.2018r. Koło Przyjaciół Książki działające przy bibliotece szkolnej wystąpiło z przedstawieniem pt. „Z książki płynie odwaga, książka życiu pomaga” dla koleżanek i kolegów klas młodszych. Ten krótki spektakl wzbudził zainteresowanie małych widzów.
Prócz tego przez cały miesiąc kwiecień osoby odwiedzające bibliotekę miały możliwość obejrzenia wystawki nowości wydawniczych.

Spotkanie w Bibliotece.
20 kwietnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali zaproszeni do filii bibliotecznej w Barcicach. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników biblioteki z okazji Dnia Ziemi.
W pierwszej części uroczystości uczniowie oglądali prezentację ekologiczną, w czasie której odpowiadali na pytania. Następnie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie „Jak rozweselić Ziemię” przygotowane przez członków Barcickiego Środowiska Harcerskiego.
Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Recykling czyli drugie życie odpadów”. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom niekorzystnego wpływu odpadów na środowisko przyrodnicze oraz człowieka, a także na zwiększone ryzyko smogu. Uczniowie wykonali prace z różnego rodzaju odpadów m.in. plastikowych butelek, kartonów, puszek, zużytych opakowań itp. Dzieci stworzyły prawdziwe dzieła sztuki, wykazując się pomysłowością i dbałością o szczegóły, dlatego komisja postanowiła nagrodzić wszystkie prace.
Gratulujemy uczestnikom konkursu. Ten dzień był pełen wrażeń. Dziękujemy za zaproszenie.

Wychowawczynie klas I
Egzamin Gimnazjalny

W dniach 18-20 IV 55 uczniów 3 klasy naszego Gimnazjum zmagało się z testami gimnazjalnymi.
Wyniki już niedługo.
Trzymamy kciuki by były jak najlepsze.
Szkolny konkurs ortograficzny
Dnia 12.04.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny zorganizowany przez polonistki: U. Sopatę i M. Maćkowską. Wzięło w nim udział 15 przedstawicieli poszczególnych klas w różnych kategoriach wiekowych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I grupa (klasy IV – V)
I miejsce – Michał Windak kl. IVc
II miejsce – Michał Wąchała kl. IVa
III miejsce – Justyna Janczak kl. Va

II grupa (klasy VI – VII)
I miejsce – Marlena Wnęk kl. VIb
II miejsce – Małgorzata Gorczowska kl. VIIb
III miejsce – Hanna Mróz kl. VIa

III grupa (klasy II – III gimnazjum)
I miejsce – Izabela Olszowska kl. IIc
II miejsce – Aleksandra Filipowicz kl. IIIc
III miejsce – Gabriela Gryżlak kl. IIIa oraz Joanna Kołbon kl. IIIb

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu. Informujemy, że wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi w tygodniu po egzaminach gimnazjalnych.
M. Maćkowska
Minisiatkówka

Reprezentacja Szkoły Podstawowej minisiatkowki zdobyła 3 miejsce w 1/2 finałach wojewódzkich. Chłopcy walczyli bardzo ambitne pokazując wysokie umiejętności techniczne. W meczu o drugie miejsce emocje sięgały zenitu ulegliśmy w tiebreaku 14:16. Należy nadmienić iż na tym etapie większość naszych rywali to zawodnicy grający w klubach siatkarskich. Gratulujemy zawodnikom i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych
Powiatowe Rozgrywki Mini Piłki Siatkowej Chłopców.

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się dużym sukcesem sportowym. W dniu 09.04.2018 r, na Hali Sportowej w Piwnicznej zajęli 1 miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Mini Piłki Siatkowej Chłopców.
Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został nasz uczeń Adrian Łabuda, który zaprezentował wysoki poziom gry.
Chłopcy rywalizowali ze szkołami: Wojnarowej, Muszyny oraz Brzeznej.
Wszyscy zawodnicy nie szczędzili energii i zaangażowania a całość rozgrywek przebiegła w miłej, sportowej atmosferze.
13 kwietnia tj. w piątek chłopców czeka następny etap - wojewódzki w Bobowej. Trzymajmy kciuki za drużynę.
/M. Myślak/
Gminne obchody Światowego Dnia Zdrowia

Motto; „ Pośród spraw ludzkich niższego rzędu,
nie ma i nigdy nie było w historii człowieczego losu
sprawy ważniejszej od zdrowia”


Pod takim właśnie mottem 06.04. 2018 r. odbyły się w kinie „ Sokół” w Starym Sączu gminne obchody Światowego Dnia Zdrowia, przygotowane przez Młodzieżową Grupę Liderów Promocji Zdrowia z SP im. F. Świebockiego w Barcicach i SP nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu w ramach realizacji autorskiego programu „ Apetyt na zdrowie”. Rozpoczął je piękny występ baletowy uczennicy SP w Barcicach Emilki Niejadlik. Przybyłych gości: p. J. Lelka- Burmistrza Starego Sącza, przewodniczącą Rady Miejskiej p. E Zielińską, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki w Starym Sączu p. Marię Sosin, p. J. Zbrońską –przewodniczącą Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Sączu, p. Z. Wcisło – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ Gniazdo”, p. J. Koszkul – kierowniczkę Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Starym Sączu, p. F. Tudaja kierownika OPS w Starym Sączu oraz dyrektorów starosądeckich szkół, dzieci i młodzież wraz z opiekunami powitał pan Grzegorz Garwol – dyrektor SP im. F. Świebockiego w Barcicach. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Burmistrz Starego Sącza- p. J. Lelek. Głos zabrała także p. E. Zielińska, która nie tylko zwróciła uwagę na to, czym zdrowie jest dla każdego z nas, ale też ufundowała dla każdego uczestnika zdrową choć słodką drożdżówkę.
Pierwszą część uroczystości rozpoczęły występy dzieci klas I - III wszystkich szkół podstawowych w gminie konkursem piosenki „ O zdrowiu śpiewam”, w części drugiej uczniowie klas IV- VI występowali w pokazach taneczno – akrobatycznych. Podczas burzliwych obrad jury, wszyscy mogli podziwiać taniec Emilki Dubiel w choreografii modern jazz oraz spektakl „ Marlenka” przygotowany przez Liderów SP nr 2 w Starym Sączu.
Najbardziej oczekiwanym przez wszystkich momentem było ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom. A było ich bardzo wielu. I tak:
w konkursie plastycznym „Moc owoców i warzyw” ( kat. wiekowa kl. I-III SP) wyróżniono prace: M. Górskiego z Moszczenicy i K. Tokarczyk z SP nr1 w Starym Sączu ( VI m), G. Garwol z Przysietnicy, N. Kulig z Barcic i A. Błaszczyk z SP nr 2 w Starym Sączu (V m), A. Tyki z SP nr 1 w Starym Sączu oraz M. Lis z Barcic ( IV m), H. Pasoń z Moszczenicy, A. Wajnert z SP nr 2 w Starym Sączu, M. Pasoń z Gabonia oraz W. Damasiewicz z SP nr 1 w Starym Sączu ( III m). Najwyżej zostały ocenione prace plastyczne S. Stawiarskiego z Niepublicznej Szkoły w Starym Sączu i K. Kołbon z Barcic ( II m) a zwycięzcą konkursu została Martynka Karwala reprezentująca Placówkę Wsparcia Dziennego w Starym Sączu.
„ Aktywnie po zdrowie” to tytuł konkursu w kategorii wiekowej kl. IV –VI SP, w tej kategorii przyznano: E. Sołtys z SP nr1 w Starym Sączu, M. Janik ze Skrudziny, J. Jesiotr z Gołkowic oraz K. Pierzga z Barcic (VI m), M. Waligórze z SP nr1 Stary Sącz, P. Dacie ze Skrudziny oraz W. Golonce z SP nr 2 w Starym (Vm). Miejsce IV przypadło K. Gał z Przysietnicy, III- O. Skoczeń z SP nr 2 w Starym Sączu i K. Stawiarskiej z Moszczenicy.
K. Potok także z Moszczenicy zajęła II m, a J. Zagórowska z SP nr1 w Starym Sączu i D. Jop ze Skrudziny – miejsce I.
Tematem prac konkursowych w kategorii kl. VII SP i gimnazjalne były „Zdrowe trendy”, w tej kategorii jury przyznało V m -N. Gawlak z Przysietnicy, N. Florek i L. Olszowskiej z Barcic, IV m – Z. Górze z Gołkowic oraz K. Nakielskiej z Przysietnicy, miejsca III przypadły: I. Koszut z Gołkowic i P. Leszko z SP nr 2 w Starym Sączu, II- D. Klag ze Skrudziny i K. Citak z Barcic. Najwyżej oceniono pracę K. Borkowskiej z SP nr 2 w Starym Sączu.
W konkursach plastycznych jak co roku wzięli także udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ Gniazdo” w Starym Sączu, a byli to: Ł. Tomasiak ( III m), D. Maśko i D.Wielocha ( II m) oraz – E. Suflita i S. Rams ( I m). Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursów plastycznych.
Gimnazjaliści i siódmoklasiści wzięli także udział w konkursie wiedzy „ Jesteś tym co jesz” . Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Jury wyróżniło : Z. Kocoń z Popowic oraz A.Łabudę z Gołkowic (VIm), K. Kołodziej z Popowic ( Vm), A. Sztafa z SP nr 2 w Starym Sączu ( IV m). Reprezentacja z Barcic L. Lompart i T. Liszka zajęła III m ale najmocniejszą okazała się w tym konkursie reprezentacja z prywatnego gimnazjum w Starym Sączu; M. Orzechowska ( II m) i M. Stawiarska (I m).
Poziom konkursu piosenki „ O zdrowiu śpiewam” był bardzo wysoki i także wyrównany. Każdy z uczestników został więc wyróżniony i nagrodzony:
Miejsca V w tym konkursie przypadły: A. Padula z Moszczenicy, K. Szewczyk i M . Kałuzińskiemu ze Skrudziny, A. Radomskiej i A. Prusaczyk z Przysietnicy, miejsca IV-
I. Stawiarskiej i G. Radomskiej z Przysietnicy oraz M. Majerskiej, M. Gil i J. Jankowskiemu z SP nr 2 w Starym Sączu. Kolejne miejsca zajęły:
- Z. Pasoń i M. Szczęsna z Moszczenicy oraz A. Rusin i O. Głębocka z Gabonia – miejsce III
- A. Brdej z Gołkowic, M. Kurzeja oraz E. Soboń i A. Walczak z Barcic, D. Janeczek z Gabonia , L. Drożdż z Popowic, M. Nicpońska z Niepublicznej SP – miejsce II.
Zwyciężczyniami tego konkursu zostały: W. Mordarska i L. Dąbrowska z SP nr 1 oraz E. Nalepa i A. Sowińska z SP nr 2 w Starym Sączu.
Wszystkie reprezentacje szkół w konkursie taneczno – akrobatycznym pokazały dużą klasę i profesjonalizm. Jury przyznało miejsca:
V – D. Belskiej i K. Waligórze z SP nr 2, trzy IV m: J. Krupie i E. Pasoń z Gabonia, E. Porwoł i E. Orłowskiej z SP nr 2 oraz J. Konstanty i W. Kwiczali z Moszczenicy.
III m – A. Kot i A. Kuziel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu,
trzy II m – A. Koronie i O. Bielak z Popowic, I. Radomskiej z Przysietnicy oraz K. Gałysa i K. Stefańskiej z Barcic.
Najlepszą w tym konkursie (I m) okazała się reprezentacja z Gołkowic G. Koterla i O. Bielak.

Ponadto nagrodę publiczności w konkursie piosenki .zdobyła E. Nalepa i A. Sowińska z SP nr 2, a w konkurencji taneczno akrobatycznej - K. Stefańska i K. Gałysa z Barcic.
Ostatnim punktem uroczystości, ale chyba najbardziej oczekiwanym przez wszystkich było ogłoszenie informacji, która szkoła w roku 2018 zdobyła Puchar Burmistrza Starego Sącza i zaszczytny tytuł „Szkoły najlepiej promującej zdrowie w gminie Stary Sącz”.
Puchar ten z rąk p. Ewy Zielińskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej odebrała p. Wanda Kochanowicz w-ce dyrektor SP im. Franciszka Świebockiego w Barcicach, gdyż ta właśnie szkoła w tym roku wygrała.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorowi - Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM w Starym Sączu za sfinansowanie autorskiego projektu „ Apetyt na zdrowie”, w ramach którego została zorganizowana uroczystość gminnych obchodów Dnia Zdrowia. Dzięki wsparciu finansowemu tej instytucji organizatorzy mogli nagrodzić każdego z uczniów i podopiecznych, kto tylko zgłosił akces udziału w ogłoszonych konkursach.
KD.

W imieniu autora artykułu bardzo przepraszam za błąd w nazwisku jednej z uczennic występujących podczas ww uroczystości.
M.T.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:
Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3943.
Gości: 4219.
Dzisiaj: 329 gości.
Wczoraj: 1011 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-11-20 00:20:00