Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

„Każdy ma coś, co może dać innym”

Jak co roku w naszej szkole prężnie działa Szkolny Klub Wolontariatu. W tym roku należy do niego blisko stu Wolontariuszy z klas VII , VIII i III Gimnazjum. Włączają się oni w szereg działań akcyjnych, takich jak zbiórki żywności, pomoc potrzebującym. Prowadzą też działania cykliczne, do których należą- organizowanie zabaw dla dzieci w Przedszkolu Sióstr Karmelitanek, pomoc na świetlicy oraz korepetycje Koleżeńskie, w ramach których pomagają dzieciom z młodszych klas w nauce.
Drogi Uczniu! Jeżeli masz problem z liczeniem, nie możesz zrozumieć gramatyki języka obcego lub chcesz, aby ktoś pomagał Ci w zadaniach domowych- zgłoś się do nas! chętnie pomożemy :)

Szkolna Liga PS

Nasi zawodnicy ponownie mogli zaprezentować swoje umiejętności siatkarskie i zdobywać nowe doświadczenia biorąc udział w szkolnej Lidze Piłki Siatkowej, która odbyła się 29 listopada w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu.
W zawodach wzięli udział uczniowie klas 5 i 6 w powiatu nowosądeckiego.
W kategorii klas 6 nasza reprezentacja w składzie: Mróz Marcin, Zelek Kacper, Gizicki Jakub oraz Tokarczyk Paweł zajęła 3 miejsce.
W grupie klas 5 drużyna w składzie: Jawor Jan, Homoncik Szymon, Bochniarz Mateusz zajęła 2 miejsce ,
a drugi zespół w składzie: Wąchał Michał, Kapuła Alan, Garwol Filip zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!!!
Należy nadmienić, iż większość startujących uczniów, to zawodnicy trenujący w klubach. Tym większe słowa uznania dla naszych chłopców, którzy swoje umiejętności siatkarskie zdobywają na zajęciach sks-u.
Zawody w podnoszeniu ciężarów.
28 listopada w hali sportowej w Przysietnicy odbyły się 16 gminne zawody w podnoszeniu ciężarów. Nasza reprezentacja w składzie: A Lelito, P. Kożuch, H. Stojda, M. Pustułka, B. Maślanka, A. Łabuda wywalczyła III miejsce drużynowo. Ponadto w swoich kategoriach wagowych II miejsce zdobył Mateusz Pustułka z klasy 8a oraz III miejsce Partyk Kożuch z klasy 8a.
Gratulujemy!
Zabawa andrzejkowa

26 listopada 2018r. w oddziałach zerowych odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci bawiły się z wychowawczyniami : panią Bożenką i panią Jasią oraz z rodzicami przy muzyce pana Marka Kanika i śpiewie oraz grze na gitarze Patrycji Smydy z klasy 3c Gimnazjum. Repertuar był nadzwyczajny. W przerwie tanecznej dzieci smakowały pyszny poczęstunek przygotowany przez wspaniałe mamy.
Dzień pluszowego misia

Jak co roku dzieci z oddziałów zerowych 22 listopada 2018 r. uczestniczyły w obchodach DNIA PLUSZOWEGO MISIA. W Bibliotece w Barcicach wraz z dziećmi z przedszkola pani Dorotki i sióstr oglądaliśmy przedstawienie teatralne, pt. „ KOT W BUTACH”. Następnie grupy prezentowały piosenki o misiach. Świetnie się bawiliśmy, ale najważniejsze w tym dniu były nasze” słodkie”, pluszowe misie.
5 porcji zdrowia w szkole

Uczniowie klasy IIa, IIb, IIc i IIIa realizowali program edukacyjny „5 porcji zdrowia w szkole”przygotowany przez Stowarzyszenie „Krajowa Unia Producentów Soków” /KUPS/. Celem programu była edukacja uczniów w celu kreowania zdrowych nawyków żywieniowych poprzez regularne spożywanie pięciu porcji warzyw, owoców lub soku.

Dzieci chętnie brały udział w niecodziennych zajęciach. Po ich zakończeniu przystąpiły do konkursu polegającego na przygotowaniu wspólnej pracy plastycznej /w formie plakatu/ przedstawiającej ideę „5 porcji” w codziennej diecie.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie zdobyli wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, istotnej roli warzyw i owoców, a także dowiedzieli się, dlaczego szklanka soku stanowi równoważną porcję warzyw lub owoców.

Wychowawczynie klas II i III
Spotkanie Wszystkich Samorządów Uczniowskch Szkół Podstawowych

Spotkanie wszystkich Samorządów Uczniowskich w Szkole Podstawowej w Barcicach
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Barcicach zaprosił na spotkanie wszystkie Samorządy Uczniowskie szkół podstawowych z terenu gminy Stary Sącz. Idea współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Samorządami Uczniowskimi zrodziła się kilka lat temu z inicjatywy SU w Barcicach, potem spotkania odbywały się jeszcze kilkakrotnie w różnych szkołach. W tym roku uczniowie z Barcic zaproponowali spotkanie, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie Samorządy Uczniowskie i spotkanie odbyło się w dniu 15 listopada 2018 roku. Przybyłych na spotkanie przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Barcicach Pan Grzegorz Garwol. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących współczesnego patriotyzmu. Młodzież wykazała się dużą dojrzałością i zaangażowaniem. Na zakończenie warsztatów ustalono wspólne działanie, które będzie polegało na znalezieniu w swojej miejscowości i opisaniu osoby, którą można nazwać współczesnym patriotą. W celu upamiętnienia pracy Samorządów i ich szkół zostanie też stworzona wspólna „kapsuła czasu”, która będzie zawierała pamiątki, zdjęcia opis działań i na lata zostanie zamknięta dla przyszłych pokoleń. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze poczęstunkiem i wspólną dyskoteką.
EK
KOLEJNE STARCIE

15 listopada 2018 r reprezentanci naszej szkoły wzięli ponownie udział w Niepodległościowych Rozgrywkach Mini Piłki Siatkowej w Starym Sączu , tym razem
klas 6.Obie drużyny pokazały duże umiejętności techniczne, jak również zaangażowanie w polu gry.Wywalczyli złoto i srebro !!! a tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Kacper Zelek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wręczenie nagród

Dnia 13 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej na długiej przerwie Dyrektor Szkoły Pani Wanda Kochanowicz wręczyła nagrody laureatom konkursów czytelniczych.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zainteresowanie i trud włożony w tworzenie prac.
Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!
Warsztaty czytelnicze

Przypadające w tym roku stulecie Niepodległości Polski stało się inspiracją do zorganizowania przez bibliotekarzy warsztatów czytelniczych w bibliotece Szkoły Podstawowej w Barcicach w dniu 14 listopada 2018r. Wzięły w nich udział uczennice od klasy IV – VIII oraz gimnazjum. Celem wieczorno – nocnej akcji było uczczenia tej rocznicy i przypomnienie wydarzeń sprzed stu lat.
Zajęcia rozpoczęły się stworzeniem drzewa niepodległościowego, na którym uczestniczki zawieszały dłonie z spontanicznie rzucanymi hasłami skojarzeniami patriotycznymi. DRZEWO uświadomiło nam, jak „wrośliśmy w Tę Ziemię”, jak bardzo kochamy WOLNĄ POLSKĘ. Upewniło nas, że jesteśmy synami TEJ ZIEMI.
Ale, czekało kolejne zadanie.
Nowością było wykonanie lapbooków tematycznie związanych z obchodami. Młodzież wyszukiwała materiały, a następnie wkładała je do kolorowych kopert, tworzyła różnego rodzaju „książeczki” i umieszczała w papierowych dużych teczkach. Wśród tematów znalazły się m.in.: „Symbole narodowe Polski”, „Walka o wolność w literaturze, sztuce i nauce”, „Droga do Niepodległości”, „Przywódcy w walce o wolność”. W ten sposób powstało w bibliotece nowe atrakcyjne źródło informacji, z którego będą korzystali uczniowie naszej szkoły.
Po ciężkiej pracy nadszedł czas na kulinarną niespodziankę. Uczestniczki prześcigały się pomysłowością w robieniu kanapek w barwach biało – czerwonych.
Kulminacją spotkania był tort dla uczczenia Wolności Naszej Ukochanej Ojczyzny. Palące się na nim świece, pozwoliły na chwilę refleksji i życzenia pokoju na kolejne lata. W trakcie poczęstunku śpiewane były pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary.
Warsztaty zaszczyciła swoją obecnością dyrekcja naszej szkoły Pan Grzegorz Garwol i Pani Wanda Kochanowicz.
Na zakończenie spotkania uroczyście odśpiewano „Rotę”.
Biorący udział z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach.
Już dziś czekają na kolejną noc bibliotek.
L. Cabała, T. Kulig

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3463.
Gości: 21787.
Dzisiaj: 2910 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58