Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013 r.

Program:

8:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum - Hala Sportowa
9:00 - Msza święta
10:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów SP - Hala Sportowa
Harcerska Akcja Letnia 2013 „Młody Wygnaniec powraca”

Motto: „…żaden organizm społeczny nie będzie zdrowy i silny, jeśli drążyć go będzie nienawiść, pogarda i wrogość wzajemna …”

/Małgorzata Musierowicz ,Posłowie ,w „Młody wygnaniec” M.J Zaleska,
Instytut Wydawniczy „Nasza książka”, Warszawa 1990,s.286/

„Harcerska Akcja Letnia” to projekt biwaku wychowawczo – terapeutycznego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Barcicach, realizowanego po raz kolejny przez Zespół Szkół w Barcicach. Jego celem jest działanie na rzecz rozwoju osobowego, troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i ochrona ich przed zagrożeniami: agresją, przemocą rówieśników lub dorosłych, patologią środowiska. Wspomaganie w prowadzeniu zdrowego i bezpiecznego stylu życia, uczenie asertywności.

W tym roku tematyka i obrzędowość po raz kolejny została zaczerpnięta z książki Marii Julii Zaleskiej pt. „Młody Wygnaniec”. W ocenie Małgorzaty Musierowicz autorka książki nie mogąc się pogodzić z okrucieństwem, pogardą i nienawiścią chwyciła za pióro wierząc, że „kropla drąży skałę”. Miała nadzieję, że jeśli choć trochę dobra pozostawi po sobie – to będzie go na świecie odrobinę więcej. A odrobinę więcej – to przecież o wiele więcej niż nic.
Projekt realizowany był w czasie wakacji od 09 do 13 lipca 2013 roku. Wzięła w nim udział 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży SP i Gimnazjum w Barcicach w wieku od 11-17 lat. Bazę biwaku stanowiła Szkoła Podstawowa w Barcicach oraz pole biwakowe pod Przehybą.
Przy realizacji HAL wspierali organizatorów: Radni Miasta i Gminy Stary Sącz, Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu, Nadleśnictwo Stary Sącz oraz LOK w Nowym Sączu. Patronat nad projektem sprawował Burmistrz Starego Sącza mgr Jacek Lelek.


9 lipca 2013 r. – dzień pierwszy

Zaraz po zbiórce wyruszyliśmy autokarem na miejsce obozowania. Po przybyciu pod Przehybę rozbiliśmy obóz, któremu nadaliśmy nazwę (nawiązując do tytułu przewodniej książki sprzed kilku lat) „Młody Wygnaniec powraca”. Na polu namiotowym „Pod Grzybkiem” powstała nasza „Twierdza”.
Podzieliliśmy się na dwa podobozy i rozbiliśmy namioty. Niektórzy wytrwale ćwiczyli umiejętność budowania namiotów z pałatek. Potem chłopcy zrobili kuchnię polową (taką prawdziwą, z blachą do gotowania) i bramę obozową. W każdym podobozie pod wieczór było miejsce na ognisko obrzędowe, tablicę ogłoszeń, i … niezbędny do życia bolid (czyli tzw. wychodek).
W trakcie pionierki poznawaliśmy florę i faunę Beskidu Sądeckiego. Zawarliśmy dość bliski kontakt z … komarzycami. Uczyliśmy się porozumiewać i integrować ze sobą w czasie zakładania obozowiska. Było ciepło, słonecznie i dość wesoło.
Po południu „Groźny Oboźny” sprawdził czujność i zorganizowanie harcerzy podczas apelu mundurowego. Były zabawy integracyjne, śpiewogranie. Wieczorem odbyło się ognisko obrzędowe w podobozie dziewcząt. Po ciszy nocnej rozpoczęła się służba. Wyznaczeni wartownicy pełnili ją sumiennie. W nocy odbył się ZZ, na którym podsumowany został pierwszy dzień HAL-u.

10 lipca 2013 r. – dzień drugi

Rankiem po apelu i rozdzieleniu zadań oraz zasileniu organizmów odpowiednią dawką energii, czyli smakowitym śniadaniem, rozpoczęliśmy zajęcia w bazie leśnych. Nasze obozowisko nabierało blasku. Gromadziliśmy chrust i dokładniej poznawaliśmy najbliższe otoczenie. Wielką frajdę sprawiało nam zbieranie prawdziwków i innych grzybów – a było ich w bród.
Zajęcia prowadzone w tym dniu dotyczyły znajomości topografii. Poznawaliśmy znaki topograficzne oraz wykonaliśmy mapy terenu. Już wiedzieliśmy, jak można ciekawie i bezpiecznie spędzać wolny czas bez elektryczności, mass – mediów i wszechobecnej elektroniki.
Dzień był słoneczny. W lesie przyjemnie. Wspólne zajęcia zbliżyły nas. Zajęcia w terenie podobały się wszystkim. Odbyły się też wyczerpujące zajęcia z musztry.
W czasie wolnym doskonaliliśmy swoje umiejętności wokalne i rysunkowe. Na wieczorną watrę zastępy przygotowały swoje prezentacje. Podczas ogniska prezentowały się. Po zmroku druhny objęły nocną wartę. Po ognisku odbył się ZZ. Podsumowano zadania, z którymi miały się uporać zastępy. Wyznaczyliśmy też zadania na kolejny dzień.

11 lipca 2013 r. – dzień trzeci

Rankiem powitaliśmy gości z Krakowa. A prawdę powiedziawszy, nikomu nie chciało się wychodzić z namiotów. Od samego rana chmurzyło się. Pogoda spłatała nam figla i trzeba było zrezygnować z wyjścia w góry. Gdy zaczęła się ulewa, starsi chłopcy i kadra z ogromnym samozaparciem okopywali namioty. Reszta siedziała „pod Grzybkiem”. Śpiewem i dobrym humorem staraliśmy się podbudować morale grupy. Przy gitarze prawie zapomnieliśmy o deszczu. Choć wszędzie wisiały nasze mokre ciuchy, to my wciąż śpiewaliśmy i bawiliśmy się przy wspólnym stole.
Po obiedzie deszcz ustał i ruszyliśmy w poszukiwaniu przygód. Gra terenowa pozwoliła chłopcom na wykazanie się swoimi umiejętnościami. Zajęli się sygnalizacją. Dziewczyny poznawały szyfry i nauczyły się nimi zapisywać wiadomości. Ruszyły w podchody. Zaczęła się rywalizacja. Druhowie i druhny otrzymali próby indywidualne. Niestety, nie wszystkim udało się wyjść z nich „z tarczą”.
Po zakończeniu gry rozpoczęły się gorączkowe przygotowywania ogniska obrzędowego. Niełatwo było rozpalić ogień, ale w końcu udało się. Było wiele zabaw i śpiewów. Nocą, jak zwykle, pieczę nad obozem objęła warta.

12 lipca 2013 r. – dzień czwarty

Słońce nieśmiało wyjrzało zza chmur. Suszyliśmy ubrania, śpiewaliśmy i nawet musztra wydała się przyjemna. Kadra biwaku podsycała nasze zaciekawienie – mieliśmy udać się na polowanie! Wszystkie grupy na zmianę wytrwale doskonaliły musztrę, śpiew i poznawały tajniki udzielania pierwszej pomocy. Wreszcie chłopcy zajęli się wykonaniem łuków. Pod czujnym okiem instruktorów ze zwykłych patyków zaczęli formować niezły myśliwski sprzęt. Polowanie na żubry czas zacząć! Kogo tam nie było, niech żałuje!
Po południu łączymy przyjemne z pożytecznym: wszyscy doskonalą umiejętności rozpalania ognia w każdych warunkach i każdym miejscu. Potem musztra, śpiew, ćwiczenia w składaniu mundurów i apele.
W międzyczasie dziewczyny przygotowywały własny repertuar na przegląd pod nazwą „Mam Talent!” Po południu każda uczestniczka prezentowała swój program przed niezależnym jury. Emocje rosły z minuty na minutę! Stroje, pomysły, sposób wykonania – godne Oscara. Najlepsze zostały nagrodzone.
Przed kolacją druhowie wzięli udział w grze terenowej, a potem w turnieju strzeleckim. Akcja przeprowadzona w lesie pozostanie na długo w ich pamięci (w końcu dysponowali kilkoma życiami!). Wieczorem długo rozprawiali o tajnikach strzelania z karabinka pneumatycznego.
Obrzędowe ognisko pomaga nam zrozumieć harcerski sposób życia. Poznajemy prawo harcerskie, historię harcerstwa. Wszystkie zastępy biorą udział w zabawie i rywalizacji. Gra toczy się o przysłowiową „grubą kasę”. Licytacja pytań jest zacięta. Pozornie wygrywają najlepsi pokerzyści. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy wygrani – jesteśmy i tylko to się liczy!
Mimo późnej pory nikomu nie chciało się iść spać. Jeszcze tylko ostatni ZZ i ostatnie warty!

13 lipca 2013 r. – dzień piąty

Rano ogień w naszej kuchni buzował rześko. Wstajemy bardzo wcześnie. Jeszcze przed śniadaniem zaczęliśmy zwijać nasze obozy. Mimo niepogody wszystko poszło sprawnie. Miejsce obozowania zostało uporządkowane, by nie było widać, że ktoś tu przebywał. Na zakończenie solidna porcja ćwiczeń z musztry i śpiewu oraz apel. Czas podsumować HAL. Wszyscy otrzymali drobne upominki. Każdy zabiera ze sobą niecodzienne wrażenia. Wracamy do domowych pieleszy – do ciepłego łóżeczka, telewizorka, chipsów, ale trochę nam żal!
Po przyjeździe do Barcic zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad, a po „Bratnim słowie” wszyscy rozeszli się do domów.

Teraz już tylko wakacyjne leniuchowanie. Do zobaczenia za rok!

/M. Dyjas/

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013


28 VI 2013 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęta została uroczystą akademią, wręczeniem nagród dla uczniów naszego Gimnazjum, następnie przeszliśmy do kościoła parafialnego aby podziękować za właśnie zakończony rok szkolny, oraz prosić o udane wakacje. Następnie udaliśmy się do szkoły by tam uczniowie klas gimnazjalnych odebrali świadectwa, a uczniowie szkoły podstawowej podczas uroczystej akademii zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia.


Zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum


27 VI 2013 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III Gimnazjum.


Zmiana cennika za korzystanie z sal/ hali sportowej
Cennik za korzystanie z sal/hali sportowej znajdujących się w budynku ZS w Barcicach:


1. Osoby korzystające z sal / hali sportowej z terenu Gminy Stary Sącz, 1 godzina, 40 złotych brutto

2. Osoby korzystające z sal / hali sportowej spoza terenu Gminy Stary Sącz, 1 godzina, 60 złotych brutto

3. Wynajem na konferencję, 1 godzina, 120 złotych brutto

4. Wynajem na imprezy okolicznościowe 500 złotych brutto za imprezę.


Dyrektor ZS w Barcicach
G. Garwol

HAL 2013

Kliknij na obraz aby powiększyć.
Festyn „Zawsze razem” Zespołu Szkół w Barcicach


Dnia 09.06.2013r., przy sprzyjającej pogodzie i wysokiej frekwencji, na terenie ZS w Barcicach odbył się wpisany w tradycję szkoły festyn rodzinny. Zgromadził on nie tylko lokalną społeczność. Uczestniczyli w nim: uczniowie i nauczyciele ZS w Barcicach, rodziny, zaproszeni goście, w tym Burmistrz Starego Sącza – p. Jacek Lelek, zastępca Burmistrza- p. Kazimierz Gizicki oraz sponsorzy.

Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje. Na scenie pojawili się utalentowani muzycznie uczniowie oraz absolwenci ZS w Barcicach, m. in. nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Rozśpiewanych Klas, w Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów (podopieczni p. Marka Kanika). W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klas zerowych oraz trzecich SP w Barcicach. Patrycja Smyda z klasy III SP – laureatka Gminnego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowała się w utworze „Spóźniony słowik” J. Tuwima. Stowarzyszenie „Gniazdo” przygotowało występ teatralno-muzyczny. Lokalne OSP dało pokaz umiejętności strażackich w zakresie ratownictwa. Festyn uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry z Barcic pod kierownictwem p.Jamrozowicza.

Przeprowadzono: licytację obrazów , zawody strzeleckie, konkurs ekologiczny, loterię fantową z nagrodami, prelekcję prozdrowotną o oczyszczaniu organizmu. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje, m. in. zjeżdżalnię, malowanie twarzy, stoisko z lodami, watą cukrową. W czasie festynu uczestnicy skosztowali domowych ciast, gulaszu Halinki (pracownika szkolnej stołówki), kiełbasek z grilla.

Podobna impreza odbędzie się w przyszłym roku.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy, a sponsorom dziękujemy bardzo za wsparcie! Bez Waszej pomocy nie zrealizowalibyśmy tego przedsięwzięcia.

/U. Sopata/


„Głos ma młodzież”
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcie „Głos ma młodzież” skierowanym do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Stary Sącz. Obejmował on dwa zasadnicze działania – napisanie prac konkursowych i udział przedstawicieli uczniów w debacie młodzieży.
Celem projektu było popularyzowanie wiedzy o środowisku lokalnym, umożliwienie młodzieży przedstawienia własnych propozycji dotyczących rozwoju gminy i wypunktowania słabych stron funkcjonowania lokalnej władzy samorządowej, a w konsekwencji zaangażowanie młodego pokolenia w pracę na rzecz najbliższego środowiska.
Napisania prac podjęli się Aleksandra Gądek („Bezpieczeństwo – czujesz się bezpieczny a może nie zgłaszasz wykroczeń, bo Policja i tak nic z tym nie zrobi?”), Jarosław Tokarczyk („Efektywna gospodarka lokalna – jak przeciwdziałać, zwalczać największe zagrożenie, przekleństwo naszych czasów BEZROBOCIE”) i Sandra Tokarczyk („Gmina Stary Sącz – moje propozycje na zwiększenie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej regionu”). Wszyscy bardzo poważnie i ambitnie potraktowali swe zadania. W efekcie powstały trzy obszerne, badawcze prace, poparte analizą dostępnych dokumentów, wynikami przeprowadzonych ankiet i wnioskami z wywiadu. Wartość tych prac doceniło również jury i aż w dwóch kategoriach (na trzy możliwe) zdobyliśmy pierwsze miejsce. Nagrody otrzymały Ola i Sandra.
Uczestniczyły też one w debacie młodzieży i przedstawicieli władz samorządowych w osobach burmistrza Starego Sącza p. Jacek Lelek ,przewodniczący Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Marian Lis oraz komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu Krzysztof Pawlak.
Pomysłodawcą projektu był burmistrz Starego Sącza p. Jacek Lelek, a organizatorem Gimnazjum w Gołkowicach.
Oprac. Małgorzata Biel Malinowska
Tik Tak


8 VI 2013 r. w Krakowie odbyła się gala konkursu Tik-Tak. W gali wziął uczeń naszej szkoły podstawowej Marian Skut któremu zabrakło jednego punktu by zakwalifikować się do ogólnopolskiego finału. Podczas uroczystej gali został nagrodzony wyróżnieniem.

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych był organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.
/M.T./


POEZJA JANA JOACHIMA CZECHA
Rok 2013, na wniosek burmistrza Jacka Lelka, został przez Radę Miejską w Starym Sączu ogłoszony Rokiem Jana Joachima Czecha. Z tej okazji 30 kwietnia w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zostały przeprowadzone gminne eliminacje konkursu recytatorskiego.
Był on skierowany do uczniów gimnazjum, a na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody – tablet (I miejsce), ramka cyfrowa (II miejsce) oraz odtwarzacz MP4 (III miejsce). Dodatkowo uczniowie wyróżnieni mieli otrzymać nagrody książkowe.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Gądek, Paulina Janczak, Dawid Leśniak i Sandra Tokarczyk. Wszyscy bardzo dobrze się zaprezentowali, ale na ogłoszenie wyników przyszło nam czekać aż do 10 maja. Wtedy bowiem nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie jeszcze dwóch konkursów – plastycznego, który był adresowany do uczniów szkół podstawowych i wiedzowego na temat życia i twórczości Jana Joachima Czecha, w którym rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Występ dwóch naszych uczennic został bardzo wysoko oceniony przez jury. Aleksandra Gądek zajęła II miejsce, a Sandra Tokarczyk otrzymała wyróżnienie. Dodatkowo organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę i nagrodzili dyplomami wszystkich uczestników.

/M. Biel - Malinowska/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3448.
Gości: 21757.
Dzisiaj: 2880 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58