Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Cała Polska Czyta Dzieciom

16 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Barcicach po raz dziesiąty brali udział w Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" i po raz pierwszy obchodzili "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" zorganizowany przez sieć sklepów Biedronka. Obydwa programy mają na celu budowanie nawyku codziennego czytania. Na hali sportowej zaproszeni goście: pan Dyrektor, pani Dyrektor, bibliotekarka, sekretarka, pielęgniarka, wychowawca świetlicy, sprzątaczka, kucharz i ksiądz czytali uczniom książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” Renaty Piątkowskiej. W uroczystości uczestniczyli także starsi uczniowie klas IV –VIII, rodzice i dziadkowie /111 osób/. Spotkanie uczniów ubranych w czerwone, białe i czarne podkoszulki /129 uczniów z klas I- III/ zakończyło się zrobieniem wspólnego „żywego” zdjęcia – biedronki. Zajęcia w tym dniu urozmaicone były ciekawymi zabawami i grami. Uczniowie tworzyli i rysowali dalsze przygody Gangu Słodziaków, ułożyli hymn Słodziaków i Trzeciaków, rozwiązywali zagadki, sudoku, krzyżówki, wykreślanki, tabelki z kodami i słuchali odgłosów lasu. Był to dzień pełen niespodzianek.

Dziękujemy Wszystkim za udział.
Do zobaczenia za rok.
Marzena Dziedzina i Anna Leśniara
Halowy Turniej PN
W dnu dzisiejszym tj. 18 października w Hali Sportowej SP w Barcicach rozegrano kolejny turniej halowej piłki nożnej. Tym razem dziewczęta przystąpiły do walki o tytuł Mistrza Gminy. Zawody rozegrano systemem " każdy z każdym".
Nasze dziewczęta w skladzie: A. Baran-3aG, I. Causanu - Bielak-3aG, G. Janik -3bG. K. Kluska-3bG, P. Majchrowska - 7c SP, K. Mairer -7a SP, P. Tokarczyk -8aSP, J. Obrzud -8bSP, K. Pustułka -8bSP, W. Citak -8bSP NIE ZAWIODŁY! pokonały wszystkie rywalki zdobywając Mistrzostwo Gminy. Należy nadmienić, iż z roku na rok poziom rozgrywek halowej piłki nożnej wzrasta. Wszystkie drużyny prezentowały duże umiejętności techniczne. W dniu dzisiejszym emocje sięgały zenitu, dziewczyny walczyły bardzo ambitnie nie szczędząc sił. Zarówno w obronie jak i ataku były nie do zatrzymania, również nasza bramkarka (Justyna) dzisiaj była nie do pokonania.
Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Przysietnicy, 3 miejsce szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączu.
Gratulujemy zwycięzcom !
Życzymy sukcesu na szczeblu międzygminnym w Rytrze.

/D. Młyńska - Postrożny/


Mistrzostwa Gminy Halowej Piłki Nożnej klas VII - VIII i III gimnazjum

17 października rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Halowej Piłki Nożnej klas VII - VIII i III gimnazjum. Organizatorem rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Barcicach. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, zawodnicy prezentowali wysokie umiejętności oraz dużą kulturę gry.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Przysietnicy
II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączy
III miejsce Szkoła Podstawowa w Barcicach
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Popowicach.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w rozgrywkach na szczeblu międzygminnym.
/D. Młyńska - Postrożny/


Sukces uczniów w konkursie „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwuetapowym konkursie edukacyjnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod tytułem „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”. Konkurs skierowany był do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.
W pierwszym etapie konkursu drużyna w składzie Gabriela Citak, Aleksandra Świerzowska, Kacper Cisowski wywalczyła 2 miejsce i zakwalifikowała się do finału konkursu, który wraz z uroczystą galą odbył się 12 października 2018 r. w Krakowie. W II etapie konkursu zespół zmienił skład i Kacpra Cisowskiego zastąpiła Aleksandra Izworska. W obydwu etapach konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością regionu Małopolski, jego historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców. Tematyka dotyczyła również obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie przez drużynę prezentacji swojej szkoły oraz stroju nawiązującego do regionu, z którego pochodzi. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce w Małopolsce w kategorii szkół podstawowych zdobywając atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupę. Finałową, uroczystą galę prowadził dziennikarz radia RMF MAXXX Ireneusz Jakubek. Opiekunkami uczniów przygotowujących się do konkursu były Pani Edyta Kowalczyk i Pani Ewa Tudaj. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 X odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zawody w piłce nożnej halowej

Zawody w piłce nożnej halowej to coroczna jesienna pozycja w kalendarzu rozgrywek przeprowadzanych pod szyldem Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.
W roku szkolnym 2018/19 zawody na szczeblu gminnym zostały rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Barcicach (rocznik 2006 i młodsi).

W kategorii dziewczyn w meczu o pierwsze miejsce Sp Barcice pokonała Sp Gaboń 2:1 i wywalczyła awans na wyższy szczebel rozgrywek.
W grupie chłopców po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność była następująca:
1. Sp Stary Sącz nr 1
2. Sp Stary Sącz nr 2
3. Sp Barcice
4. Sp Moszczenica
5. Sp Gaboń


Kolejny etap rozgrywek w kategorii dziewcząt odbył się 11 października w Rytrze. Po zaciętej i sportowej rywalizacji nasze dziewczyny zajęły III miejsce.
/J. Janikowski/
VI Dyktando Niepodległościowe - konkursowe zmagania w SP w Barcicach z historią i językiem polskim.


Uczniowie SP w Barcicach w dwóch grupach wiekowych (klasy IV -VI oraz klasy VII,VIII i gimnazjalne), podobnie jak ich rówieśnicy z sześciu województw (ponad 1700 szkół), we wtorek 9 października br. o godz. 13.00 przystąpili do pisania VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Organizatorzy Konkursu: Fundacja "Zawsze Warto" i Stowarzyszenie Polonistów nie tylko przygotowali ciekawe teksty, nawiązujące w roku Jubileuszu do historii Polski sprzed stu lat, ale także zadbali o właściwy poziom trudności ortograficznych. Uczniowie SP w Barcicach, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursowych zmaganiach, przyczynili się do próby pobicia Rekordu Guinnessa w jednoczesnym pisaniu dyktanda!!! Wkrótce nastąpi ogłoszenie wyników. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów. U.S.
,, W świecie czarów i magii’’- spotkanie z iluzjonistą.


28 września w naszej szkole gościem był światowej sławy iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Zaprezentował magiczne triki i dostarczył fascynujących przeżyć. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały każdy ruch magika. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci.
Spotkanie zorganizowały Anna Leśniara i Bożena Kozieńska.

V SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŚLADAMI PATRONÓW

ŚWIĘTO SZKOŁY
V SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŚLADAMI PATRONÓW

..Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem …

(Chłopcy z Placu Broni; „Kocham wolność”)Dnia 27 września 2018 r. w ramach Obchodów Święta Szkoły pod hasłem: „Pamiętamy” odbył się V Szkolny Bieg Pamięci Śladami Patronów o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach.

W tym roku Bieg został zorganizowany w formie rajdu z elementami gry interaktywnej opartej na wydarzeniach z lat 1914 – 1921. Fabuła Biegu nawiązywała do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy Biegu w ramach Obchodów Święta Szkoły uczcili Obchody Stulecia Niepodległości Polski. Kryptonimem Biegu był tytuł piosenki zespołu „Chłopcy z Placu Broni” „Kocham wolność”, którą cała społeczność szkolna poznała i wspólnie zaśpiewała. Udział w Biegu był okazją do sprawdzenia własnej kondycji fizycznej, gdyż dotarcie na „Ślimaka” to 100 minut marszu dla Niepodległej. Przede wszystkim jednak uczestnicy Biegu wykazali się szeroką wiedzą o patronach szkoły i losach Ojczyzny w XX wieku. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni, a wszystkie Patrole pamiątkowe dyplomy. Poczęstunek po Biegu pomógł zregenerować siły, by na zakończenie Biegu wszyscy razem mogli podziękować przodkom za 100 lat Niepodległości.

Rankiem, po zbiórce przed szkołą nastąpił uroczysty przemarsz zwartą kolumną całej społeczności szkolnej do barcickiego kościoła. Ruch na drodze krajowej był przez dłuższą chwilę wstrzymany, by wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli na uroczysta mszę świętą. Po niej najmłodsi, czyli uczniowie klas zerowych, wrócili do swoich domów. Uczniowie klasy od 1 do 3 szkoły podstawowej wzięli udział w grze sprawnościowej i zajęciach artystyczno – plastycznych, które została przeprowadzone na hali sportowej oraz w budynku szkoły. Klasy starsze, czyli od 4 do 8, wzięły udział w rajdzie, którego przygotowaniem zajęły się ich starsze koleżanki i koledzy z klasy trzecich gimnazjum oraz mający wprawę w organizacji imprez plenerowych harcerze. Na potrzeby rajdu każda klasa przyjęła formę Patrolu. Kapitan Patrolu prowadził, a wychowawcy klas pełnili funkcję opiekunów.

Do biegu, gotów, START!
Po odprawie jako pierwszy poszedł Patrol klasy 4a. W odstępach pięciominutowych ruszały kolejne.

Każdy patrol miał na swoim wyposażeniu telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR oraz dostępem do Internetu. Dobrze, że wszyscy pamiętali o naładowaniu swoich telefonów.

Pierwszy kod QR – mapa. Właściwie to drobiazg, bo odczytanie mapy papierowej byłoby trudniejsze. GPS zorientował się sam! Trasa rajdu z elementami gry interaktywnej wiodła od szkoły poprzez Rówień na Wolę Krogulecką, a stamtąd aż do platforma widokowej „Ślimak”.

Dzięki poziomym znakom patrolowym każdy Patrol mógł bez problemu odnaleźć na punktach zadania. Ich stopień trudności był różny: dla klas 4, 5, 6 – łatwiejszy, a dla 7 i 8 trudniejszy. Przydały się wiadomości uzyskane w trakcie wykonywania zadań przedbiegowych.

Gra interaktywna przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej pokazała, że nie ma racji bytu stwierdzenie: „Trochę techniki i człowiek się gubi”. Uczniowie z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń telekomunikacyjnych są „Za pan brat”. Między uczestnikami Biegu podczas szukania odpowiedzi na pytania nawiązywały się i umacniały więzi. Jeden wiedział. Drugi nie znał odpowiedzi, ale wiedział, gdzie jej szukać. Ot, cała filozofia!

Na punktach widać było skupienie malujące się na twarzach uczestników Rajdu i elementy zdrowej rywalizacji – „Poczekajmy, niech się jeszcze chwilę zastanowią! Potem nasza kolej”.

Po dotarciu na platformę widokową, przy palenisku można było ucieszyć ucho koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pana Marka Kanika i wspólnie z innymi zaśpiewać piosenkę „Kocham wolność” zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Pogoda nam sprzyjała. Widoki zapierały dech w piersiach! Wiatr hulał na szczycie. Niektórzy nadrabiali braki z dzieciństwa na placu zabaw, biegając po łące albo turlając się z góry na sam dół.

Po zakończonych zmaganiach rajdowych na wszystkich czekał posiłek – gorący gulasz, który smakował wyśmienicie a przygotowany został przez firmę pana Andrzeja Gorczowskiego.

Na zakończenie imprezy Pan Dyrektor podziękował organizatorom, pogratulował uczniom i wręczył wszystkim Patrolom dyplomy potwierdzające udział. W tym roku Puchar Przechodni trafił do klasy 8b, która w swoich działaniach pokonała pozostałych. Gratulujemy im wygranej! Po sesji zdjęciowej na „Ślimaku”, ze śpiewem na ustach, zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do Barcic. Z górki było łatwiej niż pod, ale miejscami było stromo! Dobrze, że starsi pomagali młodszym, a bardziej sprawni byli wyrozumiali dla niewprawionych w górskie wędrówki.

W tym roku dyplomy na rajd zaprojektowali UCZNIOWIE: Natalia Florek z klasy 3B i Mateusz Golba z 3C.

Rajd przeszedł do historii.
Do zobaczenia za rok!


Europejski Dzień Języków Obcych

W środę, 26 września 2018r., obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych, oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Do udziału w obchodach tego Święta zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Uczniowie klas I-III kilka dni wcześniej przygotowywali flagi różnorodnych państw z powitaniami w danych językach. Wykonane prace ozdabiały korytarze i gazetki szkolne.
Uczniowie klas IV- VI zmagali się z zamieszczonymi wcześniej na stronie internetowej szkoły, łamańcami językowymi ( w j. angielskim i niemieckim). Ocenie podlegała wymowa oraz czas wypowiedzi. Wśród uczniów klas czwartych zwyciężyły Milena Pasiut (IVa) i Klaudia Kołbon (IVc). W klasach piątych najlepsi okazali się Martyna Sopata (Vc) i Marcelina Wąchała (Va), natomiast w klasach szóstych bezkonkurencyjne były Justyna Janczak (VIa), Oliwia Mrówka (VIb) i Dakota Pazgan (VIb).
Nie zapomnieliśmy też o uczniach starszych klas. Dla nich przygotowaliśmy przysłowia w języku niemieckim i angielskim, oraz ich polskie odpowiedniki. Zadanie uczniów polegało na wylosowaniu trzech przysłów, przeczytaniu ich w jak najkrótszym czasie oraz dopasowaniu ich do polskiego tłumaczenia. W klasach siódmych zwycięzcą okazał się Bartłomiej Gawlak z klasy VIIB, wśród klas ósmych najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Krych z klasy VIIIA, a w Gimnazjum niepokonana została Amy Pazgan z klasy 3A.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy!!!
Nauczyciele Języków Obcych

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 2740.
Gości: 1024.
Dzisiaj: 1024 gości.
Wczoraj: gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-02-12 23:54:34