www.ospbarcice.strazacy.pl

[LKS "Barciczanka"]

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014/2015
w ZS SP i Gimnazjum w Barcicach

Pobierz zestaw podręczników dla szkoły podstawowej plik pdf

Pobierz zestaw podręczników dla gimnazjum plik pdf

"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

31X wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w prezentacjach projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" które odbyły się w kinie "Sokół" w N. Sączu

Rozpoczecie roku papieskiego w Gołkowicach

16 X delegacja harcerek i harcerzy obu naszych drużyn wzięła udział w uroczystościach inaugurujących rok papieski które odbyły się w Gołkowicach

Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej

"Idą pierwszaki, dawne maluchy. Jeden w drugiego. To same zuchy...", tymi słowami rozpoczęli swój uroczysty dzień. Przed zgromadzonym audytorium składającym się z rodziców, bliskich, Pani Dyrektor musieli pokonać szereg zadań w postaci recytacji wierszy i śpiewu. Wszyscy w odświętnych strojach z uśmiechniętymi buziami, czekali z niecierpliwością na najważniejszą chwilę – moment pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Najpierw na sztandar złożyli przyrzeczenie, że będą godnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Barcicach, by w końcu poczuć moc ogromnego zaczarowanego ołówka na swym ramieniu, którym dotknęła Pani Dyrektor Janina Kowalczyk każdego z uczniów.
Na pewno uroczystość nie odbyłaby się, gdyby nie wychowawcy: Pani Barbara Janczak, Pani Anna Leśniaka oraz Pan Marek Kanik, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie uczniów.

/L. Cabała/
Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej

22 X 2008 r. odbyły się Gminne Halowe Rozgrywki Piłki Nożnej. W zawodach brało udział 5 drużyn z naszej gminy. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: K. Tokarczyk, M. Tokarczyk, R. Stefko, T. Drożdż, P. Zygmunt, D. Obrzud, J. Dziedzina, J. Łękawski, K. Stojda, P. Bielak, M. Kulig, D. Kantor zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych.
Kolejne miejsca zajęli: Prywatne Gimnazjum St. Sącz, Gimnazjum St. Sącz, Gimnazjum Gołkowice, Gimnazjum Przysietnica.
Gratulujemy!!!

/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Biwak harcerski

W dniach 18-19 X 2008 r. odbył się biwak harcerski na Woli Kroguleckiej

/Lidia Cabała/
30 Rocznica Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

"Moi młodzi przyjaciele
codziennie modlę się za Was..."

Jan Paweł II

16 X 1978 r. – pamiętny dzień, pamiętna data. Data, która zapisała się w karty historii Polski i całego świata. Polak został powołany na Stolicę Piotrową. Papież – Polak.
Chociaż dziś już minęło 30 lat pontyfikatu, jesteśmy dumni z tego. A dla upamiętnienie minionych wydarzeń, koleżanki i koledzy klasy IV b wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem Pani Ewy Wroniewicz, Siostry Dorotei i Pana Marka Kanika, przygotowali montaż słowno – muzyczny z prezentacją multimedialną. W głębokiej zadumie i melancholii, oczarowani słowem i pieśniami, które kochał Ojciec Święty, jeszcze raz, w tak krótkim czasie, przeżywaliśmy Jego pontyfikat.
Przecież tak naprawdę nam wszystkim leży na sercu tylko jedno – aby nasz Rodak został świętym, aby jak najszybciej odbył się proces beatyfikacji i kanonizacji. O to wspólnie wznosiliśmy modły do Naszego Ojca.

/Lidia Cabała/
Dzień nauczyciela w ZS

14 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Nauczyciela. Dzieci i młodzież obejrzeli prezentację oraz film poświęcony osobie Jana Pawła II, wzięli udział we mszy św, następnie na hali sportowej wzięli udział w uroczystej akademii.

/mgr Maksymilian Tomasiak/
Inauguracja Sądeckiej Ligi PS

1 października na hali WSB w Nowym Sączu odbyła się inauguracja Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: W. Szteniowicz, P. Lompart, K. Kutak, K. Olejarz, Ł. Olszowska, J. Olszowska, A. Sopata, P. Filipowicz, M. Bogacka zajęły I miejsce w grupie A.
Należy nadmienić, że w rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Ślubowanie klas I Gimnazjum

Dzisiejszego dnia (30 IX) odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Klasy I Gimnazjum wzięły udział w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez liderów promocji zdrowia, panią pedagog oraz wychowawców, po południu odbyła się uroczystość ślubowania. Po ślubowaniu wszyscy bawili się na dyskotece, podczas której odbyły się "oczepiny".

/mgr Maksymilian Tomasiak/
Podział godzin
Od dnia 22 września obowiązuje [ Podział godzin ] w wersji ver.2.0.

Aktualny podział godzin jest również dostępny w menu po lewej stronie.

Organizacja roku szkolnego 2014/2015

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Kikor poszukując cnotliwej żony, załamał się na mostku i poszedł do wdowy.
ZEGAR

Październik 2014
Słoneczko
Wschód słońca : 6:22
Zachód słońca : 16:25
Długość dnia: 10 h i 3 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Przed nowiem
Widoczne: 1.2% Księżyca
Do pełni: 15.78dni
Do nowiu: 1dni
Cytat na dziś
Miauczy kotek: miau! - Coś ty kotku miał? Julian Tuwim (1894 - 1953)
Zmiana: 2014-10-29 21:54:41
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.