www.ospbarcice.strazacy.pl

www.mdpbarcice.strazacy.pl
[Młodzieżówka OSP Barcice]

[LKS "Barciczanka"]

Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW do pobrania z linku poniżej:

=>Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW<=

Życzenia Świąteczne

„… Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy.

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku

Dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku.

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

W ten uroczysty czas tylko szczęścia, radości, pogody ducha, ciepła i beztroski życzą : Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach
Jasełka

22 XII w naszej szkole jak co roku odbyły się Jasełka, po których klasy spotkały się z wychowawcami na wigiliach klasowych.
/M.T./

Obóz w Piwnicznej
Rozgrywki Sądeckiej Ligi PS dziewcząt klas II

14 grudnia odbyły się rozgrywki Sądeckiej Ligi PS dziewcząt klas II. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów z regionu nowosądeckiego. Nasze reprezentacje w składzie: M. Bogacka, A. Piszczek, K. Kożuch, N. Chuchacz, A. Sopata, k. Pustułka zajęły I miejsce. Kolejne miejsca zajęły: Marcinkowice, Laskowa, Łomnica, Piwniczna II, Piwniczna I, Barcice drugi zespół w składzie: P. Filipowicz, A. Citak, D. Piszczek, K. Witowska, K. Szarota, M. Pawka, N. Potoniec, ósme miejsce zajęła drużyna z Rytra.

Gratulujemy!
/D. Młyńska - Postrożny/

Klubowe Rozgrywki minisiatkówki dziewcząt
13 XII w Piwnicznej odbyły się Klubowe rozgrywki minisiatkówki dziewcząt. Wspaniale zaprezentowały się nasze reprezentantki. K. Tokarczyk, N. gawlak pokonały wszystkie rywalki, zajęły I miejsce w grupie i awansowały do VI ligi.
II miejsce w grupie zajęły J. Słowik i P. Bielak, również awansowały do VI ligi.
IV miejsce zajęły A. Olejarz i N. Mikulec.

Gratulujemy!!
/M. Myślak/
1%= 1 :)
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za włączenie się do akcji pomocy Konradkowi z Barcic. Ogromna kwota , która wpłynęła na jego konto z przekazanego 1% zaskoczyła wszystkich.
Dzięki tym pieniądzom Konradek uczestniczy w specjalistycznych rehabilitacjach.
Stowarzyszenie,które opiekuje się Konradkiem - Sursum Corda cieszy sie bardzo, że akcja ta powiodła się. Dziękujemy również wolontariuszom z gimnazjum za czynne włączenie się do tej akcji,za akcje informacyjne o Konradku, roznoszenie ulotek, przekonywanie najblizszych, że warto pomagać w ten i inny sposób.
Wanda Kochanowicz.
Finał grupy A SLPS
2 grudnia rozegrano finał grupy A SLPS. Nasze dziewczyny w składzie: M. Bogacka, N. Chuchacz, K. Kożuch, A. Piszczek, Ł. Olszowska, J. Olszowska, K. Olejarz, A. Sopata, K. Pustułka, A. Filipowicz rozegrały bardzo dobre mecze prezentując siatkówkę na wysokim poziomie.
Niestety zabrakło trochę szczęścia i po przegranym meczu ze St. Sączem oraz remisie z Piwniczną zajęły III miejsce.
Klasyfikacja w grupie A przedstawia się następująco:
I miejsce Piwnicza
II miejsce St. Sącz
III miejsce Barcice
IV miejsce Prywatne Gimnazjum St. Sącz
V miejsce Marcinkowice
/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Inauguracja XV Sądeckiej Ligi PS Szkół Gimnazjalnych
5 listopada odbyła się inauguracja XV Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych. Uroczystego otwarcia dokonali: Dyrektor Oświaty mgr Maria Jabłońska, Sekretarz TZPS mgr grażyna Cempa oraz Dyrektor ZS w Barcicach mgr Grzegorz Garwol. W tym dniu rozegrane zostały również eliminacje SLPS klas III w których uczestniczyło 15 drużyn z rejonu: nowosądeckiego, limanowskiego.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w grupie i rozegra mecze finałowe w grupie A o miejsca I - VIII.
/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Kartki Świąteczne
Dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży dobro dzieci, bo to właśnie im pomagacie, kupując kartki świąteczne sprzedawane przez szkolnych wolontariuszy. Wolontariuszki z gimnazjum sprzedają kartki "dobroczynne"codziennie na przerwach i przed lekcjami.
Organizatorzy akcji pomocy dzieciom - Szkolny Klub Wolontariuszy w Zespole Szkół w Barcicach.
Dziękujemy!
W.K.
Święty Mikołaj w ZS

7 XII w naszej szkole gościł św. Mikołaj. Odbyło się również przedstawienie dla uczniów klas młodszych. Więcej zdjęć niebawem.

/M. Tomasiak/

Organizacja roku szkolnego 2016/2017

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Rekrutacja 2016/2017 prezentacja

[strona Szkolnego Klubu Wolontariuszy]

[strona harcerzy i harcerek]

[M. Tomasiak - materiały do lekcji informatyki]

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Tasiemiec rozmnaża się przez podniecenie.
ZEGAR

Grudzień 2016
Słoneczko
Wschód słońca : 7:21
Zachód słońca : 15:43
Długość dnia: 8 h i 22 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Po nowiu
Widoczne: 3.1% Księżyca
Do pełni: 13.11dni
Do nowiu: 27.9dni
Cytat na dziś
Jeżeli przewidziałeś cztery możliwe awarie i zabezpieczyłeś się przed nimi, to natychmiast wydarzy się piąta, na którą kompletnie nie byłeś przygotowany. Prawa Murphy'ego
Wczoraj: gości.
Zmiana: 2016-12-06 22:12:14
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.