www.ospbarcice.strazacy.pl

[LKS "Barciczanka"]

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014/2015
w ZS SP i Gimnazjum w Barcicach

Pobierz zestaw podręczników dla szkoły podstawowej plik pdf

Pobierz zestaw podręczników dla gimnazjum plik pdf

30 Rocznica Wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

"Moi młodzi przyjaciele
codziennie modlę się za Was..."

Jan Paweł II

16 X 1978 r. – pamiętny dzień, pamiętna data. Data, która zapisała się w karty historii Polski i całego świata. Polak został powołany na Stolicę Piotrową. Papież – Polak.
Chociaż dziś już minęło 30 lat pontyfikatu, jesteśmy dumni z tego. A dla upamiętnienie minionych wydarzeń, koleżanki i koledzy klasy IV b wraz z chórem szkolnym pod kierunkiem Pani Ewy Wroniewicz, Siostry Dorotei i Pana Marka Kanika, przygotowali montaż słowno – muzyczny z prezentacją multimedialną. W głębokiej zadumie i melancholii, oczarowani słowem i pieśniami, które kochał Ojciec Święty, jeszcze raz, w tak krótkim czasie, przeżywaliśmy Jego pontyfikat.
Przecież tak naprawdę nam wszystkim leży na sercu tylko jedno – aby nasz Rodak został świętym, aby jak najszybciej odbył się proces beatyfikacji i kanonizacji. O to wspólnie wznosiliśmy modły do Naszego Ojca.

/Lidia Cabała/
Dzień nauczyciela w ZS

14 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Nauczyciela. Dzieci i młodzież obejrzeli prezentację oraz film poświęcony osobie Jana Pawła II, wzięli udział we mszy św, następnie na hali sportowej wzięli udział w uroczystej akademii.

Inauguracja Sądeckiej Ligi PS

1 października na hali WSB w Nowym Sączu odbyła się inauguracja Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: W. Szteniowicz, P. Lompart, K. Kutak, K. Olejarz, Ł. Olszowska, J. Olszowska, A. Sopata, P. Filipowicz, M. Bogacka zajęły I miejsce w grupie A.
Należy nadmienić, że w rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.

/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Ślubowanie klas I Gimnazjum

Dzisiejszego dnia (30 IX) odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Klasy I Gimnazjum wzięły udział w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez liderów promocji zdrowia, panią pedagog oraz wychowawców, po południu odbyła się uroczystość ślubowania. Po ślubowaniu wszyscy bawili się na dyskotece, podczas której odbyły się "oczepiny".

Podział godzin
Od dnia 22 września obowiązuje [ Podział godzin ] w wersji ver.2.0.

Aktualny podział godzin jest również dostępny w menu po lewej stronie.
II edycja Programu "Uczeń na wsi

II edycja Programu "Uczeń na wsi"

Urząd Miejski w Starym Sączu informuje, że Gmina przystąpiła do realizacji programu ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. ”Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie”.

[kliknij aby przeczytać więcej]
Msza św. w intencji ks. proboszcza z okazji imienin

18 IX 2008 r. harcerze i harcerki z obu naszych drużyn wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji naszego ks. proboszcza.

/mgr Maksymilian Tomasiak/
Procesja i msza święta u stóp krzyża na Wierchach

14 IX 2008 r. harcerki z naszej żeńskiej drużyny ZHR wraz z drużynową pełniły służbę podczas procesji i mszy świętej u stóp krzyża na Wierchach.

Biwak ZZ w Szlachtowej, Msza św. na Przehybie za Ojczyznę

13-14 IX odbył się w Szlachtowej biwak ZZ-tu naszych drużyn harcerskich, na którym ostro pracowaliśmy nad planami obu naszych drużyn. Odbyły się harce, zwiad po okolicy w poszukiwaniu miejsca na przyszły biwak, oraz nocne obrzędowe ognisko. W nocy jeden z druhów złożył swoje przyrzeczenie harcerskie. W niedzielę rano po śniadaniu pojechaliśmy do Skrudziny, by razem z resztą druhów wyjść na Przehybę. Przy Kamieniach św. Kingi na Przehybie wzięliśmy udział we mszy św. odprawianej w intencji naszej Ojczyzny. Po mszy św i skosztowaniu kołaczy ufundowanych przez sponsora udaliśmy się w drogę powrotną do Barcic.

/mgr Maksymilian Tomasiak/
UWAGA harcerze i harcerki!!!

Organizacja roku szkolnego 2014/2015

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Jak chłop pokochał ziemię, to na jej łonie robił wszystko.
ZEGAR

Październik 2014
Słoneczko
Wschód słońca : 7:14
Zachód słońca : 17:34
Długość dnia: 10 h i 20 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Przed nowiem
Widoczne: 33.8% Księżyca
Do pełni: 20.59dni
Do nowiu: 5.8dni
Cytat na dziś
To co wygląda łatwo - jest trudne. To co wygląda trudno - jest niemożliwe. To co wygląda na niemożliwe - potrafi rozwiązać teściowa i to bez pomocy komputera. Prawa Murphy'ego
Wczoraj: 1903 gości.
Zmiana: 2014-10-14 13:10:34
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.