Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Festyn „Zawsze razem” Zespołu Szkół w Barcicach


Dnia 09.06.2013r., przy sprzyjającej pogodzie i wysokiej frekwencji, na terenie ZS w Barcicach odbył się wpisany w tradycję szkoły festyn rodzinny. Zgromadził on nie tylko lokalną społeczność. Uczestniczyli w nim: uczniowie i nauczyciele ZS w Barcicach, rodziny, zaproszeni goście, w tym Burmistrz Starego Sącza – p. Jacek Lelek, zastępca Burmistrza- p. Kazimierz Gizicki oraz sponsorzy.

Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje. Na scenie pojawili się utalentowani muzycznie uczniowie oraz absolwenci ZS w Barcicach, m. in. nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Rozśpiewanych Klas, w Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów (podopieczni p. Marka Kanika). W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klas zerowych oraz trzecich SP w Barcicach. Patrycja Smyda z klasy III SP – laureatka Gminnego Konkursu Recytatorskiego zaprezentowała się w utworze „Spóźniony słowik” J. Tuwima. Stowarzyszenie „Gniazdo” przygotowało występ teatralno-muzyczny. Lokalne OSP dało pokaz umiejętności strażackich w zakresie ratownictwa. Festyn uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry z Barcic pod kierownictwem p.Jamrozowicza.

Przeprowadzono: licytację obrazów , zawody strzeleckie, konkurs ekologiczny, loterię fantową z nagrodami, prelekcję prozdrowotną o oczyszczaniu organizmu. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje, m. in. zjeżdżalnię, malowanie twarzy, stoisko z lodami, watą cukrową. W czasie festynu uczestnicy skosztowali domowych ciast, gulaszu Halinki (pracownika szkolnej stołówki), kiełbasek z grilla.

Podobna impreza odbędzie się w przyszłym roku.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy, a sponsorom dziękujemy bardzo za wsparcie! Bez Waszej pomocy nie zrealizowalibyśmy tego przedsięwzięcia.

/U. Sopata/


„Głos ma młodzież”
Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcie „Głos ma młodzież” skierowanym do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Stary Sącz. Obejmował on dwa zasadnicze działania – napisanie prac konkursowych i udział przedstawicieli uczniów w debacie młodzieży.
Celem projektu było popularyzowanie wiedzy o środowisku lokalnym, umożliwienie młodzieży przedstawienia własnych propozycji dotyczących rozwoju gminy i wypunktowania słabych stron funkcjonowania lokalnej władzy samorządowej, a w konsekwencji zaangażowanie młodego pokolenia w pracę na rzecz najbliższego środowiska.
Napisania prac podjęli się Aleksandra Gądek („Bezpieczeństwo – czujesz się bezpieczny a może nie zgłaszasz wykroczeń, bo Policja i tak nic z tym nie zrobi?”), Jarosław Tokarczyk („Efektywna gospodarka lokalna – jak przeciwdziałać, zwalczać największe zagrożenie, przekleństwo naszych czasów BEZROBOCIE”) i Sandra Tokarczyk („Gmina Stary Sącz – moje propozycje na zwiększenie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej regionu”). Wszyscy bardzo poważnie i ambitnie potraktowali swe zadania. W efekcie powstały trzy obszerne, badawcze prace, poparte analizą dostępnych dokumentów, wynikami przeprowadzonych ankiet i wnioskami z wywiadu. Wartość tych prac doceniło również jury i aż w dwóch kategoriach (na trzy możliwe) zdobyliśmy pierwsze miejsce. Nagrody otrzymały Ola i Sandra.
Uczestniczyły też one w debacie młodzieży i przedstawicieli władz samorządowych w osobach burmistrza Starego Sącza p. Jacek Lelek ,przewodniczący Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Marian Lis oraz komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu Krzysztof Pawlak.
Pomysłodawcą projektu był burmistrz Starego Sącza p. Jacek Lelek, a organizatorem Gimnazjum w Gołkowicach.
Oprac. Małgorzata Biel Malinowska
Tik Tak


8 VI 2013 r. w Krakowie odbyła się gala konkursu Tik-Tak. W gali wziął uczeń naszej szkoły podstawowej Marian Skut któremu zabrakło jednego punktu by zakwalifikować się do ogólnopolskiego finału. Podczas uroczystej gali został nagrodzony wyróżnieniem.

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych był organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych.
/M.T./


POEZJA JANA JOACHIMA CZECHA
Rok 2013, na wniosek burmistrza Jacka Lelka, został przez Radę Miejską w Starym Sączu ogłoszony Rokiem Jana Joachima Czecha. Z tej okazji 30 kwietnia w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zostały przeprowadzone gminne eliminacje konkursu recytatorskiego.
Był on skierowany do uczniów gimnazjum, a na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody – tablet (I miejsce), ramka cyfrowa (II miejsce) oraz odtwarzacz MP4 (III miejsce). Dodatkowo uczniowie wyróżnieni mieli otrzymać nagrody książkowe.
Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Gądek, Paulina Janczak, Dawid Leśniak i Sandra Tokarczyk. Wszyscy bardzo dobrze się zaprezentowali, ale na ogłoszenie wyników przyszło nam czekać aż do 10 maja. Wtedy bowiem nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie jeszcze dwóch konkursów – plastycznego, który był adresowany do uczniów szkół podstawowych i wiedzowego na temat życia i twórczości Jana Joachima Czecha, w którym rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Występ dwóch naszych uczennic został bardzo wysoko oceniony przez jury. Aleksandra Gądek zajęła II miejsce, a Sandra Tokarczyk otrzymała wyróżnienie. Dodatkowo organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę i nagrodzili dyplomami wszystkich uczestników.

/M. Biel - Malinowska/
Konkurs czytelniczy
Chyba każdy zna historię kochanków z Werony. Drugo i trzecioklasiści znają ją dobrze, bowiem dramat Szekspira jest w naszej szkole lekturą obowiązkową. Kiedy więc otrzymaliśmy zaproszenie na Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów „Romeo i Julia”, od razu znalazła się spora grupa chętnych. Niestety, wszyscy nie mogli reprezentować naszego gimnazjum i konieczne stały się eliminacje szkolne.
Najlepszymi okazały się być Agnieszka Barnach, Joanna Janczak i Sandra Tokarczyk. To właśnie one pojechały 14 lutego do Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Tam rywalizowały z reprezentacjami aż czternastu innych gimnazjów. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że test, który rozwiązywali był trudny. Pytano np. o imię córki Marty albo kiedy dokładnie urodziła się Julia. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze. Sandra wywalczyła II miejsce i jako nagrodę otrzymała aparat cyfrowy.
Gospodarze stworzyli wszystkim zaproszonym możliwość poznania historii liceum, przygotowali również spektakl „Wariacje na temat Romea i Julii”. Sztuka Szekspira została uwspółcześniona i umieszczona w realiach starosądeckich. Przyjemnie było wśród grających rozpoznać naszą absolwentkę sprzed dwóch lat – Laurę Grudę.
Na zakończenie organizatorzy obiecali, że dołożą starań, aby Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów stał się imprezą cykliczną.
/M. Biel - Malinowska/
Festyn RodzinnyDziękujemy bardzo naszym "przyjaciołom szkoły" za wszelkie formy wsparcia festynu, które już odnotowaliśmy.


/Dyrekcja ZS/
Ogłoszenie


Ogłoszenie!!!


Dyrektor Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach


ogłasza zapisy dzieci

DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGOrocznik 2008 i 2007 na rok szkolny 2013/2014


oraz

DO KLASY PIERWSZEJROCZNIK 2006 i decyzją rodziców rocznik 2007

na rok szkolny 2013/2014.


Prosimy rodziców lub opiekunów prawnych o dokonywanie zapisów
w sekretariacie szkoły

w godzinach od 7.15 do 15.30 codziennie w dni roboczeod dnia 18 marca 2013r do dnia 22 marca 2013r.Do zapisu dziecka konieczny jest:

 • Dowód osobisty jednego z rodziców
 • Nr pesel dziecka
 • Akt urodzenia dziecka /może być odpis/

Podanie można pobrać tutaj

Dyrektor ZS w Barcicach
G. Garwol
Zmiana cennika za korzystanie z sal/ hali sportowej
Cennik za korzystanie z sal/hali sportowej znajdujących się w budynku ZS w Barcicach:
1. Osoby korzystające z sal / hali sportowej z terenu Gminy Stary Sącz, 1 godzina, 40 złotych brutto
2. Osoby korzystające z sal / hali sportowej spoza terenu Gminy Stary Sącz, 1 godzina, 60 złotych brutto
3. Wynajem na konferencję, 1 godzina, 120 złotych brutto
4. Wynajem na imprezy okolicznościowe 500 złotych brutto za imprezę.
IX Memoriał Jana Gryźlaka


17 maja 2013r. rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Był to ostatni etap rozpoczętego w dniu 29 styczniu IX Memoriału Jana Gryźlaka.
Otwarcia zawodów dokonali Zastępca Burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach mgr Grzegorz Garwol oraz obecni na rozgrywkach synowie i córka pana Jana Gryźlaka. Tegoroczny Memoriał rozpoczął się pokazem tańca nowoczesnego przygotowanego przez uczniów klas I Gimnazjum w Barcicach.
Drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Starego Sącz oraz o Puchar ufundowany przez rodzinę państwa Gryźlaków.
W rozgrywkach brało udział 8 zespołów. Zwycięstwo wywalczyła drużyna ADS ze Starego Sącza. Drugie miejsce zdobyła drużyna Nauczycieli z Bobowej, a trzecie „RYSTAR”. Kolejne miejsca zajęły drużyny: z Brzeznej, Łomnicy, R Barcice, „AHOJ” Barcice, Rytro.
Komisja sędziowska, w składzie: L. Ziębowicz, M. Nowak, W. Łękawski przyznała puchar ufundowany przez rodzinę Gryźlaków najstarszej zawodniczce, pani Agacie Gomółce, która grała we wszystkich organizowanych Turniejach.
Organizatorzy IX Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi za sprawowanie honorowego patronatu i ufundowanie pucharu. Sędziom: panu L. Ziębowiczowi, M. Nowakowi, W. Łękawskiemu za pomoc w przeprowadzeniu rozgrywek i poświęcony wolny czas.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy rodzinie Gryźlaków za wsparcie oraz ufundowany puchar.
Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!
/D. Młyńska - Postrożny/


Festiwal Piosenki Międzynarodowej


Dnia 17 maja 2013 r. odbył się I Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej przygotowany z okazji Dnia Europejskiego, który przypada na 9 maja. Na festiwalu wystąpiły reprezentacje klas 1 - 6 SP. Wykonawcy przygotowali piosenki w różnych językach, m. in. włoskim, rosyjskim, niemieckim, brazylijskim i angielskim.
Festiwal rozpoczął się od występu zespołu wokalnego pod kierunkiem pana Marka Kanika, który wykonał Odę do radości. Zaprezentował się również chór szkolny i zespół instrumentalny. W przygotowania zaangażowali się również wychowawcy i rodzice którzy przygotowali piękne kostiumy i dekoracje.
Dla zwycięzców zostały przygotowane dyplomy i nagrody.
/B. Tokarczyk/


<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:
Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3937.
Gości: 4211.
Dzisiaj: 321 gości.
Wczoraj: 1011 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-11-20 00:20:00