Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.ospbarcice.strazacy.pl
[Ochotnicza Straż Pożarna Barcice]

www.mdpbarcice.strazacy.pl
[Młodzieżówka OSP Barcice]

http://free.of.pl/b/barciczanka
[LKS "Barciczanka"]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje

Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW do pobrania z linku poniżej:

=>Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW<=

Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

IV Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Każdy może zostać Mistrzem”.

W dniu 22 maja odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach IV Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Każdy może zostać Mistrzem”.
Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. Drużyny z okolicznych miejscowości rywalizowały o Puchar burmistrza Starego Sącza.
Przy obsłudze turnieju pomagało 17 wolontariuszy z Gimnazjum w Barcicach. Wolontariusze przydzieleni do poszczególnych grup pomagali osobom niepełnosprawnym jak i ich opiekunom, dbali o porządek, przynosili kawę i herbatę. Pozostali prowadzili na świetlicy szkolnej konkursy i zabawy taneczne dla osób niepełnosprawnych.
Celem imprezy była nie tylko rywalizacja o wygraną, ale również integracja społeczna. Młodzież zetknęła się z osobami niepełnosprawnymi, mogła poznać ich potrzeby
i ograniczenia. Wolontariusze byli bardzo zaangażowani w swoją pracę, która jak było widać po uśmiechniętych twarzach przynosiła im dużo radości i satysfakcji.
Wolontariusze za swoją pomoc zostali obdarowani drobnymi upominkami.
/A. Szczepańska/II edycja charytatywnego Koncertu Nadziei

W niedzielę, 25 kwietnia 2010 r na boisku Zespołu Szkół w Barcicach odbyła się II edycja charytatywnego Koncertu Nadziei zorganizowanego przez Liderów Promocji Zdrowia z gimnazjum w Barcicach i Starym Sączu .Na hasło liderów „ Daj serce innym” odpowiedziało
wiele osób prywatnych i firm pragnących pomóc choremu na wrodzoną łamliwość kości - Konradkowi T. i Idze M. cierpiącej na chorobę Crohna.
Wszystkim osobom, które wsparły przygotowanie tego koncertu nadziei organizatorzy serdecznie dziękują. Są wśród nich;
J. Golonka ( Starosta Nowosądecki), M. Cycoń ( Burmistrz Starego Sącza),
Księża; ks. prałat M. Tabor, ks. dyr. Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania T. Sajdak, ks. proboszcz S. Dziekan, ks. proboszcz J. Ryba, osoby prywatne; A. Homoncik, M. Wąchała – artysta plastyk, K i R Garwol, A. Gorczowski, T i J. Urasińscy oraz; „Fakro”,
Bank Spółdzielczy i OPS w Starym Sączu, FleXergis,”,„PM Galicja”, „BrothersB” - W.R. Bochniarz, „Nasza Apteka”, piekarnie; Hopek i „ Epi” ,Hurtownia - Sam - Chem, ” 1001 Drobiazgów- „Raczek”, sklep „Sezam”, „Riwiera” – salon kosmet, Kebab- Jula, TIM – J.Tokarczyk, Prywatne Gimnazjum w S. Sączu, „Wika – trans”, „Oryflaim”.
Dzięki zaangażowaniu dyrektorów i nauczycieli szkół; SP w Moszczenicy i Starym Sączu, Zespołu Szkół w Barcicach i Podegrodziu, gimnazjum i I LO a także Państwowej Szkoły Muzycznej oraz PMDK w Starym Sączu możliwy był występ wielu młodych solistów, zespołów teatralnych, tanecznych i instrumentalno wokalnych.
W koncercie „ Daj serce innym” wystąpili; dziecięcy zespół regionalny „Moszczeniczanie”, młodzież ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „ Gniazdo” ramach II projektu Teatru Integracji w przedstawieniu „Dziura, czyli tajemnica pewnej pracowni” , chór i grupa teatralna Zespołu Szkół w Barcicach w proekologicznym spektaklu „ Zdrowa Ziemia- Zdrowy człowiek”, -Kasia Kowalczyk i Kasia Koszyk -solistki z Gimnazjum w Starym Sączu, uczennice Zespołu Szkół w Podegrodziu w prozdrowotnej „Bajce o czarownicy Agacie”, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu, „Teatralinki” w przedstawieniu „ Smerfy” oraz zespół „ Tańczaki” ze SP w Starym Sączu, zespoły tańca nowoczesnego; Best, Ups, Joker i Allegro oraz wokaliści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Barcic, zespół tańca nowoczesnego Jumster Team, Kabaret „Nasze pole” z I LO w Starym Sączu oraz zespoły instrumentalno- wokalne z PMDK w Starym Sączu; Hipnoza, The Zeol i Away From.
Dzięki takiemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży występy na nowo zbudowanej scenie trwały do godziny 21. Koncert w sposób bardzo profesjonalny prowadziły Patrycja i Monika z gimnazjum w Starym Sączu oraz Kasia i Jola z Barcic, podczas aukcji skutecznie zaprezentowały się Ola, Karolina, Monika i Kamila wspierane przez DJ Ogos -Krzysztofa i Piotra, którzy zapewnili oprawę muzyczną Koncertu. Odpowiednie brzmienie i nagłośnienie imprezy było zasługą p.Z. Kaczmarka. Bezpłatne badania lekarskie prowadziły niezawodne panie pielęgniarki; E. Łomnicka i M. Pawlik
Podziękowania organizatorzy kierują też do wszystkich osób, które w tym dniu w jakikolwiek sposób odpowiedzieli na hasło Liderów „ Daj serce innym” – kupując czerwone serduszka, fanty, „ dary serca” czy artystyczne prace uczniów a także uczestnicząc w aukcji.
Dzięki właśnie takim osobom, które nawet w trudnych czasach potrafią się dzielić z potrzebującymi zebrano podczas koncertu kwotę 8053,85 zł, która zostanie przekazana rodzicom chorych dzieci.

Już po raz drugi dzięki hojności wszystkich ludzi , którzy potrafią „dawać serce innym” Liderzy Promocji Zdrowia mogli skutecznie zorganizować charytatywny Koncert Nadziei.


Festyn Rodzinny "Żyj Zdrowo"

30 V odbył się Festyn Rodzinny "Żyj Zdrowo"
/M. Tomasiak/


"Baw się i bądź bezpieczny!"

0d poniedziałku 17 maja w Zespole Szkół w Barcicach uczniowie z Parlamentu Gimnazjum prowadzą zajęcia w klasach I-III w ramach projektu Unicef-u "Baw się i bądź bezpieczny!". Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych, jak poradzić sobie w sytuacji gdy już dojdzie do wypadku.
Projekt składa się z 3 części: przeprowadzenia lekcji w oparciu o materiały przekazane przez Unicef, konkursu dla uczniów na zaprojektowanie ogólnopolskiego symbolu kampanii oraz zaangażowania władz lokalnych w zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci.
Do dnia dzisiejszego przeprowadzonych zostało już 5 godzin lekcyjnych z udziałem członków Parlamentu Gimnazjum. Dalszym krokiem będzie wyłonienie zwycięzcy konkursu na najlepszy symbol kampanii oraz zidentyfikowanie w Barcicach niebezpiecznych dla dzieci miejsc.


Biwak "harce Radioaktywnej biedronki"

29-30 V 2010 r. Harcerze z naszej drużyny biwakowali w Szkole na Woli Kroguleckiej.

APEL O POMOC DLA POWODZIAN
Rada Miejska w Starym Sączu zwraca się do mieszkańców Miasta i Gminy i wszystkich ludzi dobrej woli z apelem o wsparcie ofiar powodzi, która w ostatnich dniach nawiedziła południową Polskę.
Szczególnie ucierpieli mieszkańcy zaprzyjaźnionego miasta Sandomierza. Woda zniszczyła tam domy, budynki gospodarcze i uprawy rolne. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Ludzie ze zniszczonych przez żywioł miejscowości potrzebują natychmiastowej pomocy. Nie wolno nam pozostawić mieszkańców Sandomierza samym sobie, tym bardziej, że udzielili oni znaczącej pomocy naszej gminie po powodzi w 1997 roku.
Wpłaty na ten cel prosimy przekazać na rachunek bieżący: BS Sandomierz 10 9429 0004 2001 0000 1300 0021 z dopiskiem "Pomoc powodzianom".
Równocześnie w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu uruchomiony zostanie punkt składania darów rzeczowych, takich jak nowa pościel, koce, ręczniki, przeznaczonych dla najbardziej poszkodowanych rodzin.
Okażmy naszą solidarność z tymi, którzy nie zapomnieli o nas wtedy, gdy byliśmy w podobnie trudnej sytuacji.


Stary Sącz, 21 maja 2010 r.

Podpisał: Przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu mgr Marian Lis
Relacja z etapu Biegu Sztafetowego Dookoła Polski „ Kwietny Bieg” Gmina Stary Sącz

28 maja 2010r. ( 4:05 )
We wczesnych godzinach porannych przejęliśmy sztafetę od mieszkańców Gminy Łącka. Mimo tak wczesnej pory w biegu na terenie gminy uczestniczyło 115 osób byli to przede wszystkim młodzi ludzie – uczniowie z następujących szkół: SP w Gaboniu, G w Gołkowicach, G w Starym Sączu , Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, I LO, ZSDM, ZSZ nr 1, SP w Popowicach, ZS w Barcicach, ZS w Przysietnicy, klub sportowy "Feniks" Przysietnica.
Jak co roku czoło naszej sztafety stanowili biegacze ze Starego Sącza: E. Stawiarki, J. Dziedzic. Przez całą trasę towarzyszyli nam również uczniowie ze Starosądeckiego Hufca Pracy.
Trasa była podzielona na etapy, każdy z nich był prowadzony kolejno przez chorążych: P. Wańczyk, M. Mamak, M. Maśko, A. Dziedzic, J. Lelek, M. Myślak, P. Jarząb sztafetę mieszkańcom gminy Rytro o 615 przekazał starosądecki radny K. Gizicki.
Tradycyjnie biegacze wbiegli na Starosądeckie Błonia obiegając Ołtarz Papieski na którym 1999r Ojciec Święty Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę patronkę Ziemi Sądeckiej.
Ilość uczestników oraz ich zaangażowanie jest żywym świadectwem tego, że Ojciec Święty żyje w naszych sercach.
/D. Młyńska - Postrożny/

Informacja dla rodziców
Dyrektor ZS w Barcicach informuje, że decyzje w sprawie przyznania stypendium socjalnego, są do odebrania w dniach od 28 maja 2010 r. do 09 czerwca 2010 r. w godzinach od 8:00 do 15:30. w sekretariacie szkoły.


SPRAWA PILNA !!!
Festyn Rodzinny "Żyj Zdrowo"
Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Barcicach zapraszają na Festyn Rodzinny w niedzielę 30 maja 2010 roku na godzinę 14.00. Prosimy zapoznać się z programem festynu i zapraszamy do uczestnictwa w obu częściach tej imprezy dla społeczności lokalnej./kliknij na plakat aby powiększyć/

Organizacji festynu przyświecały konkretne cele:
- integracja środowiska
- poznanie tradycji lokalnych
- propagowanie dobrej zabawy i zdrowego stylu życia
- kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku
- zwiększenie świadomości ekologicznej lokalnego społeczeństwa

Sponsorzy:

-BROTHERS - galanteria skórzana
-GALICJA - wody i napoje
-FAKRO - okna dachowe
-HOMONCIK - firma stolarska
-OKNOŚWIAT - drzwi, okna
-FLEXERGIS - (dawna Drukarnia Baad)
-HUZAR - miody N. Sącz
-"MARIA" - Salon kosmetyczny w Barcicach - M. Łękawska
-AG - ENT - firma ubezpieczeniowa - A. Golba
-ZAKŁAD POGRZEBOWY - Z. Obrzud
-BUDMAX - firma budowlana - P. Cieślicki
-APTEKA w BARCICACH - Sz. Kołek
-LAS VEGAS - W. Rutkowski
-ZAKŁAD FRYZJERSKI - D. Lis
-ZAKŁAD FRYZJERSKI - M. Sekuła
-UBOJNIA w GOSTWICY - J. Obrzud
-RAJ - zakład cukierniczy - A. Stawiarski
-FERMA DROBIU - R. i A. Zych
-NADLEŚNICTWO STARY SĄCZ
-SOLARIUM w N. Sączu - J. Zygmunt, M. Duda
-TAR - BUD - J. Gurba
-BANK SPÓŁDZIELCZY w STARYM SĄCZU
-FIRMA GASTRONOMICZNA - A. Gorczowski
-JANBUD - firma budowlana - A. Janik
-CIRRUS- M. Kowalczyk

Wszystkim życzymy pięknej pogody i udanej zabawy.

Organizatorzy.
Spotkanie z rodzicami

21 V 2010 odbyło się w naszej szkole spotkanie z rodzicami. W części ogólnej odbyła się prelekcja dla rodziców na temat środków odurzających prowadzona przez przedstawiciela MONAR-u
/M.Tomasiak/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2016/2017
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:


Szukaj
 
Szkolne strony

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych


Rekrutacja 2016/2017 prezentacja


http://wolontariat.zsbarcice.edu.pl
[strona Szkolnego Klubu Wolontariuszy]

http://zhr.zsbarcice.edu.pl
[strona harcerzy i harcerek]

http://informatyka.zsbarcice.edu.pl
[M. Tomasiak - materiały do lekcji informatyki]

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Humor
HUMOR Z ZESZYTÓW
... Błony komórkowe spełniają bardzo ważną funkcję w życiu komórki: wiedzą kogo wpuścić, a kogo wypuścić, czyli funkcje celnika.
ZEGAR

Zegar

Kalendarz
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Słoneczko
Wschód słońca : 5:36
Zachód słońca : 19:42
Długość dnia: 14 h i 6 min
Słońce w znaku:
Księżyc


Faza księżyca: Po pełni
Widoczne: 80.1% Księżyca
Do pełni: 25.18dni
Do nowiu: 10.4dni
Cytat na dziś
Talent może być czasem przebaczony, geniusz nigdy. Bayron George
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 18366.
Gości: 11402.
Dzisiaj: 1108 gości.
Wczoraj: 149 gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2017-04-22 23:01:30
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.