Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Chrystus zmartwychwstał !!! Alleluja!!!


Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha i błogosławieństwa Bożego

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność ZS: SP i Gimnazjum w Barcicach
Dzień Zdrowia21 III w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowia


Rozgrywki Piłki Ręcznej
11marca 2014r. na hali sportowej ZS w Barcicach odbył się Gminne rozgrywki Piłki Ręcznej. Reprezentacja Dziewcząt i Chłopców pokonała Publiczne Gimnazjum w Starym Sączu i tym samym wywalczyła awans na rozgrywki Międzygminne.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy im wielu sukcesów.
13 maja 2014r.Reprezentacja Dziewcząt i Chłopców naszej szkoły wzięła udział w Międzygminnych Rozgrywkach Piłki Ręcznej. Organizatorem zawodów było Gimnazjum w Łącku Nasze piłkarki w ostatniej minucie straciły 2 bramki i uległy zawodniczkom z łącka. Reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyła II miejsce.X Memoriał Piłki Siatkowej im. Jana Gryźlaka


Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe,
których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami.
/Antoni Gołubiew/15 marca 2014 roku po raz 10 na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza.
Tegoroczny memoriał miał niezwykły, jubileuszowy charakter. Zawody rozpoczął pokaz tańca przygotowany przez młodzież Gimnazjum w Barcicach. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol powitał gorąco wszystkich uczestników rozgrywek sportowych oraz zaproszonych gości: Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, rodzinę patrona hali sportowej w osobach Piotra Gryźlaka (syna) z żoną i wnuka Grzegorza Gryźlaka oraz przedstawicieli NTZPS.
Z okazji jubileuszowego X Memoriału Dyrektor Grzegorz Garwol wręczył pamiątkowe grawertony: Rodzinie Gryźlaków za coroczną obecność, Burmistrzowi Jackowi Lelkowi za pełnienie honorowego patronatu oraz Lechosławowi Ziębowiczowi za 10 letnią współpracę i pełnienie funkcji głównego sędziego zawodów.
Turniej uświetnili przedstawiciele Nowosądeckiego Terenowego Związku Piłki Siatkowej: Prezes Zdzisław Wojnarowski oraz Sekretarz Grażyna Cempa – Pulit, którzy podziękowali Dyrektorowi Szkoły Grzegorzowi Garwolowi oraz Dorocie Postrożny za popularyzację i rozwój piłki siatkowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wręczając okolicznościowe medale.
Uroczystego otwarcia Jubileuszowego X Memoriału Piłki Siatkowej dokonali Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i Piotr Gryźlak.
W zmaganiach sportowych wzięło udział po raz pierwszy 5 drużyn kobiecych oraz 7 drużyn męskich.
Po emocjonujących zmaganiach i wielu efektownych zagraniach ukształtowała się następująca kolejność drużyn:
Kobiety:
1. Ania i Spółka
2. Pychotki
3. KNS + 35
4. Bobowa
5. Podegrodzie
Mężczyźni:
1. ADS Stary Sącz
2. Newag Nowy Sącz
3. Bar Ry – Star
4. Ewelina
5. Czarni
6. Mali i Duzi
7. Drink – Team


Zawody zakończył Dyrektor ZS w Barcicach który wraz z Burmistrzem Starego Sącza udekorowali wszystkich zawodników pamiątkowymi medalami. Główne trofeum „Puchar Burmistrza Starego Sącz” wręczono drużynie ADS Stary Sącz w składzie: Stanisław Kurnyta, Zdzisław Wojnarowski, Marian Potoniec, Zbigniew Jasiński, Daniel Kulak, Piotr Kotlarz, Mariusz Ociepka.
Pucharem ufundowanym przez Rodzinę Gryźlaków dla najlepszego zawodnika uhonorowano Zbigniewa Jasińskiego.
Jak co roku o grę zgodną z zasadą fair play zadbali sędzia główny turnieju Lechosław Ziębowicz oraz sędziowie: Wojciech Łękawski i Kacper Dziedzic.
Organizatorzy X Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi za sprawowanie honorowego patronatu i ufundowanie pucharu. Sędziom: panu L. Ziębowiczowi, K. Dziedzicowi i W. Łękawskiemu za pomoc w przeprowadzeniu rozgrywek i poświęcony wolny czas oraz wszystkim uczestnikom.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy rodzinie Gryźlaków za wsparcie oraz ufundowany puchar.
Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!


Zatrzymaj się i zagłosuj!!!

Paulina Jamrozowicz, uczennica klasy III a, naszego Gimnazjum zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu "Kryształy w życiu człowieka".Szczegóły na stronie: 

http://www2.chemia.uj.edu.pl/konkurs_krysztaly


Czekamy na Twój głos do 15 kwietnia!!!!Organizatorami konkursu są: Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek stowarzyszenia European Chemistry Thematic Network Association (ECTNA) oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Projekt skierowany jest do uczniów, studentów i doktorantów, którzy przygotowali oryginalną prezentację multimedialną, film wideo lub plakat na temat roli substancji o budowie krystalicznej w życiu i otoczeniu człowieka.

Celem konkursu jest zwiększanie wśród uczniów i studentów znajomości roli substancji krystalicznych w życiu człowieka. Konkurs ma umożliwić młodym osobom o zainteresowaniach chemicznych zaangażowanie się w twórczy sposób w zwiększanie wiedzy oraz promowanie krystalografii w szkołach i na uczelniach wyższych.
Wejdź i zobacz prace Pauliny oraz koniecznie oddaj na nią głos!!!

Dziękujemy
Sukces w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”
W tym roku Szkoła Podstawowa w Barcicach po raz pierwszy brała udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Była to już IV edycja tego konkursu.
Nasza Szkoła odniosła duży sukces, gdyż Jury (składające się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) przyznało nam 22 miejsce w województwie małopolskim, na 195 zaklasyfikowanych szkół. Z liczbą 955 punktów w gminie Stary Sącz jesteśmy PIERWSI, a w powiecie nowosądeckim zajęliśmy równorzędne 2 miejsce ze Szkołą Podstawową w Żeleźnikowej Wielkiej

=>wyniki konkursu<=

Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie!
Koordynator konkursu mgr Anna Leśniara
Inicjatywa "Sport na całe życie"


Jeśli chcesz wesprzeć tę inicjatywę, kliknij na obrazek powyżej lub w link: http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,619,sport-na-cale-zycie.html
Macmillan Primary School Tournament
27 lutego 2014 w Zespole Szkół w Przysietnicy odbył się konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z gminy Stary Sącz. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów, a wśród nich Adriana Smyda z klasy VIA, która uzyskała najlepszy wynik i wygrała konkurs.
Serdecznie gratulujemy!
Turniej Strzelecki z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorza Garwola.


Przywróćmy ich pamięć ……….

Na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół; SP i Gimnazjum w Barcicach odbył się Turniej Strzelecki z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych o Puchar Przechodni Dyrektora
Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorza Garwola.


W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z czterech gimnazjów gminy Stary Sącz oraz reprezentacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Hniezdne na Słowacji .

Turniej został zorganizowany po raz pierwszy przez Szkolny Klub Strzelecki LOK „Vis”, działający przy Zespole Szkół w Barcicach. Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie indywidualne i drużynowe.

W czasie zawodów odbył się pokaz broni sportowej przygotowany przez Pana majora Krzysztofa Gozdeckiego z LOK w Nowym Sączu oraz spotkanie młodzieży z przedstawicielem MORD w Nowym Sączu Panem Antonim Sułkowskim.

Zawody sędziował Pan Kazimierz Baran sędzia PZSS i instruktor LOK . Walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału.
Głównym celem zawodów było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy podziemia, którzy polegli za ojczyznę lub zostali zamordowani przez rosyjskie NKWD i polskie UB w latach 1945-1956.
Podczas uroczystości otwarcia Grzegorz Garwol dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach przypomniał młodzieży, iż dzień 1 marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, gdyż tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” . Dodał także, iż dzisiejsze zawody są jedną z form uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku. Przypomniał postać patrona szkoły Andrzeja Buchmana - oficera 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, ps. „Korsak”, uczestnika działań zbrojnych organizacji „Wachlarz” poległego w walce z Niemcami o wolną Polskę o którym historia miała również zapomnieć, a jednak po 68 latach społeczność szkolna przywróciła pamięć o nim wybierając Andrzeja Buchmana patronem swojej szkoły.

Wyniki zawodów:

1. Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce z ilością 263 pkt / 300 Gimnazjum Barcice
II miejsce z ilością 255 pkt / 300 Hniezdne (Słowacja)
III miejsce z ilością 250 pkt / 300 Gimnazjum Prywatne Stary Sącz
IV miejsce z ilością 233 pkt / 300 Gimnazjum im J. Słowackiego Stary Sącz
V miejsce z ilością 169 pkt / 300 Gimnazjum Gołkowice.


2. Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce 94 pkt / 100 Kulpa Krzysztof Gimnazjum Barcice
II miejsce 92 pkt / 100 Zając Robert Gimnazjum Prywatne St. Sącz
III miejsce 92 pkt / 100 Mrwa Tomasz Hniezdne (Słowacja)
IV miejsce 89 pkt / 100 Tudaj Paulina Gimnazjum Barcice
V miejsce 86 pkt / 100 Królewski Karol Gimnazjum im. J. Słowackiego St. Sącz
VI miejsce 85 pkt / 100 Ostrówka Dominika Gimnazjum Prywatne St. Sącz


Poza konkursem w turnieju startowali opiekunowie zespołów.

3. Klasyfikacja opiekunów:

I miejsce 93 pkt / 100 Rams Robert Gimnazjum Prywatne St. Sącz
II miejsce 90 pkt / 100 Borucki Mateusz Gimnazjum Barcice
III miejsce 71 pkt / 100 Dutka Edyta Gimnazjum im. J. Słowackiego St. Sącz
IV miejsce 58 pkt / 100 Głębocka Urszula Gimnazjum Gołkowice


W turnieju – poza konkursem – startowały dwa zespoły klubowe ze Szkoły Podstawowej w Barcicach i zdobyły następujące ilości punktów:
 Szkoła Podstawowa I – 268 pkt / 300
w składzie:
Cisowski Kacper 89 pkt / 100
Obrzud Patryk 86 pkt / 100
Zarabski Kacper 93 pkt / 100

 Szkoła Podstawowa II – 266 pkt / 300
w składzie:
Kulpa Sylwia 88 pkt / 100
Padula Kamil 86 pkt / 100
Olszowski Filip 92 pkt / 100


Nagrody i puchary w imieniu fundatorów wręczali Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol , wicedyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Wanda Kochanowicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł.
Zawody zorganizowano dzięki pomocy udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Nadleśnictwo Stary Sącz oraz Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

/M. Borucki/

Korzystanie z internetu może być niebezpieczne

Korzystanie z internetu może być niebezpieczne – mówił p. Marek Duda z Komisariatu w Starym Sączu.
27 lutego 2014 r. Pan M. Duda spotkał się z uczniami klas I- III oraz VI naszej szkoły. Podczas prelekcji policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników internetu.

Niezwykły rozwój technik teleinformatycznych przynosi ludziom mnóstwo korzyści: łatwość komunikacji i szybki dostęp do szukanych informacji. Ale także niesie bardzo negatywne zjawisko tzw. CYBERPRZEMOCY coraz bardziej rozpowszechnione zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci są dzieci oraz młodzież, dla których internet jest nieodłącznym elementem dnia codziennego, życia społecznego, nauki oraz rozrywki.

Podczas spotkania ostrzegano uczniów przed ryzykiem związanym z zawieraniem znajomości przez internet. Policjant przypomniał, że nigdy nie wiadomo, kim jest nasz rozmówca po drugiej stronie. Ponadto przestrzegał uczniów w kwestii konsekswencji wynikających z użytkowania internetu niezgodnie z prawem.

Spotkanie miało również na celu uświadomienie oraz ograniczenie negatywnych następstw zjawisk występujących w wirtualnej przestrzeni, do których należą między innymi: przestępczość internetowa, tak jak kradzież danych, kradzież tożsamości, oszustwa, cyber-przemoc, kontakt dzieci z treściami niezgodnymi z prawem, zawieranie znajomości przez internet z nieznanymi osobami.

Pan M. Duda mówił również o odpowiedzialności sprawców cyberprzemocy: wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę, obraźliwe komentowanie wpisów na blogu:
* mogą być zakwalifikowane jako przestępstwa z art. 190 kk, 191 kk, 202 kk, 212 kk, 216 kk, 267 kk, 268 kk, 268a kk, 269 kk, 269a kk, art. 287 kk - oszustwo komputerowe, przestępstwo ścigane z urzędu
* oraz z art.107 kodeksu wykroczeń
* przestępstwa z art. 212 kk (zniesławienie) i 216 kk (zniewaga) ścigane są z oskarżenia prywatnego, skargę można wnieść za pośrednictwem policji (art. 488 kpk).

Istotne w przeciwdziałaniu zjawisku jest uświadamianie społeczeństwu, iż sprawca nie pozostaje anonimowy a policja ma możliwość ustalenia z jakiego komputera i z jakiego telefonu wysyłane są maile lub smsy.

Ważnym zadaniem dla rodziców i pedagogów jest wyjaśnianie dzieciom i młodym ludziom, iż takie działanie nie jest zabawą, ani żartem i może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

 Jak się bronić przed cyberprzemocą?

- nie odpowiadać na zaczepki w sieci;
- zachowywać dowody przemocy (zachowywanie SMSów, e-maili, wiadomości z komunikatora);
- informować rodziców;
- informować nauczycieli;
- informować policję.

/W. Kochanowicz/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3454.
Gości: 21766.
Dzisiaj: 2889 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58