Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Turniej Strzelecki z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorza Garwola.


Przywróćmy ich pamięć ……….

Na strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół; SP i Gimnazjum w Barcicach odbył się Turniej Strzelecki z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych o Puchar Przechodni Dyrektora
Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorza Garwola.


W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z czterech gimnazjów gminy Stary Sącz oraz reprezentacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Hniezdne na Słowacji .

Turniej został zorganizowany po raz pierwszy przez Szkolny Klub Strzelecki LOK „Vis”, działający przy Zespole Szkół w Barcicach. Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie indywidualne i drużynowe.

W czasie zawodów odbył się pokaz broni sportowej przygotowany przez Pana majora Krzysztofa Gozdeckiego z LOK w Nowym Sączu oraz spotkanie młodzieży z przedstawicielem MORD w Nowym Sączu Panem Antonim Sułkowskim.

Zawody sędziował Pan Kazimierz Baran sędzia PZSS i instruktor LOK . Walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału.
Głównym celem zawodów było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy podziemia, którzy polegli za ojczyznę lub zostali zamordowani przez rosyjskie NKWD i polskie UB w latach 1945-1956.
Podczas uroczystości otwarcia Grzegorz Garwol dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach przypomniał młodzieży, iż dzień 1 marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, gdyż tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” . Dodał także, iż dzisiejsze zawody są jedną z form uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku. Przypomniał postać patrona szkoły Andrzeja Buchmana - oficera 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, ps. „Korsak”, uczestnika działań zbrojnych organizacji „Wachlarz” poległego w walce z Niemcami o wolną Polskę o którym historia miała również zapomnieć, a jednak po 68 latach społeczność szkolna przywróciła pamięć o nim wybierając Andrzeja Buchmana patronem swojej szkoły.

Wyniki zawodów:

1. Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce z ilością 263 pkt / 300 Gimnazjum Barcice
II miejsce z ilością 255 pkt / 300 Hniezdne (Słowacja)
III miejsce z ilością 250 pkt / 300 Gimnazjum Prywatne Stary Sącz
IV miejsce z ilością 233 pkt / 300 Gimnazjum im J. Słowackiego Stary Sącz
V miejsce z ilością 169 pkt / 300 Gimnazjum Gołkowice.


2. Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce 94 pkt / 100 Kulpa Krzysztof Gimnazjum Barcice
II miejsce 92 pkt / 100 Zając Robert Gimnazjum Prywatne St. Sącz
III miejsce 92 pkt / 100 Mrwa Tomasz Hniezdne (Słowacja)
IV miejsce 89 pkt / 100 Tudaj Paulina Gimnazjum Barcice
V miejsce 86 pkt / 100 Królewski Karol Gimnazjum im. J. Słowackiego St. Sącz
VI miejsce 85 pkt / 100 Ostrówka Dominika Gimnazjum Prywatne St. Sącz


Poza konkursem w turnieju startowali opiekunowie zespołów.

3. Klasyfikacja opiekunów:

I miejsce 93 pkt / 100 Rams Robert Gimnazjum Prywatne St. Sącz
II miejsce 90 pkt / 100 Borucki Mateusz Gimnazjum Barcice
III miejsce 71 pkt / 100 Dutka Edyta Gimnazjum im. J. Słowackiego St. Sącz
IV miejsce 58 pkt / 100 Głębocka Urszula Gimnazjum Gołkowice


W turnieju – poza konkursem – startowały dwa zespoły klubowe ze Szkoły Podstawowej w Barcicach i zdobyły następujące ilości punktów:
 Szkoła Podstawowa I – 268 pkt / 300
w składzie:
Cisowski Kacper 89 pkt / 100
Obrzud Patryk 86 pkt / 100
Zarabski Kacper 93 pkt / 100

 Szkoła Podstawowa II – 266 pkt / 300
w składzie:
Kulpa Sylwia 88 pkt / 100
Padula Kamil 86 pkt / 100
Olszowski Filip 92 pkt / 100


Nagrody i puchary w imieniu fundatorów wręczali Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol , wicedyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Wanda Kochanowicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł.
Zawody zorganizowano dzięki pomocy udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Nadleśnictwo Stary Sącz oraz Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

/M. Borucki/

Korzystanie z internetu może być niebezpieczne

Korzystanie z internetu może być niebezpieczne – mówił p. Marek Duda z Komisariatu w Starym Sączu.
27 lutego 2014 r. Pan M. Duda spotkał się z uczniami klas I- III oraz VI naszej szkoły. Podczas prelekcji policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników internetu.

Niezwykły rozwój technik teleinformatycznych przynosi ludziom mnóstwo korzyści: łatwość komunikacji i szybki dostęp do szukanych informacji. Ale także niesie bardzo negatywne zjawisko tzw. CYBERPRZEMOCY coraz bardziej rozpowszechnione zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci są dzieci oraz młodzież, dla których internet jest nieodłącznym elementem dnia codziennego, życia społecznego, nauki oraz rozrywki.

Podczas spotkania ostrzegano uczniów przed ryzykiem związanym z zawieraniem znajomości przez internet. Policjant przypomniał, że nigdy nie wiadomo, kim jest nasz rozmówca po drugiej stronie. Ponadto przestrzegał uczniów w kwestii konsekswencji wynikających z użytkowania internetu niezgodnie z prawem.

Spotkanie miało również na celu uświadomienie oraz ograniczenie negatywnych następstw zjawisk występujących w wirtualnej przestrzeni, do których należą między innymi: przestępczość internetowa, tak jak kradzież danych, kradzież tożsamości, oszustwa, cyber-przemoc, kontakt dzieci z treściami niezgodnymi z prawem, zawieranie znajomości przez internet z nieznanymi osobami.

Pan M. Duda mówił również o odpowiedzialności sprawców cyberprzemocy: wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów, podszywanie się pod inną osobę, obraźliwe komentowanie wpisów na blogu:
* mogą być zakwalifikowane jako przestępstwa z art. 190 kk, 191 kk, 202 kk, 212 kk, 216 kk, 267 kk, 268 kk, 268a kk, 269 kk, 269a kk, art. 287 kk - oszustwo komputerowe, przestępstwo ścigane z urzędu
* oraz z art.107 kodeksu wykroczeń
* przestępstwa z art. 212 kk (zniesławienie) i 216 kk (zniewaga) ścigane są z oskarżenia prywatnego, skargę można wnieść za pośrednictwem policji (art. 488 kpk).

Istotne w przeciwdziałaniu zjawisku jest uświadamianie społeczeństwu, iż sprawca nie pozostaje anonimowy a policja ma możliwość ustalenia z jakiego komputera i z jakiego telefonu wysyłane są maile lub smsy.

Ważnym zadaniem dla rodziców i pedagogów jest wyjaśnianie dzieciom i młodym ludziom, iż takie działanie nie jest zabawą, ani żartem i może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

 Jak się bronić przed cyberprzemocą?

- nie odpowiadać na zaczepki w sieci;
- zachowywać dowody przemocy (zachowywanie SMSów, e-maili, wiadomości z komunikatora);
- informować rodziców;
- informować nauczycieli;
- informować policję.

/W. Kochanowicz/

X Memoriał Jana Gryźlaka

5 lutego 20143r. na hali sportowej ZS w Barcicach rozegrano turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych szkół gimnazjalnych. Rozgrywki te zapoczątkowały X Memoriał Jana Gryźlaka.
Otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach mgr Grzegorz Garwol. W rozgrywkach brało udział 7 zespołów. Zwycięstwo wywalczyła drużyna Gimnazjum w Rytrze. Drugie miejsce zdobyła drużyna Golden Team (Barcice), a trzecie Gimnazjum w Starym Sączu. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Next, Sparta, Mrówka i spółka, Ale koksy.
Turniej stał na wysokim poziomie, o zwycięstwie zdecydowały „małe punkty”. Zwycięska szkoła otrzymała Puchar Dyrektora ZS w Barcicach, zawodnicy zwycięskich drużyn okolicznościowe medale, a wszyscy uczestnicy słodką niespodziankę.
Organizatorzy X Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania członkom UKS „Ryter” za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.
Dziękujemy wszystkim za obecność, sportową rywalizację i zapraszamy za rok!.
/D. Młyńska - Postrożny/

Zajęcia w szkole w czasie ferii 2013/2014

Kliknij aby powiększyć
Plan lekcji v.7.0
Od poniedziałku 24 II obowiązuje plan lekcji w wersji 7.0 dostępny =>Tutaj<= lub w menu po lewej stronie

/M.T./
Przełożone zajęcia
Uwaga


Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów z ndst prowadzone przez M. Tomasiaka zostają przełożone ze środy 12 II 2014 na czwartek 13 II 2014 godzina zajęć pozostaje bez zmian: 9:00. Proszę o telefoniczne lub smsowe potwierdzenie obecności


/M. Tomasiak/
Zajęcia Biblioteka Barcice

Kliknij aby powiększyć
ZaproszenieDyrekcja Gimnazjum w Barcicach, oraz nauczyciele WF serdecznie zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych na Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych w ramach X Memoriału Jana Gryźlaka o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach, który odbędzie się dnia 05.02.2014r. (środa) o godzinie 10:00 na hali sportowej w Barcicach.


Regulamin rozgrywek1. Zawody rozegrane zostaną w kategorii: szkół gimnazjalnych.
2. Drużynę zgłasza nauczyciel, który odpowiada za zespół w czasie trwania zawodów.
3. Uczestników turnieju obowiązuje regulamin Hali Sportowej, który dostępny jest u organizatora.
4. Drużyna może rozpocząć mecz w pięcioosobowym składzie w tym na boisku muszą zawsze przebywać minimum 3 kobiety.
5. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń i ustalony zostanie w dniu zawodów. W przypadku dużej liczby zgłoszeń mecze finałowe rozegrane zostaną w terminie późniejszym.
6. Mecz trwa do 2 wygranych setów.
7. Rozgrywki odbywać się będą na siatce o wysokości 2,35 m.
8. W każdym secie drużyna ma prawo do 1 czasu zgłaszanego przez kapitana.
9. Drużynę nie obowiązują limit zmian zawodników w trakcie seta. Zmianę zawodnika zgłasza kapitan sędziemu przed sygnalizacją zagrywki.
10. O wygranej decyduje odpowiednio w kolejności:
a. - ilość zwycięstw,
b. - bilans setów,
c. - bilans punktów w setach.
2. W czasie trwania zawodów prawo zwrócenia się do sędziego ma tylko i wyłącznie kapitan drużyny.
3. Osobą odpowiedzialną za drużynę jest kapitan, który zgłasza zespół.
4. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe medale.
5. Organizatorowi przysługuje prawo do interpretacji postanowień niniejszego regulaminu.

Zgłoszenia przyjmujemy w dniu zawodów tj. 5 lutego do godz. 9.45


ZAPRASZAMY !!!
Moja szkoła w Europie

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym " Moja szkoła w Europie", zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz z okazji 10-cio lecia Polski w Unii Europejskiej. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-II wszystkich szkół podstawowych w gminie.
Laureatami konkursu SP w Barcicach zostali:

I miejsce - Mateusz Leśniara kl IIb
II miejsce - Marlena Baran kl Ia
III miejsce - Rafał Citak kl IIa

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową.

Gminne Rozgrywki Koszykówki dziewcząt i chłopców

16 stycznia 2014r. odbyły się Gminne Rozgrywki Koszykówki dziewcząt i chłopców Zwyciężyło Gimnazjum w Przysietnicy zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców. Nasze drużyny zajęły II miejsce, III miejsce zajęły drużyny z Gimnazjum Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 2749.
Gości: 1069.
Dzisiaj: 1069 gości.
Wczoraj: gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-02-12 23:54:34