www.ospbarcice.strazacy.pl

[LKS "Barciczanka"]

Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego, I klasy SP, I klasy gimnazjum
w Zespole Szkół w Barcicach na rok szkolny 2015/2016

Informacje o rekrutacji są dostępne =>TUTAJ<=
Obóz w Piwnicznej
Rozgrywki Sądeckiej Ligi PS dziewcząt klas II

14 grudnia odbyły się rozgrywki Sądeckiej Ligi PS dziewcząt klas II. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów z regionu nowosądeckiego. Nasze reprezentacje w składzie: M. Bogacka, A. Piszczek, K. Kożuch, N. Chuchacz, A. Sopata, k. Pustułka zajęły I miejsce. Kolejne miejsca zajęły: Marcinkowice, Laskowa, Łomnica, Piwniczna II, Piwniczna I, Barcice drugi zespół w składzie: P. Filipowicz, A. Citak, D. Piszczek, K. Witowska, K. Szarota, M. Pawka, N. Potoniec, ósme miejsce zajęła drużyna z Rytra.

Gratulujemy!
/D. Młyńska - Postrożny/

Klubowe Rozgrywki minisiatkówki dziewcząt
13 XII w Piwnicznej odbyły się Klubowe rozgrywki minisiatkówki dziewcząt. Wspaniale zaprezentowały się nasze reprezentantki. K. Tokarczyk, N. gawlak pokonały wszystkie rywalki, zajęły I miejsce w grupie i awansowały do VI ligi.
II miejsce w grupie zajęły J. Słowik i P. Bielak, również awansowały do VI ligi.
IV miejsce zajęły A. Olejarz i N. Mikulec.

Gratulujemy!!
/M. Myślak/
1%= 1 :)
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za włączenie się do akcji pomocy Konradkowi z Barcic. Ogromna kwota , która wpłynęła na jego konto z przekazanego 1% zaskoczyła wszystkich.
Dzięki tym pieniądzom Konradek uczestniczy w specjalistycznych rehabilitacjach.
Stowarzyszenie,które opiekuje się Konradkiem - Sursum Corda cieszy sie bardzo, że akcja ta powiodła się. Dziękujemy również wolontariuszom z gimnazjum za czynne włączenie się do tej akcji,za akcje informacyjne o Konradku, roznoszenie ulotek, przekonywanie najblizszych, że warto pomagać w ten i inny sposób.
Wanda Kochanowicz.
Finał grupy A SLPS
2 grudnia rozegrano finał grupy A SLPS. Nasze dziewczyny w składzie: M. Bogacka, N. Chuchacz, K. Kożuch, A. Piszczek, Ł. Olszowska, J. Olszowska, K. Olejarz, A. Sopata, K. Pustułka, A. Filipowicz rozegrały bardzo dobre mecze prezentując siatkówkę na wysokim poziomie.
Niestety zabrakło trochę szczęścia i po przegranym meczu ze St. Sączem oraz remisie z Piwniczną zajęły III miejsce.
Klasyfikacja w grupie A przedstawia się następująco:
I miejsce Piwnicza
II miejsce St. Sącz
III miejsce Barcice
IV miejsce Prywatne Gimnazjum St. Sącz
V miejsce Marcinkowice
/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Inauguracja XV Sądeckiej Ligi PS Szkół Gimnazjalnych
5 listopada odbyła się inauguracja XV Sądeckiej Ligi Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych. Uroczystego otwarcia dokonali: Dyrektor Oświaty mgr Maria Jabłońska, Sekretarz TZPS mgr grażyna Cempa oraz Dyrektor ZS w Barcicach mgr Grzegorz Garwol. W tym dniu rozegrane zostały również eliminacje SLPS klas III w których uczestniczyło 15 drużyn z rejonu: nowosądeckiego, limanowskiego.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w grupie i rozegra mecze finałowe w grupie A o miejsca I - VIII.
/mgr D. Młyńska - Postrożny/
Kartki Świąteczne
Dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży dobro dzieci, bo to właśnie im pomagacie, kupując kartki świąteczne sprzedawane przez szkolnych wolontariuszy. Wolontariuszki z gimnazjum sprzedają kartki "dobroczynne"codziennie na przerwach i przed lekcjami.
Organizatorzy akcji pomocy dzieciom - Szkolny Klub Wolontariuszy w Zespole Szkół w Barcicach.
Dziękujemy!
W.K.
Święty Mikołaj w ZS

7 XII w naszej szkole gościł św. Mikołaj. Odbyło się również przedstawienie dla uczniów klas młodszych. Więcej zdjęć niebawem.

/M. Tomasiak/

Światowy Dzień Wolontariatu

6 XII Nasi Wolontariusze wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wolontariatu w N. Sączu

/M. Tomasiak/

Generał Nil
Przemyślenia na temat filmu "Generał Nil" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

Moje przemyślenia na temat filmu

M.Tomasiak

Organizacja roku szkolnego 2014/2015

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Skrzetuski zobaczył jak szli: nagi dziad z wyrostkiem na przedzie.
ZEGAR

Kwiecień 2015
Słoneczko
Wschód słońca : 5:29
Zachód słońca : 19:48
Długość dnia: 14 h i 19 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Nów
Widoczne: 0.4% Księżyca
Do pełni: 14.15dni
Do nowiu: 28.9dni
Cytat na dziś
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy". Antoine de Saint-Exupery (1900-1944)
Zmiana: 2015-04-25 08:20:04
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.