www.ospbarcice.strazacy.pl

[LKS "Barciczanka"]

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014/2015
w ZS SP i Gimnazjum w Barcicach

Pobierz zestaw podręczników dla szkoły podstawowej plik pdf

Pobierz zestaw podręczników dla gimnazjum plik pdf

Piszą o nas:Dziennik Polski 1-2.03.2008

Kliknij na artykuł aby przeczytać
Dzień nauczyciela w ZS

14 X 2009 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela poprzedzona mszą świętą w naszym kościele parafialnym

Wolontariusze
Gminne rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Chłopców

09 X 2009 odbyły się Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej chłopców.
I miejsce wywalczyli chłopcy z Barcic w składzie: T. Drożdż, T. Gorczowski, J. Dziedzina, A. Jarzębak, P. Dziedzina, D. Kantor, L. Polakiewicz, P. Piwowar, K. Puch, Cz. Ogorzały.
II miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce Gimnazjum Gołkowice
IV miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
/D. Młyńska - Postrożny/

Ślubowanie klas I Gimnazjum

28 IX odbyło się Ślubowanie Klas I Gimnazjum

6X odbył się organizowany przez naszą bibliotekę Dzień Pluszowego Misia

Biwak "Bądź gotów"

9-10 2009 harcerze i harcerki z obu naszych drużyn wzięli udział w biwaku "Bądź gotów" na Woli Kroguleckiej. Mimo iż pogoda nie chciała dopisywać bawiliśmy się świetnie.
/M. Tomasiak/

Procesja i msza święta u stóp krzyża na Wierchach

14 IX harcerze i harcerki z obu naszych drużyn wzięli udział w procesji do krzyża na Wierchach oraz we mszy św. u jego stóp.

Biwak w Krynicy

W dniach 12-13 września 2009 roku harcerki Próbnej Starosądeckiej Drużyny „Skrzętne Pszczoły” oraz Harcerze I Starosądeckiej Drużyny „Leśni” wzięli udział w biwaku w Krynicy. Odbył się zwiad, obrzędowe ognisko. W niedzielę wzięliśmy udział we mszy św. w intencji ks. W. Gurgacza patrona naszej drużyny
/M.Tomasiak/

Biwak "Zachód"

W dniach 3-4 września 2009 roku harcerki Próbnej Starosądeckiej Drużyny „Skrzętne Pszczoły” oraz Harcerze I Starosądeckiej Drużyny „Leśni” wzięli udział w biwaku „Zachód”, którego celem była pomoc kombatantom AK i ZWPOS w organizacji uroczystości patriotycznych oraz opieka nad miejscem pamięci PPAN w Beskidzie Sądeckim „Pomnik na Hali Pisanej”.
Miejscem noclegu była szkoła w Maciejowej. Po apelu wieczornym wszyscy zgromadzili się na ognisku. Gawęda miała na celu przybliżenie dziejów akcji obronnej granic Polski „Zachód” oraz bohaterskiej postawy oddziału PPAN w walce o Wolną i Niepodległą Polskę w myśl motto: „Jeszcze Polska nie umarła, bo pamiętamy”. Były także śpiewy i zabawy ruchowe. Na gitarach „wymiatali” druh Maks i przyboczny. Po modlitwie harcerskiej wszyscy udali się na spoczynek.
Wczesnym rankiem następnego dnia zwinęliśmy biwak. Ruszyliśmy górskim szlakiem na Łabowską Halę. Początkowo pogoda nam dopisywała, natomiast tuż przed schroniskiem dopadł nas deszcz. Dzięki pałatkom udało nam się przetrwać. Trudne warunki pogodowe uświadomiły nam, że żołnierze PPAN nieraz musieli zmagać się z przeciwnościami losu, nie zawsze niebo darzyło ich słońcem.
Tuż przed jedenastą pod pomnikiem ks. Władysława Gurgacza zgromadziło się wiele osób. Sprzęt nagłaśniający odmówił posłuszeństwa, lecz tym bardziej wszyscy wsłuchiwali się w słowa homilii wygłoszonej przez ks. Henryka Michalaka, wielkiego orędownika „spotkań gurgaczowskich”. Podziękował on obecnym na mszy, żyjącym żołnierzom Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, za to, że są. Podkreślił, jak bardzo są nam potrzebni. Nazwał ich narodowymi bohaterami, którzy ukazują młodym kierunek zmagania o kształt Polski suwerennej i niepodległej. Dobitnie zaznaczył, że „dla tych poległych i dla jeszcze żyjących świadków tamtych dni Ojczyzna to rzecz święta, dla której trzeba umieć żyć, cierpieć, a gdy przyjdzie taka chwila, być zdolnym dla niej umrzeć tak, jak ks. Władysław Gurgacz, kapelan żołnierzy PPAN – Starty dla Boga i historii”. We mszy świętej uczestniczył również p. Antoni Macierewicz, który w 1999 r. brał udział w uroczystościach odsłonięcia i poświęcenia pomnika ku czci ks. kapelana Władysława Gurgacza SJ oraz żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej (PPAN) poległych w walkach z UB i KBW w latach 1948-1949.
Po mszy niebo rozpogodziło się. Uwieczniliśmy się na fotografiach z p. Macierewiczem oraz ks. Michalakiem, od którego każdy uczestnik mszy otrzymał książeczkę zawierającą zbiór kazań wygłoszonych pod pomnikiem w latach 1999 do 2009. Udało nam się zdobyć autografy tych znanych ludzi oraz uczestnika tamtych dni p. Jana Witowskiego, który chętnie przybliżał nam tamte lata.
Po gorącym posiłku (zupa dnia ze świeżych kurek) ruszyliśmy w drogę powrotną. Było ciepło i słonecznie.

/M.Dyjas/

Organizacja roku szkolnego 2014/2015

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Obok grobów smutnych i zaniedbanych stały groby tętniące życiem.
ZEGAR

Październik 2014
Słoneczko
Wschód słońca : 7:07
Zachód słońca : 17:41
Długość dnia: 10 h i 34 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Po pełni
Widoczne: 75.3% Księżyca
Do pełni: 24.64dni
Do nowiu: 9.9dni
Cytat na dziś
Nie bierz życia zbyt poważnie. I tak nie wyjdziesz z niego z życiem. Edgar Hubbard
Ilość odsłon strony: 12021.
Zmiana: 2014-10-14 13:10:34
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.