Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

II miejsce w Małopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Pióro Splotu”
Uczennica klasy V A Szkoły Podstawowej w Barcicach, Martyna Augustyn, została laureatką XV edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu”. Zdobyła II nagrodę w kategorii junior – poezja. Uznanie członków jury zyskał wiersz „Tak bardzo…” (konkursowy wiersz poniżej). Zdaniem oceniających młoda poetka zaprezentowała w nim interesującą poetycką artykulację marzeń, a także wykazała zrozumienie roli poezji w życiu.

Podczas uroczystego finału, zorganizowanego w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gratulacje zwycięzcom, w tym laureatce z naszej szkoły, złożyli: Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych "Splot" Beata Załubska oraz Prezes Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego w Nowym Sączu Beata Budzik.

Konkursowa rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: seniorzy (urodzeni w latach 1997-2000) oraz juniorzy (urodzeni w latach 2001-2004). Uczestnicy konkursu nadsyłali prace literackie o dowolnej tematyce (opowiadania i wiersze). W sumie wpłynęły 143 prace 126 autorów. Wyboru najlepszych dokonało jury w składzie: Andrzej Warzecha (przewodniczący), dr hab. Wojciech Kudyba, Wojciech Molendowicz, Grzegorz Rapcia i Małgorzata Gucwa-Fiut (sekretarz). Wyniki XV edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu” znajdują się pod adresem: http://splot.info/n79-werdykt-jury-dotyczacy-przyznania-nagrod-w-xv-edycji-malopolskiego-konkursu-literackiego-dla-mlodziezy-pioro-splotu.html. O konkursie można przeczytać również na stronie miasta Nowego Sącza: http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/14227 oraz na portalu Sądeczanin.info: http://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/pi%C3%B3ro-splotu-%E2%80%93-po-raz-pi%C4%99tnasty-nagrodzono-m%C5%82odych-tw%C3%B3rc%C3%B3w


Tak bardzo…

Tak bardzo chciałabym
być kartką papieru
na której wszystko
można napisać
całe swe lęki przelać na papier
rzecz to niesamowita

Tak bardzo chciałabym
być biedronką
nie zdawać sobie sprawy z tego
jak wielki jest świat
całym moim światem
byłby jeden mały krzaczek

Tak bardzo chciałabym
być wielkim modrzewiem
który swymi gałęziami
sięga samego nieba

Tak bardzo chciałabym
być malutką chmurką
płynąć po bezdrożach nieba
kąpać się w blasku słońca

Tego właśnie mi trzeba

I mogłabym tak wymieniać godzinami
jednak czas już iść spać
we śnie przyśni mi się kraina marzeń
a w niej będę
JA

„Niesamowite warsztaty”
21 maja 2016r. szczególnie zainteresowani biologią uczniowie gimnazjum im por. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak” wzięli udział w „ Warsztatach dla początkujących chirurgów” w ramach nawiązanej przez szkołę współpracy z Fundacją Rozwoju Kardiologii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu. Uczniowie wzięli udział w wykładzie pana doc. Zbigniewa Nawrata, który w bardzo krótki ale profesjonalny sposób przedstawił możliwości współczesnej chirurgii od tradycyjnych przez laparoskopowe do robota chirurgicznego oraz pani dr Joanny Śliwki na temat technik i rodzajów zakładania szwów na ranach ciętych, po czym mieli okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności w tradycyjnych technikach szycia na sercu świni czy skrzydełku kurczaka pod czujnym okiem studentów Koła Naukowego Katedry Kardiochirurgii SUM, którym kieruje właśnie doc. Zbigniew Nawrat, inicjator i gospodarz tychże warsztatów.
Największe jednak wrażenie na uczestnikach zrobiły stanowiska treningowe, na których samodzielnie mogli wykonać np. USG jamy brzusznej czy EKG serca, poćwiczyć na najnowocześniejszych narzędziach i stanowiskach chirurgicznych np. obsługi manipulacji przestrzennej, badań laserowych precyzji i refleksu, implantacji zastawki czy chirurgii oka.
Młodzież miała także okazję poznania z bliska polskiego robota Robin Heart oraz trenażerów do nowego robota inspirowanego budową ośmiornicy a także modeli narzędzi i sterowania haptycznego ( z wyczuciem siły).
Gimnazjaliści z Barcic podsumowali udział w tych nietypowych warsztatach krótko: „ było super”, tak też wpisali się do księgi pamiątkowej, mamy nadzieję, że za rok też weźmiemy udział w tych zajęciach a przez to już w gimnazjum ukierunkowywać będziemy uczniów w kierunku medycznym, a może nawet kształcić przyszłych chirurgów.
Dziękujemy Panu Maciejowi Urlikowi, chirurgowi ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu za pomoc w zorganizowaniu naszego udziału w tych warsztatach.
Organizator i opiekun grupy Katarzyna Dubiel.
Kangur Matematyczny
Kangur Matematyczny rozstrzygnięty !
Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż dwójka Uczniów Szkoły Podstawowej: Uczennica Klasy IV a – Julia Żabecka i Uczeń klasy IV b Wojciech Wąchała otrzymali wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur” organizowanym dla klas 4-6 Szkoły Podstawowej.
Uczniom i Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałej pracy pod okiem Nauczyciela
/J. Sz-K/
Turniej Bocci
"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością." /Jan Paweł II/


W dniu 14.05.2016 r. na naszej szkolnej hali sportowej odbył się już X Turniej Osób Niepełnosprawnych „BOCCI”. . W tym roku zgłoszonych było aż 32 drużyny sportowe składające się z osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Nowego Sącza, Starego Sącza, Szczawnicy, Białki Niżnej, Gostwicy, Czarnego Potoka, Siołkowej, Lipnicy, Krynicy, Muszyny i Piwnicznej-Zdroju.
Zawodnicy wraz ze swoimi Opiekunami dzielnie i wytrwale walczyli o miejsce na podium.
Po blisko 6 godzinnych rozgrywkach wyłoniono Zwycięzców.
1 miejsce i puchar Burmistrza Starego Sącza wywalczyły Warsztaty Terapii Zajęciowej „Nadzieja” z Nowego Sącza
2 miejsce na podium zajęli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Siołkowej
3 miejsce zdobyli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „MADA” z Nowego Sącza 

Ogromne wyrazy szacunku za zaangażowanie i organizacje Turnieju pragniemy złożyć na ręce Pani Prezes „Gniazda” Zofii Wcisło oraz za to, że umożliwiła Wolontariuszom z Naszej szkoły pomoc w przebiegu tej jakże szczytnej imprezy.
Młodzież z naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu jak zwykle okazała się niezawodna i swoim zaangażowaniem oraz oddaną pracą włączyła się aktywnie w przebieg Turnieju.
Szczególnie dziękujemy Paulinie Tudaj (3C), Edycie Halibart (3C), Klaudii Baszczyn (3C), Aleksandrze Citak (3C) , Natalii Mirek (3C), Gabrysi Łatce (3A), Marlenie Stojda (3A), Klaudii Janczak (3A), Marysi Smajda (3A), Kindze Molanda (3A),Marcinowi Taborowi (3A), Tomkowi Ruchała (3A) oraz naszej absolwentce Madzi Sadowskiej.
/J. Sz-K/
Zaproszenie OML 2016Podróżnik
Spotkanie z podróżnikiem.

10.05.2016r. po raz kolejny podróżnik grupy TRZASK odwiedził naszą szkołę. Tym razem tematem „wycieczki” był kraj Ameryki Południowej – Brazylia. Relacjom podróżnika towarzyszyła bogata dokumentacja fotograficzna, dzięki której uczniowie klas I-III uczestniczący w spotkaniu mogli się przekonać, iż Brazylia to kraj kontrastów. Poznali środowisko, sposób gospodarowania, zwyczaje ludzi i ich problemy.
Podróżnik opowiadał o największym mieście Ameryki Południowej – Sao Paulo, oraz o podróży helikopterem nad najpiękniejszym i największym wodospadem - Iguazu, który leży na granicy Brazylii i Argentyny,
Podczas spotkania próbowaliśmy grać na berimbau w Salvadorze, zobaczyliśmy najpiękniejsze wydmy w Brazylii – Lencois Maranhenses i największą fawelę w Rio de Janeiro oraz słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela.
Takie spotkania budzą chęć podróżowania, odkrywania świata, poznawania czegoś niezwykłego. Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę z grupą TRZASK.
K.T.


Mały Książę
„Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego nieustannie cieszy się zainteresowaniem czytelników i tylko pozornie adresowany jest do dzieci. Ta baśń, powiastka filozoficzna czy też przypowieść, poprzez bajkową fabułę, opowiada o dojrzewaniu do miłości, zdobywaniu przyjaźni, sensie i wartości życia. Właściwe odczytanie i rozszyfrowanie ukrytych treści jest dla uczniów dużym wyzwaniem, ale i przyjemnością.
W tym roku gimnazjaliści mogli w sposób szczególny wykazać się znajomością treści „Małego Księcia”, bowiem Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu już po raz czwarty zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów. W naszej szkole aż kilkadziesiąt chętnych osób pisało test eliminacyjny. Poziom był tak wyrównany, że aby wyłonić reprezentację musiano przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie najlepszymi okazały się być: Kamila Citak z kl.1A, Julita Nakielska z 2A i Anna Tokarczyk z 2B. One też w środę 27 kwietnia w starosądeckim LO w grupie 61 uczniów z 22 różnych gimnazjów rozwiązywały test konkursowy. „Człowiek odkrywa siebie, kiedy zmierzy się z przeszkodami” napisał A. de Saint-Exupery i śmiało można stwierdzić, że nasze uczennice odkryły w sobie zwycięzców. Wszystkie trzy zostały nagrodzone - Julita zajęła II miejsce, a Kamila i Ania zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!!!

Gminne Rozgrywki Piłki Ręcznej
Dnia 22 III w Zespole Szkół w Barcicach odbyły się Gminne Rozgrywki Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Do udziału w zawodach przystąpiły drużyny ZS w Przysietnicy, ZS w Barcicach oraz ZS w Gaboniu.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:
I miejsce SP Barcice
II miejsce SP Przysietnica
III miejsce SP Gaboń

Chłopcy:
I miejsce SP Przysietnica
II miejsce SP Barcice
III miejsce SP Gaboń

Zwycięskie drużyny przechodzą do etapu międzygminnego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów.
/M. Myślak/

Egzamin Gimnazjalny
W dniach 18-20 IV uczniowie naszego Gimnazjum zmagali się z Egzaminem Gimnazjalnym.
Ogólnopolski konkurs plastyczny „ W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej Szkoły zdobyli wysokie miejsca w XVIII Ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzieży „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, którego organizatorem byłt Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Do konkursu powiatowego zostało przesłanych 175 prac w czterech kategoriach: I grupa - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej (56 prac), II grupa - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej (75 prac), III grupa - uczniowie gimnazjum (44 prac). W zmaganiach wzięła udział młodzież z terenu powiatu nowosądeckiego
W kategorii klas I-III IV miejsce zajęła uczennica klasy II A Klaudia Zaryczny. Wśród klas IV-VI triumfowali uczniowie klasy IV B: Nadia Witowska zajęła drugie, Igor Baran trzecie a Sylwia Izworska V miejsce. Autorom najlepszych prac gratulowali i wręczali nagrody starosta Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk. Zwycięzcom gratulujemy!!!
(J. Batko)

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3455.
Gości: 21768.
Dzisiaj: 2891 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58