Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Zbiórka pieniędzy

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."
/św. Jan Paweł II/Jak co roku we wrześniu w Gimnazjum w Barcicach swoją działalność rozpoczął Szkolny Klub Wolontariatu. Jego szeregi zasiliło blisko trzydziestu nowych Wolontariuszy z klas pierwszych.
W dniu 24.09.2016 roku Wolontariuszki z naszego Gimnazjum włączyły się już w pierwszą akcję, jaką była zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, z którym od lat owocnie współpracujemy. Grupa dziewcząt w składzie: Kinga Garwol IIA, Sylwia Sobczak IIA, Sylwia Krupa II B, Karolina Olszowska II C w sobotni poranek zbierała pieniądze w supermarkecie Tesco w Piwnicznej. Swoim uśmiechem i zaangażowaniem zachęcały klientów do składania wolnych datków na szczytny cel. Dzięki ich wysiłkom udało się zebrać kwotę, która na pewno okaże się pomocna w dalszych działaniach Stowarzyszenia. Darczyńcom, Kierownictwu i Obsłudze supermarketu Tesco składamy serdeczne podziękowania za wsparcie akcji.
Pragniemy także nadmienić, że oprócz działań akcyjnych nasi Wolontariusze podejmują działania systematyczne, jakimi są : pomoc w opiece nad dziećmi w świetlicy szkolnej, pomoc w zabawach z dziećmi w Przedszkolu Sióstr Karmelitanek w Barcicach oraz douczanie dzieci ze Szkoły Podstawowej.
Nowo przyjętym Wolontariuszom oraz tym, którzy są z Nami już od roku lub dwóch lat składamy życzenia wytrwałości, radości oraz satysfakcji, jaką niesie ze sobą praca wolontarystyczna.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: J. Sz-K.


Cyrk "Szok"15 września do naszej szkoły zawitał Cyrk "Szok". Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność. Dzieci mogły podziwiać wspaniały pokaz żonglerki, iluzji i akrobacji. Wystąpił także wesoły klaun, który rozbawił dzieci swoimi żartami. Wiele emocji wywołały tresowane gołębie, pieski oraz pokaz z wielkim wężem. Dziewczęta i chłopcy sami mogli dotknąć skóry węża i poczuć ciężar zwierzęcia na swoich rękach. Ponadto duże wrażenie na wszystkich obecnych wywarł dmuchany niedźwiedź wywołując dużo śmiechu i zabawy. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.
K.T.

Pamięć
Zadaną przez historię wypełniasz powinność –
świętą powinność pamiętania.

/Maria Lebdowicz „Pamięć”/

Dotknąć przeszłości
W pierwszym dniu wakacji, 25 czerwca 2016 roku, w bazie Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, w Beskidzie Sądeckim między Halą Łabowską a Halą Pisaną została odsłonięta tablica edukacyjna przybliżająca historię, a jednocześnie upamiętniająca żołnierzy Oddziału PPAN „Żandarmeria” ukrywających się tam w latach 1947 – 1949.
Naszą społeczność szkolną w tym dniu reprezentowali druhny i druhowie I Starosądeckiej Drużyny Harcerzy ZHR „Leśni” (noszącej imię kapelana oddziału), którzy wraz z opiekunami i Panem Dyrektorem Grzegorzem Garwolem stawili się w górach. Rangę uroczystości podkreślały sztandary Drużyny i Gimnazjum w Barcicach. Relacje z tego wydarzenia zostały zebrane i zamieszczone w publikacji „Dotknąć przeszłości” wydanej drukiem nakładem Fundacji „Osądź mnie Boże...” im. ks. Władysława Gurgacza TJ oraz na stronie internetowej: gurgacz.cba.pl.

Patron drużyny harcerzy ks. Władysław Gurgacz („SEM”; „Ojciec”) sprawował nad partyzantami opiekę duszpasterską. Po aresztowaniu był więziony i został skazany na karę śmierci, którą wykonano 14 września 1949 roku w więzieniu na ul. Montelupich w Krakowie.


Msza gurgaczowska

W ramach dwudniowego biwaku dnia 3 września 2016 roku wraz z Panem Dyrektorem Szkoły i opiekunami harcerki i harcerze barcickich drużyn ruszyli pieszo z zaprzyjaźnionej szkoły w Maciejowej na Łabowską Halę, gdzie wzięli udział w (organizowanej już po raz 18) mszy św. sprawowanej w intencji ks. Władysława Gurgacza i Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.
Otrzymana po jej zakończeniu pamiątkowa broszura „Dotknąć przeszłości” wielu uczestnikom czerwcowych wydarzeń na zawsze pozwoliła się wpisać w Historię – wszak: Verba volant, scripta manent (Słowa ulatują, pismo pozostaje).
Na zdjęciach jesteśmy MY!


Uroczystości patriotyczne na Przehybie 11 września 2016 roku o godz. 14.00. przy krzyżu obok krzesła Św. Kingi pod Przehybą spotkali się wszyscy, którzy swoją obecnością i postawą w ramach liturgii sprawowanej w intencji Ojczyzny uczcili pamięć tych, którzy walczyli o jej wolność i oddali za nią swe życie. W uroczystościach patriotycznych wzięli udział harcerze, harcerki, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego oraz Gimnazjum im. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak”, opiekunowie oraz Pani Dyrektor Wanda Kochanowicz i pan Dyrektor Grzegorz Garwol.

Braterstwo, praca nad sobą oraz służba (Bogu, ludziom i ojczyźnie) to trzy podstawowe zasady obowiązujące w harcerstwie.
AKTYWNE BARCICE
Uczniowie Zespołu Szkół w Barcicach po raz kolejny aktywnie włączyli się w Festiwal Biegowy organizowany w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy.
9 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Biegu Małopolskim.
Wszyscy ambitnie rywalizowali w biegach eliminacyjnych i możemy mówić o sukcesie naszych biegaczy ponieważ wielu z nich zakwalifikowało się do biegu finałowego, byli to: Zuzanna Citak, Martyna Augustyn, Karolina Mairer, Oliwia Walczak, Przemysław Olszowski. Na podium stanęła Oliwia Walczak zajmując II miejsce, IV miejsce przegrywając tylko 1 sekundą zajęła Martyna Augustyn Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dwudziestce. Należy nadmienić, że w Biegu Małopolskim startuje ponad 2000 biegaczy z naszego województwa.

Na bieganiu się nie skończyło. W niedzielę 11 września nasi uczniowie byli na trasie maratonu na jego 22 kilometrze jako grupa serwisowa oraz grupa kibicowania. Ponieważ nasz punkt znajdował się w połowie trasy to wsparcie zawodników było już bardzo ważne. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nie szczędzili sił i świetnie mobilizowali zawodników do dalszego wysiłku. Wszyscy świetnie się spisali, wykazując się wysoką kulturą kibicowania. Grupa serwisowa oprócz wody oferowała też zimny prysznic, który w tak upalnym dniu był bardzo cenny. Wszyscy wspaniale się bawilii i mogli też na żywo zetknąć się z profesjonalnym sportem, zobaczyć jak można przełamywać swoje słabości, pokonywać samych siebie i realizować swoje pasje.
Gratulujemy wszystkim biegaczom, życząc im wielu sukcesów. Dziękujemy grupie kibicowania za wspaniały doping i rzetelną pracę.

Msza święta na Hali Łabowskiej w intencji żołnierzy oddziału PPAN

3 IX 2016 r. Harcerze i harcerki obu naszych drużyn wzięli udział w uroczystej mszy świętej na Hali Łabowskiej w intencji żołnierzy PPAN

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dzisiaj tj. 1 IX 2016 r. społeczność naszej szkoły uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/ 2017
Dyrekcja ZS w Barcicach zaprasza uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/ 2017 wg następującego planu:

8:00 – spotkanie na hali sportowej , uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak” w Barcicach
9:15 – msza święta w Kościele Parafialnym w Barcicach dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej
10:15 – spotkanie na hali sportowej , uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach

Dowóz w dniu 1 września 2016 dla uprawnionych uczniów

Bus będzie podstawiony o godz.8:30 na Woli a o godzinie 8:45 na Facimiechu.

Plan lekcji w wersji 1.0 obowiązujący od 1 IX dostępny do pobrania =>TUTAJ<=
HAL 2016 – MIESZKANIEC PUSZCZY
Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy,
Jest zielony latem, zimą śnieżnobiały,
Mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko,
Lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką.
Idą, idą...


Piątek
I znów jesteśmy pod Przehybą. Pogoda sprzyja. Rozbijamy namioty, budujemy kuchnię polową. Wszystko, jak dawniej. Miejsce obozowania wydaje się być jeszcze ładniejsze niż poprzednio. Szum strumyka zachęca do złapania oddechu. Do roboty! Schodki, podest, półki, ławki. Lodówka gotowa!
Czas na obiad. Potem rozlega się śpiew: „Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas. Śpiewajmy razem, ilu jest tu nas”. Szyfrujemy, kończymy pionierkę. Już wieczór. Ognisko, gawęda, pierwsza warta. Nad nami rozgwieżdżone niebo.

Sobota
Kap, kap, kap – cały dzień pada. Jest czas na przygotowanie sprzętu na polowanie – łuki, strzały. Potem huśtawka. Grzejemy się przy kuchni, śpiewany, harcujemy.

Niedziela
Górą chmurka płynie, ptak na niebie tańczy
Dołem przez gęstwinę idą... Mieszkańcy Puszczy

Ruszamy na Przehybę. Pogoda chce nam wynagrodzić wczorajsze niewygody. Aura nam sprzyja. Cieszymy oczy słońcem, zielenią, napawamy się pięknymi widokami. Tatry na wyciągnięcie dłoni! Msza na szczycie nastraja duchowo – jesteśmy bliżej Nieba! Po sutym obiedzie zjedzonym na leśnej polanie powoli przygotowujemy się do odwrotu. Azymut – obóz! Wszyscy współpracują przy wyznaczaniu kierunku marszu. Dla każdego harc! Jest! Udało mi się go zaliczyć! W drodze powrotnej gry terenowe. Czy zdążymy przed zmrokiem na kolację?
Przy ognisku mówimy o przyjaźni, wytrwałości, wolności od nałogów. Takich ludzi pragną nasze czasy. „Tam gdzie my jesteśmy, tam jest wolny kraj”.
Już późno. „Nikt nie słyszy pieśni, tylko jeden las”. Warta na stanowisku. Reszta układa się do snu.

Poniedziałek
Zaprawa, śniadanie, apel. Dziewczyny szyfrują. Chłopcy polują na grubego zwierza. Po obiedzie budują tratwy na wodzie i ... odpływają w siną dal!
Wieczorem przy ognisku witamy zaproszonych Gości. Dzięki ich przychylności udało się pozyskać fundusze niezbędne do zorganizowania naszego wypoczynku. To dzięki ich hojności możemy tak beztrosko spędzać czas. Szkoda, że Rodzice nie mogli wpaść do nas. Gawędzimy o wzajemnej pomocy, szacunku i tolerancji. Nad ranem wskakujemy do śpiworów.

Wtorek
„Już do odwrotu głos trąbki wzywa”.

Przed południem zwijamy obóz. Nie bardzo chcemy rozstawać się z „naszym” lasem. Tu wisiał hamak. Tam huśtawka. W przyszłym roku rozbiję namiot w tym samym miejscu! Jest jeszcze herbata? Kto ma ochotę na grzanki z blachy?
Na nas już czas.
„Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów”.W dniach od 5 do 9 sierpnia 2016 roku w Gaboniu pod Przehybą przeprowadzona została po raz kolejny Harcerska Akcja Letnia pod nazwą „Mieszkaniec Puszczy”.
W oparciu o harcerskie nazewnictwo i motywy książki M.J Zalewskiej (pod tym samym tytułem) grupa 20 harcerek i harcerzy ZHR oraz niezrzeszonych uczniów ZS w Barcicach doskonaliła umiejętności i doświadczenia biwakowe. Środki finansowe na realizację wypoczynku letniego pozyskano z funduszy gminy. Całodzienny catering zapewniła firma Pana A. Gorczowskiego. Były też boskie słodycze z „Raju”!


Zuchy, harcerki i harcerze ZHR z Barcic
składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi; Nadleśniczemu Nadleśnictwa Stary Sącz Panu Pawłowi Szczygłowi;
Leśniczemu Leśnictwa Gaboń Panu Tomaszowi Bulandzie;
Specjaliście Służby Leśnej ds. zagospodarowania lasu Panu Rafałowi Tokarzowi;
Kierownictwu i Pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu
Panu Franciszkowi Tudajowi i Panu Arturowi Kotasowi
za umożliwienie nam zdobywania życiowego doświadczenia,
rozwijania naszych pasji i przeżywania życia w zgodzie z naturą.
Dziękujemy również Państwu Kindze i Andrzejowi Stawiarskim
– właścicielom FG „Raj” z Gołkowic – za smakołyki.


„Nadrzędne znaczenia dla Mieszkańca Puszczy ma umiejętność zachowania wolności wewnętrznej, którą zdobywa się poprzez doświadczenie
i dorastanie oparte na Dekalogu!"


/M. Dyjas/

UWAGA!!!
Osoby, które do tej pory nie odebrały karty rowerowej proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu po odbiór .Od 04 lipca 2016r. wypłacamy stypendia naukowe oraz sportowe - odbiór w sekretariacie szkoły.


Wioletta Poręba - Ogórek - Sekretarz Szkoły

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3501.
Gości: 22029.
Dzisiaj: 3152 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58