Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

,, W świecie czarów i magii’’- spotkanie z iluzjonistą.


28 września w naszej szkole gościem był światowej sławy iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Zaprezentował magiczne triki i dostarczył fascynujących przeżyć. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały każdy ruch magika. Wspaniałe widowisko zachwyciło dzieci.
Spotkanie zorganizowały Anna Leśniara i Bożena Kozieńska.

V SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŚLADAMI PATRONÓW

ŚWIĘTO SZKOŁY
V SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŚLADAMI PATRONÓW

..Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem …

(Chłopcy z Placu Broni; „Kocham wolność”)Dnia 27 września 2018 r. w ramach Obchodów Święta Szkoły pod hasłem: „Pamiętamy” odbył się V Szkolny Bieg Pamięci Śladami Patronów o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach.

W tym roku Bieg został zorganizowany w formie rajdu z elementami gry interaktywnej opartej na wydarzeniach z lat 1914 – 1921. Fabuła Biegu nawiązywała do 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy Biegu w ramach Obchodów Święta Szkoły uczcili Obchody Stulecia Niepodległości Polski. Kryptonimem Biegu był tytuł piosenki zespołu „Chłopcy z Placu Broni” „Kocham wolność”, którą cała społeczność szkolna poznała i wspólnie zaśpiewała. Udział w Biegu był okazją do sprawdzenia własnej kondycji fizycznej, gdyż dotarcie na „Ślimaka” to 100 minut marszu dla Niepodległej. Przede wszystkim jednak uczestnicy Biegu wykazali się szeroką wiedzą o patronach szkoły i losach Ojczyzny w XX wieku. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni, a wszystkie Patrole pamiątkowe dyplomy. Poczęstunek po Biegu pomógł zregenerować siły, by na zakończenie Biegu wszyscy razem mogli podziękować przodkom za 100 lat Niepodległości.

Rankiem, po zbiórce przed szkołą nastąpił uroczysty przemarsz zwartą kolumną całej społeczności szkolnej do barcickiego kościoła. Ruch na drodze krajowej był przez dłuższą chwilę wstrzymany, by wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli na uroczysta mszę świętą. Po niej najmłodsi, czyli uczniowie klas zerowych, wrócili do swoich domów. Uczniowie klasy od 1 do 3 szkoły podstawowej wzięli udział w grze sprawnościowej i zajęciach artystyczno – plastycznych, które została przeprowadzone na hali sportowej oraz w budynku szkoły. Klasy starsze, czyli od 4 do 8, wzięły udział w rajdzie, którego przygotowaniem zajęły się ich starsze koleżanki i koledzy z klasy trzecich gimnazjum oraz mający wprawę w organizacji imprez plenerowych harcerze. Na potrzeby rajdu każda klasa przyjęła formę Patrolu. Kapitan Patrolu prowadził, a wychowawcy klas pełnili funkcję opiekunów.

Do biegu, gotów, START!
Po odprawie jako pierwszy poszedł Patrol klasy 4a. W odstępach pięciominutowych ruszały kolejne.

Każdy patrol miał na swoim wyposażeniu telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR oraz dostępem do Internetu. Dobrze, że wszyscy pamiętali o naładowaniu swoich telefonów.

Pierwszy kod QR – mapa. Właściwie to drobiazg, bo odczytanie mapy papierowej byłoby trudniejsze. GPS zorientował się sam! Trasa rajdu z elementami gry interaktywnej wiodła od szkoły poprzez Rówień na Wolę Krogulecką, a stamtąd aż do platforma widokowej „Ślimak”.

Dzięki poziomym znakom patrolowym każdy Patrol mógł bez problemu odnaleźć na punktach zadania. Ich stopień trudności był różny: dla klas 4, 5, 6 – łatwiejszy, a dla 7 i 8 trudniejszy. Przydały się wiadomości uzyskane w trakcie wykonywania zadań przedbiegowych.

Gra interaktywna przygotowana dla uczniów szkoły podstawowej pokazała, że nie ma racji bytu stwierdzenie: „Trochę techniki i człowiek się gubi”. Uczniowie z obsługą wszelkiego rodzaju urządzeń telekomunikacyjnych są „Za pan brat”. Między uczestnikami Biegu podczas szukania odpowiedzi na pytania nawiązywały się i umacniały więzi. Jeden wiedział. Drugi nie znał odpowiedzi, ale wiedział, gdzie jej szukać. Ot, cała filozofia!

Na punktach widać było skupienie malujące się na twarzach uczestników Rajdu i elementy zdrowej rywalizacji – „Poczekajmy, niech się jeszcze chwilę zastanowią! Potem nasza kolej”.

Po dotarciu na platformę widokową, przy palenisku można było ucieszyć ucho koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pana Marka Kanika i wspólnie z innymi zaśpiewać piosenkę „Kocham wolność” zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Pogoda nam sprzyjała. Widoki zapierały dech w piersiach! Wiatr hulał na szczycie. Niektórzy nadrabiali braki z dzieciństwa na placu zabaw, biegając po łące albo turlając się z góry na sam dół.

Po zakończonych zmaganiach rajdowych na wszystkich czekał posiłek – gorący gulasz, który smakował wyśmienicie a przygotowany został przez firmę pana Andrzeja Gorczowskiego.

Na zakończenie imprezy Pan Dyrektor podziękował organizatorom, pogratulował uczniom i wręczył wszystkim Patrolom dyplomy potwierdzające udział. W tym roku Puchar Przechodni trafił do klasy 8b, która w swoich działaniach pokonała pozostałych. Gratulujemy im wygranej! Po sesji zdjęciowej na „Ślimaku”, ze śpiewem na ustach, zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do Barcic. Z górki było łatwiej niż pod, ale miejscami było stromo! Dobrze, że starsi pomagali młodszym, a bardziej sprawni byli wyrozumiali dla niewprawionych w górskie wędrówki.

W tym roku dyplomy na rajd zaprojektowali UCZNIOWIE: Natalia Florek z klasy 3B i Mateusz Golba z 3C.

Rajd przeszedł do historii.
Do zobaczenia za rok!


Europejski Dzień Języków Obcych

W środę, 26 września 2018r., obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych, oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Do udziału w obchodach tego Święta zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Uczniowie klas I-III kilka dni wcześniej przygotowywali flagi różnorodnych państw z powitaniami w danych językach. Wykonane prace ozdabiały korytarze i gazetki szkolne.
Uczniowie klas IV- VI zmagali się z zamieszczonymi wcześniej na stronie internetowej szkoły, łamańcami językowymi ( w j. angielskim i niemieckim). Ocenie podlegała wymowa oraz czas wypowiedzi. Wśród uczniów klas czwartych zwyciężyły Milena Pasiut (IVa) i Klaudia Kołbon (IVc). W klasach piątych najlepsi okazali się Martyna Sopata (Vc) i Marcelina Wąchała (Va), natomiast w klasach szóstych bezkonkurencyjne były Justyna Janczak (VIa), Oliwia Mrówka (VIb) i Dakota Pazgan (VIb).
Nie zapomnieliśmy też o uczniach starszych klas. Dla nich przygotowaliśmy przysłowia w języku niemieckim i angielskim, oraz ich polskie odpowiedniki. Zadanie uczniów polegało na wylosowaniu trzech przysłów, przeczytaniu ich w jak najkrótszym czasie oraz dopasowaniu ich do polskiego tłumaczenia. W klasach siódmych zwycięzcą okazał się Bartłomiej Gawlak z klasy VIIB, wśród klas ósmych najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Krych z klasy VIIIA, a w Gimnazjum niepokonana została Amy Pazgan z klasy 3A.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy!!!
Nauczyciele Języków Obcych

Łamańce językowe na konkurs j. obcych

Łamańce językowe na konkurs do pobrania z linku poniżej:=>Łamańce językowe<=
VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"
Nauczyciele języka polskiego SP w Barcicach w imieniu własnym i organizatorów VI Dyktanda Niepodległościowego zapraszają uczniów klas IV - VIII oraz trzecich klas gimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie promującym język ojczysty i polską historię. Regulamin małopolskiego VI Dyktanda Niepodległościowego znajduje się na stronie www.dyktandoniepodleglosciowe.pl oraz szkolnej tablicy ogłoszeń (obok sali nr 204).
Zainteresowanych prosimy o kontakt z polonistami naszej szkoły do dnia 24.09.2018r.
U.S. - szkolny koordynator konkursu
Msza św. przy Krześle św. Kingi pod Przehybą

9 IX poczty sztandarowe naszej szkoły oraz harcerze wzięły udział we mszy świętej przy Krześle św. Kingi pod Przehybą.
MT
Msza święta Gurgaczowska

8 IX nasi harcerze wzięli udział w Gurgaczowskiej mszy św. na Hali pisanej
MT
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 IX w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
MT
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Barcicach zaprasza uczniów i ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/ 2019

Uroczystość odbędzie się na hali sportowej 3 wrześnie 2018 roku wg harmonogramu:


8.00 - klasy: VI, VII, VIII, 3 gimnazjum
9.00 - msza święta w Kościele w Barcicach dla wszystkich uczniów
10.00 - klasy : Oddział Przedszkolny, I- V


Dowóz

W dniu 3 września 2018 r. przewóz uczniów( uprawnionych) odbywa się w następujący sposób:
I kurs - 7.20- Wola Krogulecka , 7.45 - Facimiech, Szkoła Barcice( odbiór uczniów przez nauczyciela)
II kurs - 8.20- Wola Krogulecka, 8.45 - Facimiech, Szkoła Barcice ( odbiór uczniów przez nauczyciela)
Powrót - ok. 11.00 – dla wszystkich jeden kurs, uczniowie dowożeni czekają na świetlicy szkolnej

Dowóz w następnych dniach:
Rano - Wola Krogulecka - 7.30, Facimiech – 7.45
Po zajęciach – 15.25
W razie zmian, uczniowie zostaną poinformowani przez wychowawców.
Warsztaty

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:
Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3989.
Gości: 4740.
Dzisiaj: 850 gości.
Wczoraj: 1011 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-11-20 00:20:00