Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Wręczenie nagród

Dnia 13 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej na długiej przerwie Dyrektor Szkoły Pani Wanda Kochanowicz wręczyła nagrody laureatom konkursów czytelniczych.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zainteresowanie i trud włożony w tworzenie prac.
Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!
Warsztaty czytelnicze

Przypadające w tym roku stulecie Niepodległości Polski stało się inspiracją do zorganizowania przez bibliotekarzy warsztatów czytelniczych w bibliotece Szkoły Podstawowej w Barcicach w dniu 14 listopada 2018r. Wzięły w nich udział uczennice od klasy IV – VIII oraz gimnazjum. Celem wieczorno – nocnej akcji było uczczenia tej rocznicy i przypomnienie wydarzeń sprzed stu lat.
Zajęcia rozpoczęły się stworzeniem drzewa niepodległościowego, na którym uczestniczki zawieszały dłonie z spontanicznie rzucanymi hasłami skojarzeniami patriotycznymi. DRZEWO uświadomiło nam, jak „wrośliśmy w Tę Ziemię”, jak bardzo kochamy WOLNĄ POLSKĘ. Upewniło nas, że jesteśmy synami TEJ ZIEMI.
Ale, czekało kolejne zadanie.
Nowością było wykonanie lapbooków tematycznie związanych z obchodami. Młodzież wyszukiwała materiały, a następnie wkładała je do kolorowych kopert, tworzyła różnego rodzaju „książeczki” i umieszczała w papierowych dużych teczkach. Wśród tematów znalazły się m.in.: „Symbole narodowe Polski”, „Walka o wolność w literaturze, sztuce i nauce”, „Droga do Niepodległości”, „Przywódcy w walce o wolność”. W ten sposób powstało w bibliotece nowe atrakcyjne źródło informacji, z którego będą korzystali uczniowie naszej szkoły.
Po ciężkiej pracy nadszedł czas na kulinarną niespodziankę. Uczestniczki prześcigały się pomysłowością w robieniu kanapek w barwach biało – czerwonych.
Kulminacją spotkania był tort dla uczczenia Wolności Naszej Ukochanej Ojczyzny. Palące się na nim świece, pozwoliły na chwilę refleksji i życzenia pokoju na kolejne lata. W trakcie poczęstunku śpiewane były pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary.
Warsztaty zaszczyciła swoją obecnością dyrekcja naszej szkoły Pan Grzegorz Garwol i Pani Wanda Kochanowicz.
Na zakończenie spotkania uroczyście odśpiewano „Rotę”.
Biorący udział z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach.
Już dziś czekają na kolejną noc bibliotek.
L. Cabała, T. Kulig

Wizyta w Straży Pożarnej w Nowym Sączu

Uczniowie klas IIa i IIIa uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Strażaka Pana Przemysława Kaczora z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Sączu. W specjalnie zaaranżowanych salach edukacyjnych: pokoju, kuchni i łazience dzieci mogły zobaczyć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w tych pomieszczeniach. Nauczyły się jak bezpiecznie reagować w sytuacjach zagrożenia, jak alarmować służby ratownicze. Następnie wzięły udział w zaimprowizowanej akcji ewakuacyjnej z miejsca objętego dużym zadymieniem, widziały jak rozprzestrzenia się dym, jak działają czujniki dymu i czadu. Obejrzały także filmy edukacyjne. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy i specjalne żaroodporne ubranie. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u sądeckich strażaków bardzo się im podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom i podział godzin.
Bardzo dziękujemy Panu Przemysławowi Kaczorowi.

Wychowawczynie: Anna Leśniara i Marzena Dziedzina
100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018r.  dzieci z oddziałów zerowych obchodziły 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W galowych strojach, z kotylionami i flagami w narodowych barwach przeszli ulicami Barcic śpiewając patriotyczne pieśni . Uczestniczyli w specjalnie zorganizowanej przez księdza Prałata Stanisława Dziekana mszy świętej dla przedszkolaków. A następnie o 11.00 odśpiewali hymn państwowy. Wszystkie te wydarzenia uwieczniono na zdjęciach.
Koncert Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej.

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości zakończono w Szkole Podstawowej w Barcicach niezwykłym Koncertem Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej. Przygotowany został on z myślą o integracji lokalnej społeczności, a muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury. Towarzyszyła w walce o przetrwanie i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Organizatorzy zadbali, aby każdy mógł włączyć się we wspólne śpiewanie i przygotowali okolicznościowe śpiewniki.
Muzyka Chopina i poezja Marii Konopnickiej w interpretacji Izabeli Olszowskiej przywitały przybyłych gości Prowadzący koncert - Oliwia Chorążyczewska i Konrad Smyda przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polkę niepodległości. Zmagania naszego narodu z zaborcami przedstawili w sugestywnej pantomimie Karolina Pierzga, Gabriela Gawlak, Nadia Witowska i Karol Gałysa. Wszystkim śpiewającym akompaniowały Patrycja Smyda, Gabriela Pustułka , Anita Paluch a towarzyszyli młodzi artyści – przedstawiciele klas IV –VI. Na zakończenie najmłodsi wykonawcy (Zuzanna Barnach, Amelia Bielak, Maria Kotarba, Julia Lelito, Jakub Kruczek, Aleksander Maślanka, Mateusz Sobczak i Filip Żabecki) zaprezentowali radosny taniec z szarfami, a najstarsi Nadia Witowska, Gabriela Gawlak, Julia Żabecka, Karolina Pierzga, Bartłomiej Lach, Karol Gałysa, Kamil Tokarczyk, Krystian Smyda zaprosili wszystkich do wspólnego poloneza.
Koncert przygotowany przez Szkołę Podstawową w Barcicach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Rozwiń Skrzydła” zamykał cykl działań podejmowanych z uczniami w ramach obchodów upamiętniających 100-lecie odzyskania niepodległości. Jednym z nich był konkurs plastyczno-literacki „Pocztówka dla Polski”. Wykonane prace można było obejrzeć podczas koncertu. Kolejnym było stworzenie żywego obrazu Polski i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. To przedsięwzięcie miało miejsce na Starosądeckich Błoniach podczas XVII Biegów Niepodległościowych.

[Galeria Zdjęć]
XVII Niepodległościowe Biegi Przełajowe

W piątek 9 listopada na Starosądeckich Błoniach spotkali się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu nowosądeckiego, aby w duchu sportowej rywalizacji uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Organizatorami XVII Niepodległościowych Biegów Przełajowych i turnieju strzeleckiego są Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Rozwiń Skrzydła” we współpracy z Urzędem Miejskim w Starym Sączu i Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania. Zawody te od siedemnastu lat cieszą się dużym zainteresowaniem i na stałe wpisały się w kalendarz gminnych uroczystości obchodów 11 listopada. W tym roku miały wyjątkową oprawę. Rozpoczęły się honorową rundą wokół Ołtarza Papieskiego prowadzoną przez p. Jacka Lelka – Burmistrza Starego Sącza, p. Grzegorza Garwola – Dyrektora SP w Barcicach oraz ks. Mariusza Żabę – Dyrektora DCP . Następnie wszyscy uczestnicy utworzyli żywą mapę Polski i o 11:11 zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób oddali hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości i włączyli się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W zawodach sportowych rywalizowało łącznie 425 osób. Wśród nich po raz pierwszy przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” oraz Hufca Pracy w Starym Sączu. Konkurencje biegowe miały charakter rywalizacji indywidualnej i zespołowej. Przeprowadzili je nauczyciele wychowania fizycznego ze SP w Barcicach: p. Dorota Młyńska-Postrożny, p. Marta Myślak p. Jarosław Janikowski. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych grupach byli:
Klasy IV – VI dziewczyny:
1 miejsce - Oliwia Orłowska (SP nr 1w Starym Sączu) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Paulina Garwol (SP nr 1 w Starym Sączu)
3 miejsce - Julia Trybuła (SP w Przysietnicy)
4 miejsce - Natalia Gargula (SP nr2 w Starym Sączu)
5 miejsce - Natalia Konieczna (SP w Przysietnicy)
Klasy IV – VI chłopcy:
1 miejsce - Paweł Tokarczyk (SP w Barcicach) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Jakub Ogorzałek (SP Nr 1 w Starym Sączu)
3 miejsce - Jakub Gizicki (SP w Barcicach)
4 miejsce - Karol Słowik (SP w Gołkowicach)
5 miejsce - Adam Tokarczyk (SP w Rytrze)
Klasy 7 – 8 SP i 3 gim. dziewczyny:
1 miejsce - Julia Pustułka (SP w Rytrze) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Wiktoria Jankowska (SP w Przysietnicy)
3 miejsce - Dominika Jankowska (SP w Przysietnicy)
4 miejsce - Emilia Sowińska (SP nr1 w Starym Sączu)
5 miejsce - Patrycja Tokarczyk (SP w Barcicach)
Klasy 7 – 8 SP i 3 gim. chłopcy:
1 miejsce - Kacper Dudczak (SP w Rytrze) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Adrian Zieliński (SP w Gołkowicach)
3 miejsce - Jakub Hyclak (SP nr2 w Starym Sączu)
4 miejsce - Bartosz Kurzeja (SP nr2 w Starym Sączu)
5 miejsce - Artur Kozieński (SP nr 2 w Starym Sączu)
Szkoły ponadgimnazjalne dziewczyny:
1 miejsce - Anna Podgórska (LO Stary Sącz) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Klaudia Olszowska (LO w Starym Sączu)
3 miejsce - Julia Nosal (Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu)
4 miejsce - Agata Konopka (LO w Starym Sączu)
5 miejsce - Jowita Chełmecka (LO w Starym Sączu)
Szkoły ponadgimnazjalne chłopcy:
1 miejsce - Michał Dudczak (Zespól Szkół Samochodowych w Nowym Sączu) PUCHAR BURMISTRZA
2 miejsce - Krzysztof Wilk (Zespól Szkół Samochodowych w Nowym Sączu)
3 miejsce - Krystian Jasiński (Zespól Szkół Samochodowych w Nowym Sączu)
4 miejsce - Arkadiusz Janikowski (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu)
5 miejsce - Wiktor Madziar (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu)
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale. Okolicznościowe statuetki trafiły do szkół biorących udział w zawodach.
W punktacji zespołowej w kategorii szkół podstawowych Puchar Burmistrza Starego Sącza otrzymała Szkoła Podstawowa w Przysietnicy II miejsce zajęła SP nr 1 w Starym Sączu, a III miejsce SP w Rytrze. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Puchar Burmistrza wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, II miejsce Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, III miejsce LO w Starym Sączu.

Towarzyszący biegom turniej strzelecki został przygotowany przez Klub Strzelecki „VIS”, którego opiekunem jest p. Mateusz Borucki. Rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych, a nad przebiegiem czuwał p Kazimierz Baran sędzia PZSS i instruktor LOK.
Zwycięzcy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
I kategoria szkoły podstawowe klasy 4 -6:
1 miejsce - Elena Lompart (SP w Barcicach)
2 miejsce - Oliwier Golonka (SP w Gołkowicach)
3 miejsce - Nicola Cisowska (SP w Barcicach)
II kategoria szkoły podstawowe klasy 7 -8 i 3 gim.
1.miejsce - Patryk Bieryt (SP w Gołkowicach)
2 miejsce - Dariusz Mos (SP w Barcicach)
3 miejsce - Kacper Cisowski (SP w Barcicach)
III kategoria szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce - Sylwia Nowak (LO w Starym Sączu)
2 miejsce - Miłosz Gorczowski (Hufiec Pracy w Starym Sączu)
3 miejsce - Karolina Olszowska (Hufiec Pracy w Starym Sączu)

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wolontariusze ze SP w Barciach. Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka – p. Marta Pawlik Żywą mapę Polski nagrał z drona p. Dariusz Ptak, zdjęcia wykonała M. Postrożny. Zawody zorganizowano dzięki środkom otrzymanym od Gminy Stary Sącz na realizację projektu „Sport – Łączy –kształtuje – hartuje”. Część artystyczną zadania zrealizowano z: „Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Województwa Małopolskiego”
100 lat Polski Niepodległej

08 XI odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
Zajęciach z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Uczniowie klas drugich i klasy trzeciej naszej szkoły brali udział w zajęciach z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Barcicach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały fragmentów książki „Mirabelka” C. Harasimowicza oraz wykonywały pracę plastyczną- życzenia dla Polski. To była ciekawa lekcja historii. Dziękujemy.
Wicemistrzyni Powiatu!!

Kolejny sukces naszych dziewcząt!. Dzisiaj reprezentacja dziewcząt z klas 7 - 8 i 3 G wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego Halowej Piłki Nożnej.
Dziewczyny rozegrały emocjonujące spotkania, prezentując wysoki poziom umiejętności. Zarówno obrona jak i atak bardzo dobrze funkcjonowały. Mimo prowadzenia w ostatnim meczu po zaciętej rywalizacji uległy drużynie z Ptaszkowej przegrywając 1 bramką. O kolejności miejsc zadecydowały rzuty karne. Atmosfera była do końca bardzo nerwowa. Dzięki opanowaniu naszej bramkarki - Justyny, która obroniła wszystkie rzuty karne oraz wspaniale strzelających: Pauli, Gabrysi, Karoliny i Izy wywalczyły II miejsce w powiecie. Wynik ten nie byłby możliwy gdyby nie znakomita współpraca zespołowa całej drużyny.
Skład zespołu:
Paula Majchrowska, Agnieszka Baran, Gabriela Janik, Patrycja Tokarczyk, Karolina Mairer, Justyna Obrzud, Kamila Kluska, Izabela Causanu - Bielak, Wiktoria Citak, Kamila Pustułka
Gratulujemy !
Zaproszenie

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 2752.
Gości: 1096.
Dzisiaj: 1096 gości.
Wczoraj: gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-02-12 23:54:34