Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

IV Turniej Strzelecki

Dnia 4 marca 2017 r. w ramach Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół w Barcicach po raz kolejny odbędzie się Turniej Strzelecki.
Organizatorem Turnieju jest Zespół Szkół oraz Szkolny Klub Strzelecki LOK „Vis” działający przy szkole.
W tym roku, po raz pierwszy, zmaganiom strzeleckim towarzyszyć będzie gra historyczna „Szlakiem Leśnych”.
IV Turniej Strzelecki objęty został Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym.


PROGRAM TURNIEJU

9.00 – 9.15 – Uroczyste otwarcie turnieju.

9.15 – 12.00 – Przeprowadzenie konkurencji strzeleckich i gry historycznej „Szlakiem Leśnych”.

11.00 – 12.00 – Poczęstunek.

12.00 – 12.30 – Koncert pieśni partyzanckich pt. „IDĄ LEŚNI”.

12.30 – 13.00 – Podsumowanie turnieju, wręczenie nagród i dyplomów, wystąpienia zaproszonych gości.

13.00 – Zakończenie turnieju.
Stypendia za I okres roku szkolnego 2016/2017
Lista osób otrzymujących w naszej szkole stypendia naukowe oraz sportowe.

=>Lista uczniów SP otrzymujących stypendia sportowe i naukowe<=


=>Lista uczniów Gimnazjum otrzymujących stypendia sportowe i naukowe<=

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce
Dyrekcja i nauczyciele ZS w Barcicach
Msza w Czaczowie

Drużyny harcerek i harcerzy ZHR działające przy Zespole Szkół w Barcicach wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły Grzegorzem Garwolem w dniu 26 lutego 2017 roku w Czaczowie wzięły udział w uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji ofiar pacyfikacji Barnowca, która została przeprowadzona 68 lat temu przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa, Milicji i wojsk KBW.
W uroczystościach, upamiętniających tragiczne wydarzenia z 28 lutego i 1 marca 1949 roku wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor i Marian Ryba. Był też obecny poseł Arkadiusz Mularczyk oraz powiatowi radni Wiesław Pióro i Ryszard Poradowski.
Po nabożeństwie członkowie grupy rekonstrukcyjnej nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego przeprowadzili inscenizację ukazującą zdarzenia tamtych dni. O krwawej obławie w Barnowcu opowiadał zgromadzonym licznie mieszkańcom i zaproszonym gościom leśniczy Stanisław Ormanty, świadek tamtych wydarzeń.
28 lutego 1949 roku organy bezpieczeństwa komunistycznego państwa urządziły obławę na stacjonujący w rejonie Hali Łabowskiej oddział Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej „Żandarmeria”, którym dowodził Stanisław Pióro ps. „Emir”. Kapelanem tego oddziału był ks. Władysław Gurgacz ps. „Sem”. Mimo zaangażowania znacznych sił (w obławie uczestniczyło 200 ubeków, milicjantów i żołnierzy), akcja rozbicia niepodległościowej partyzantki zakończyła się niepowodzeniem. Rozwścieczeni klęską ubecy zakatowali na śmierć 18-letniego mieszkańca. Aresztowano 37 mieszkańców wsi i popędzono ich pieszo do Maciejowej, skąd zostali przewiezieni do siedziby UB w Nowym Sączu. Tam przez wiele dni byli torturowani. Oddział PPAN „Żandarmeria” został ostatecznie rozbity w pobliżu Niżnych Rużbachów na terenie Słowacji w sierpniu 1949 r., podczas próby przedostania się na Zachód. Miesiąc później, po politycznym procesie, katyńskim strzałem w tył głowy zabito skazanego na śmierć ks. Gurgacza.
Ks. Władysław Gurgacz ps.”Sem” jest patronem I Starosądeckiej Drużyny Harcerzy „Leśni” działającej przy Zespole Szkół w Barcicach.

MD
HAZ Prewał 2017

Ferie rozpoczęliśmy biwakiem. Liczna grupa harcerek i harcerzy (25 osób) mile spędziła czas na kolejnym biwaku. Harcerska Akcja Zimowa ph. „Prewał 2017” oderwała wszystkich na chwilę od wytężonej pracy nad poszerzaniem wiedzy i doskonaleniem swoich umiejętności w szkolnych ławach.
Pierwszy dzień upłynął na mozolnej, wytężonej pracy przy nowej harcówce. Przenieśliśmy cały nasz dobytek, posprzątaliśmy, co było trzeba i wykonaliśmy mnóstwo drobnych prac niezbędnych do uruchomienia naszego nowego lokum. Harcerki malowały, harcerze pracowali w pocie czoła. Ufff! Nic dziwnego, że jedzenie znikało w ekspresowym tempie.
Wieczorem wszyscy z trudem dotarli do swoich „łóżek”.
Rankiem po niedzielnej mszy ruszyliśmy w teren. Pięknie płonął ogień na śniegu! Druh Szymon pokazał, jak wygląda wojskowe życie. Harcerze z ogromnym zapałem pokonywali liczne przeszkody, a harcerki okopywały się. Zgromadziły tyle śnieżnej amunicji, że najeźdźcy nie mieli szans na zdobycie ich twierdzy! Nawet pogoda im sprzyjała.
Po kominku zgromadziliśmy się wszyscy przed wielkim ekranem – miło płynie czas w dobrym towarzystwie!
W poniedziałek dokończyliśmy prace adaptacyjne i po obiedzie wróciliśmy do swoich domów.

W HAZ 2017 wzięło udział 25 osób (10 harcerek i 15 harcerzy z I SDH „Leśni”). Koszty związane z zajęciami pozyskano ze środków Urzędu Miasta w Starym Sączu. Dzięki nim wszyscy uczestnicy otrzymali całodzienne wyżywienie przygotowane przez firmę p. Andrzeja Gorczowskiego.


/MD/
Plan lekcji
Od 20 II w naszej szkole obowiązuje plan lekcji w wersji 5.0. Można go pobrać z prawego menu lub =>TUTAJ<=
Udział w spotkaniu autorskim z Ewą Stadtmuller klas II A, II D, II C zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Stary Sącz- filia w Barcicach.

25.01.2017r. Biblioteka Publiczna w Barcicach gościła u siebie Panią Ewę Stadtmuller , autorkę wielu książek dla dzieci.
Uczniowie klas II-ich zostali wprowadzeni w świat fantazji. Brali udział w scenkach teatralnych, słuchali czytanych fragmentów książek pisanych przez samą autorkę. Spotkanie z ciekawym gościem przebiegało w miłej atmosferze.
L G
Wigilia klasowa klasy 2d SP

20 XII 2016 r. uczniowie klasy 2d SP pomagali przy układaniu ławek, nakrywaniu do Wigilii. Następnie podzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przystąpili do wspólnego zjedzenia potrawy wigilijnej. Na zakończenie wszyscy śpiewali radośnie kolędy.

/L. Gorczowska/
Konkurs Kolęd: „Hej kolęda, Kolęda…,”
W dniu 24 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd: „Hej kolęda, Kolęda…,” dla klas I-III SP. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, popularyzacji kolęd i pastorałek, rozbudzanie zainteresowania muzyką, integrację społeczności szkolnej, docenienie dzieci uzdolnionych muzycznie, odkrycie talentów. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas I-III. Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, muzykalność, walory głosowe i ogólne wrażenie artystyczne. Jury wysłuchało wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, duetów. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny. Dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem większości wykonawców były piękne, pomysłowe stroje i efekty specjalne. Po barwnych i pięknie przygotowanych występach nastąpiła pora na kulminacyjny punkt całego dnia, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród przez przewodniczącą jury Panią Dyrektor Wandę Kochanowicz. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Michał Windak, Dominika Wawrzyńska III C, Klaudia Zaryczny, Gabriela Janczak IIIa,
II miejsce: Amelka Bielak IIA, Klaudia Kołbon, Karol Gąsienica - Łuszczyk IIIc
III miejsce: Paulina Czyżycka, Martyna Garwol – IIIB, Magdalena Gizicka, Sandra Wnęk kl.I, Konrad Krzywdziński, Patryk Plata IID
IV miejsce: Filip Smoter, Tomasz Szczęsny IIA
Wyróżnienie: Oliwia Sopata, Maja Kaczor IIC, Nikola Rumin, Gabrysia Smajda IIa, Julia Gawlak, Amelia Duda IIIC
Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Przygotowanie występu wymagało poświęcenia niemało czasu, a wystąpienie przed publicznością i zaprezentowanie efektów swojej pracy ogromnej odwagi, tym większe słowa uznania dla młodych wykonawców! Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego kolędowania już co roku zagości w naszej szkole.
Pragniemy serdecznie podziękować Pani Stanisławie Olszowskiej(mamie uczennicy Emilii Olszowskiej z kl.III A) za poświęcenie swojego czasu na przygotowanie efektownej dekoracji, oraz za wykonanie i stworzenie galerii pięknych zdjęć z konkursu. Słowa podziękowania kierujemy do Pana Marka Kanika za akompaniament podczas wszystkich wykonywanych kolęd przez uczestników i czas poświęcony na próby z wykonawcami, serdecznie dziękujemy!
/Bożena Kozieńska/

"Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”-- konkurs rozstrzygnięty


Celem konkursu było:
• promowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
• kształcenie poczucia wartości dziedzictwa kulturowego i odpowiedzialności za jego trwanie;
• kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

24 stycznia odbyło się wręczenie nagród. Komisja wyłoniła laureatów: Było to trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe. Można je obejrzeć na szkolnej wystawie.

Przedstawiamy pełną listę zwycięzców:
I miejsce:
Krystian Tokarczyk kl. I a
Piotr Tokarczyk kl. II a
Marlena Łabuda kl. .II b
Magdalena Grucela kl.II b
Tomasz Koszkul kl. II c
Patrycja Komenda kl. III a
Krzysztof Szczęsny kl. IIIb
Amelia Duda kl.III c

II miejsce:
Martyna Duda kl.I a
Bartłomiej Janczak kl. II a
Mateusz Majoch kl II b
Anastazja Jasińska kl II c
Wiktoria Grabek kl II d
Marcelina Wąchała kl III a
Julia Kulig kl. III b
Anna Stojda kl. III c

III miejsce :
Marcin Kulig kl. I a
Maciej Gałysa kl. II a
Kacper Uszko kl. II b
Mateusz Garwol kl. II c
Klaudia Śmierciak kl. II d
Aneta Sułkowska kl. III a
Nikola Cisowska kl. III b
Karina Janczak kl. III c

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie ( 96 uczniów).

Organizatorzy
Anna Leśniara i Marzena Dziedzina
Zdjęcia Stanisława Olszowska.
Międzyszkolny konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny

19 grudnia 2016 r. w Centrum „Kana” odbył się międzyszkolny konkurs
wiedzy ekologicznej dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu
miasta i gminy Stary Sącz, zrealizowany w ramach projektu pn. „Czyste
powietrze – czysta sprawa w mieście Stary Sącz”. W konkursie
uczestniczyło 30 uczniów. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie tak
pięknie się zaprezentowali zajmując:
I miejsce - Julia Pasiut kl.3a
III miejsce -Tymoteusz Studniarz kl.3a
Wyróżnienie -Krystian Fąfara kl.3c
Nastąpiło również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn.
"Jak mogę dbać o czyste środowisko w najbliższym otoczeniu?"
i wręczenie nagród dla zwycięzców. W sumie na konkurs plastyczny
zostało złożonych aż 52 prace.
I miejsce Tymoteusz Studniarz kl.3a
2 miejsce Krystian Fąfara kl.3c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Leśniara
Zdjęcia Anna Kaleta –Studniarz ( mama Tymka)
Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Stary
Sącz.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3509.
Gości: 22083.
Dzisiaj: 3206 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58