Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Wycieczka do Krynicy

29 maja 2017 roku uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Krynicy. Dzieci wraz z opiekunami pierwsze kroki skierowały do Pijalni Wód Mineralnych, w której spróbowały jedną z wód leczniczych. Następnie pięknie ukwieconym deptakiem udały się do Muzeum Zabawek. Zachwycały się tam kolekcją zabawek historycznych, regionalnych i wielu innych. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana przewodnika o zabawkach powstałych w XIX w., a dziś stojących w gablotach w całej okazałości. Ogromną atrakcją dla dzieci był wyjazd kolejką linowo - terenową na Górę Parkową. Wiele radości sprawił im zjazd „rynnami” na tzw. „Rajskich Ślizgawkach”.

Marzena Dziedzina
Festyn 04.06.2017Dyrekcja, Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła” oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach zapraszają społeczność Barcic, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców, na Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Zdrowy, kolorowy zawrót głowy”, który odbędzie się 04.06. 2017 (czyli w najbliższą niedzielę). Zabawa rozpocznie się o godzinie 14:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny
i dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Na zakończenie zabawy odbędzie się FESTIWAL KOLORÓW, który polega na wyrzucaniu w górę kolorowego proszku. Proszek jest zrobiony z naturalnych składników (mąka kukurydziana, barwniki spożywcze, talk). Organizatorzy proszą, aby dzieci chętne do tej zabawy ubrane były w starsze ubrania, które mogą zostać poplamione oraz o rozważenie udziału w zabawie w przypadku chorób oddechowych.
Akcja Lwów 2017

„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca…….. Człowiek bowiem staje się naprawdę sobą poprzez wolny dar z siebie samego ...”
Jan Paweł II

W maju Zespół Szkół w Barcicach przystąpił do akcji charytatywnej Lwów 2017.
W ramach tejże akcji dzieci i młodzież naszej szkoły przekazywali środki czystości, higieny osobistej, środki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt oraz środki opatrunkowe na rzecz potrzebujących we Lwowie. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania Organizatorów zbiórki w szkole. Dzięki licznemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży zebrano kilkanaście kartonów darów.
W imieniu Organizatorów akcji w szkole- Szkolnego Klubu Wolontariatu i świetlicy szkolnej, Dyrekcji oraz Wychowawców Uczniów Zespołu Szkół w Barcicach pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla dzieci i młodzieży oraz ich Rodziców, którzy tak licznie i hojnie wsparli ten szczytny cel.
Poniżej załączamy linki do audycji w Radiu Kraków oraz programu w telewizji nowosądeckiej, które to relacjonują przekazanie zebranych darów przez Uczniów ZS Barcice dla fundacji „Bratnia Dusza” .
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/mlodzi-z-sadecczyzny-pomagaja-potrzebujacym-ze-lwowa-zebrali-setki-darow/
http://www.ntvsadecka.pl/video/850,lwow-2017-akcja-charytatywna

Koordynatorki akcji w szkole Lidia Lachowska i Jadwiga Szewczyk-Kiełbasa


Powiatowe Rozgrywki Piłki Siatkowej Plażowej.
19 maja Gimnazjum Juliusza Słowackiego w Starym Sączu było gospodarzem Powiatowych Rozgrywek Piłki Siatkowej Plażowej. Naszą szkołę reprezentowały zwycięskie zespoły: dziewczęta Zuzanna Citak z kl IIIc i Izabela Causanu - Bielak z kl Ia oraz chłopcy - Dominik Gryźlak z kl IIa i Miłosz janik z kl IIIb. Obydwa zespoły walczyły bardzo ambitnie nie szczędząc sił. Chłopcy wywalczyli V miejsce, natomiast dziewczęta w finale uległy koleżankom ze Starego Sącza i zajęły II miejsce.
Gratulujemy!
Międzygminne Rozgrywki Plażowej Piłki siatkowej.
18 maja reprezentacja dziewcząt w składzie: Zuzanna Citak z kl IIIc i Izabela Causanu - Bielak z kl Ia oraz chłopców w składzie: Dominik Gryźlak z kl IIa i Miłosz Janik z kl IIIb reprezentowali naszą szkołę w Międzygminnych Rozgrywkach Piłki Siatkowej plażowej. Obydwie drużyny wywalczyły awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pisać każdy może

9 maja 2017 r. Powiatowo i Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu filia w Barcicach wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu pisarskiego pod hasłem "Pisać każdy może". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II-IV SP. Dodatkową atrakcją było zaprezentowanie przedstawienia teatralnego pt."Sąd nad książką" w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowywanych przez pracowników Biblioteki Publicznej.


Pierwsze miejsce:
Martyna Lis (II D) W poszukiwaniu zaginionego ognia
Marlena Baran i Aleksandra Nowak (IV A) Magia lasu
Drugie miejsce:
Klaudia Kołbon (II C) Wycieczka na Garby
Bartłomiej Citak (II D) Moja przygoda z Miną
Tymoteusz Studniarz (III A) Straszna przygoda w starym zamczysku
Justyna Janczak, Maciej Jurkiewicz, Damian Niejadlik (IV A) Wymarzona kraina

Trzecie miejsce:
Zuzanna Kutak (II B) Mój tajemniczy przyjaciel
Konrad Krzywdziński (II D) Przyjęcie dla wróżki
Nikola Cisowska (III B) Bajka o królewnie i zaczarowanym ptaku
Joanna i Kamil Obrzud (II A, IV B) Bajka o królewnie i zaczarowanym ptaku
Wyróżnienia:
Nikola Rumin (II A) Historie kotków
Szymon Kosmydel (II D) Podróż marzeń
Monika Kurzeja i Nicolla Wawrzyniak (II D) Przygoda psa Miśka
Gabriela Janczak, Patrycja Komenda, Aleksandra Kutak, Klaudia Zaryczny (III A) Zaczarowana kraina Wioleta Słaby, Dominika Wawrzyńska (III C) Nasza Wiosna

Hasło które w tym roku towarzyszyło obchodom tygodnia bibliotek to „Biblioteka Oczywiście!”. Autorem tego hasła jest pani Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej Warszawie.

Bibliotekarze pragną by właśnie biblioteka jako instytucja trwale wpisała się w pejzaż kulturowy, więc to hasło "Biblioteka Oczywiście!" ma tylko wzmocnić ten przekaz.
Odpowiada ono także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?".
W dzisiejszych czasach można zauważyć jak bardzo zmieniła się funkcja bibliotek. W ostatnich latach zwiększył się także zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę, nauczyć się języka, spotkać się z przyjaciółmi, poznać nowoczesne technologie ,zdobyć wszelkie potrzebne informacje oraz aktywnie uczestniczyć w jej działaniach.
Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.
Podsumowując działalność bibliotek i dobra jakie niesie za sobą czytanie można powiedzieć: książka kształtuje wyobraźnię , wzbogaca słownictwo, nie wzbudza agresji. Słowa Ambrożego Grabowskiego „ Książka to mistrz co darmo nauk udziela , kto ją lubi doradcę ma i przyjaciela” wyraża sens dobrodziejstwa które niesie za sobą czytanie.

LG

XI Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci.

W minioną sobotę 13.05.2017 odbył się XI Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci.
Organizatorem tych rozgrywek było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”.
Puchar Burmistrza Starego Sącza walczyło 32 drużyny, w których skład łącznie weszło 100 Zawodników. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z Nowego Sącza, Starego Sącza, Szczawnicy, Białki Niżnej, Gostwicy, Czarnego Potoka, Siołkowej, Lipnicy, Krynicy, Muszyny i Piwnicznej-Zdroju.
Ostatecznie po zaciętej walce Puchar zawędrował do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie.
Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” w Nowym Sączu
Trzecie miejsce na podium zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu
Jak co roku Wolontariusze Gimnazjum w Barcicach licznie i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc w przebiegu .Z uśmiechem na twarzach wspierali przybyłe drużyny. Doping i pomoc Naszych Wolontariuszy spotkały się z wdzięcznością wszystkich zawodników oraz ich Opiekunów. Wolontariusze po raz kolejny udowodnili, że stanowią wspaniały zespół, dla którego poświęcenie dla drugiej osoby stanowi większą wartość i daje większe zadowolenie niż własna rozrywka.
/J. Sz-K./

Lwów 2017
Zespół Szkół w Barcicach bierze udział w akcji charytatywnej "Lwów 2017".
Gorąco prosimy o wspomożenie akcji przynosząc środki higieny: mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki, pasty do zębów, szczoteczki, wilgotne chusteczki, leki pierwszej pomocy, bandaże, opatrunki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, maści na odparzenia i odleżyny, środki przeciwgrzybiczne, kule, pampersy dla dzieci i dorosłych w różnych rozmiarach, mleka w proszku, odżywki i witaminy itp. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji wspólnie budując w ten sposób mosty przyjaźni.
Dary przynosimy do świetlicy szkolnej do 25.05.2017 r. Za każdy dar serca dziękujemy.


Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Barcicach

3V nasi harcerze i harcerki zorganizowali obchody Święta Konstytucji 3 Maja dla mieszkańców naszej miejscowości.
Turniej BRD


24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Gminę Stary Sącz reprezentowały drużyny z Gimnazjum z Barcic i ze Starego Sącza.
Uczniowie rozwiązywali test wiedzy - złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań - złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.
Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Ze względu na pogodę, w bieżącym roku, tor składał się z 3 przeszkód: żmijki, korytarza z desek i zwężenia.
Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej polegającej na wykonaniu przez całą drużynę, w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.
Głównym organizatorem zawodów był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.
Skład drużyny z Gimnazjum z Barcic:
Sylwia Kulpa kl. 2b
Karol Buchman kl. 2c
Kacper Lelito kl 2c
Opiekun: Teresa Tokarczyk

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3525.
Gości: 22219.
Dzisiaj: 3342 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58