Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Międzygminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
18 Października w Hali Sportowej w Rytrze odbyły się Międzygminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych.
W tych zawodach ( po eliminacjach gminnych) mogły się zaprezentować obie drużyny naszej szkoły - dziewczęta i chłopcy.

I znowu nie zwiedli, pokazali na co ich stać. Wysoka forma, umiejętności, zaangażowanie sprawiły, że chłopcy pokonali wszystkie drużyny, a dziewczęta zremisowały mecz z Rytrem.

Wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce: Barcice
II miejsce: Rytro
III miejsce: Zagorzyn
IV miejsce: Piwniczna

Chłopcy:
I miejsce Barcice
II miejsce Rytro
III miejsce Szczereż
IV miejsce Łomnica.

Drużyny naszej szkoły (chłopcy i dziewczęta) będą reprezentować gminę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Najbliższe spotkanie dziewcząt odbędzie się w hali sportowej w Rytrze 25X.
Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców
10 października w Hali Sportowej w Barcicach odbyły się Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem spotkania byli nauczyciele wychowania fizycznego w Barcicach.
Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym" a wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce SP Barcice
II miejsce SP Przysietnica
III miejsce SP Stary Sącz

Chłopcy:
I miejsce SP Barcice
II miejsce SP Stary Sącz
III miejsce SP Przysietnica.

Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem jak również wysokimi umiejętnościami. Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować Gminę w Międzygminnych Rozgrywkach które odbędą się 18 października w Rytrze.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom - trzymamy mocno kciuki.
Cała Polska czyta dzieciom
W ramach Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” 12 października br. obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Książkowego Misia.
Do szkoły dzieci przyszły przebrane za bohaterów bajkowych i przyniosły ulubionego misia. Sale lekcyjne i korytarz udekorowaliśmy balonami i serpentynami.
Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane fragmenty książki „Kubuś Puchatek”. Wspólnie śpiewaliśmy przygotowane wcześniej piosenki. Uczyliśmy się rymowanki w języku angielskim i degustowaliśmy miód.
Odbyły się konkursy plastyczne i literackie, turniej tańca z niebieskim balonikiem. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy oraz odgadywały powiedzonka i rekwizyty charakterystyczne dla danej postaci.
Uczniowie :
klas I wykonali laurkę dla Kubusia i ulepili z plasteliny figurki bohaterów bajki,
klas II wykonali makietę Stumilowego Lasu i ilustrację do wybranej przygody,
klas III napisali listy do Kubusia Puchatka i Jego przyjaciół (pisząc o swoich marzeniach) i życzenia dla Kubusia
Był to dzień pełen niespodzianek.
Dziękujemy za wspaniała zabawę
Marzena Dziedzina i Anna Leśniara
Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017

=>kliknij na obraz aby powiększyć<==>kliknij na obraz aby powiększyć<=
Konsultacje dla rodziców w roku szkolnym 2016/2017


Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017
Na zebraniu przedstawiciele Rad Oddziałowych w dniu 05.10 2016 rodzice wybrali członków prezydium Rady Rodziców:

Garwol Sabina - przewodnicząca
Żabecka Joanna - sekretarz
Chorążyczewska Joanna- skarbnik
Migacz Lidia - skarbnik

Na zebraniu ustalono kwotę wpłat na RR wynoszącą 30 zł w SP i Gimnazjum /wpłata od jednego dziecka w rodzinie/ oraz 20 zł w oddziale przedszkolnym.
Prosimy o przekazanie w/w kwoty wychowawcy klasy. Można również dokonywać wpłaty bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
BS Stary Sącz nr konta: 59 8816 0001 2001 0000 0765 0001
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
W czwartek 06.10.16r. o godz. 16.30 w Gimnazjum w Barcicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z obowiązującą tradycją pierwszoklasiści składali przysięgę na sztandar szkoły w obecności dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, gości oraz rodziców.
Całość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich. Po części oficjalnej uczniowie i pozostali uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek.
U.S.
Międzygminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej
4 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzygminnych Mistrzostwach Halowej Piłki Nożnej. Zawody rozegrano na Hali Sportowej Gimnazjum w Rytrze. Po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców zajęła drugie miejsce. Należy nadmienić, że nasz zespół nie przegrał żadnego meczu. O wyniku zadecydowały małe punktu. Niestety zabrakło trochę szczęścia.
Drużyna dziewcząt pokonała Gimnazjum w Rytrze 2:1, niestety uległa zawodniczkom z Gimnazjum w Zagorzynie 2:1 tym samym zajmując II miejsce.
Obydwie drużyny walczyły bardzo ambitnie. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, prezentowali wysoką kulturę gry oraz duże umiejętności techniczne.
Skład reprezentacji dziewcząt: Skład reprezentacji chłopców:
1. Zuzanna Citak – kapitan kl. IIIc 1. Dominik Gryźlak - kapitan kl II a
2. Gabriela Janik kl. Ib 2. Paweł Waligóra kl. IIIc
3. Agnieszka Baran kl. Ia 3. Miłosz Janik kl. IIIb
4. Izabela Jasińska kl. IIa 4. Krzysztof Brzeski kl. IIIc
5. Patrycja Smyda kl. Ic 5. Nikodem Mikołajczyk kl. IIIb
6. Kamila Kluska kl. Ib 6. Rafał Sadowski kl. IIa
7. Joanna Kołbon kl. IIb 7. Kamil Gabryś kl. IIIc
8. Izabela Causanu- Bielak kl. Ia 8. Karol Żabecki kl. IIIc
9. Patrycja Kaczor kl. IIIc 9. Gabriel Olszowski kl. IIIc
10. Paulina Broniszewska kl. IIb 10. Kacper Molanda kl. IIb

D. Młyńska – Postrożny
III Szkolny Bieg Pamięci pod hasłem: „Pamiętamy” o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach zorganizowany w ramach Obchodów Święta Szkoły za nami!

W środę tj. 28 września 2016 r. odbył się rajd z elementami gry opartej na ścieżce przyrodniczo – historycznej „Szlakiem Leśnych”. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjalnych wraz z Opiekunami. Dziś można powiedzieć, że Bieg stanowił wspaniałą okazję do sprawdzenia nie tylko kondycji fizycznej uczniów (oraz ich Opiekunów!), ale przede wszystkim wiedzy i umiejętności stosowanych w konspiracji wywiadowczej i wojskowej, do której nawiązywała treść imprezy.
By uczcić 77 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizacji na rzecz której pełnili służbę Andrzej Buchman ps. „Korsak” (patron gimnazjum) oraz ks. Władysław Gurgacz (patron Drużyny Harcerzy) nadano mu kryptonim „Akcja Burza”. Odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie Biegu Pan Mateusz Borucki przygotował do Biegu punktowych harcerzy oraz opracował test z historii dla uczniów gimnazjum, a Pani Edyta Kowalczyk ułożyła test z historii dla uczniów klas 6 barcickiej podstawówki.
Zadanie przedbiegowe skierowane do wszystkich uczestników rajdu miało na celu kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia przez upowszechnianie wiedzy o historii własnego kraju w latach 1939 – 45.
W ramach przygotowania do Biegu uczniowie wraz z wychowawcami poszerzali swą wiedzę historyczną o prowadzonych w czasie II wojny światowej działaniach pod kryptonimem „Akcja Burza” oraz zapoznali się z przewodnikiem po ścieżce przyrodniczo – historycznej „Szlakiem Leśnych”.
Po wspólnej, dla całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Barcicach, mszy świętej w parafialnym kościele, na trasę rajdu wyruszyły patrole złożone z uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum.
Po dotarciu do Centrum Edukacji Przyrodniczej przy siedzibie Starosądeckiego Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Woli Kroguleckiej, wszystkie grupy obejrzały prezentację multimedialną, przygotowaną i przeprowadzoną przez pracownika jednostki Wojciecha Skocznia, na temat ścieżki przyrodniczo – historycznej nazwanej „Szlakiem Leśnych” oraz dotyczącej działalności Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Pan Jarosław Janikowski czuwał nad sprawnym przeprowadzeniem zajęć.
Po nich rozprowadzający Bieg Pan Maksymilian Tomasiak wręczył na starcie kapitanom patroli karty Biegu.
I ruszyli!
Pokonanie trasy Biegu wymagało od uczestników wcześniejszego przyswojenia wiedzy historycznej i posiadania umiejętności, które w tamtych latach na co dzień były przydatne partyzantom.
Harcerki (nad którymi opiekę sprawuje Pani Maria Dyjas) i harcerze działających przy szkole drużyn ZHR fachowo i z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoim koleżankom i kolegom ze szkoły posiadaną wiedzę i dzielili się nabytymi w trakcie zbiórek, biwaków i obozów umiejętnościami. Potem sprawdzali je na kolejnych punktach.
Na pierwszym druhna Sylwia i druh Grzesiek przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, po którym drużyny wykonywały przydzielone zadania: m.in. wzywanie pomocy, unieruchamianie złamanej kończyny.
Na drugim pod pilnym okiem druhny Karoliny i druha Tomka patrole poznawały tajniki sygnalizacji alfabetem Morse`a oraz przesyłały na odległość wzroku zaszyfrowaną wiadomość. Poprawne nadanie jej za pomocą sygnalizacji ręcznej (przy użyciu chorągiewek) wzbudzało ich podziw, a błędne wywoływało uśmiech zrozumienia na twarzy szkolących.
Rozbijanie namiotu na czas na 3 punkcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do działania zagrzewali uczniów druhna Kinga i druh Michał. Górował duch zdrowej rywalizacji. Rajdowicze starali się postawić namiot z pałatek szybko i solidnie. Jak go porządnie rozłożysz, to ... nie zmokniesz!
Po przybyciu na metę wszystkie patrole gromko śpiewały przed Panem Markiem Kanikiem pieśni patriotyczne (z repertuaru wspaniałego barda Jacka Kaczmarskiego) o tematyce partyzanckiej.
Na koniec trzeba było jeszcze wykazać się wiedzą historyczną z zakresu II wojny światowej, działalności partyzantów i znajomością życiorysów patrona podstawówki i gimnazjum. Jury w składzie: Pani Lidia Cabała i Pani Teresa Kulig przeprowadziło test z historii, sprawnie go oceniło i dokonało podliczenia kart patroli poszczególnych klas.
Radość zwycięzców była ogromna. Puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół: SP i Gimnazjum w Barcicach wywalczyły: klasa VI a z podstawówki i 3A gimnazjum. Kapitanowie zwycięskich patroli z dumą odbierali je z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Garwola. Pozostałe klasy otrzymały od Pani Dyrektor Wandy Kochanowicz pamiątkowe dyplomy.
W czasie Rajdu liczyła się obecność, duch walki, zaangażowanie w czasie szkolenia, zgranie, punktualność, zdyscyplinowanie oraz wiedza i umiejętności.
Uczniowie Kacper i Krzysiek (mieszkający na Woli Kroguleckiej) zatroszczyli się o zapalenie i podtrzymywanie ogniska, przy którym usytuowana była meta biegu. Wiatr (historii) delikatnym muśnięciem witał wszystkich pod platformą widokową, popularnie zwaną Ślimakiem.
Po ciepłym posiłku ufundowanym przez Radę Rodziców (dzięki któremu uczniowie zregenerowali nadwątlone siły), rajdowicze napawali się cudownymi widokami. Pogoda była wymarzona. Ciepło, sucho, wietrznie. Niczym nie zmącona widoczność ukazywała przybyłym najpiękniejsze zakątki Beskidu Sądeckiego.

Chwała Organizatorom za miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia!

Udział w Biegu po raz kolejny przyczynił się do uświetnienia obchodów Święta Szkoły. Już dziś zapraszamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału za rok!

Maria Dyjas
Gminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych

27 września w Hali Sportowej w Barcicach rozegrano Gminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego w Barcicach.
Uczestnikami rozgrywek byli: Gimnazjum w Starym Sączu, Gimnazjum w Przysietnicy, Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz gospodarze Gimnazjum w Barcicach. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Zawodnicy nie szczędzili sił, emocje sięgały zenitu, kibice swoim dopingiem wspierali wszystkich zawodników. Rozgrywki odbyły się w duchu fair play, zawodnicy wykazali dużą kulturę gry.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I Gimnazjum w Barcicach
II Gimnazjum w Starym Sączu
III Gimnazjum w Przysietnicy
IV Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
Zwycięscy Zawodów będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych, które odbędą się 4 września w Gimnazjum w Rytrze.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 364.
Gości: 3689.
Dzisiaj: 2947 gości.
Wczoraj: 742 gości.
Osób online: 3 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-10-18 23:13:58