Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.ospbarcice.strazacy.pl
[Ochotnicza Straż Pożarna Barcice]

www.mdpbarcice.strazacy.pl
[Młodzieżówka OSP Barcice]

http://free.of.pl/b/barciczanka
[LKS "Barciczanka"]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje

Plan lekcji obowiązujący od 2 III 2014 r.

Plan w wersji 4.0 jest odstępny TUTAJ
Aktualności
Olimpiada Młodych Lachów dzień 3Sobota, 2 czerwca, była trzecim i ostatnim dniem zmagań młodych sportowców. Starosądeckie Błonia powitały zawodników lekkim wiatrem. Zachmurzone niebo sprzyjało lekkoatletom i strzelcom. Z treści afiszy wynikało, że na przybyłych czeka dużo zabawy i jeszcze więcej sportu.
Na powitanie ks. Tadeusz Sajdak przedstawił program i opowiedział sportowcom anegdotę o najważniejszym aspekcie nauczania – umiejętności przegrywania. Zgodnie z nią tylko pierwszy na mecie wygrywa, dlatego należy umieć pogodzić się z przegraną. Dyrektor Grzegorz Garwol w swojej mowie podkreślił, że najważniejszą rzeczą dla sportowca jest wzięcie udziału w zmaganiach. Wygrana jest sprawą drugorzędną.
Występ zespołu regionalnego Małe Podegrodzie rozpoczął ostatni dzień Olimpiady. Kolorowe stroje, ludowe przyśpiewki i żwawe tańce zachwyciły widzów. Podziękowano im gromkimi brawami.
Wreszcie rozpoczęła się walka! Najmłodsi uczestnicy walczyli w trójboju lekkoatletycznym. Bieg, rzut piłką lekarską i skok w dal pozwolił na wykazanie się wszechstronnymi umiejętnościami. Równolegle prowadzany był turniej strzelecki. Wszystko przebiegało sprawnie. Po sportowych zmaganiach, przy dźwiękach muzyki, uczestnicy udali się na poczęstunek – kiełbaski z grilla były wyśmienite!
Punktem kulminacyjnym Olimpiady był bieg maratoński w wersji mini. Towarzyszyły mu wielkie emocje. Walka była zacięta. Do mety dotarli wszyscy.
Po sportowych zmaganiach wszyscy odpoczywali. Czas oczekiwania na werdykty sędziów umilały występy zespołu tanecznego „Best” z, Allegro 1 i Allegro 2 P-MDK w Starym Sączu oraz zespołu wokalnego pod kierunkiem Marka Kanika z Barcic.
Nadszedł czas posumowania trzydniowych igrzysk. Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol oznajmił, że w Olimpiadzie Młodych Lachów wzięło udział ok. 800 dzieci z dwudziestu jeden szkół. Podkreślił, że wszystkim startującym przyświecały idee olimpijskie i zasady fair play. „Sport szkolny – powiedział – jest jak najlepszym przykładem dobrego i godnego uczestnictwa w zawodach, a zaangażowanie młodych sportowców, ich wola walki z przeciwnikami i własnymi słabościami pozwala wierzyć, że spośród nich wyrosną nowi olimpijczycy. W wyczynowym sporcie tego czasami brakuje, dlatego młodzi sportowcy mogą w tym zakresie stanowić wzór dla dorosłych”.
Z kolei dyrektor DCP podziękował Panu Bogu za pogodę, Papieżowi Janowi Pawłowi II za miejsce igrzysk, a pomysłodawcom i organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie tak wspaniałej imprezy sportowej. Słowa uznania skierował do sponsorów: Fundacji Rozwoju Ziem Górskich, piekarni Hopek, piekarni Epi, cukierni Raj. Zwrócił się też z podziękowaniem do patronów Olimpiady: pani wójt Małgorzaty Gromali oraz pana burmistrza Jacka Lelka. Dyrektor Grzegorz Garwol serdecznie podziękował gospodarzowi DCP ks. Tadeuszowi Sajdakowi oraz nauczycielom sprawującym pieczę nad uczestnikami Olimpiady. Szczególne słowa uznania i ogromne podziękowania zostały skierowane do nauczycielki Zespołu Szkół w Barcicach Doroty Młyńskiej – Postrożny, pomysłodawczyni i koordynatorki Olimpiady Młodych Lachów. Dyrektor Garwol zaznaczył, że mimo iż mało ją było widać na Placu Papieskim, to wszystko pod jej czujnym okiem przebiegało bardzo sprawnie.
Ewa Zielińska przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu w imieniu nieobecnego burmistrza dokonała podsumowania igrzysk. „Wszyscy jesteście zwycięzcami”– powiedziała.
Ostatnim punktem programu 3 dnia Olimpiady Małych Lachów była ceremonia dekoracji najlepszych. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczali Ewa Zielińska i Marian Lis – radni Rady Miejskiej Starego Sącza oraz Grzegorz Garwol – dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach.
Po ceremonii dekoracji zawodników, harcerze Zespołu Szkół w Barcicach wraz z druhem Mateuszem Boruckim opuścili flagę Polski, znicz OML został zgaszony przy dźwiękach utworu „Omnia Beneficia”.
Wyniki OML przedstawiają się następująco:


Szkoły podstawowe:


Kliknij na obraz aby powiększyć


Gimnazja:


Kliknij na obraz aby powiększyćWyniki indywidualne:
Przeszkody grupa 1 chł
Przeszkody grupa 1 dz
Przeszkody grupa 2 chł
Przeszkody grupa 2 dz
Rowery grupa 3 i 4 dz.
Rowery grupa 3 chł.
Rowery grupa 4 chł.
Gry zespołowe
Maraton grupa 1 chł
Maraton grupa 1 dz
Maraton grupa 2 chł
Maraton grupa 2 dz
Maraton grupa 3 chł
Maraton grupa 3 dz
Maraton grupa 4 chł
Maraton grupa 4 dz
Trójbój gr 1 chł
Trójbój gr 1 dz
Trójbój gr 2 chł
Trójbój gr 2 dz
Turniej strzelecki


/M. Dyjas/


Olimpiada Młodych Lachów dzień 2
Piątek, 1 czerwca 2012 r. Dzień DzieckaPogoda dostosowała się do harmonogramu rozgrywek. Od rana padał deszcz, ale zawodnicy nie zwracali uwagi na warunki atmosferyczne – finały meczy piłki siatkowej i piłki nożnej dziewcząt i chłopców odbyły się „pod dachem”. Dzień Dziecka był drugim dniem Olimpiady Młodych Lachów.
W hali sportowej im. Jana Gryźlaka w Barcicach o najwyższe trofea walczyli siatkarze. Na trybunach licznie zasiedli fani tego sportu. Uczniowie gorąco kibicowali drużynom z obu gmin.

Wyniki finałów przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe - dziewczęta
I - SP Barcice,
II – SP Olszanka
III – SP Stary Sącz
IV – SP Olszana

Szkoły Podstawowe - chłopcy
I- SP Stary Sącz
II – SP Podegrodzie
III – SP Barcice
IV - SP Długołęka

Gimnazja - Dziewczęta
I – G. Stary Sącz
II – P. G. Stary Sącz
III – G. Brzezna


Gimnazja – chłopcy
I – G. Stary Sącz
II – G. Podegrodzie
III – G. Gołkowice
IV - G Brzezna


Finały piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych rozegrane zostały w Brzeznej.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe - dziewczęta
I miejscu SP Barcice,
II – SP Stary Sącz,
III – SP Brzezna.

Szkoły Podstawowe - chłopcy
I- SP Podegrodzie,
II – SP Stary Sącz,
III – SP Moszczenica,
IV SP Brzezna

Gimnazja - Dziewczęta
I – G. Brzezna
II – G. Przysietnica
III – G. Stary Sącz

Gimnazja – chłopcy
I – G. Brzezna
II – G. Stary Sącz
III – G. Barcice
IV - G Podegrodzie

Klasyfikacja Zespołowa szkół po drugim dniu OML przedstawia się następująco:
Szkoły podstawowe:


Kliknij na obraz aby powiększyć


Gimnazja:


Kliknij na obraz aby powiększyć


Wyniki indywidualne:
Przeszkody grupa 1 chł
Przeszkody grupa 1 dz
Przeszkody grupa 2 chł
Przeszkody grupa 2 dz
Rowery grupa 3 i 4 dz.
Rowery grupa 3 chł.
Rowery grupa 4 chł.


/M. Dyjas/


Olimpiada Młodych Lachów dzień 1Niebo rozchmurzyło się, gdy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gmin Stary Sącz i Podegrodzie przybyli na starosądeckie błonia, by wziąć udział w Olimpiadzie Młodych Lachów.
Tuż po godzinie 13 nastąpiła ceremonia otwarcia. W defiladzie, w zwartym szyku za tamburmajorkami, ruszyli zawodnicy z poszczególnych szkół oraz ich opiekunowie. Prezentacji poszczególnych grup dokonał Dyrektor DCP ks. Tadeusz Sajdak.
Po wejściu wszystkich na murawę Starosądeckich błoni, sztafeta biegaczy w składzie: Piotr Leśniara reprezentant gminy Stary Sącz, Sebastian Kubacki reprezentant gminy Podegrodzie oraz dziewczęta w strojach lachowskich: Karolina Jurkiewicz i Angelika Bołoz przyniosła z Ołtarza Papieskiego ogień. Chwilę potem wzorem igrzysk zapłonął olimpijski znicz, zapalony wspólnie przez: Małgorzata Gromala- Wójt Gminy Podegrodzie, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza, Jan Magiera – olimpijczyk, ks. Tadeusz Sajdak – Dyrektor DCP w Starym Sączu. Następnie przy dźwiękach hymnu państwowego reprezentacja starosądeckich drużyn harcerskich: ZHR „Sidus” i „Leśni” dokonała wciągnięcia flagi Państwowej na maszt.
Uroczystego otwarcia zmagań sportowych dokonali włodarze współpracujących gmin: Małgorzata Gromala – wójt gminy Podegrodzie, Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza oraz współorganizatorzy olimpiady: ks. Tadeusz Sajdak – dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu i Grzegorz Garwol – dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach. W swoich przemówieniach podkreślali, że „Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział”.
Gość honorowy Olimpiady, starosądeczanin Jan Magiera, najpopularniejszy kolarz szosowy końca lat sześćdziesiątych XX wieku, podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami sportowymi oraz przekazał na ręce dyrektora starosądeckiego gimnazjum Stanisława Majcy pamiątkowy kask rowerowy oraz rower kolarzowy, na którym trenował przed udziałem w Wyścigach Pokoju, Mistrzostwach Świata i Igrzyskami Olimpijskimi.
Po zakończeniu ceremonii otwarcia przystąpiono do zawodów.
Uczestnicy wyścigów rowerowych – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych i gimnazjów – wystartowali na swoich dystansach na trasie wiodącej dookoła Starosądeckich Błoni. Kibicował im Mistrz Kolarski pan Jan Magiera. Gimnazjalistki i uczniowie szkół podstawowych mieli do przebycia 4 km, natomiast uczniowie gimnazjum ścigali się na dystansie 8 kilometrów. Nad bezpiecznym przebiegiem wyścigu rowerowego czuwali grupa świętego Pawła działająca przy DCP oraz starosądeccy policjanci: asp. Andrzej Kołodziej i asp. Adam Gromala.
W tym samym czasie zawodnicy I i II grupy wiekowej – chłopcy i dziewczęta młodszych klas – próbowali swoich sił w zwinnościowym torze przeszkód, który składał się z biegu wahadłowego na dystansie 10 m, slalomu z piłką, przeskoków zawrotnych, przenoszenia wahadłowego piłeczek, przełożenie szarfy, przejścia nad i pod płotkiem. Mali sportowcy musieli pokonać tor w jak najkrótszym czasie. Nie było to łatwe, ale różnorodne konkurencje pozwoliły im na wyłonienie spośród siebie najlepszych.
Po zmaganiach na wszystkich uczestników zawodów czekała smaczna przekąska: drożdżówka i soczek.
W trakcie oczekiwań na podsumowanie zmagań sportowych pierwszego dnia Olimpiady oraz wręczenie nagród i dyplomów na scenie wystąpił zespół wokalny Zespołu Szkół w Barcicach prowadzony przez Marka Kanika.
Po zakończeniu zmagań sportowych nagrody i dyplomy najlepszym w każdej kategorii wiekowej i odbytych konkurencjach wręczyli burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz dyrektor Zespołu Szkól w Barcicach Grzegorz Garwol. Na podium stanęli najlepsi.
Opiekę medyczną w trakcie zawodów sprawowała pielęgniarka pani Barbara Żabecka.
O sprawny przebieg pierwszego dnia Olimpiady zadbali koordynatorzy gminni – Leszek Kożuch (Podegrodzie) i Dorota Młyńska-Postrożny (Stary Sącz).

/Maria Dyjas/

UWAGA!!!


Uwaga!!
28 maja (wtorek) zostanie przesłany do wszystkich szkół gminy Stary Sącz komunikat dotyczący transportu młodzieży na Ołtarz Papieski
/D. Młyńska - Postrożny/

Dzień Europejski


9 V w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Europejskiego. Obchody te w ramach swojego projektu edukacyjnego poprowadzili uczniowie klas II Gimnazjum, dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej.

/M.T./

Eliminacje do OML22 maja zakończyły się eliminacje zespołowych gier sportowych (piłka nożna, piłka siatkowa) szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Stary Sącz do Olimpiady Młodych Lachów. W finałach, które odbędą się 1czerwca 2012r zagrają:

w kategorii szkół podstawowych:
• piłka nożna grupa dziewcząt - SP Barcice, SP Stary Sącz
• piłka nożna grupa chłopców – SP Stary Sącz, SP Moszczenica
• piłka siatkowa grupa dziewcząt – SP Barcice, SP Stary Sącz
• piłka siatkowa grupa chłopców – SP Stary Sącz, SP Barcice

w kategorii szkół gimnazjalnych:
• piłka nożna grupa dziewcząt – G. Przysietnica, G. Stary Sącz
• piłka nożna grupa chłopców – G. Stary Sącz, G. Barcice
• piłka siatkowa grupa dziewcząt – G. Stary Sącz, Prywatne Gim. Stary Sącz
• piłka nożna grupa chłopców –G. Stary Sącz, G. Gołkowice

Finały piłki nożnej rozegrane zostaną w Brzeznej, finały piłki siatkowej w Barcicach.

/D. Młyńska - Postrożny/

Eliminacje PS szkół gimnazjalnych15 V na hali sportowej Gimnazjum w Barcicach odbyły się eliminacje piłki siatkowej szkół gimnazjalnych.

W grupie dziewcząt:
I miejsce - Gimnazjum St. Sącz
II miejsce - Prywatne Gimnazjum St. Sącz

W grupie chłopców:
I miejsce Gimnazjum Stary Sącz
II miejsce Gimnazjum w Gołkowicach.

Wymienione drużyny zakwalifikowały się do finałów OML, które odbędą się 1 VI
/D. Młyńska - Postrożny/

Rozgrywki PS Szkół Podstawowych


14 V odbyły się rozgrywki piłki siatkowej szkół podstawowych.
Do finałów OML zakwalifikowały się:

W grupie dziewcząt:
I SP Barcice
II SP Stary Sącz

W grupie chłopców
I SP Stary Sącz
II SP Barcice
Uwaga!

W związku z warunkami pogodowymi eliminacje piłki nożnej szkół gimnazjalnych przeniesione zostały na 22 V

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2014/2015
Szukaj
 
Ostatnia galeria:

Szkolne strony
Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Humor
HUMOR Z ZESZYTÓW
... Powietrze składa się z tlenu, wodoru i azotoksu.
ZEGAR

Zegar

Kalendarz
Marzec 2015
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Słoneczko
Wschód słońca : 6:15
Zachód słońca : 17:29
Długość dnia: 11 h i 14 min
Słońce w znaku:
Księżyc


Faza księżyca: I kwadra
Widoczne: 54.8% Księżyca
Do pełni: 6.93dni
Do nowiu: 21.7dni
Cytat na dziś
Światełko w tunelu? - To reflektory nadjeżdżającego pociągu. Prawa Murphy'ego
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 25158.
Gości: 8632.
Dzisiaj: 172 gości.
Wczoraj: 287 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2015-03-05 22:38:45
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.