Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.ospbarcice.strazacy.pl
[Ochotnicza Straż Pożarna Barcice]

www.mdpbarcice.strazacy.pl
[Młodzieżówka OSP Barcice]

http://free.of.pl/b/barciczanka
[LKS "Barciczanka"]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Ważne informacje

Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW do pobrania z linku poniżej:

=>Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW<=

Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

70 lecie Starosądeckiej siatkówki

29 kwietnia 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej chłopców . Organizatorem zawodów było Gimnazjum w Barcicach.
Był to kolejny turniej, który wpisały się w obchody 70 lecia Starosądeckiej siatkówki. Zawody rozpoczęły się prezentacją drużyn, które uroczyście wprowadził na halę Zespół regionalny „Barcicoki” działający przy ZS w Barcicach prowadzony przez Annę Leśniarę i Marka Kanika. Prezentację zespołów zakończył pokaz tańca przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej.
Turniej chłopców uroczyście otworzyła Wice Dyrektor ZS w Barcicach Wanda Kochanowicz. Obecna była również przewodnicząca Rady Miasta Ewa Zielińska oraz Przewodniczący obchodów 70 – lecia Michał Jarzębiński i lechosław Ziębowicz.
Pan Lechosław Ziębowicz przedstawił krótką historię starosądeckiej siatkówki.
W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów:
Gimnazjum w Starym Sączu – pan Maciej Rejowski
Gimnazjum w Rytrze – pani Małgorzata Małachowska
Gimnazjum w Piwnicznej - pan Józef Majda
Gimnazjum w Łomnicy – pan Sławomir Centnarowski
Gimnazjum w Barcicach – pani Dorota Młyńska - Postrożny
Sędziami turnieju były ucznnice Gimnazjum w Barcicach: Katarzyna Tokarczyk, Patrycja Baszczyn, Anna Olejarz, Małgorzata Tokarczyk, Kamila Bochniarz, Kinga Ruchała
Hala tętniła życiem zawodnicy oraz goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną „ Raj” z Gołkowic oraz nauczycieli wychowania fizycznego w Barcicach.
Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o osiągnięcie jak najlepszych wyników.
Rozgrywki podsumowała Zastępca Dyrektora Szkoły mgr Wanda Kochanowicz. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważną rolę pełni sport w życiu czlowieka. Kończąc zawody mgr Wanda Kochanowicz wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Ewą Zielińską oraz z przedstawicielami obchodów 70 lecia lechosławem Ziębowiczem i Michałem Jarzębińskim dokonali uroczystej dekoracji zwycięzców, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i Puchar.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Gimnazjum w Rytrze
II miejsce Gimnazjum w Łomnicy
III miejsce Gimnazjum w Piwnicznej
IV miejsce Gimnazjum w Barcicach
V miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
VI miejsce Gimnazjum w Barcicach II

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, opiekunom zespołów, firmie „ Raj” oraz obecnym gościom za uświetnienie zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce tegorocznych sędziów.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne rozgrywki!

Informacje dla rodziców
Nabór do projektu "pierwszy dzwonek" dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ na rok szkolny 2015/2016
=>załączniki do pobrania<=

1. Miejsce składania deklaracji: Ośrodek Pomocy Społecznej w starym Sączu ul. Stefana Batorego 15.
2. Termin składania deklaracji: Do 12 maja 2015 roku. do godziny 15.30

E-dziennik
Szkoła kończy wdrażanie dziennika elektronicznego. W najbliższym czasie uczniowie i rodzice będą mieli możliwość skorzystania z platformy dziennika elektronicznego. Dostęp będzie możliwy przez komputer, jak również przez aplikację na urządzenie z systemem Android oraz Windows (smartfon, tablet). O dostępie do e-dziennika uczniowie i ich rodzice zostaną poinformowani w odpowiednim czasie.
/M. Tomasiak/
Pierwszy przystanek Koralowej Strefy Dziecka w Zespole Szkół w Barcicach


Ryś Berdyś odwiedził pierwszą szkołę biorącą udział w Festiwalowej promocji – Zespół Szkół w Barcicach.
Do biegów finału Festiwalu Biegowego w Krynicy zostało jeszcze pół roku. Ale już teraz PZU Festiwal Biegowy, firma Koral oraz Fundacja Instytut Studiów Wschodnich rozpoczyna promocję zdrowia poprzez aktywność.
Zaczęli jednym z trzech projektów skierowanych do dzieci - Koralowa Strefa Dziecka w szkołach Małopolski.
24 kwietnia 2015 r. Ryś Berdyś i pełna energii ekipa festiwalowa odwiedziła uczniów z Barcic, motywując do treningów poprzez zabawę oraz konkursy.
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie plastycznym, który oceniała ekipa Festiwalu Biegowego.
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich dzieci ze szkoły biorącej udział w promocji. Zadaniem uczestników było stworzenie, dowolną techniką, (namalowanie, ulepienie, wylepienie) Lodowego Pucharu Mistrza - Festiwalu Biegowego!
Z zainteresowaniem obejrzeliśmy także film o produkcji lodów Koral oraz o Festiwalu Biegowym w Krynicy.
Dla autorów zwycięskich prac plastycznych oraz uczestników quizów ekipa festiwalowa przywiozła upominki: plecaki, piórniki, kredki a także przepyszne "Koralowe" lody dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Barcicach, które pod koniec piątkowego spotkania wręczał Ryś Berdyś .
Najmłodsi smakosze poznali więc lepiej partnera Festiwalu Biegowego - wywodzącą się z Nowego Sącza - firmę Koral. Pewnie niektórym ciężko będzie sobie wyobrazić, że ponad 30 lat temu Koral był tyko małą lodziarnią. Tradycja, która przetrwała w smaku, zapachu i wyglądzie spowodowała, że firma jest obecnie największym producentem lodów w Polsce.
Każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z przesympatycznym Rysiem Berdysiem.
Ten sympatyczny zwierzak, którego możecie spotkać w Beskidzie Sądeckim już od dwóch lat pomaga w promocji zdrowego trybu życia wśród dzieci, poprzez aktywność fizyczną. Uczniowie Zespołu Szkół w Barcicach mogli się z Nim spotkać w szkole .
Pierwszy przystanek Koralowej Strefy Dziecka w Barcicach był wyjątkowym dniem dla naszych uczniów, zwłaszcza dla młodszych uczestników „lodowego święta w Barcicach”.
Zdjęcia ze spotkania oraz wszystkich wyróżnionych prac zostaną opublikowane na portalach internetowych Festiwalu Biegowego oraz firmy Koral.
Będziemy śledzić strony i dziękujemy za odwiedziny.
(W.K.)Egzamin Gimnazjalny


W dniach 21-23 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum zmagali się z Egzaminem Gimnazjalnym.

Koncert
„Żołnierze Wyklęci” w walce o Świętą Sprawę"


„Przeszłość – to jest dziś,
tylko cokolwiek dalej”.
/C. K. Norwid/Nieprzypadkowo dnia 10 kwietnia 2015 roku w Starosądeckim Kinie Sokół odbyło się spotkanie patriotyczne, którego głównym punktem programu był wykład historyka, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Piotra Szubarczyka pt: „Żołnierze Wyklęci w walce o Świętą Sprawę – niepodległy byt Państwa Polskiego”. Piąta rocznica tragicznej katastrofy smoleńskiej przypomina, że właśnie w tym dniu śp. Prezydent RP Lech Kaczyński leciał samolotem po to, by oddać hołd Polakom rozstrzelanym w sowieckich łagrach i Katyniu. A po latach zniewolenia systemem komunizmu to właśnie dzięki Żołnierzom Wyklętym Polska odzyskała niepodległość.

W uroczystości patriotycznej wzięli udział posłowie: Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Romanek; starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka reprezentował Członek Zarządu Marian Ryba; burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek; duchowni: ksiądz – senior Zdzisław Lisowski z Piwnicznej; o. Wiesław Pawałowski T.J. – Jezuita z parafii kolejowej w Nowym Sączu; krewni księdza Wojciecha Zygmunta z Gabonia – Stanisław Zygmunt wraz z żoną; Józef Błaszczyk – łącznik w partyzanckim oddziale „Błyskawica”, więzień polityczny; Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł; dyrektor Szkoły Podstawowej w Maciejowej Marek Buda; dyrektorzy starosądeckich szkół; Jerzy Basiaga – Prezes Fundacji „Osądź mnie Boże” im ks. Wł. Gurgacza; Leszek Konstanty, Marek Uszko oraz Stanisław Dyrek – Prezes LGD „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej”.

Teledysk historyczny Katarzyny Malejonek „Jedna chwila” z płyty „Panny Wyklęte (Inka)” wytworzył odpowiedni nastrój. Po wprowadzeniu sztandarów ZS w Barcicach, proporca drużyny harcerzy ZHR „Leśni” im. ks. Władysława Gurgacza i wysłuchaniu hymnu Polski, głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol, który serdecznie powitał zebranych i przedstawił tematykę spotkania. Podkreślił przy tym, że świadomie wybrani patroni: szkoły podstawowej, gimnazjum i drużyny harcerskiej działającej przy szkole są niedoścignionym wzorem dla wszystkich uczniów, „którzy mogą czerpać z tych postaci to, co najlepsze i najbardziej wartościowe.”

Franciszek Świebocki – patron Szkoły Podstawowej w Barcicach zginął w Oświęcimiu.
Andrzej Buchman ps. „Korsak” – patron Gimnazjum w Barcicach walczył o wolną Polskę w szeregach 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie porucznika Andrzeja Buchmana Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.
Ks. Władysław Gurgacz ps. „Sem” – patron drużyny harcerzy ZHR „Leśni” był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. W 2008 r. Prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie ks. Wł. Gurgacza Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z kolei głos zabrał Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to, jak wielką wartością jest Ojczyzna. „Jak wielu ludzi musiało dla niej wycierpieć, jak walczyć. Jak niezłomnymi postawami musieli się wykazać, aby tę Ojczyznę wywalczyć” – powiedział.
Marian Ryba, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego zwrócił się do zebranych z apelem: „Szanujmy tę wywalczoną niepodległość, pielęgnujmy ją, oby ona była nam dana na zawsze!”

Następnie prowadzący przybliżył zebranym sylwetką prelegenta, a potem młodzież z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz oraz zaproszeni Goście wysłuchali niezwykłego wykładu Piotra Szubarczyka nt. „Żołnierze Wyklęci w walce o Świętą Sprawę – niepodległy byt Państwa Polskiego”.

Redaktor Piotr Szubarczyk to historyk, publicysta. Jest autorem kilkunastu książek i kilkuset artykułów popularnonaukowych, poświęconych historii Polski, m.in. Żołnierzom Wyklętym. Pracownik Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział w Gdańsku). W 2001 roku Szubarczyk jako pierwszy w Polsce przedstawił w mediach nieznaną przedtem postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

Mówi się, że „Historia jest nauczycielką życia” – świadczy o naszej przeszłości. Dzięki znajomości historii, z którą mamy do czynienia na co dzień, wiemy jak mamy postępować. Poznawanie przeszłości pozwala przewidywać przyszłość i interpretować teraźniejszość. Jeżeli wiemy, co się wydarzyło, rozumiemy, dlaczego tak jest, jak obecnie. Poznanie i zrozumienie historii jest niezbędne do zrozumienia czasów, w których żyjemy teraz. „Naród bez wiedzy o przeszłości, nie jest wart przyszłości”, to słowa Józefa Piłsudskiego. Społeczeństwo bez świadomości historycznej nie ma szans na rozwój.

Przeszłość ukazana słowami prelegenta, ilustrowana niezwykłymi zdjęciami Wyklętych, walczących w różny sposób o wolną Polskę i przeplatana wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych, do których prowadzący wykład Piotr Szubarczyk porwał widownię, na zawsze pozostanie w pamięci słuchaczy. To była wspaniała lekcja historii nagrodzona gromkimi brawami!

Na zakończenie prelegent otrzymał bukiet kwiatów, a harcerki i harcerze rozdali wszystkim kartki pocztowe ukazujące sylwetki „Żołnierzy Wyklętych” .

Po spotkaniu delegacja uczniów, harcerek i harcerze środowiska ZHR z Barcic udała się na starosądecki cmentarz, gdzie pod Pomnikiem „Golgoty Wschodu” i pod tablicą ofiar katastrofy smoleńskiej złożyła kwiaty, zapaliła znicze i chwilą ciszy uczciła poległych.

Organizatorami spotkania byli: Zespół Szkół w Barcicach; Fundacja „Osądź mnie Boże” im. Ks. Władysława Gurgacza TJ oraz Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej”.

/M. Dyjas/

"Postaw na zdrowie"


10 IV 2015 r. Liderzy Promocji Zdrowia realizując autorski projekt „Postaw na zdrowie”, zorganizowali dla szkół w Gminie Stary Sącz obchody Światowego Dnia Zdrowia.
Uczniowie brali udział w różnych konkursach m.in.: konkursy plastyczne, konkurs wiedzy, konkurs na najlepsze wykonanie piosenki o tematyce prozdrowotnej oraz pokaz gimnastyczno – sportowy lub taneczny.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Zielińska, Radna Pani Elżbieta Łomnicka, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu Pani Zofia Wcisło, Pani Bernadetta Brdej i Pani Magdalena Padula z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dyrektor Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu Pan Stanisław Majca, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skrudzinie Pani Maria Kałuzińska, Pani Jolanta Chruślicka z Powiatowej i Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz artysta plastyk Pan Ignacy Kurowski jak również opiekunowie przybyłych uczniów.
Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, a sponsorem napojów była „Galicja” MTM Ścianek Sp. J. Hurtownia Napojów.
Uroczystość oficjalnie otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach Pan Grzegorz Garwol. Zgromadzonych powitał ciepłym słowem Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek. Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Zielińska.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczyć szkolny zespół regionalny „Barcicoki” prowadzony pod kierunkiem Pani Anny Leśniary i Pana Marka Kanika oraz zespół instrumentalno – wokalny prowadzony przez Pana Kanika.
Ciekawie zaprezentowały się dzieci ze szkół w konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej „Śpiewająco o zdrowiu” jak również w pokazie taneczno – sportowym.
Podczas obrad jury wszyscy obejrzeli przygotowany przez Liderów Promocji Zdrowia spektakl pt. „Diabelskie kuszenie”.
Zakończeniem imprezy było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

W konkursach plastycznych jury w składzie:
Pan Ignacy Kurowski
Pani Maria Buchman
Pani Marta Sowa
Pani Monika Jackowicz – Nowak
nagrodziło następujących uczniów:
„BIEG PO ZDROWIE”
I miejsce:
Arkadiusz Bober SP Skrudzina
Oliwia Stawiarska Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Anna Grucela SP Barcice
II miejsce:
Miłosz Cabała SP Skrudzina
Wiktor Fiut Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Agnieszka Cebula SP Gołkowice
Kacper Zelek SP Barcice
Tymoteusz Studniarz SP Barcice
III miejsce:
Amelia Waligóra SP Skrudzina
Aurelia Pogwizd Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Anna Szumacher SP Gaboń
Wyróżnienie:
Wiktoria Al – Sheikh Taha SP Przysietnica
Jakub Waligóra SP Przysietnica
Artur Szumacher SP Gaboń
Weronika Janeczek SP Gaboń
Eryk Biel SP Gołkowice
Aleksandra Wysoczańska SP Popowice
Julia Waligóra SP Barcice
Karolina Pierzga SP Barcice
Adrian Hebda SP Barcice


„ZDROWE BICIE SERCA”
I miejsce:
Małgorzata Zabrzańska SP Gołkowice
II miejsce:
Ewelina Garwol SP Barcice
Jakub Jop SP Gołkowice
Miłosz Winczowski SP Gołkowice
Wiktoria Wajda SP Stary Sącz
Kornelia Panajew SP Stary Sącz
III miejsce:
Kacper Garwol SP Barcice
Alicja Sasak SP Gołkowice
Zuzanna Rogowska Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Wiktoria Węgrzyn SP Popowice
Kamil Bielak SP Popowice
Wyróżnienie:
Bartosz Wandas SP Barcice
Zuzanna Bielak SP Barcice
Urszula Koscisz SP Przysietnica
Aleksandra Sekuła SP Stary Sącz
Laura Korona Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Katarzyna Kołodziej SP Popowice
Izabela Bober SP Popowice
Marcin Krzak SP Gołkowice„FIT JEST GIT”
I miejsce:
Joanna Citak Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
Gabriela Wokacz Prywatne Gim. Stary Sącz
II miejsce:
Elżbieta Szumacher Gim Gołkowice
Katarzyna Szumacher Gim. Gołkowice
Martyna Tokarczyk Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
Paulina Maciuszek Prywatne Gim. Stary Sącz
III miejsce:
Diana Tokarczyk Gim. Gołkowice
Kinga Pająk Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Maciej Biegan Prywatne Gim. Stary Sącz
Wyróżnienie:
Magdalena Gawlak Gim. Barcice
Patrycja Baszczyn Gim. Barcice
Klaudia Król Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
Paulina Zięba Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
Natalia Olszowska Gim. J. Słowackiego Stary Sącz

W konkursie wiedzy „JESTEM TYM, CO JEM” w oparciu o otrzymane protokoły konkursowe z poszczególnych szkół jury w składzie:
Pani Bernadetta Korona Brdej
Pani Katarzyna Dubiel
Pani Teresa Kulig
nagrodziło następujących uczniów:
I miejsce:
Maciej Gryboś Gim. Barcice
Aleksandra Kurowska Gim. Gołkowice
II miejsce:
Joanna Citak Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
Dominik Ryś Gim. Barcice
Lidia Markiewicz Prywatne Gim. Stary Sącz
III miejsce:
Wiktoria Drożdż Gim. Barcice
Aneta Kołbon Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
IV miejsce:
Krzysztof Marczyk Prywatne Gim. Stary Sącz
Kinga Owsianka Gim. J. Słowackiego Stary Sącz
V miejsce:
Kamil Stafiński Gim. Przysietnica
Radosław Janik Prywatne Gim. Stary Sącz
Monika Sukiennik Prywatne Gim. Stary Sącz

W konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej „ŚPIEWAJĄCO O ZDROWIU”
Jury w składzie: Pani Bernadetta Korona Brdej
Pani Jolanta Chruślicka
Pan Ignacy Kurowski wyróżniło następujących uczniów:
I miejsce:
Nicoletta Gąsienica – Łuszczyk i Karolina Pierzga SP Barcice
II miejsce:
Angelika Bieryt SP Skrudzina
Weronika Janeczek SP Gaboń
III miejsce:
Dominika Wawrzyńska i Wioletta Słaby SP Barcice
IV miejsce:
Martyna Janik i Anita Kasprzyka SP Skrudzina
Wyróżnienie:
Ewelina Pasoń SP Gaboń
Julia Dudek SP Przysietnica
Natalia Porębska SP Przysietnica
Aurelia Pogwizd Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
Oliwia Bielak SP Popowice
Patrycja Furtak SP Popowice
W konkursie taneczno – sportowym „Aktywność ruchowa to jest to” jury w składzie:
Pani Ewa Zielińska
Pani Zofia Wcisło
Pani Elżbieta Łomnicka nagrodziło następujących uczniów:
I miejsce:
Daria Węgrzyn , Weronika Korona, Łukasz Florek SP Popowice
Alicja Kulak, Karolina Słowik , Nicola Jawor SP Stary Sącz
II miejsce:
Oliwia Bochniarz, Paulina Filipowicz SP Barcice
Aleksandra Jankowska, Katarzyna Sadowska, Elisabetta Pierzga SP Stary Sącz
III miejsce:
Wiktoria Miechurska, Zuzanna Rogowska, Lila Pogwizd Placówka Wsparcia Dziennego Stary Sącz
IV miejsce:
Gabriela Barnach, Patrycja Czerpak, Justyna Ogorzały SP Przysietnica
Organizatorzy: Katarzyna Dubiel, Terasa Kulig, Lidia Cabała, Anna Deker, Edyta Kowalczyk, Ewa Tudaj, Maria Rams


Sprawdzian po klasie VI


1 IV uczniowie naszych klas szóstych zmierzyli się z pierwszym poważniejszym "Egzaminem" w swoim życiu.

Misterium Wielkanocne


31 III w naszej szkole odbyło się Misterium Wielkanocne.


<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2016/2017
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony

Nabór do szkół ponadgimnazjalnychhttp://wolontariat.zsbarcice.edu.pl
[strona Szkolnego Klubu Wolontariuszy]

http://zhr.zsbarcice.edu.pl
[strona harcerzy i harcerek]

http://informatyka.zsbarcice.edu.pl
[M. Tomasiak - materiały do lekcji informatyki]

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Humor
HUMOR Z ZESZYTÓW
... Idąc do szkoły wykoleił się tramwaj.
ZEGAR

Zegar

Kalendarz
Maj 2017
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Słoneczko
Wschód słońca : 4:44
Zachód słońca : 20:31
Długość dnia: 15 h i 47 min
Słońce w znaku:
Księżyc


Faza księżyca: Przed nowiem
Widoczne: 20% Księżyca
Do pełni: 19.13dni
Do nowiu: 4.4dni
Cytat na dziś
Miłości z serca nie można wyrwać, tak jak się wyrywa ząb.
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 4571.
Gości: 451.
Dzisiaj: 140 gości.
Wczoraj: 308 gości.
Osób online: 8 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2017-05-28 23:51:54
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.