www.ospbarcice.strazacy.pl

www.mdpbarcice.strazacy.pl
[Młodzieżówka OSP Barcice]

[LKS "Barciczanka"]

Konkurs plastyczny klas 0-3 „Mój pomysł jak być widocznym na drodze”

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym i dbanie o bezpieczeństwo na drodze przez noszenie elementów odblaskowych. Do konkursu zgłoszono 56 prac. Jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły Pani Wanda Kochanowicz, Pani Bogusława Pasoń i Pani Dorota Gurba, wyróżniły następujące prace:
• Elizabeth Miller kl. IIIa
• Aleksandra Tokarczyk kl. IIIb
• Rafał Citak kl. IIa
• Mateusz Leśniara kl. IIb
• Mateusz Bajgus kl. IIc
• Karol Dutka kl. Ia
• Kacper Zelek kl. Ib
• Julia Kulig kl. Oa
• Szymon Walczak kl. Ob.
• Filip Gumulak kl. Oc
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Anna Leśniara

Zajęcia dodatkowe i konsultacje rodziców

=>kliknij na obraz aby powiększyć<=

„Odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów”

Kolejnym działaniem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” było „Odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów”, które odbyło się 15 X 2013 roku. Uczniowie między innymi recytowali wiersze, śpiewali piosenki i popisywali się wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. W prezencie od drugoklasistów otrzymali odblaskowe breloczki. Starsi koledzy tym miłym gestem chcieli powitać pierwszaków w murach naszej szkoły, a zarazem zwrócić uwagę na potrzebę noszenia odblaskowych elementów. Nazajutrz wszyscy pierwszoklasiści dumnie prezentowali odblaski na swoich plecakach.

Katarzyna Tokarczyk

Ślubowanie Liderów Promocji Zdrowia

6 XI odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania Liderów Promocji Zdrowia.

Ślubowanie uczniów klas I Gimnazjum

5 XI odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas I gimnazjum.

Odblaskowa szkoła

Uczniowie klas I-VI aktywnie włączyli się w działania na rzecz promocji akcji " Odblaskowa szkoła". Jednym z jej przedsięwzięć było przygotowanie przez uczniów odblaskowych1,5 m l makiet przedstawiających pieszych. Każda z wykonanych figur miała odblaskowe elementy i służyła przykładem, jak wyglądać na drodze, by byc widocznym. Uczniowie z zapałem wykonywali te prace. Niektóre klasy przygotowały nawet po kilka kolorowych, odblaskowych figur.
/Janina Batko/

Odblaskowa szkoła
Uczniowie klas IV-VI przystąpili do konkursu wiedzowego z zakresu przepisów ruchu drogowego dla pieszych. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie rozwiązywali test "jednej odpowiedzi". Sześciu uczniów z najwyższą liczbą punktów przystąpiło do drugiego etapu rozwiązując kolejny test. Troje laureatów otrzymało dyplomy i nagrody, są to: I miejsce- Gryżlak Dominik kl. Va oraz II miejsce: Lizoń Julia kl. IVa i Gawlak Alicja kl. VIb.
/Anna Janur/
Zaproszenie
Dyrektor Zespołu Szkół oraz Nauczyciele serdecznie zapraszają na Obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w dniach 8 – 10 listopada 2013r.

8 listopad XIII Biegi Niepodległościowe –Błonia Starosądeckie
8 listopad Turniej strzelecki- Błonia Starosądeckie
8-10 listopad Małopolskie Harce Ćwików – Stary Sącz –Barcie –Wola Krogulecka
10 listopad II Legionowy Bieg z Busolą pod hasłem „I Ty możesz zostać legionistą” – Rynek Stary Sącz
10 listopad Kominek Harcerski –„ Za Niepodległą” – Dom św. Józefa w Barcicach
Honorowy patronat pełni Burmistrz Starego Sącza pan Jacek Lelek.
Szczegółowe programy umieszczone są w regulaminach.

Regulamin XIII Niepodległościowego Biegu Przełajowego oraz Turnieju Strzeleckiego

Regulamin II Legionowego Biegu z Busolą

Zaproszenie na kominek harcerski "Za Niepodległą"
Spotkanie z policjantem

3 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Starym Sączu. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat zasad ruchu drogowego obowiązującego pieszych oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Uczniowie z uwagą słuchali rad policjanta i aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”

/A.Leśniara/

Podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"

Dzisiaj tj. 30X odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"

Organizacja roku szkolnego 2015/2016

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Rekrutacja 2016/2017 prezentacja

[strona Szkolnego Klubu Wolontariuszy]

[strona harcerzy i harcerek]

[M. Tomasiak - materiały do lekcji informatyki]

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
... Wszyscy czujemy się dobrze z wyjątkiem dziadka, który umarł.
ZEGAR

Czerwiec 2016
Słoneczko
Wschód słońca : 4:37
Zachód słońca : 20:48
Długość dnia: 16 h i 11 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Pełnia
Widoczne: 99.7% Księżyca
Do pełni: 0.54dni
Do nowiu: 15.3dni
Cytat na dziś
Zawsze, kiedy masz właśnie coś zrobić, okazuje się, że najpierw musisz zrobić coś innego. Prawa Murphy'ego
Zmiana: 2016-06-23 10:57:38
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.