www.ospbarcice.strazacy.pl

[Młodzieżówka OSP Barcice]

[LKS "Barciczanka"]

Praktykantka z Turcji – Cansu Varlik

W związku z obchodami Światowego Dnia Języków Obcych (26 wrzesień) Zespół Szkół w Barcicach gościł praktykantkę z Turcji – Cansu Varlik. Cansu ukończyła 3 miesiące wcześniej Uludag University
w Bursa w Turcji wydział weterynarii a do Polski przyjechała jako uczestniczka programu AIESEC Polska Global Citizen. AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie, która oferuje swoim członkom praktyki zagraniczne, jest obecny w ponad 110 krajach i zrzesza ponad 60000 studentów. Program, w którym uczestniczyła Cansu – Global Citizen (Obywatel Świata) miał na celu podniesienie tolerancji i świadomości kulturowej, poszerzenie wiedzy o świecie, kreowanie aktywnych postaw wśród dzieci i młodzieży a także pomoc w efektywnej nauce języka angielskiego.
Cansu przebywała w szkole w Barcicach od 17do 27 września i uczestniczyła w zajęciach z języka angielskiego we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. Przybliżyła nam swój kraj, Turcję, opowiadając o jej kulturze i atrakcjach turystycznych, uświadomiła wszystkim jak ważna jest znajomość języków obcych.
Może i ty pewnego dnia staniesz się „obywatelem świata”? Warto teraz poświęcić trochę więcej czasu na naukę języków obcych, nie tylko do egzaminu, ale dla siebie samego, dla twojej przyszłości.

/E. Wąchała/

Zaciąg "Leśnych"

W dniach 19-20X nasi harcerze oraz osoby chcące zostać harcerzami wzięli udział w biwaku zorganizowanym w ramach projektu "Jestem harcerzem i aktywnym uczniem". Biwak odbył się w Gaboniu. Harcerze wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy, następnie udali się w las na zajęcia w terenie. Rozbili obozowisko, przygotowali ognisko, kuchnię polową, ołtarz do mszy świętej, odbyły się również zajęcia dotyczące maskowania. Po obiedzie odbyła się gra terenowa, ognisko oraz msza święta, którą w środku lasu i ciemnościach oświetlanych przez ogniska odprawił nasz ksiądz katecheta. Po zakończeniu mszy świętej oraz ogniska obrzędowego harcerze udali się na nocleg, rano wzięli udział we mszy świętej, odbyły się zajęcia z musztry po czym po apelu kończącym biwak udali się do Barcic.
/M.T./

Dzień Edukacji Narodowej

11 X w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii wzięli udział również nauczyciele którzy pracowali w naszej szkole jak i nauczyciele emerytowani.
/M.T./

Zaciąg harcerski

10 X w naszej szkole odbył się zaciąg do I Starosądeckiej Drużyny Harcerzy "Leśni" im. ks. Władysława Gurgacza s.j.
W zajęciach prowadzonych przez drużynowego A. Barana oraz przybocznego drużyny W. Jurczyńskiego wzięli udział chłopcy klas IV i V.

Plan lekcji w wersji 5.0
Plan lekcji w nowej wersji 5.0 obowiązujący od 21.10.2013 r. jest dostępny w menu po lewej lub=>TUTAJ<=
Gminne rozgrywki halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców SP.
Dnia 10 X 2013 r. w Barcicach odbyły się gminne rozgrywki halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 5 zespołów z naszej gminy.
Zwycięzcy kat. dziewcząt i chłopców reprezentować będą naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych które odbędą się17 X 2013 r. w Rytrze.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:
I m SP Barcice
II m SP Przysietnica

Chłopcy:
I m SP Stary Sącz
II m SP Barcice
III m SP Przysietnica

Międzygminne Rozgrywki PN dziewcząt i chłopców

10 X reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: K.Tokarczyk, P. Baszczyn, P. Bielak, J. Słowik, A. Olejarz, A. Leśniara, N. Piekarz, R. Stojda, A. Kulig, W. Gabryś, K. Ruchała brały udział w Międzygminnych Rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej w Rytrze. Po bardzo wyrównanej walce dziewczęta uległy tylko drużynie z Łącka i zajęły II miejsce.

/D. Młyńska - Postrożny/

Gminne Rozgrywki Halowej PN dziewcząt i chłopców

8 października w naszej szkole odbyły się Gminne Rozgrywki Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 8 zespołów z naszej gminy. Zwycięzcy kat. dziewcząt i chłopców reprezentować będą naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych które odbędą się 10 X 2013 r. w Rytrze. Wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta:
I miejsce Gimnazjum w Barcicach
II miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
IV miejsce Gimnazjum w Gołkowicach

Chłopcy
I miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
II miejsce Gimnazjum w Barcicach
III miejsce Gimnazjum w Gołkowicach
IV miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

PEREGRYNACA OBRAZU PANA JEZUSA MIŁOSIERNEGO I RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II ORAZ ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

26 IX Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami modlili się przed południem na specjalnym nabożeństwie. Przed obrazem Jezusa miłosiernego i relikwiami Apostołów Bożego Miłosierdzia.
/M. Tomasiak/

Plan lekcji wersja 4.0
Od poniedziałku 14.10.2013 obowiązuje nowy plan lekcji w wersji 4.0
Plan dostępny jest w menu po lewej lub TUTAJ

Organizacja roku szkolnego 2015/2016

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Rekrutacja 2016/2017 prezentacja

[strona Szkolnego Klubu Wolontariuszy]

[strona harcerzy i harcerek]

[M. Tomasiak - materiały do lekcji informatyki]

Nadanie imienia

Uroczystość nadania Gimnazjum w Barcicach imienia porucznika Andrzeja Buchmana objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

HUMOR Z ZESZYTÓW
.. Siedząc na ławce padał deszcz.
ZEGAR

Maj 2016
Słoneczko
Wschód słońca : 4:47
Zachód słońca : 20:28
Długość dnia: 15 h i 41 min
Słońce w znaku:
Księżyc

Faza księżyca: Przed pełnią
Widoczne: 78.8% Księżyca
Do pełni: 4.5dni
Do nowiu: 19.3dni
Cytat na dziś
To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc. Prawa Murphy'ego
Zmiana: 2016-05-22 22:49:06
Opieka nad stroną mgr Maksymilian Tomasiak mtomasiak @ onet.pl
Prawa autorskie do materiałów, zdjęć zamieszczonych na stronie zastrzeżone.