Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Urodziny na lekarstwo

„ Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach,
Żyj wyprostowany”
/ Jan Paweł II/


W dzisiejszych czasach niejednokrotnie odnosimy wrażenie, że świat zatracił swoją wrażliwość na drugiego człowieka. Na portalach społecznościowych, w mediach, w prasie często przekonuje się młodych ludzi, że o wartości człowieka decyduje to, co posiada w aspekcie czysto materialnym. Zapomina się o tym, że człowiek stworzony jest do niesienia dobra i dzielenia się nim z drugimi.
Wolontariusze Gimnazjum w Barcicach potrafią stanąć w opozycji takiego toku myślenia i przypominać o tym co najważniejsze czyli o niesieniu bezinteresownej pomocy tym, którzy tego potrzebują. Przykładem takich działań są liczne akcje w jakie ochoczo włączają się nasi Gimnazjaliści.
Jak wielokrotnie podkreślał wielki pedagog Janusz Korczak szkoła- obok domu przyczynia się do kształtowania „pełnego człowieka”, budowania jego hierarchii wartości. Dlatego też działalność wolontarystyczna w Gimnazjum w Barcicach stanowi ważny element wychowawczy w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży.
Kolejne ważne stwierdzenie Korczaka „młodość jest szlachetna” jest potwierdzone działaniami Wolontariuszy, którzy samodzielnie, ale też ze Stowarzyszeniem Sursum Corda z Nowego Sącza biorą udział w wielu akcjach.
Przykładem ich wrażliwości na drugiego człowieka oraz ogromnego serca jest bez wątpienia akcja jaką udało się przeprowadzić Dziewczętom i Chłopcom z Gimnazjum wraz z ich Opiekunem.
Akcja nosiła nazwę „Urodziny na lekarstwo”. Projekt autorstwa Stowarzyszenia Sursum Corda, który realizowany był w roku 2016 skierowany był do dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. I właśnie taka choroba nie tak dawno dopadła koleżankę wolontariuszy z Barcic Laurę Olszowską- uczennicę klasy VI Szkoły Podstawowej w Barcicach. Diagnoza to białaczka limfoblastyczna, choroba wymagająca wielu badań a przede wszystkim izolacji, ponieważ odporność dziewczynki znacznie spada. Od października Laura przebywa prawie cały czas w szpitalu. Z dala od domu i przyjaciół, poddając się trzem seriom chemioterapii. To trudny czas zarówno dla niej, jak i dla rodziców, choć jej życie zmieniło się z dnia na dzień.
Wolontariusze z Barcic znaleźli sposób, aby ograniczyć tę izolację dzięki możliwościom jakie daje internet. Dzięki środkom pieniężnym otrzymanym od Stowarzyszenia Sursum Corda i TESCO udało się im zakupić tablet, który w obecności Dyrekcji Szkoły, Pani Pedagog, Pani Wychowawczyni oraz Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu został przekazany tacie Laury. Mamy nadzieje, że prezent ten sprawi, iż Laura będzie miała możliwość częstszego kontaktu z rówieśnikami, jak i rozrywki w szpitalnych warunkach. Wolontariusze wykonali też piękne kartki dla Laury, aby w ten sposób pokazać jej jak bardzo tęsknimy za nią w szkole i kibicujemy jej z całych sił w walce z chorobą. Cieszymy się z najnowszych informacji o coraz lepszych rokowaniach walki z chorobą i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy ją w szkole. Rodzicom dziękujemy za pomoc w realizacji projektu i życzymy wytrwałości oraz wielu radości w Nowym Roku.
Serdeczne podziękowania kierujemy także do Pani Katarzyny Janur i Pana Dominika Janura za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia w dość nietypowych dla projektu warunkach oraz do wszystkich naszych nieocenionych Wolontariuszy, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przeprowadzili akcję.

/Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu w Barcicach J. Sz-K./


Jasełka w ZS


21 XII w naszej szkole odbyły się jasełka, które wprowadziły dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów w Święta Bożego Narodzenia. Po jasełkach odbyły się wigilie klasowe.Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA SERDECZNE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI SKŁADA ODWIEDZAJĄCYM SZKOLNĄ STRONĘ SPOŁECZNOŚĆ ZESPOŁU SZKÓŁ W BARCICACH.

Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!
5 grudnia Wolontariuszki naszego Gimnazjum uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Wolontariatu. Wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia Sursum Corda, z którym owocnie współpracujemy Dziewczęta z klas Trzecich Gimnazjum wzięły udział w Kampanii Ulicznej. Po zbiórce pod Ratuszem Wolontariusze wyszli na ulice Nowego Sącza, gdzie rozmawiali z przechodniami na temat Wolontariatu oraz rozdawali im kalendarze Stowarzyszenia Sursum Corda. Następnie wszyscy udali się do Kina Sokół, gdzie mieli szansę porozmawiać z Aktywnymi działaczami Stowarzyszenia Sursum Corda. Po spotkaniu udali się na poczęstunek oraz seans filmowy. Dzięki takim spotkaniom nasi Wolontariusze mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi działaczami oraz zasięgnąć wielu cennych wskazówek do dalszej pracy. Serdecznie dziękujemy naszej nieocenionej Pani Halince Rams – Wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda za pamięć :)
Zbiórka żywności
„Bogatym nie jest ten kto posiada,
Lecz ten kto daje….”
/Jan Paweł II/

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Wolontariusze Gimnazjum w Barcicach od kilku lat przyłącza się do akcji „ Caritas” zbiórki żywności dla najuboższych .W ramach charytatywnej pomocy Wolontariusze zebrali wspaniałe dary spożywcze. Ku uciesze wszystkich i ogromnemu zaangażowaniu zarówno dających , jak i zbierających zgromadziło się tego naprawdę sporo. W okresie przedświątecznym paczki z darami zostały rozwiezione do potrzebujących rodzin. Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze. Zebrane dary na pewno sprawią ogromną radość potrzebującym i pozwolą im radośnie spędzić święta. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wspaniałym darczyńcom, którzy tak ochoczo i bogato napełniali kosze naszych Wolontariuszy . Wyrazy głębokiej wdzięczności kierujemy do Pana Józefa Pyzika- właściciela Delikatesów Centrum w Barcicach, który po raz kolejny umożliwił nam przeprowadzenie tej akcji oraz całej załodze Pracowników DC za wsparcie i pomoc. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę żywności dziękujemy i składamy życzenia zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku :)
/Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu-J.Sz-K, „Caritas”B. Kozieńska/

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych
7 grudnia rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Organizatorem rozgrywek było : Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz ZS w Barcicach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu Agnieszka Weryńska - Kot oraz Dyrektor ZS w Barcicach. Grzegorz Garwol.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Każdy zespół walczył bardzo ambitnie, zawodnicy nie szczędzili sił wykazując się dużymi umiejętnościami oraz wysoką kulturą gry. Największą atrakcją była wspólna zabawa oraz integracja nauczycieli wraz z młodzieżą. Na zakończenie św. Mikołaj z Prywatnego Gimnazjum obdarował wszystkich zawodników słodkimi upominkami. Zawody podsumowała pani Iwona Rams – właścicielka PG w Starym Sączu wraz z Dyrektorem ZS w Barcicach.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Gimnazjum w Rytrze
II miejsce Gimnazjum w Barcicach
III miejsce Gimnazjum w Gołkowicach
IV miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu , drugi zespół Gimnazjum w Barcicach
/D. Młyńska - Postrożny /
I turniej piłki siatkowej dziewcząt klas I – II szkól gimnazjalnych
15 grudnia w Hali Sportowej Gimnazjum w Barcicach rozegrano I turniej piłki siatkowej dziewcząt klas I – II szkól gimnazjalnych odbywający się w ramach Sadeckiej Ligii Piłki Siatkowej pod patronatem Starosty Powiatu Nowosądeckiego Marka Pławiaka.
Zawody przeprowadzili nauczyciele ZS w Barcicach. W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów z powiatu nowosądeckiego. Turniej rozgrywano systemem „Każdy z Każdym” . W związku z dużą ilością meczy w tym dniu rozegrano tylko część spotkań. Pozostałe spotkania drużyny rozegrają w późniejszym terminie.
Po pierwszej części najwięcej punktów zdobyły drużyny:
Stary Sącz - 12 ,
Piwniczna - 11
Barcice - 10 ,
Nowy Sącz Gimnazjum nr 11 - 12 .
Należy zwrócić uwagę na fakt iż drużyny rozegrały nierówną ilość spotkań.
/D. Młyńska - Postrożny/
Dwuetapowy turniej PN halowej dla klas IV - VI

W dnaich 12 i 19 grudnia 2016 r. na hali ZS w Barcicach odbył się dwuetapowy turniej PN halowej dla klas IV - VI. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 chłopców i dziewcząt.
Po zaciętej rywalizacji ustalono następującą kolejność fazy finałowej:
1. BIAŁO - CZARNI
2. ATOMÓWKI
3. KARAMBITY
4. POKEMONY
5. FC ZEBRY
6. ASY
7. ZGRANA PACZKA
8. SPORTX
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół, Sołtysa Barcic i Radę Rodziców Zespołu Szkół.
/J. Janikowski/
Czyste powietrze, czysta sprawa

W dniu 23.11.2016r. uczniowie trzecich klas SP wzięli udział w projekcie edukacyjno – ekologicznym" Czyste powietrze, czysta sprawa" zorganizowanym przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży " KANA".Celem projektu było szczególne zwrócenie uwagi na ochronę powietrza, zwiększenie świadomości dzieci odnośnie wpływu stanu powietrza na zdrowie każdego człowieka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w 3-godzinnych zajęciach edukacyjnych.Uczniowie poprzez wspólne zabawy, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, pracy w grupach przy wykonywaniu powierzonych zadań przypomnieli sobie jak należy segregować śmieci i w jaki sposób je można je wykorzystać np. w domu ,w gminie, szkole. Pozyskali wiele cennych informacji nt. wpływu stanu powietrza na zdrowie, zagrożeniach wynikających z zanieczyszczonego powietrza, oraz konieczności dbania o środowisko.
Uczniowie trzecich klas na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowy dyplom, wręczone zostały im odznaki :"Ambasadora czystego powietrza" i komiksy edukacyjne. Zajęcia te były bardzo atrakcyjne i pouczające dla dzieci, serdecznie dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć w naszej szkole.
Bożena Kozieńska
VIII edycja międzyszkolnego konkursu "Jak rozwiązywać spory bez przemocy?" pod hasłem: Nasi Dziadkowie- skarbnicą wiedzy i doświadczenia.

Uczniowie klas:
II B Zuzanna Kutak
II D Martyna Lis, Paweł Tokarczyk
III A Aleksandra Kutak, Klaudia Zaryczny
wzięli udział w VIII edycji międzyszkolnego konkursu "Jak rozwiązywać spory bez przemocy?" pod hasłem: Nasi Dziadkowie- skarbnicą wiedzy i doświadczenia- w kategorii: KONKURS PLASTYCZNY klasy I- III szkoły podstawowej, który odbył się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Nowym Sączu.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród za udział odbyło się 24 listopada 2016 r
W tym dniu organizatorzy konkursu: Fundacja Ostoja wraz z Katolicką Szkołą im. Ks. F. Blachnickiego w Nowym Sączu przygotowali również kilka spotkań z ciekawymi osobami. Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji przedstawicieli Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy to określają się mianem Żwawych Staruszków. Ich życiowe motto brzmi: "Poznaj samego siebie to osiągniesz szczęście", "Ważne, by się człowiekowi chciało chcieć". Pouczające były też wypowiedzi innych osób nt." Jak zapobiegać przemocy?". Podkreślano niezwykle ważną rolę obserwatora, który powinien reagować na każdy jej przejaw. Bardzo ważne jest aby wszyscy działali gromadnie, bo w gromadzie siła. Jeden z wychowawców klasowych pochwalił się swoim osiągnięciem wychowawczym, gdzie przez pewien akt agresji powstały w klasie wynikła wielka nauka solidarności "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Uczniowie też dowiedzieli się, że prosty, logiczny język esperanto jest uważany za język przyjaźni, a stworzył go Polak w 1859 r. Ucząc się go uczniowie z kolei lepiej przyswajają sobie inne obce języki. Np. Julian Tuwim był esperantystą. Z zaciekawieniem oglądnęli również spektakl w wykonaniu uczniów Gimnazjum z Ptaszkowej, w którym poruszone zostały problemy dzisiejszej rodziny wynikające z konieczności wyjazdu jednego z rodziców za granicę w celach zarobkowych, oraz braku poświęcenia czasu swoim dzieciom przez rodziców niewyjeżdżających, ale za to pracoholików.
L.G.
Mikołaj i nasi Artyści

Hala widowiskowo-sportowa była w tym roku miejscem spotkania się dzieci z Barcic ze świętym Mikołajem. Przybył on na zaproszenie sołtysa - pana Andrzeja Ogorzałego. Na wszystkich przybyłych czekały uczty i dla ciała, i ducha. O pierwszą zadbały panie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic, przygotowując słodki poczęstunek. Twórcą drugiej byli nasi utalentowani uczniowie oraz przedszkolaki od Sióstr Karmelitanek. W rekordowo szybkim tempie Julia Waligóra, Filip Kaczor, Dariusz Gorczowski, Małgorzata Garwol, Mariusz Bielak, Natalia Garwol, Aleksandra Szymczyk, Krzysztof Podstawski, Karol Kluska, Nikoletta Gąsienica–Łuszczyk z klasy Vc i Karol Gałysa z klasy Vb oraz gimnazjaliści: Gabriela Łatka (1A), Oliwia Bochniarz (1B), Laura Lompart (2B) i Wiktoria Mikulec (3A) pod opieką pani Iwony Kalety–Augustyn i pani Małgorzaty Biel-Malinowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana”. Przedstawienie uświetniły swoimi występami dwa zespoły regionalne prowadzone przez panią Anną Leśniarę i pana Marka Kanika. Młodszy tworzą uczniowie klasy IIIa, starszy VIa. Całość występów dopełnił piękny występ szkolnego chóru. Nad nagłośnieniem w tym dniu czuwał pan Maksymilian Tomasiak, a koordynatorem naszych działań był gospodarz uroczystości – pan dyrektor Grzegorz Garwol.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 35060.
Gości: 2698.
Dzisiaj: 1740 gości.
Wczoraj: 730 gości.
Osób online: 1 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-08-15 22:14:42