Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

II miejsce w Małopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Pióro Splotu”

Uczennica klasy VI A Szkoły Podstawowej w Barcicach, Martyna Augustyn, po raz drugi została laureatką Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu”. W jego XVI edycji zdobyła II nagrodę w kategorii junior – poezja. Uznanie członków jury zyskały wiersze „Dzień” i „Deszcz” (utwory poniżej). Nagrodę przyznano za próby zapisu lirycznej wrażliwości w świecie szarych, codziennych doświadczeń.

Podczas uroczystego finału, zorganizowanego w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gratulacje zwycięzcom, w tym laureatce z naszej szkoły, złożyli: dyrektor Zespołu Szkół Społecznych "Splot" Beata Załubska, założycielka Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego Alicja Derkowska oraz Prezes Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego w Nowym Sączu Beata Budzik.

Konkursowa rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: seniorzy (urodzeni w latach 1998-2001) oraz juniorzy (urodzeni w latach 2002-2005). Uczestnicy konkursu nadsyłali prace literackie o dowolnej tematyce (opowiadania i wiersze). W sumie wpłynęły 105 prac 94 autorów. Wyboru najlepszych dokonało jury w składzie: Andrzej Warzecha (przewodniczący), dr hab. Wojciech Kudyba, Wojciech Molendowicz, Grzegorz Rapcia i Małgorzata Gucwa-Fiut (sekretarz). Wyniki XVI edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego dla Młodzieży „Pióro Splotu” znajdują się pod adresem: http://www.splot.info/n79-werdykt-jury-xvi-edycji-piora-splotu-.html

O konkursie można przeczytać również na portalu Dobrego Tygodnika Sądeckiego: http://www.dts24.pl/nowy-sacz-16-edycja-piora-splotu/

Dzień

Ranek
Zaczyna się kolejny dzień (znów nad kubkiem kawy).
Muszę pozbierać myśli
Porozrzucane po świecie sennych marzeń.

Południe
Hejnał, bicie dzwonów (słucha cały świat).
Moje myśli w euforycznym zagubieniu.

Wieczór
Czas oczekiwania.
Na co? Nikt nie wie.
Po prostu każdy czeka…

Noc
Kończy się dzień.
Jeszcze kilka kartek książki
I zgaszę świeczkę płonącą tajemniczym blaskiem.
Jutro
Zacznę wszystko od nowa…

Deszcz

Smutek
Dopadł mnie
Nie umiem już swobodnie myśleć

Patrzę

Na drzewa, uginające się pod ciężarem kropelek
Malutkich, ale silnych

Na piórko, które gdzieś uciekło, bo chciało być wolne
Teraz moknie na deszczu - bezsilne

Na ławkę, na której siedziałam, pisząc wiersze i piosenki

Te rozmyślania są opowieścią o deszczu, który…
przestał padać, a słońce wyjrzało zza chmur – ciekawe…

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY OGÓLNEJ

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Barcicach w składzie: Oliwia Chorążyczewska (klasa IV A), Marlena Wnęk (klasa V B) oraz Gabriela Citak (klasa VI B) wzięła udział w III Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ogólnej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Skrudzinie. W rywalizacji uczestniczyły zespoły uczniów ze szkół podstawowych z Gołkowic, Gabonia, Moszczenicy, Starego Sącza, Popowic, Przysietnicy i Wierchomli. Uczestnicy turnieju zmagali się zadaniami problemowymi, obejmującymi wiedzę ze wszystkich przedmiotów. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce, ulegając zespołom ze Starego Sącza (I miejsce) i Przysietnicy (II miejsce).
Wycieczka do Krynicy

29 maja 2017 roku uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Krynicy. Dzieci wraz z opiekunami pierwsze kroki skierowały do Pijalni Wód Mineralnych, w której spróbowały jedną z wód leczniczych. Następnie pięknie ukwieconym deptakiem udały się do Muzeum Zabawek. Zachwycały się tam kolekcją zabawek historycznych, regionalnych i wielu innych. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana przewodnika o zabawkach powstałych w XIX w., a dziś stojących w gablotach w całej okazałości. Ogromną atrakcją dla dzieci był wyjazd kolejką linowo - terenową na Górę Parkową. Wiele radości sprawił im zjazd „rynnami” na tzw. „Rajskich Ślizgawkach”.

Marzena Dziedzina
Festyn 04.06.2017Dyrekcja, Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła” oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach zapraszają społeczność Barcic, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców, na Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Zdrowy, kolorowy zawrót głowy”, który odbędzie się 04.06. 2017 (czyli w najbliższą niedzielę). Zabawa rozpocznie się o godzinie 14:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny
i dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Na zakończenie zabawy odbędzie się FESTIWAL KOLORÓW, który polega na wyrzucaniu w górę kolorowego proszku. Proszek jest zrobiony z naturalnych składników (mąka kukurydziana, barwniki spożywcze, talk). Organizatorzy proszą, aby dzieci chętne do tej zabawy ubrane były w starsze ubrania, które mogą zostać poplamione oraz o rozważenie udziału w zabawie w przypadku chorób oddechowych.
Akcja Lwów 2017

„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca…….. Człowiek bowiem staje się naprawdę sobą poprzez wolny dar z siebie samego ...”
Jan Paweł II

W maju Zespół Szkół w Barcicach przystąpił do akcji charytatywnej Lwów 2017.
W ramach tejże akcji dzieci i młodzież naszej szkoły przekazywali środki czystości, higieny osobistej, środki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt oraz środki opatrunkowe na rzecz potrzebujących we Lwowie. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania Organizatorów zbiórki w szkole. Dzięki licznemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży zebrano kilkanaście kartonów darów.
W imieniu Organizatorów akcji w szkole- Szkolnego Klubu Wolontariatu i świetlicy szkolnej, Dyrekcji oraz Wychowawców Uczniów Zespołu Szkół w Barcicach pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla dzieci i młodzieży oraz ich Rodziców, którzy tak licznie i hojnie wsparli ten szczytny cel.
Poniżej załączamy linki do audycji w Radiu Kraków oraz programu w telewizji nowosądeckiej, które to relacjonują przekazanie zebranych darów przez Uczniów ZS Barcice dla fundacji „Bratnia Dusza” .
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/mlodzi-z-sadecczyzny-pomagaja-potrzebujacym-ze-lwowa-zebrali-setki-darow/
http://www.ntvsadecka.pl/video/850,lwow-2017-akcja-charytatywna

Koordynatorki akcji w szkole Lidia Lachowska i Jadwiga Szewczyk-Kiełbasa


Powiatowe Rozgrywki Piłki Siatkowej Plażowej.
19 maja Gimnazjum Juliusza Słowackiego w Starym Sączu było gospodarzem Powiatowych Rozgrywek Piłki Siatkowej Plażowej. Naszą szkołę reprezentowały zwycięskie zespoły: dziewczęta Zuzanna Citak z kl IIIc i Izabela Causanu - Bielak z kl Ia oraz chłopcy - Dominik Gryźlak z kl IIa i Miłosz janik z kl IIIb. Obydwa zespoły walczyły bardzo ambitnie nie szczędząc sił. Chłopcy wywalczyli V miejsce, natomiast dziewczęta w finale uległy koleżankom ze Starego Sącza i zajęły II miejsce.
Gratulujemy!
Międzygminne Rozgrywki Plażowej Piłki siatkowej.
18 maja reprezentacja dziewcząt w składzie: Zuzanna Citak z kl IIIc i Izabela Causanu - Bielak z kl Ia oraz chłopców w składzie: Dominik Gryźlak z kl IIa i Miłosz Janik z kl IIIb reprezentowali naszą szkołę w Międzygminnych Rozgrywkach Piłki Siatkowej plażowej. Obydwie drużyny wywalczyły awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pisać każdy może

9 maja 2017 r. Powiatowo i Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu filia w Barcicach wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu pisarskiego pod hasłem "Pisać każdy może". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II-IV SP. Dodatkową atrakcją było zaprezentowanie przedstawienia teatralnego pt."Sąd nad książką" w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowywanych przez pracowników Biblioteki Publicznej.


Pierwsze miejsce:
Martyna Lis (II D) W poszukiwaniu zaginionego ognia
Marlena Baran i Aleksandra Nowak (IV A) Magia lasu
Drugie miejsce:
Klaudia Kołbon (II C) Wycieczka na Garby
Bartłomiej Citak (II D) Moja przygoda z Miną
Tymoteusz Studniarz (III A) Straszna przygoda w starym zamczysku
Justyna Janczak, Maciej Jurkiewicz, Damian Niejadlik (IV A) Wymarzona kraina

Trzecie miejsce:
Zuzanna Kutak (II B) Mój tajemniczy przyjaciel
Konrad Krzywdziński (II D) Przyjęcie dla wróżki
Nikola Cisowska (III B) Bajka o królewnie i zaczarowanym ptaku
Joanna i Kamil Obrzud (II A, IV B) Bajka o królewnie i zaczarowanym ptaku
Wyróżnienia:
Nikola Rumin (II A) Historie kotków
Szymon Kosmydel (II D) Podróż marzeń
Monika Kurzeja i Nicolla Wawrzyniak (II D) Przygoda psa Miśka
Gabriela Janczak, Patrycja Komenda, Aleksandra Kutak, Klaudia Zaryczny (III A) Zaczarowana kraina Wioleta Słaby, Dominika Wawrzyńska (III C) Nasza Wiosna

Hasło które w tym roku towarzyszyło obchodom tygodnia bibliotek to „Biblioteka Oczywiście!”. Autorem tego hasła jest pani Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej Warszawie.

Bibliotekarze pragną by właśnie biblioteka jako instytucja trwale wpisała się w pejzaż kulturowy, więc to hasło "Biblioteka Oczywiście!" ma tylko wzmocnić ten przekaz.
Odpowiada ono także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?".
W dzisiejszych czasach można zauważyć jak bardzo zmieniła się funkcja bibliotek. W ostatnich latach zwiększył się także zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę, nauczyć się języka, spotkać się z przyjaciółmi, poznać nowoczesne technologie ,zdobyć wszelkie potrzebne informacje oraz aktywnie uczestniczyć w jej działaniach.
Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.
Podsumowując działalność bibliotek i dobra jakie niesie za sobą czytanie można powiedzieć: książka kształtuje wyobraźnię , wzbogaca słownictwo, nie wzbudza agresji. Słowa Ambrożego Grabowskiego „ Książka to mistrz co darmo nauk udziela , kto ją lubi doradcę ma i przyjaciela” wyraża sens dobrodziejstwa które niesie za sobą czytanie.

LG

XI Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci.

W minioną sobotę 13.05.2017 odbył się XI Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci.
Organizatorem tych rozgrywek było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”.
Puchar Burmistrza Starego Sącza walczyło 32 drużyny, w których skład łącznie weszło 100 Zawodników. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z Nowego Sącza, Starego Sącza, Szczawnicy, Białki Niżnej, Gostwicy, Czarnego Potoka, Siołkowej, Lipnicy, Krynicy, Muszyny i Piwnicznej-Zdroju.
Ostatecznie po zaciętej walce Puchar zawędrował do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie.
Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Mada” w Nowym Sączu
Trzecie miejsce na podium zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu
Jak co roku Wolontariusze Gimnazjum w Barcicach licznie i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc w przebiegu .Z uśmiechem na twarzach wspierali przybyłe drużyny. Doping i pomoc Naszych Wolontariuszy spotkały się z wdzięcznością wszystkich zawodników oraz ich Opiekunów. Wolontariusze po raz kolejny udowodnili, że stanowią wspaniały zespół, dla którego poświęcenie dla drugiej osoby stanowi większą wartość i daje większe zadowolenie niż własna rozrywka.
/J. Sz-K./

Lwów 2017
Zespół Szkół w Barcicach bierze udział w akcji charytatywnej "Lwów 2017".
Gorąco prosimy o wspomożenie akcji przynosząc środki higieny: mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki, pasty do zębów, szczoteczki, wilgotne chusteczki, leki pierwszej pomocy, bandaże, opatrunki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, maści na odparzenia i odleżyny, środki przeciwgrzybiczne, kule, pampersy dla dzieci i dorosłych w różnych rozmiarach, mleka w proszku, odżywki i witaminy itp. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji wspólnie budując w ten sposób mosty przyjaźni.
Dary przynosimy do świetlicy szkolnej do 25.05.2017 r. Za każdy dar serca dziękujemy.


<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 10272.
Gości: 25575.
Dzisiaj: 5763 gości.
Wczoraj: 699 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-12-05 08:13:54