Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Urodziny Książkowego Misia.


W ramach Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" 12 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
Do szkoły dzieci przyszyły przebrane za bohaterów bajkowych i przyniosły ulubionego pluszaka. Sale lekcyjne i korytarz udekorowaliśmy balonami i serpentynami.

Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane fragmenty książki "Kubuś Puchatek". Wspólnie śpiewaliśmy przygotowane wcześniej piosenki, uczyliśmy się rymowanki w języku angielskim i degustowaliśmy miód.

Odbyły się konkursy plastyczno-literackie, turniej tańca z niebieskim balonikiem. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy oraz odgadywały powiedzonka i rekwizyty charakterystyczne dla danej postaci.

Uczniowie:
- klas I wykonali laurkę dla Kubusia i ulepili z plasteliny figurki bohaterów bajki,
- klas II wykonali makietę Stumilowego Lasu i ilustrację do wybranej przygody,
- klas III napisali list do Kubusia Puchatka i Jego przyjaciół (pisali o swoich marzeniach i złożyli życzenia Kubusiowi).

Był to dzień pełen niespodzianek.

Dziękujemy uczniom klas I-III i ich wychowawcom za wspaniałą zabawę.

Do zobaczenia za rok!

Marzena Dziedzina i Anna Leśniara


"Synapsy – Spacery po śladach" wycieczka do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie13 października 2017 r. uczniowie z Gołkowic i Barcic, którzy biorą udział w projekcie "Synapsy – Spacery po śladach" pojechali do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Tam wzięliśmy udział w warsztatach z grafiki artystycznej przeprowadzonej przez Jana Bosaka. Gimnazjaliści mieli okazję działać w profesjonalnej pracowni graficznej i wykonywali odbitki swoich prac na prasie drukarskiej. Inspiracją do powstania tych wielokolorowych dzieł były legendy i postacie związane z miejscami, które odwiedzaliśmy podczas wycieczek. Bawiliśmy się świetnie!!!!! :)
Gotowe prace oraz najciekawsze fotografie zrobione w czasie trwania wszystkich wyjazdów można będzie oglądać podczas wernisażu zorganizowanego na zakończenie projektu.
Karolina i Dorota


"Synapsy" wycieczka po Starym Sączu6 października 2017 r. grupa uczniów uczestniczących w projekcie "Synapsy - Spacery po śladach" pojechała do Starego Sącza. W trakcie wycieczki gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli – Dom na Dołkach. Zapoznali się z historią Starego Sącza, obejrzeli eksponaty zgromadzone w muzeum, a także dowiedzieli się kim była Ada Sari – słynna operowa śpiewaczka związana ze Starym Sączem. Po zwiedzaniu nadszedł czas na małą przerwę i poczęstunek. A następnie wszyscy udali się na górę Parkową w Starym Sączu gdzie mieli okazję podziwiać panoramę miasta oraz wykonać kolejne zdjęcia i filmy w ramach projektu. Grupa wędrowała też pośród zabytkowych, starosądeckich uliczek w poszukiwaniu interesujących wieczornych kadrów. Efekty pracy naszej młodzieży zobaczą państwo niebawem na wystawie podsumowującej działania.

Karolina i Dorota

"Dzień Nauczyciela"

13 X w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody "Dnia Nauczyciela"

Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi
5 października 2017r. w nasza szkoła była organizatorem Gminnych Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące Szkoły: SP Przysietnica, SP Stary Sącz. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każda drużyna walczyła bardzo ambitnie, wykazując się dużymi umiejętnościami.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Barcice
II miejsce Stary Sącz
III miejsce Przysietnica.
Dzień później tj. 6 października swoimi umiejętnościami wykazywały się drużyny dziewcząt.
Zawodniczki dawały z siebie wszystko, prezentowały wysoką kulturę gry. Emocje sięgały zenitu nasze dziewczyny w decydującym meczu po niewykorzystanych sytuacjach w ostatniej sekundzie zdobyły zwycięską bramkę. Z roku na rok obserwujemy coraz to wyższy poziom umiejętności technicznych dziewcząt co świadczy o popularności tej dyscypliny sportu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Barcice
II miejsce Stary Sącz
III miejsce Przysietnica.
Nasi uczniowie będą reprezentować Gminę Stary Sącz w rozgrywkach międzygminnych w Rytrze.
Życzymy im szczęścia i sukcesu w dalszych etapach .
W Szkole Podstawowej w Gołkowicach straszy!


To nie żart. W czwartek 21 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych widziano grupę duchów przemierzających korytarze. Zjawy pojawiały się i znikały późnym popołudniem, gdy wszyscy uczniowie skończyli już swoje lekcje.
Na szczęście wszystko było pod kontrolą. Owe zjawy to część warsztatów filmowych, do przeprowadzenia których został poproszony Andrzej Naściszewski w ramach projektu; „Spacery po śladach – SYNAPSY 2017”. Projekt prowadzony jest przez Dorotę Gurbę (koordynatorkę i animatorkę projektu) i Karolinę Biel (animatorkę projektu). Udział w nim biorą uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści z Gołkowic i Barcic. Do tej pory uczestnicy projektu brali udział w warsztatach integracyjnych i fotograficznych, a także w wycieczkach do Krynicy, Szczawnicy, Rytra i Piwnicznej. Przed nami jeszcze wyjazd do Muszyny oraz Starego Sącza.
Młodzież biorąca udział w wycieczkach do „pereł Sądecczyzny” tym razem została zaproszona na warsztaty filmowe, które przeprowadzono 14 i 21 września 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. W trakcie tych spotkań uczniowie poznali sposoby przygotowywania filmów poklatkowych oraz ciągłych, a także zapoznali się ze sposobem montażu zebranego materiału. Na ostatnich warsztatach ułożyli scenariusz filmu krótkometrażowego, który następnie zrealizowali pod czujnym okiem Andrzeja Naściszewskiego. Uczniowie przyjęli role duchów nawiedzających Szkołę w Gołkowicach tuż po zakończeniu wszystkich zajęć lekcyjnych. O tym co może się stać, gdy zabłądzi się w takiej nawiedzonej szkole można będzie się przekonać oglądając film przygotowany przez gimnazjalistów. Już dziś zapraszamy na wernisaż fotografii powstałych w ramach projektu „Spacery po śladach”, podczas którego można będzie obejrzeć wszystkie krótkometrażowe filmy przygotowane i montowane przez naszych młodych artystów w ramach całego projektu. Wernisaż odbędzie się na początku listopada w budynku filii Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych. Szczegółowe informacje znajdą państwo na plakatach w późniejszym terminie.
Zachęcamy do śledzenia naszego projektu w Internecie na stronach partnerskich:

Facebook: Kreatywny Kącik w Bibliotece
Facebook: Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach
http://biblioteka.stary.sacz.pl/
http://bibgol.cba.pl/
http://www.gim-golkowice.iap.pl/pl

Film
Karolina Biel i Dorota Gurba

Rekrutacja uczniów i uczennic do projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”. - korekta
IV Bieg Pamięci Śladami Patronów

29 IX społeczność szkolna wzięła udział w IV Biegu Pamięci Śladami Patronów "Pamiętamy".
/M. T./
Punkt Informacji i Kariery (SPInKa)
PREWENCJA- WARSZTATY Z LEKARZEM SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO IM. JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

14.09.2017 Uczniowie klas II-gich Naszego Gimnazjum wzięli udział w prelekcji na temat chorób serca i układu krążenia. Lekarz Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przedstawił młodzieży przyczyny chorób układu krążenia oraz sposoby zapobiegania im. Przekazał im także szereg cennych wskazówek dotyczących zdrowego i aktywnego stylu życia, który może w znacznym stopniu zniwelować czynniki chorobotwórcze.
Program profilaktyki chorób serca i układu krążenia , w którym bierze udział młodzież klas drugich Gimnazjum w Barcicach realizowany jest przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. św. Jana Pawła II w Krakowie. Program ma na celu zaznajomienie młodzieży z zagrożeniami wynikającymi z niezdrowej diety i złego stylu życia dla układu sercowo-naczyniowego człowieka. Program trwający obejmuje szereg działań: spotkania młodzieży z lekarzami specjalistami chorób serca, prelekcje i prezentacje dotyczące prewencji chorób serca oraz ankiety potwierdzające nabyte wiadomości.
/J. Szewczyk-Kiełbasa, E. Tudaj/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:
Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 10252.
Gości: 21093.
Dzisiaj: 9994 gości.
Wczoraj: 930 gości.
Osób online: 1 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-03-16 09:42:10