Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

DAR SERCA NA ŚWIĄTECZNY STÓŁ


Parafialny Oddział Caritas organizuje do dnia 10 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) zbiórkę produktów żywnościowych (o długim terminie przydatności do spożycia) i chemii gospodarczej dla potrzebujących mieszkańców Barcic.
Dary prosimy składać do kosza wystawionego w naszej Świątyni. Można też dostarczyć je do Szkoły Podstawowej w Barcicach (sala 39 Pani Anna Leśniara, sala 36 Pani Marzena Dziedzina lub sala 26 Pani Bożena Kozieńska).

Pamiętaj TYLE MASZ ILE DASZ.

Dziękujemy!
Wycieczka do Wieliczki

Dnia 24 marca 2017 r. uczniowie klas II-ich A, B, C, D pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli "Wieliczka", gdzie była realizowana ścieżka edukacyjna "Odkrywamy Solilandię". Ta piękna, podziemna kraina, pełna tajemnic, bajkowa Solilandia wprowadziła dzieci w świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni. Mali podróżnicy spotkali tu Skarbnika, pobawili się w towarzystwie wesołego soliludka. Przygody w solnych podziemiach nie skończyły się wraz z końcem wycieczki. Dzieci zabrały je ze sobą dzięki pamiątkom z "Wieliczki" w formie maskotek, drobiazgów z solnego królestwa, które zostały zakupione w sklepach na terenie Kopalni.
LG

W zdrowym ciele, zdrowy duch !

7 i 9 marca w naszej szkole odbyła się olimpiada "Żyj zdrowo" zorganizowaną przez naszych harcerzy. Dzięki pomocy nauczycieli od wychowania fizycznego zawody przebiegły bardzo sprawnie, w sędziowaniu pomagali uczniowie biorący udział w projekcie dla 3 klas gimnazjum.

Wyniki dla klas podstawowych:
I miejsce - 6B 36pkt
II miejsce - 5A 24pkt
III miejsce - 4A 16 pkt

Wyniki dla klas gimnazjalnych:
I miejsce - 1A 22pkt
II miejsce - 3B 15pkt
III miejsce - 2C 14pkt
Szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia.

Liderzy Promocji Zdrowia realizując autorski projekt „Tylko zdrowie” zorganizowali w dniu 21.03.2017r. Szkolne Obchody Dnia Zdrowia.
Uczniowie całego zespołu wzięli udział w wielu konkursach min.: plastycznym, na najlepsze wykonanie piosenki o tematyce prozdrowotnej, na najlepszy pokaz akrobatyczno – taneczny lub sportowy. W dnich 06.03 – 16.03. odbył się dzień sałatkowy dla klas IV – VI i dzień kanapkowy dla gimnazjalistów, w którym uczniowie wykazywali się umiejętnościami kulinarnymi . Bardzo ważnym punktem tego projektu był konkurs wiedzowy „Jesteś tym, co jesz”oraz prezentacja multimedialna „Wrogowie zdrowia”. Całości wydarzeniom towarzyszyły konkurencje sportowe. Ponadto dla uczniów klas I – III sp Liderzy Promocji Zdrowia przeprowadzili zajęcia prozdrowotne.
Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zaproszeni zostali na prozdrowotny spektakl przygotowany przez Liderów Promocji Zdrowia pt. „Pro eko – swaty”.

Wyślij pączka do Afryki 2017

W dniu 28 lutego 2017 roku w "zapusty" uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną "Wyślij pączka do Afryki", której celem było pozyskanie środków na pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, budowa studni w Czadzie oraz wyposażenie szkół . Jej hasło w tym roku brzmiało „ Podziel się tym, co lubisz”. Nasi uczniowie zamiast sami objadać się pączkami bardzo chętnie i szczodrze podzielili się "wirtualnymi pączkami" z Afryką.W ten sposób uzbieraliśmy kwotę 1503,50 zł., którą przekazaliśmy"Fundacji Kapucyni i Misje". Należy wspomnieć, że wartość jednego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.
Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji za okazaną wrażliwość, troskę i wielki dar serca potrzebującym w Afryce.

Bożena Kozieńska

Na adres Naszej szkoły wysłano piękne podziękowanie od "Fundacji Kapucyni i Misje", które umieszczamy.


Pokój i Dobro ,


Bardzo dziękujemy Państwu za wpłatę na akcję "wyślij pączka do Afryki 2017", którą otrzymaliśmy.
Darowizna na kwotę 1503,50 PLN wysłana w imieniu Państwa Szkoły sprawi, że projekty budowy szkoły, kaplicy, wykopanie studni, naprawa mostów i wiele innych, będą mogły być w tym roku zrealizowane w Republice Środkowoafrykańskiej.
Przyłączenie się do naszej akcji niesie wartość wychowawczą.
Wyrabia w dzieciach nawyk dzielenia się z ludźmi potrzebującymi, uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka, uczy współdziałania w grupie. Jestem przekonany, że Uczniowie i Nauczyciele Państwa Szkoły mają świadomość tego, że: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

br. Jerzy Steliga

„Dzień sałatkowy” w klasie VI a
W środę 15 marca br. uczniowie klasy VIa wzięli udział w konkursie na zdrową sałatkę zorganizowanym przez Liderów Promocji Zdrowia w ramach realizowanego przez nich autorskiego projektu „Tylko zdrowie”.
Patrycja Tokarczyk, Kamil Bielak i Filip Zając wspólnie wymyślili, kupili niezbędne produkty, przynieśli własny sprzęt i samodzielnie przygotowali dla wszystkich uczniów (27 osób!), wychowawcy oraz Komisji sałatkę owocową.
Koledzy i koleżanki z klasy VIa mogli podziwiać pomysłowość, sprawność oraz artyzm swoich rówieśników. Wszyscy dowiedzieli się przy okazji, jakie korzyści czerpie organizm po spożyciu takich frykasów
Jury w składzie: Pani wicedyrektor Wanda Kochanowicz, Pani pedagog Anna Czyż – Kucharczyk oraz Pani Lidia Lachowska oceniały walory zdrowotne, pomysłowość, estetykę wykonania i podania oraz prezentację walorów zdrowotnych wykonanego produktu.
Jak było? Bardzo smacznie, zresztą zobaczcie i oceńcie sami!
Patrycji, Kamilowi i Filipowi serdecznie gratulujemy pomysłowości.
MD
Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców Szkół Gimnazjalnych.

6 – 7 marca w Hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego w Barcicach.
Emocji nie brakowało, każdy mecz był ekscytujący. Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli na boisku równocześnie zachowując zasadę fair – play.

Wyniki przedstawiają się następująco:
Chłopcy
I Gimnazjum im. ks. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy
II miejsce Gimnazjum im. Juliusz Słowackiego w Starym Sączu
III miejsce Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak” w Barcicach
IV miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Golkowicach

Dziewczęta
I miejsce Gimnazjum ks. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy
II miejsce Gimnazjum por. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak” w Barcicach
III miejsce Gimnazjum Juliusz Słowackiego w Starym Sączu
IV miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Golkowicach

Zwycięskie zespoły będą reprezentować naszą gminę na rozgrywkach międzygminnych w Łącku.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

D. Młyńska- Postrożny
OTWP 2017
7 marca 2017 r. w remizie OSP w Barcicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”,zorganizowane we współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy on w szczególności popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawaniu tradycji, historii i ochrony przeciwpożarowej.

Udział w tego typu konkursie przyczynia się do kształtowania wielu pozytywnych cech charakteru, niezwykle cennych w dalszym życiu społeczny.

W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Stary Sącz.

Szkołę Podstawową w Barcicach (opiekun Maria Dyjas) reprezentowało 2 uczniów: Kamil Bielak i Adam Olszowski.
Po rozwiązaniu testu pisemnego, ze względu na wyrównany poziom, zostały przeprowadzone dogrywki ustne. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą w zakresie wiedzy pożarniczej, ale uplasowali się bezpośrednio poza miejscami podiumowymi.

W kategorii gimnazjów (opiekun Mateusz Borucki) IV miejsce zajął Michał Tomasiak, a tuż za nim byli: Anna Tokarczyk i Paweł Soboń, uczniowie Gimnazjum w Barcicach.
Michał Tomasiak otrzymał „nagrodę pocieszenia” ufundowaną przez Burmistrza Starego Sącza.


Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy chęci do zgłębiania tak niezwykle trudnych zagadnień i przystąpienia do zmierzenia się z innymi !

MD
Karnawał

Zabawa karnawałowa

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 22547.
Gości: 1195.
Dzisiaj: 5631 gości.
Wczoraj: 753 gości.
Osób online: 5 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-07-17 00:32:42