Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Spotkanie z policjantem
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku, 16 marca 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym, panem Markiem Dudą. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
M.Dziedzina
Spektakl profilaktyczny pt: "Zostań ze mną".

W naszej szkole 16 marca odbył się spektakl profilaktyczny pt: "Zostań ze mną".

Spektakl ukierunkowany na problem dopalaczy i używek.


Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście. Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. Spektakl ukazał skutki zażycia dopalaczy jak także jedną z przyczyn, poprzez którą młodzież po nie sięga.

W spektaklu, nastoletni Paweł wiedzie normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniają wszystko czego mu potrzeba. Nie zawsze potrafi to docenić, a od nauki ucieka w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanawia spróbować czym są dopalacze. To sprawia, że ten dzień skończył się inaczej niż wszystkie i odmienił życie pozostałych bohaterów przedstawienia.
Naszym uczniom spektakl się bardzo podobał. Mamy nadzieję, że także wiele nauczył.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia

Motto; „ Pośród spraw ludzkich niższego rzędu,
nie ma i nigdy nie było w historii człowieczego losu
sprawy ważniejszej od zdrowia”


Pod takim właśnie mottem 22..03. 2018 r odbyły się w Szkole Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach dziewiąte obchody Światowego Dnia Zdrowia przygotowane przez Młodzieżową Grupę Liderów Promocji Zdrowia. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Grzegorz Garwol - Dyrektor Szkoły.
Pierwszą część, rozpoczęły występy dzieci klas I - III w konkursie piosenki „ O zdrowiu śpiewam”. Podczas burzliwych obrad jury wszyscy mogli podziwiać spektakl „ Rzepka” przygotowany przez dzieci z oddziału „ O” przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus pod kierunkiem s. Karisimy
Najbardziej oczekiwanym przez wszystkich momentem było ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom.
Zwycięzcą w konkursie plastycznym „ Moc owoców i warzyw ” została Martynka Lis ( kl. III D), miejsce II przyznane zostało Nikoli Kulig ( kl.III C), miejsce III - Zuzi Zelek ( kl. IC), kolejne dwa miejsca przypadły ; Nicoli Wawrzyniak (kl. III D) oraz Klaudii Kołbon ( kl.III C). Wyróżnione zostały też prace Miłosza Zarycznego ( kl. IA) i Magdaleny Baran ( kl. I B).
Wyniki bardzo wyrównanego konkursu „ O zdrowiu śpiewam” są następujące:
I m – Emilia Soboń i Anna Walczak (kl. Ic), oraz Monika Kurzeja (kl. IIId), II m. – Martyna Lis i Klaudia Śmierciak (kl. IIId), Zuzanna Śmierciak (kl. IId), III m. – Bartłomiej Janczak (kl. IIIa), Magdalena Gizicka i Nikodem Scheuer (kl. IIa),oraz Klaudia Kołbon i Karol Kołbon (kl. IIIc), IV m. Alicja Maślanka i Magdalena Tomasiak (kl. Ic)
W części drugiej uroczystości uczestniczyli uczniowie klas IV – VII SP oraz II– III gimnazjum. Po ponownym uroczystym otwarciu przez Pana Dyrektora G. Garwola, rozpoczął się konkurs akrobatyczno – taneczny. Na czas pracy jury Liderzy przygotowali „ Alfabet Zdrowia”. Część artystyczną zakończył krótki występ instrumentalno- wokalny gimnazjalistek; P. Smydy i K. Garwol pod kierunkiem p. M. Kanika..
Ale najwięcej wrażeń dostarczył moment ogłaszania wyników wszystkich konkursów, które zorganizowane były przez Liderów w ramach „ Miesiąca Zdrowia” oraz wręczenie przez Panią Dyrektor nagród. Lista nagrodzonych okazała się bardzo długa:

Konkurs plastyczny dla klas IV – VI SP „ Aktywnie po zdrowie” :
I m – Nadia Witowska ( kl. VIA), II m – Karolina Pierzga ( kl. VI A), III m – Zosia Grucela ( Kl. IV. B), dwa IV miejsca przypadły Marcelinie Wąchała ( kl. IV A) i Aleksandrze Budzik ( kl. VI b) oraz dwa V m – Jasiowi Garwol ( kl. IV C) i Amelce Pierzga ( kl. VI A).
Konkurs plastyczny dla klas; VII SP i I – II gimnazjum „ Zdrowe trendy”:
Im – Kamila Citak ( kl. III A), II m – Martyna Lenarczyk( kl. III B), dwa III m przyznano Amy Pazgan ( Kl. II A) oraz Natalii Florek ( kl. II B), IVm – przypadło Aleksandrze Izworskiej (kl. VII B) a V m – Laurze Olszowskiej ( kl. VII B).
Konkurs wiedzy „ Jesteś tym co jesz” w tej samej grupie wiekowej:
I m – Tomasz Liszka – (kl. IIA), II m – Laura Lompart (kl. III B), III m- Kacper Lelito ( kl. IIIC), IV m ( egzekwo) Aleksandra Izworska ( kl. VII B) i Dominik Gryźlak ( kl. III A),
V m – Julia Lizoń ( kl. II A).
W konkursach kanapkowym i sałatkowym, uczniowie (a często też wspierający ich rodzice), jeśli chodzi o atrakcyjność, wygląd, smak i walory zdrowotne prezentowanych wyrobów po prostu „przeszli samych siebie”.
Dlatego jurorzy wyróżnili wyjątkowo dużo uczestników:
Konkurs kanapkowy dla klas; VII SP i I – II gimnazjum „ Smacznie i zdrowo”:
Dwa pierwsze miejsca przyznano reprezentacji klasy III C- Agnieszce Baran i Kubie Mikulec oraz klasy VII A – Patrycji Tokarczyk i Julii Młynarczyk.
Kolejne dwa drugie miejsca zdobyły reprezentacje klas – II C – Natalia Lizoń i Ewelina Garwol oraz II A- Gabriela Stelmach i Izabella Causanu – Bielak.
Przyznano też dwa trzecie miejsca – Kindze Garwol i Gabrysi Gryźlak ( kl. III A) oraz Justynie Obrzud i Gabrysi Citak ( kl. VII B) a także dwa czwarte miejsca – Gabrysi Janik i Martynie Molanda (kl. II B) oraz męskiemu zespołowi w składzie Kacper Łękawski i Tomek Maślanka ( Kl. III b).
Konkurs sałatkowy „ Smacznie i zdrowo dla klas IV – VI:
I miejsce – Julka Nowak i Bartek Słowik ( kl. VB), trzy miejsca drugie zajęli – Ania Biesik i Michał Windak ( kl. IV C), Mariusz Bielak i Mateusz Bajgus ( kl. VI C), Gabrysia Pustułka i Zuzia Tokarczyk ( kl. VI B), dwa miejsca trzecie przypadły Gabrysi Janczak i Klaudii Zaryczny ( kl. IV A) oraz Oliwi Walczyk i Paulinie Sadowskiej ( kl. V A).
Konkurs akrobatyczno – taneczny dla klas IV – VI SP :
I m. Karol Gałysa, Kinga Stefańska (kl. Vib), IIm. Emilia Niejadlik (kl. IVa), Karolina Majer i Hanna Mróz (kl. VIa), Gabriela Gawlak i Karolina Pierzga (kl. VIa), Julia i Zofia Gawlak (kl. IVc), III m. Dominika Wawrzyńska i Karina Janczak (kl. IVc), IV m. Aleksandra Kutek i Emilia Olszowska (kl. IVa), V m. Martyna Garwol i Nikola Wąchała (kl. IVb) oraz Julia Waligóra i Małgorzata Garwol (kl. VIc)

Drogowskazem wszystkich działań podejmowanych przez Liderów jest stwierdzenie: „ Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko jest niczym bez zdrowia”, dlatego nasza Młodzieżowa Grupa Liderów stara się promować zdrowy styl życia nie tylko w tym jednym dniu, ale przez pozostałe 365 dni w roku.

Tegoroczne szkolne obchody Dnia Zdrowia zostały zorganizowane w ramach autorskiego programu K Dubiel i M. Koszyk „Apetyt na zdrowie”, przy finansowym wsparciu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UMiG Stary Sącz.
KD
Kulig

Ostatnie zimy nie obfitują w opady śniegu. Uczniowie klas I- III i IV b długo wyczekiwali na zimową pogodę służącą temu, aby zorganizować kulig- poruszanie się po śniegu prostym środkiem lokomocji jakim są sanie.Ta zimowa rozrywka, prawdziwe szaleństwo od zawsze kojarzy się ze śmiechem i dreszczykiem emocji. Pęd koni wśród uśpionej przyrody, dobre towarzystwo wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Niektórzy do tej pory nie mieli okazji zobaczyć jak wygląda prawdziwy kulig. Nie obyło się również bez bitwy na śnieżki i zabaw na śniegu. Na zakończenie pełni wrażeń odpoczywali przy gorącej herbacie i pieczonej kiełbasie. Choć mówi się, że w dobie smartfonów i komputerów zabawa na świeżym powietrzu jest utopią, to wszyscy przekonali się, że ta ciekawa propozycja spędzania wolnego czasu stała się kluczem do sukcesu.

LG

Mistrzostwa Gminy Stary Sącz piłki ręcznej.

19 marca w naszej szkole rozegrane zostały mistrzostwa Gminy Stary Sącz piłki ręcznej dla klasy 7 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. W zawodach wystartowały trzy szkoły. Mistrzem Gminny zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców została Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysięgnij kolejne miejsca w grupie dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa w Barcicach, 3 miejsce Szkoła Podstawowa nr2 w Starym Sączu. W grupie chłopców drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr2 w Starym Sączu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im wygranej w rozgrywkach międzygminnych
Kolejny kiermasz w Szkole Podstawowej w Barcicach

Tym razem wielkanocny kiermasz, na którym wystawiane są oryginalne ozdoby oraz ręcznie wykonane stroiki z wykorzystaniem kory, brzozy, mchu, wydmuszek i skorupek jaj.
Nie brakuje oczywiście jajek folkowych , z gipsu oraz pierniczków wielkanocnych.
Ozdoby, stroiki , pierniczkowe smakołyki i inne dekoracje kojarzące się ze Świętami Wielkanocnymi sprzedają się jak „ przysłowiowe świeże bułeczki”.
Pierwszy kiermasz świąteczny został zorganizowany przez Radę Rodziców w grudniu 2017 roku. Zainteresowanie było ogromne, powodzenie kiermaszu przeszło oczekiwania przedstawicieli Rady Rodziców.
Panie, zachęcone sprzedażą , każdego dnia komponowały nowe ozdoby.
Dochód z kiermaszu wielkanocnego jak i bożonarodzeniowego przeznaczony jest na zasilenie konta Rady Rodziców.

Życzymy powodzenia i gratulujemy pomysłu!
Turniej minisiatkówki dla klas 4-6

Dzisiaj w hali sportowej Szkoły Podstawowe w Barcicach rozegrany został turniej minisiatkówki dla klas 4-6.W zawodach wzięło udział 7 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Stary Sącz.
Rozgrywki te to kolejna konkurencja obchodów Gminnego Dnia Zdrowia. Uroczystego otwarcia dokonała Wice Dyrektor Szkoły Wanda Kochanowicz. W swoim przemówieniu podkreśliła rangę aktywności fizycznej oraz jej wpływu na stan zdrowia.
Zawody przebiegały w miłej atmosferze zawodnicy nie szczędzili sił,a emocje sięgały zenitu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1 SP Nr 1 w Starym Sączu
2 SP Barcice
3 SP Gołkowice
4 SP Gaboń
5 SP Przysietnica
6 SP Sktudzina
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów
Gminne Zawody Mini Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców


5 marca 2018r, na Hali Sportowej w Barcicach odbyły się Gminne Zawody Mini Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły z naszej gminy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczyny:
I miejsce Stary Sącz
II miejsce Gołkowice
III miejsce Barcice

Chłopcy:
I miejsce Barcice
II miejsce Stary Sącz
III miejsce Gołkowice


Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Łabuda Adrian
Pustułka Kacper
Maślanka Bartosz
Latasiewicz Dawid
Janik Aleksander
Migacz Adam
Groński Bartosz
Zelek Kacper
Mróz MarcinObrzud Justyna
Majchrowska Paula
Citak Wiktoria
Żabecka Julia
Pierzga Amelia
Żałek Julia
Budzik Aleksandra
Budzik Amelia

Zwycięskie drużyny, będą reprezentowały Gminę Stary Sącz 26 marca, na Międzygminnych Rozgrywkach Mini Piłki Siatkowej, które zostaną rozegrane na hali sportowej w Barcicach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy mocno kciuki.
/M. Myślak/
Wycieczka uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych
W piątek 9 marca br. młodzież z klas trzecich - w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania i egzaminu gimnazjalnego - udała się na Jasną Górę. Towarzyszyliśmy im w tym religijnym przeżyciu. Nasi uczniowie uczestniczyli w odsłonięciu Cudownego Obrazu Czarnej Madonny i mszy świętej celebrowanej m.in. przez ks. Jerzego. W jasnogórskim sanktuarium młodzi ludzie zostawili swoje prośby i troski.
W celu upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości Polski i poznania ważnej historii II wojny światowej
gimnazjaliści zwiedzili Obozy Koncentracyjne i Zagłady w Auschwitz oraz Birkenau. Nasi uczniowie wykazali się dużą dojrzałością emocjonalną i w skupieniu słuchali relacji o ludobójstwie. Ich postawa spotkała się z uznaniem przewodniczek i nas - opiekunów wycieczki.
Na zakończenie gimnazjaliści odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. To miejsce było szczególnie bliskie sercu Jana Pawła II . Był czas na zadumę i osobistą refleksję.
Wieczorem pełni wrażeń powróciliśmy do swoich domów - tacy sami, a jednak inni...

Wychowawczynie klas trzecich i ks. Jerzy
Gminny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych

Dzisiaj rozegrany został gminny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych dla klas 7 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych( 2 - 3) Rozgrywki te zainaugurował obchody Gminnego Dnia Zdrowia, którego podsumowanie odbędzie się 6 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Barcicach Grzegorz Garwol. W zawodach wzięło udział 7 zespołów z naszej gminy. Wyniki zawodów wliczają są do punktacji ogólnej Gminnego Dnia Zdrowia i przedstawiają się następująco:
1 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączy
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Barcicach
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Przysietnicy
4 miejsce Szkoła Podstawowa w Gołkowicach
5 miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Skrudzinie
7 miejsce Szkoła Podstawowa w Gaboniu

Kolejne rozgrywki minisiatkowki dla klas 4-6 już czwartek w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Barcicach.
Zapraszamy. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w dzisiejszych zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 3467.
Gości: 21808.
Dzisiaj: 2931 gości.
Wczoraj: 105 gości.
Osób online: 5 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-06-14 00:02:58