Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Konkurs Ortograficzny
W XVII edycji Gminnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach uczeń klasy IV a Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach Marcin Barnach zajął indywidualnie II miejsce w kategorii uczniów młodszych (klasy III i IV). Marcin wykazał się umiejętnością poprawnej pisowni, rozwiązywania krzyżówek tematycznych obejmujących zakres materiału klas IV oraz pokonał wielu kolegów ze szkół całej gminy w komputerowym programie „Ortomania”. Gratulujemy i życzymy kolejnej wygranej w przyszłym roku szkolnym!
Kwietny Bieg

Dzisiaj czyli 31 maja przez naszą gminę przebiegała trasa tegorocznego Kwietnego Biegu
W tegorocznej sztafecie na terenie gminy Stary Sącz wzięło udział 180 biegaczy. Koordynatorem gminnym, podobnie jak w zeszłym roku, była mgr Dorota Młyńska-Postrożny.
Od rana było pochmurno. Po południu nieco się rozjaśniło. Biegacze pojawili się wcześniej niż planowano. Sztafetę na granicy gmin: Łącko i Stary Sącz powitali sygnaliści z Technikum Leśnego w Starym Sączu. hejnałem "Powitanie".

Na terenie gminy Stary Sącz uczestników kolejno prowadzili:
- odcinek I – J. Lelek; M. Mamak
- odcinek II – M. Maśko
- odcinek III – Z. Wojnarowski
- odcinek IV – B. Iwan, T. Machaj
- odcinek V – M. Myślak, W. Olchawa
- odcinak VI – W. Padula

Obok chorążego biegu, przez cały 18-to kilometrowy odcinek biegli zawodnicy KS "Sokół" ze Starego Sącza. W ich rękach powiewały flagi: Polski, Starego Sącza i Papieska. Za nimi formował się peleton. Na drodze dojazdowej do miasta W-969 zrobiło się ciasno. Zator powoli rozładowali policjanci z sądeckiej "drogówki". Pod ołtarz papieski sztafeta przybiegła przed czasem. Dzięki temu biegacze okrążyli dodatkowo błonia, na których usytuowany jest ołtarz papieski. Ten nieplanowany odcinek na długo pozostanie w pamięci uczestników Biegu, jako wyzwanie podjęte dla uczczenia pamięci Papieża-Polaka.

Od starosądeckich błoń wszystko poszło zgodnie z planem. Ci, którzy kończyli kolejne odcinki, byli przewożeni autobusem szkolnym na starosądeckie Błonia. Tam czekał na nich ciepły posiłek.

Podsumowanie tegorocznego "Kwietnego Biegu" połączone było z "majówką". Biegacze przy grillu i wspólnie śpiewanych piosenkach uczcili pamięć Jana Pawła II.
Koordynatorzy Biegu wręczyli wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz okolicznościowe proporczyki (tematycznie związane z obchodami 750-lecia powstania Starego Sącza). Słońce, które rozświetliło zachodzące niebo, pożegnało uczestników najdłuższej i najliczniejszej sztafety świata.
Warto zauważyć, że termin tego etapu zbiegł się z obchodzonym na całym świecie Dniem Bez Papierosa oraz inauguracją obchodów 750-lecia lokacji Starego Sącza.

W Biegu wzięli udział uczniowie nauczyciele wszystkich szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenu gminy oraz członkowie klubów sportowych "Feniks" (Przysietnica) i "Sokół" (Stary Sącz).

Bieg zabezpieczali policjanci z SRD KMP w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz członkowie "Stowarzyszenia 10 czerwca".

Sponsorzy Biegu:
- UMiG w Starym Sączu
- spółka Masspol
- Drukarnia S.Print
- Rozlewnia Wód Mineralnych „Piwniczanka”

Organizatorzy:
UMiG w Starym Sączu
Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Barcicach
Współorganizatorzy Biegu:
Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Rozgrywki Piłki Siatkowej chłopców klas VI

22 V odbyły się Rozgrywki Piłki Siatkowej chłopców klas VI
Oto wyniki:
I miejsce - DUNAJEC NOWY SACZ
II miejsce - KROMER I - GORLICE
III miejsce - KROMER II - GORLICE
IV miejsce - MUKS BARCICE
V miejsce - Laskowa
Gratulujemy


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Rozgrywki Piłki Siatkowej dziewcząt klas VI

Oto wyniki:
I miejsce - OGNIWO PIWNICZNA
II miejsce - POPRAD STARY SĄCZ
III miejsce - MUKS BARCICE
IV miejsce - PODKARPACIE II BOBOWA
V miejsce - PODKARPACIE I BOBOWA
VI miejsce - EKSTRIM KROMER I - GORLICE
VII miejsce - EKSTRIM KROMER II - GORLICE
Gratulujemy


/mgr Dorota Młyńska - Postrożny/
Dzień dobrych uczynków w Zespole Szkół w Barcicach

Pomysł zorganizowania DDU "wszedł" pod obrady Szkolnego Klubu Wolontariuszy 16maja, spodobał się, pojawiły się koncepcje przeprowadzenia akcji.
Wszystkie zaproponowane dobre uczynki pojawiły się na gazetce szkolnej pod tytułem: „I ty możesz włączyć się do akcji poprzez:…( zdjęcia DSC_6435-01.jpg, DSC_6437-01.jpg, DSc_6439-01.jpg)
Również na stronie internetowej naszej szkoły pojawił się apel do uczniów :

19.05.2007 pamiętaj o dobrych uczynkach! Oczywiście o dobrych uczynkach należy pamiętać zawsze, ale tego dnia potwierdzamy gotowość czynienia "dobrego" , włączając się w ogólnopolską akcję pod nazwą Dzień Dobrych Uczynków. Nasi wolontariusze posadzą drzewko Dobrych Uczynków( na pewno prosząc " u drzewka " o dobry uczynek ze strony nauczycieli czy innych osób zostaniemy wysłuchani ).Będzie się wiele jeszcze działo, ale o tym przekonacie się w piątek, sobotę i oczywiście później. Miłej zabawy życzą organizatorzy- Szkolny Klub Wolontariuszy.


Dwie wolontariuszki Karolina i Ada z I a opracowały projekt znaczka/logo tego dnia (zdjęcie - ), inni zaczęli „produkcję” – 600 sztuk znaczków, podklejonych taśmą dwustronną. (zdjęcia nr s5000878.jpg i s50000879.jpg)

Pierwszy krok był już zrobiony, czas na następne. Do akcji włączyli się rodzice, p. Ogorzały – tata naszej wolontariuszki przyniósł drzewko. I tak 19 maja (historyczny dzień)przystąpiliśmy do sadzenia Drzewka Dobrych Uczynków.
Dyrektor szkoły p G. Garwol nie krył zadowolenia ,że sadzimy drzewo i to nie byle jakie, bo dąb. Dąb to symbol siły i nieugiętości – powiedział – wierzę, że w waszej pracy wolontarystycznej, w wielkim "dziele czynienia dobra" będziecie tak samo silni, mocni i wytrwali jak to drzewo, które posadziliście dzisiaj.
Na drzewku "zawisła" pamiątkowa kartka (zdjęcia –od nr s500019.jpg – s 5000876)
Następne działania gimnazjalnych wolontariuszy przebiegały w grupach zadaniowych.
Jedna z grup opracowała scenariusze lekcji dla swoich młodszych kolegów ze SP na temat : "Co to znaczy dobry uczynek? ", następnie przeprowadziła te zajęcia w kl I-IV .
Co z tego wyniknęło? Na planszach pojawiły się dłonie z wypisanym przez każde dziecko dobrym uczynkiem. Plansze wiszą na korytarzu szkolnym, rodzice odwiedzający szkołę podziwiają pomysłowość swojego dziecka.(zdjęcia nr s5000880- s5000911 ))
Oto wypowiedzi dzieci na temat propozycji swojego dobrego uczynku. (zdjęcia nr DSC_6442-01.jpg – DSC_6457-01.jpg)
W nagrodę dzieci dostały znaczek , wolontariuszki przyczepiały znaczek DDU wszystkim, którzy zadeklarowali spełnienie chociaż jednego dobrego uczynku.
Znaczki rozchodziły się jak świeże bułeczki ( zadziałały jak "serduszko Owsiaka")
19.05 patrole wolontariuszy ze znaczkami DDU wyruszyły w plener – spotkanym na ulicy mieszkańcom wręczały znaczek/ logo tego szczególnego dnia, przypominając o dobrych uczynkach. Akcją objęte zostały miejscowości : Barcice oraz Stary Sącz. (zdjęcia nr DSC_5462- 5516 – 01.jpg)

Wolontariuszki z gimnazjum podjęły się odpowiedzialnego zadania – nauczyć dzieci ze SP tańca nowoczesnego. Rezultat tych zmagań , owoc dobrego uczynku obejrzeli uczestnicy festynu rodzinnego a Karolina mogła być dumna ze swoich uczennic i pokazu tanecznego.

"Uwolnij książkę" - to akcja zorganizowana we współpracy ze szkolną biblioteką – można było dokonać wymiany książki już przeczytanej na inną .
Ten dobry uczynek na pewno przypomniał o wartości książki i spodobał się czytelnikom.

Nie zapomniano w tym dniu o Pani sekretarce z gimnazjum, która na co dzień oprócz wielu swoich obowiązków, kseruje "tony" materiałów dla uczniów.
( zdjęcie nr s5000911)

Oj pracowity był ten Dzień Dobrych Uczynków!


/mgr Wanda Kochanowicz/
Spotkanie z księdzem pracującym w Ośrodku Resocjalizacyjnym dla osób uzależnionych

29 maja mieliśmy okazję gościć w naszej szkole księdza pracującego w Ośrodku Resocjalizayjnym dla osób uzależnionych. Młodzież gimnazjalna miała okazję dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących problemu uzależnień oraz ich leczenia, jak również mogła zadawać księdzu pytania dotyczące uzależnień."Szeptem o Afryce" - wizyta siostry misjonarki w szkole

25 maja mieliśmy okazję gościć w naszej szkole siostrę misjonarkę, która opowiedziała o pracy sióstr misjonarek w Afryce.Festyn "Żyj zdrowo"

26 V 2007 r. odbył się Wielki Festyn Rodzinny "Żyj Zdrowo" zorganizowany przez ZS Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach.

Wielki Festyn Rodzinny "ŻYJ ZDROWO".
Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach wzorem ubiegłych lat organizują w dniu 26 maja 2007 r. w godz. 10:00-15:00 na stadionie sportowym w Barcicach Wielki Festyn Rodzinny "ŻYJ ZDROWO".
Podczas Festynu przewidziano pokazy sprawności Straży Pożarnej i Policji, zawody sportowe, konkursy, występy zespołów dziecięcych oraz wiele innych atrakcji (jazda konna, strzelanie, loteria fantowa, ciepły posiłek).
Dzień Ekologiczny w Szkole Podstawowej

9 maja był w naszej szkole "Dniem ekologicznym", w którym wzięli udział uczniowie klas 0-III. Program obejmował różne formy kształcenia pozytywnych nawyków i postaw prowadzących do ochrony środowiska na co dzień. Uczniowie i przedszkolaki mieli okazję do spotkania się z leśniczym p. Tokarzem z Nadleśnictwa w Starym Sączu, który w ciekawy sposób przekazał wiedzę dotyczącą najbliższego środowiska i sposobów jego ochrony.
Dzieci klas 0 b i I b przygotowane przez panie: J. Tokarczyk i K. Tokarczyk przedstawiły kilka scenek ekologicznych.
Odbył się także niezwykle emocjonujący konkurs na strój ekologiczny. Każda klasa miała swoich faworytów i gorąco ich dopingowała.
Werdykt Jury:

I miejsce – Daniel Wołyniak 0 b
II miejsce – Aleksandra Gądek kl. III b
III miejsce – Patrycja Bielak I a


Pozostali uczestnicy też zostali nagrodzeni.
Dzień zakończył się konkursem wiedzy ekologicznej dla klas I-III. Podczas, gdy klasy oglądały filmy edukacyjne dotyczące ochrony naszej planety, przedstawiciele poszczególnych klas popisywali się swoją wiedzą. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Główne nagrody natomiast otrzymali:

I miejsce – Karol Kołdra, Dawid Molanda III a
II miejsce – Jarosław Tokarczyk, Aleksandra Gądek, Dominika Jamrozowicz III b
III miejsce – Karolina Jurkiewicz, Michał Miłkowski, Patryk Łękawski III a


/Julia Jurczyńska/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 2716.
Gości: 969.
Dzisiaj: 969 gości.
Wczoraj: gości.
Osób online: 2 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-02-12 23:54:34