Goście z Belgii

Dzisiaj nasza szkoła gościła Studentów z Katholieke Hoseschool Limburg z Belgii, którzy w ramach programu "Over the borders" przygotowali dla naszych maluchów cyrk.
Nie mogło się zatem obyc bez klaunów, sztuczek magicznych, malowania twarzy, nauki tańca, degustacji potraw i innych ciekawych zabaw. Na zakończenie dyrektor szkoły mgr G. Garwol wręczył panu Jos Cuypers-owi pamiątkowe podziękowania oraz zaprosił do ponownego odwiedzenia naszej szkoły.

Testy Gimnazjalne, cz. II

Dzisiaj trzymalismy kciuki za naszych gimnazjalistów bardzo mocno.
Test matematyczno - przyrodniczy jest dla wielu nie lada wyzwaniem. Na godzinę przed rozpoczęciem egzaminu gromadziły się juz grupki młodzieży przed szkołą i w szkole. Towarzystwo rówieśników dodawało im chyba otuchy,niektórym nie dawał spokoju nierozwiązany problem, pytanie, na które odpowiedz znał nauczyciel.
Po egzaminie wychodzili zadowoleni; ich pierwsze reakcje na pytanie, jak było?

- dobrze, jestem raczej humanistką, ale poradziłam sobie
- nie było trudne, niedużo matematyki

Niektórzy zaraz po wyjściu z sal kierowali sie w stronę nauczyciela , z którym na szybko narazie omawiali swoje wyniki. Zadowolenie rosło z minuty na minutę, bo dobre odpowiedzi potwierdzali nauczyciele. Ale jak będzie naprawdę, pokażą wyniki w połowie czerwca!

Testy Gimnazjalne

Spokojnie i bez większego stresu przebrnęliśmy przez pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej.
Egzamin w tym roku zdawało 57 uczniów, w tym 1 uczeń był zwolniony z tej części egzaminu, jest bowiem laureatem konkursu "Losy żołnierza polskiego".
Jakie były wrażenia naszych gimnazjalistów po egzaminie - mówią sami uczniowie

- Stres.
- Ogólnie było dobrze.
- Myślę, ze test był spoko.
- Było lepiej niz się spodziewałam.
- Nie było najgorzej.
- Wielka ulga.
- Średnio się czuję.
- Dzisiaj poszło ok, zobaczymy jak jutro ;)
- Czuję się gorzej niż przed egzaminem, chce, żeby szybko przyszły wyniki, bo zwariuję.

Szkoła Humanitarna
Gimnazjum w Barcicach zakwalifikowało się do projektu fundacji Polska Akcja Humanitarna pt.Szkoła Humanitarna.
Celem projektu jest tworzenie społeczeństwa otwartego, gdzie w poszanowaniu sa godność i prawa każdego człowieka. Szoła jest miejscem, gdzie wspólnota nauczycieli i uczniów może przyczyniac się do procesu wzrostu świadomości o edukacji humanitarnej.
Kryteriami, którymi Polska Akcja Humanitarna kierowała się w wyborze szkoły były: gotowość do zaangażowania się szkoły w projekt, umiejętność działania oraz zrozumienie czym jest Szkoła Humanitarna.

/mgr W. Kochanowicz/
Europejski Dzień Ziemii

Ekologicznie i po europejsku spędziliśmy sobotni dzień w gimnazjum.
Okazją do do takiego świętowania były 50 urodziny Unii Europejskiej oraz obchody 77 Dnia Ziemi.Sala sportowa w tym dniu była miejscem "spotkania się" ekologów, "przedstawicieli" krajów europejskich .
Zgodnie z programem tego dnia każda klasa reprezentowała wylosowany wcześniej kraj europejski, klasy mieniły się więc barwami Szwecji, Anglii, Niemiec, Czech, Hiszpanii ,Polski oraz Włoch.

Program sobotniej imprezy obejmował również : przedstawienie p.t. „Dziady ekologiczne czyli rzecz o recyklingu”, obejrzenie filmu o Unii Europejskiej, pokaz mody ekologicznej – „ Co się nosi w…”, muzyczne interpretacje znanych utworów z w/w krajów oraz konkurs wiedzowy. W ramach obchodów tych dwóch rocznic uczniowie wzięli udział konkursie na rzeżbę i wiersz o tematyce ekologicznej.

Sponsorami tej imprezy byli : Zarząd Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Starym Sączu , Zarząd LOP Oddział „Przehyba” w Starym Sączu oraz Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Krakowie.
Serdecznie dziękujemy za przekazane nam nagrody, dzięki czemu mogliśmy uhonorować zwycięzców ( trzy pierwsze miejsca) we wszystkich kategoriach konkursowych.

100 lat pani Rozalii Moritz

We wtorek 3 IV delegacja naszej szkoły uczestniczyła w
100 urodzinach pani Rozali Moritz - mieszkanki Barcic.
Ksiądz Łukasz odprawił modlitwę a dzieci i młodzież Zespołu Szkół pod kierunkiem pana mgr M. Kanika odśpiewała szanownej jubilatce 200-cie lat.
Wspaniałe życzenia oraz wiklinowy kosz z kwiatami wykonanymi techniką origami których było sto, złożyły dzieci z odziału "0" przygotowane przez p. mgr J. Tokarczyk oraz p. mgr A. Cieślicką.
Dyrektor ZS mgr G. Garwol powiedział, że tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń kilku pokoleń Polaków. Podziękował w imieniu własnym oraz całej społeczności Zespołu Szkół w Barcicach za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat.
Złożył życzenia zdrowia, pogody ducha i życzliwości ze strony najbliższych osób oraz opieki Bożej na kolejne lata życia.

/ Dyrektor ZS mgr G. Garwol/
Sprawdzian klasy VI

Dzisiaj tj. 12 IV 2007 r. odbył się Sprawdzian po VI klasie.
W tym roku szkolnym sprawdzian po VI klasie pisało 51 uczniów w 2 salach egzaminacyjnych.
Egzamin zaczął sie punktualnie o godzinie 9:00.
Tuż przed godziną "0" emocje sięgnęły zenitu. Jednak po wejściu na salę dyrektor ZS mgr G. Garwol dodał otuchy i życzył wszystkim zdającym powodzenia. Emocje i nerwy opadły.
Wszyscy wzięli się do pracy.
Na efekty przyjdzie nam poczekać do 28 maja.

/Dyrektor ZS mgr G. Garwol/
Wielkanoc

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ
WESOŁYCH ŚWIĄT !!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, dużo wiosennego słońca i odpoczynku przy rodzinnym stole!
Międzyklasowe rozgrywki piłki koszykowej chłopców Gimnazjum w grupie A

27 III Rozpoczęły się Międzyklasowe Rozgrywki Piłki Koszykowej Chłopców w grupie A
Wyniki:
I miejsce klasa IIa
II miejsce klasa Ia
III miejsce lasa Ib
IV miejsce klasa Ic

Rozgrywki grupy B odbędą się 3 IV

/D. Młyńska - Postrożny/
Powiatowe rozgrywki mini piłki ręcznej chłopców

23 III 2007 odbyły się Powiatowe rozgrywki mini piłki ręcznej chłopców .

WYNIKI:
I miejsce wywalczyła drużyna z Łącka
II miejsce Stróże
III miejsce Kamionka