Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Zbiórka żywności.

„Należy dawać to, co jakoś kosztuje, wymaga poświęcenia, pozbawia czegoś, co się lubi - aby dar miał wartość przed Bogiem”.
/ Matka Teresa z Kalkuty/

W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Barcicach pomagała w zbiórce żywności dla najuboższych organizowanej przez Caritas. Mieszkańcy Barcic po raz kolejny wykazali się wielką dobroczynnością przekazując ogrom darów dla potrzebujących. Nasi Wolontariusze od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora z uśmiechem na twarzy zachęcali klientów sklepu „Lewiatan” do wsparcia akcji. Zebrane dary znalazły się u najbardziej potrzebujących podopiecznych Caritasu. Z całego serca w imieniu Caritas , Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariatu pragniemy podziękować za liczne włączenie się w akcję i złożenie tak dużej ilości darów przez mieszkańców Barcic zarówno w sklepie „Lewiatan”, jak i u Pani Anny Leśniary, Marzeny Dziedziny , Bożeny Kozieńskiej i Wychowawców klas Nauczania Początkowego na terenie szkoły. Ilość zebranych darów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów zbiórki. Dziękujemy Państwu za wsparcie działań Caritasu oraz okazane serce dla potrzebujących. Pragniemy także podziękować Właścicielowi sklepu Lewiatan – Panu Józefowi Pyzikowi , Kierownictwu sklepu oraz jego Pracownikom za pomoc w organizacji zbiórki i życzliwość . Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności na rok 2018. Oby okazane przez Państwa dobro wróciło do Was jak najprędzej.
/Caritas, Szkolny Klub Wolontariatu/

Dzień Wolontariatu

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym"
- Ghandi

Co rok w grudniu obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji młodzież klas trzecich naszego Gimnazjum zrzeszona w Szkolnym Klubie Wolontariatu zorganizowała kampanie dla uczniów Naszej Szkoły. Odwiedzając klasy młodzież mówiła o idei pracy wolontariatu, o tym jak można włączyć się w takie działania oraz jak pomagać innym. Opowiadała też o działalności Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, z którym nasza szkoła od wielu lat współpracuje i które pomaga dzieciom będącym w potrzebie- w tym także dzieciom z naszej okolicy. Na koniec każda z klas otrzymała kalendarz, który na co dzień będzie przypominał o tym, że warto pomagać innym.
/Koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu, Wolontariusze/
Zbiórka słodyczy dla Polskich Dzieci ze wsi Jakuszyńskiej na Ukrainie.

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością."
- Thomas Jefferson

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i prezentów. Nie dla wszystkich jednak jest to czas beztroski. Polskie dzieci ze wsi Jakuszyńskiej na Ukrainie nie mogłyby cieszyć się tym okresem, gdyby nie dary z Polski. Znając problem Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny ochoczo włączyli się w akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Dary odebrała Pani Prezes Fundacji Bratnia Dusza- Iwona Romaniak, która na ręce Pana Dyrektora przekazała osobiście podziękowania dla naszych uczniów i ich Rodziców za tak liczne wspieranie działań fundacji. Dzięki Państwa darom dzieci mogły cieszyć prezentami od Dziadka Mroza. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i przekazane dary oraz za wrażliwość na niedolę najmniejszych Rodaków mieszkających poza granicami Naszej Ojczyzny.
/Koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu, Wolontariusze/
Wigilie klasowe
22 grudnia w SP odbyły się klasowe Wigilie. Uczniowie kl. III D zgodnie z tradycją wysłuchali czytanej Ewangelii św. Łukasza, fr. o narodzeniu Pana Jezusa, następnie dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Przygotowane przez rodziców łakocie wszystkim smakowały. Nie mogło obyć się bez kolęd. W polskiej tradycji z Wigilią nierozerwalnie związana jest choinka, ten klimat został przeniesiony na grunt klasy. Oczywiście były pod nią prezenty i dużo radości z tego powodu.

LG
Mikołajki
6 grudnia na przybycie dobrego, świętego Mikołaja szykowali się uczniowie kl.I- III SP od rana. Pojawił się z długą, siwą brodą, ubrany w biskupie szaty, z workiem prezentów, aby nieść radość i szczęście grzecznym dzieciom. Dzień ten miał dla każdego niezwykły blask i ciepło. Uczniowie podziękowali za upominki i miło spędzony czas. Końcowym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Zaraz po pożegnaniu się z niezwykłym gościem uczniowie kl. III D przystąpili do rozpakowywania prezentów.

LG
Jasełka

22 XII w naszej szkole odbyły się jasełka które przybliżyły nam tajemnicę Bożego Narodzenia.
Po jasełkach w klasach odbyły się wigilie klasowe.
/M.T./
Wyjazd na kręgle!

11 grudnia 2017 r. klasa III c była na wycieczce w nowo otwartej kręgielni w Gołkowicach. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.
A.D

Bardzo udany kiermasz w szkole
Na tegorocznym kiermaszu świątecznym w naszej szkole wystawiono oryginalne ozdoby, które własnoręcznie wykonali rodzice naszych uczniów : Pani Ewa Bielak, Pani Milena Gondek- Węgrzyn oraz przedstawiciele Rady Rodziców : Pani Elżbieta Gąsienica- Łuszczyk oraz Pani Monika Marczyk
Ozdoby z masy perłowej, stroiki wykonane z „darów lasu”: szyszek, brzozy, orzechów, stroiki i wieńce z makaronu, pierniczkowe choinki, dekoracyjne słoiczki- lampiony i kojarzące się ze świętami inne ozdoby świąteczne sprzedawały się jak „ przysłowiowe świeże bułeczki”.
Kiermasz świąteczny został zorganizowany po raz pierwszy przez Radę Rodziców. Już po pierwszym dniu było widać, że zainteresowanie jest ogromne, dlatego też Panie każdego dnia komponowały nowe ozdoby.
Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na zasilenie konta Rady Rodziców.
Rada Rodziców, zachęcona tegoroczną sprzedażą i powodzeniem kiermaszu , już myśli o Świętach Wielkanocnych.
Życzymy powodzenia i gratulujemy pomysłu!
Społeczność szkolna
Motomikołaje 2017
3 XII grupa motocyklistów Nowy Sącz Bikers w ramach akcji Motomikołaje 2017 wraz Automobilklubem Podkarpackim odwiedziła naszą szkołę. Najpierw zorganizowno zbóirkę artykułów do paczek na tą akcję. Później Mikołaj na Motorze z całą Ekipą obdarowali naszych uczniów prezentami. Koordynatorem szkolnym tej akcji była Wiktoria Maciuszek z klasy IIB. Dziękujemy i zapraszamy za rok Świętego Mikołaja na motorze.
Międzynarodowy Dzień Wolnotariusza
5 XII to Międzynarodowy Dzień Wolnotariusza, w którym to uczestniczyła także nasza szkoła. W naszej szkole działa Szkolny Klub Wolnotariatu pod patronatem Sursum Corda, którym opiekuje się Jadwiga Szewczyk -Kiełbasa. Na rynku w Nowym Sączu odbyła się inauguracja obchodów tego święta. W kinie Sokół otrzymaliśmy podziękowania za pracę dla naszego Klubu i Opiekuna. Warto pomagać innym! Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
J.S.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 10282.
Gości: 25593.
Dzisiaj: 5781 gości.
Wczoraj: 699 gości.
Osób online: 4 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-12-05 08:13:54