Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach

8 czerwca 2018 r. o godz.10.00 po raz trzeci włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytania „Jak nie czytam jak czytam”. Celem tego happeningu jest pobicie rekordu masowego czytania w jednym momencie. I my solidarnie z całą Polską, pobijaliśmy ten rekord!

Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam wyjść na podwórko szkolne z ulubionymi książkami do czytania. W tym czasie nasi najmłodsi koledzy klas pierwszych malowali kolorową kredą ulubionych baśniowych bohaterów. Aby milej płynął czas, śpiewaliśmy piosenki o książce i czytaniu.
Rekord czytania został pobity!

L.C., T.K.


Wizyta w EC1

5 VI 2018 uczniowie klas IV-VII wyruszyli wczesnym rankiem w kierunku Łodzi, by tam zwiedzić Centrum Nauki i techniki EC1. Mieliśmy okazję (ponieważ Centrum to budynek byłej elektrociepłowni i elektrowni miejskiej) zobaczyć jak wyglądał proces wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej. Ponadto robiliśmy eksperymenty fizyczne, astronomiczne, zobaczyliśmy mikroświat. Po pysznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Barcic.
M.T.
Festyn Rodzinny "Kolorowy zawrót głowy"

Z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę 27 maja 2018 odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 14:00 od powitania wszystkich zgromadzonych przez organizatorów czyli przedstawicieli Stowarzyszenia „Rozwiń Skrzydła” i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Barcicach, a także honorowego członka Stowarzyszenia ks. Andrzeja Kędrynę. Życzenia dobrej zabawy złożyli też Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek i Zastępca Burmistrza Pan Kazimierz Gizicki.
Pogoda dopisywała, a na przybyłych mieszkańców Barcic czekało mnóstwo atrakcji. Festyn rozpoczął się uroczystym polonezem i tańcem z szarfami. Na scenie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, akrobatyczne mali i duzi artyści. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Barcicach zaprezentowali się w tańcach, balecie, grze na instrumentach muzycznych, recytacji wierszy, śpiewie. Do najmłodszych wykonawców należeli przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola Sióstr Karmelitanek oraz Przedszkola „Słoneczko”. Wiele emocji wzbudziło przedstawienie teatralne pt. „Rzepka” przygotowane przez dzieci z Przedszkola Sióstr Karmelitanek.
Dużą popularnością cieszyły się pomysłowe i zabawne konkursy z nagrodami, takie jak układanie tekturowych pudeł w wieże, konkurs rozpoznawania bajek, układania wyrazów, czy slalom z zawiązanymi oczami.
Wśród szeregu innych zabaw pojawiły się: rzut do celu, malowanie twarzy, robienie balonowych zwierzaków, figurek z gliny i baniek mydlanych, układanie koralikowych wzorów, pokazy robotów i gier komputerowych, tor sprawnościowy, pokazy chemiczne, pokaz OSP Barcice. Swoją bazę przygotowali też harcerze. Najmłodsi natomiast dobrze się bawili w konkursie „Poszukiwanie skarbów”, który przygotowała Powiatowa i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu.
Dzięki życzliwości wielu firm, instytucji i osób prywatnych każde dziecko występujące na scenie, jak i te biorące udział w konkursach i zabawach otrzymało nagrody i upominki. Ponadto dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak wspinaczka czy zjeżdżalnia.
Po emocjach konkursowych i artystycznych można było wykonać podstawowe badania - poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia. Chętnych nie brakowało, bo Panie Elżbieta Łomnicka i Marta Pawlik fachowo i z uśmiechem przyjmowały wszystkich na badania. Dzięki staraniom Pani Elżbiety Łomnickiej na placu miasteczka rowerowego stanął także Słuchobus, w którym miła obsługa wykonywała darmowe badania słuchu.
Dla głodnych, Rada Rodziców przygotowała posiłki. Dużą popularnością cieszyły się kiełbaski i bigos przygotowany przez Pana Andrzeja Gorczowskiego.
Na koniec zabawy, organizatorzy, pozostawili najbardziej wyczekiwane przez wszystkich losowanie cennych nagród, ufundowanych przez firmę Fakro oraz festiwal kolorów, który był emocjonującym finałem dnia pełnego atrakcji.
Festyn odbył się dzięki pomocy i wsparciu Gminy Stary Sącz, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, firmy Fakro, firmy Park M, Pani Elżbiety Łomnickiej, Banku Spółdzielczego w Starym Sączu, księdza proboszcza Andrzeja Kędryny i księdza Jerzego Szkarłata, Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic, firmy Epi, firmy Farmona, Pana Józefa Pyzika – sklep Centrum, firmy Blachotrapez, Powiatowej i Miejsko – Gminnej Biblioteki w Starym Sączu, Rady Rodziców, Spółdzielni Ogrodniczej w Nowym Sączu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Barcicach, Pana Andrzeja Gorczowskiego, Firmy Galicjanka.
Inicjatorem spotkania byli nauczyciele należący do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Rozwiń skrzydła”. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim występującym artystom - małym i dużym. Szczególne podziękowania, za zaangażowanie należą się dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Barcicach, prowadzącym cały festyn Ani Olejarz i Marysi Migacz, a także operatorom muzyki, liderom promocji zdrowia, wolontariuszom, harcerzom, Panu Kazimierzowi Baranowi, Pani Marcie Pawlik, Pani Renacie Niejadlik, Ilonie Batko, Aleksandrze Janikowskiej oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przebiegu Rodzinnego Dnia Dziecka. Reportaż z wydarzenia przygotowują Małgosia Postrożny oraz Martyna Kowalczyk, które zapraszają do obejrzenia zdjęć, a wkrótce filmu na stronie Stowarzyszenia pod adresem https://www.facebook.com/stowarzyszenierozwinskrzydlabarcice/
Konkurs j. angielskiego
W dniu 23.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im.ks .prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbyła się VI edycja międzyszkolnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii klas
VII - VIII zdobył uczeń klasy VIIb - Jakub Marczyk. W kategorii klas IV - VI uczennica klasy V b - Dakota Pazgan zdobyła I miejsce, a miejsce II zdobył Konrad Smyda, uczeń klasy Va. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!
M.K.
Rekrutacja uczniów i uczennic do projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” – NABÓR II

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu” razem w partnerstwie z Gminą Stary Sącz realizuje projekt „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” dla uczniów i uczennic szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z terenu Gminy Stary Sącz.
W naszej szkole rozpoczynamy II Nabór uczestników do projektu i w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i uczennice do wzięcia w nim udziału.

Zapisy uczniów i uczennic do projektu pn. „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery” na zajęcia wyrównawcze, rozwijające kompetencje oraz z programowania i robotyki przyjmowane będą od 23.05.2018 r. do 04.06.2018 r. na podstawie Formularza rekrutacyjnego.
Drugi etap rekrutacji (opinie od nauczycieli wychowawców, test określający predyspozycje) zaplanowany został do 15.06.2018 r.

Trzeci etap rekrutacji (oświadczenia o spełnianiu kryteriów, oświadczenia Dyrektora szkoły, oświadczenia o ocenach) będzie trwał od 15.06.2018 r. do 22.06.2018 r.

Szczegółowe informacje o projekcie, zasady i kryteria rekrutacji oraz obowiązki uczestników projektu zawiera Regulamin rekrutacji i uczestnictwa – do pobrania tutaj –WAŻNE - Wypełniony Formularz rekrutacyjny należy składać do 04.06.2018 r. w Szkolnym Biurze Projektu - decyduje kolejność zgłoszenia i kompletność dokumentacji.

ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE, JEŚLI JESZCZE NIE JESTEŚ UCZESTNIKIEM NASZEGO PROJEKTU – DOŁĄCZ DO NAS, BO WARTO !!!


Regulamin rekrutacyjny

Dokumenty zgłoszeniowe:
- Formularz rekrutacyjny dla uczniów/uczennic
- Oświadczenie o spełnianiu kryteriów kwalifikacyjnych
- Oświadczenie Dyrektora szkoły
Festyn
Dyrekcja, Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła” oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Barcicach zapraszają społeczność Barcic, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców, na Festyn Rodzinny pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”, który odbędzie się 27.05. 2018. Zabawa rozpocznie się o godzinie 14:00. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny oraz dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Na zakończenie zabawy odbędzie się FESTIWAL KOLORÓW, który polega na wyrzucaniu w górę kolorowego proszku ( składniki naturalne: mąka kukurydziana, barwniki spożywcze, talk). Organizatorzy proszą, aby dzieci chętne do tej zabawy ubrane były w starsze ubrania, które mogą zostać poplamione. Proszę rozważyć udział dziecka w przypadku chorób układu oddechowego.


Udany udział gimnazjalistów w konkursie ortograficznym
Dnia 18.05.18r. przedstawiciele oddziałów gimnazjalnych SP w Barcicach wzięli udział w Międzyszkolnym
Komputerowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach. Nasi uczniowie wykazali się znajomością ortografii. Indywidualnie III miejsce zajęła Aleksandra Filipowicz z klasy 3 c, a IV - Kacper Lelito z klasy 3 c. Nagrodzonym gratulujemy!!!
U.S.
Projekt „Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego”.

W bieżącym roku szkolnym 16 uczniów naszej szkoły z klas I - III uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu „Innowacyjne rozwiązania cyfrowe w szkołach podstawowych powiatu nowosądeckiego”.
Projekt realizowany był przez Fundację Silver Economy w partnerstwie z Województwem Małopolskim – Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu robotów Dash i Dot, tabletów, gier do nauki programowania „Scottie Go”, zestawu edukacyjnego „Umiem programować oraz materiałów dydaktycznych.
Wstępem do świata programowania było korzystanie przez dzieci z Code.org, Kodable.com i aplikacji ScratchJr, Scratch.
Uczniowie byli zmotywowani i zachwyceni nowym sposobem uczenia się przez zabawę. Każdy pracował w swoim tempie nad rozwiązywaniem kolejnych zadań.

Computer Science Education Week
5 XII 2017 r. uczestnicy projektu wzięli udział w ogólnoświatowej inicjatywie edukacyjnej Godzinie Kodowania (The Hour of Code), organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Wszyscy otrzymali certyfikaty.

Zajęcia z robotami Dash i Dot
Roboty Dash i Dot wprowadziły uczniów w świat programowania w najlepszy możliwy sposób – poprzez zabawę! Przy użyciu aplikacji na tablet, dzieci programowały Dasha, aby wykonywał różne zadania np.: segregował śmieci, pokonywał labirynty, rzucał do celu.
Programując roboty uczniowie uczyli się logicznego myślenia, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie, czyli kluczowych kompetencji XXI wieku.

Programowanie ze Scottie Go!
Uczniowie brali udział w niezwykłej misji ratunkowej poprzez programowanie ruchów Scottiego. W trakcie gry edukacyjnej dzieci stały się ekspertami w projektowaniu algorytmów oraz nauczyły się podstaw programowania.

Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” w Krakowie – 10 IV 2018 r.
W sali zabaw z klockami LEGO uczniowie sterowali licznymi robotami za pomocą pilotów, tabletów oraz przycisków. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych tworzenia robota z klocków, którego potem samodzielnie programowali.

Marzena Dziedzina
TURNIEJ BOCCI

W dniu 12.05. na hali sportowej w Barcicach odbył się XII Turniej Osób Niepełnosprawnych Bocci o Puchar Burmistrza Starego Sącza. 16 drużyn zrzeszających łącznie prawie 100 osób rywalizowało o miejsce na podium. Jak co roku emocje sięgały zenitu. Po raz kolejny Nasi Wolontariusze z klas trzecich Gimnazjum oraz nasze Absolwentki włączyli się w przebieg tego wydarzenia. Swoją obecnością i pomocną dłonią wspierali Zawodników w ich zmaganiach. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Pana Burmistrza Jacka Lelka oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Barcicach puchary. Uczestnikom gratulujemy ducha walki. Do zobaczenia na kolejnym turnieju za rok.

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
Jak co roku w marcu Uczniowie Naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie matematycznym Kangur w trzech kategoriach- 1. Klasy I-III Szkoły Podstawowej ; 2. Klasy IV-VII Szkoły Podstawowej; 3. Klasy II-III Gimnazjum.
Wyróżnienie w tym roku otrzymali- z klasy 3 SP Konrad Krzywdzińki, Szymon Kosmydel, z klasy 4- Michał Windak, z klasy 6- już po raz trzeci z rzędu wyróżnienie otrzymał Wojciech Wąchała . Serdecznie gratulujemy Wyróżnionym Uczniom i ich Rodzicom życząc sukcesów w kolejnych latach.
/M.D., J.Sz-K/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2017/2018
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:

Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 22545.
Gości: 1190.
Dzisiaj: 5626 gości.
Wczoraj: 753 gości.
Osób online: 5 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2018-07-17 00:32:42