Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
Zbiórka odzieży, zabawek, leków, środków higienicznych i czystości dla Polaków mieszkających w gminie Jakuszynka na Ukrainie

„Róbmy coś ponad zwykłą przyzwoitość, dawajmy innym, tym najsłabszym z naszego życia więcej….”
Ks. Jan Kaczkowski


W dniach 26.10-07.11 w Szkole Podstawowej w Barcicach odbyła się zbiórka odzieży, zabawek, leków, środków higienicznych i czystości dla Polaków mieszkających w gminie Jakuszynka na Ukrainie. Po raz kolejny Nasi Uczniowie i ich Rodzice ochoczo i z wielkim zaangażowaniem włączyli się akcje. Mimo, iż okres zbiórki był krótki udało się zebrać ogromną ilość darów, które zostały przekazane Fundacji Bratnia Dusza na konferencji prasowej z udziałem władz Nowego Sącza, która miała miejsce 9 listopada w Centrum Informacji Turystycznej. Na ręce Pań Opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariatu złożone zostały oficjalne podziękowania Konsula polskiego na Ukrainie dla szkoły w Barcicach za wsparcie działań na rzecz naszych rodaków i pomoc rzeczową. Dzięki zebranej odzieży i lekom zima dla mieszkańców gminy Jakuszynka nie będzie już tak okrutna. Zebrane maskotki natomiast zasilą paczki mikołajowe dla podopiecznych polskich Sierocińców na Ukrainie, które Fundacja pragnie zrobić i dostarczyć im przed Świętami Bożego Narodzenia .
Szczególne podziękowania kierujemy dla Uczniów Klas I-III Szkoły Podstawowej i ich Rodziców za ogromne zainteresowanie, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i przekazane dary.
Dziękujemy Uczniom klas IV-VII i Gimnazjum za włączenie się w akcję i jej wsparcie.
Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.
Nasze podziękowania pragniemy także przekazać Firmie Max- Parkiet – Janinie i Robertowi Batko z Gołkowic za udostępnienie busa i darmowy transport darów do CIT.
Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu w Barcicach
L.Lachowska, J. Szewczyk-Kiełbasa
Link do wiadomości o zbiórce:

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/nowy-sacz-godlo-i-dary-trafia-do-polonii-na-ukrainie,12659458/Obóz w Piwnicznej
1%= 1 :)
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za włączenie się do akcji pomocy Konradkowi z Barcic. Ogromna kwota , która wpłynęła na jego konto z przekazanego 1% zaskoczyła wszystkich.
Dzięki tym pieniądzom Konradek uczestniczy w specjalistycznych rehabilitacjach.
Stowarzyszenie,które opiekuje się Konradkiem - Sursum Corda cieszy sie bardzo, że akcja ta powiodła się. Dziękujemy również wolontariuszom z gimnazjum za czynne włączenie się do tej akcji,za akcje informacyjne o Konradku, roznoszenie ulotek, przekonywanie najblizszych, że warto pomagać w ten i inny sposób.
Wanda Kochanowicz.
Kartki Świąteczne
Dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży dobro dzieci, bo to właśnie im pomagacie, kupując kartki świąteczne sprzedawane przez szkolnych wolontariuszy. Wolontariuszki z gimnazjum sprzedają kartki "dobroczynne"codziennie na przerwach i przed lekcjami.
Organizatorzy akcji pomocy dzieciom - Szkolny Klub Wolontariuszy w Zespole Szkół w Barcicach.
Dziękujemy!
W.K.
Światowy Dzień Wolontariatu


6 XII Nasi Wolontariusze wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Wolontariatu w N. Sączu

/M. Tomasiak/

Wolontariusze
Nasza posłanka w Sejmie Dzieci i Młodzieży
UWAGA WOLONTARIUSZE I WOLONTARIUSZKI !!!
Spotkanie podsumowujące rok wolontariuszy w dniu 17 czerwca 2009 r.
Proszę pobrać zgodę na wyjazd.
Zgody proszę dostarczyć do wtorku do p. W. Kochanowicz

[Zgoda rodziców na wyjazd ]

/mgr Wanda Kochanowicz/
Gorąca wiadomość !
2 czerwca został rozstrzygnięty konkurs multimedialny pt. "Wolontariat - działaj, nagrywaj, wygrywaj" ogłoszony przez Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza.
W ramach konkursu należało stworzyć film, spot, prezentację multimedialną lub teledysk. Ważne było, żeby materiał propagował ideę wolontariatu i pokazywał, co robią wolontariusze. Można było w ten sposób nie tylko pochwalić się swoją codzienną pracą, ale też zdobyć z tego tytułu nagrodę.
Wśród nagrodzonych znalazły się nasze szkolne wolontariuszki, które odniosły duży sukces, ponieważ w konkursie startowali również studenci, uczniowie szkół średnich i gimnazjaliści z całego powiatu.
Mirka, Maja i Natalia przygotowały na konkurs prezentacje , w których dokumentowały działania swoje i innych szkolnych wolontariuszy.

III miejsce zajęła Mirosława Pelc z klasy IIb, otrzymała bon EMPiK o wartości 250 złotych, wyróżnienia : Natalia Olszowska oraz Maja Wąchała - równiez z klasy IIb- bony EMPiK o wartości po 150 zł.
Gratulujemy! Nagrody będą wręczone podczas spotkania, podsumowującego Szkolny Rok Wolontariuszy, w dn. 17 czerwca w Nowym Sączu.
Obecnie trwają prace nad przerobieniem technicznym materiałów, by móc je udostępnić na stronie Sursum Corda. Nagrodzone prace będą również prezentowane na sądeckim Rynku podczas Obywatelskiego Świętowania w dn. 9 czerwca.

Do konkursu zachęciła wolontariuszki p. W. Kochanowicz. Dziękujemy również za pomoc podczas pracy nad prezentacjami p. E. Tudaj.

W.K.
III Powiatowy Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych

<< Nowsze 1 2 3 4 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:
Szukaj
 
Szkolne strony
STATYSTYKI
Ilość odsłon strony: 10258.
Gości: 21175.
Dzisiaj: 10076 gości.
Wczoraj: 93 gości.
Osób online: 6 .
Statystyki od 1 VII 2008r
Zmiana: 2019-03-16 09:42:10